Motor ČB – Vsetín 3:4 (kon.) | Havířov – Třebíč 3:0 (kon.) | Kladno – Litoměřice 4:5 (0:3 po s.n.)
Kadaň – Frýdek-M. 3:6 (kon.) | Prostějov – Poruba 2011 2:3 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 7:1 (kon.)
Slavia – Jihlava 3:4 (1:3 po s.n.)
po s.n. (0:3)
Rytíři Kladno
4:5 (0:2, 1:0, 3:2 - 0:0)
HC Stadion Litoměřice
Úterý 26.02.2019, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 60. kolo

Je konec! Dnešní utkání nabídlo hodně zajímavou podívanou, avšak nakonec vítězí Litoměřice, kteří se díky vítězství 5:4 dostávají do play-off. Stadion se ještě necelých deset minut před koncem zápasu nacházel v kritické situaci, prohrával totiž o dvě branky. Posléze ale přišla kontaktní branka, načež na druhé straně mohl rozhodnout Jágr, jenž ale trefil pouze tyč. To paradoxně hrálo do karet soupeři, který srovnal na 4:4. Litoměřice se málem loučily s letošním ročníkem, neboť v prodloužení inkasovaly branku, tu ale hlavní sudí zcela správně neuznal. Následné samostatné nájezdy byly jednostrannou záležitosti, Litoměřice totiž proměnily první tři nájezdy, zatímco soupeř ani jeden. (20:42:59)

65:00 Filip JIRÁSEK - 4:5

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Stadion Litoměřice.
    Autorem vítězné branky je FILIP JIRÁSEK.

3. série
    0:3
    A to se také děje, neboť si Kadlec roztáhl brankáře, načež zamířil přesně mezi nohy.

3. série
    0:2
    Jágr zamíchal s pukem, avšak rovněž mu ve finální fázi ujel od hokejky. Litoměřice budou moci rozhodnout.

2. série
    0:2
    Ukázkový bekhendový blafák předvedl Korkiakoski, který Brízgalovi nedal šanci.

2. série
    0:1
    Zikmund se rozjel hodně rychle, avšak ve finální fázi mu puk ujel daleko od hokejky.

1. série
    0:1
    Na opačné straně se rozjel Jirásek, který poslal puk přesně mezi nohama Brízgaly.

1. série
    0:0
    Strnad to zkusil střelou nad Královo rameno, avšak střelu poslal vysoko nad branku.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nenabídlo rozhodující branku, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:30
    Strnad si tak dlouho pohrával s pukem, až nakonec vypálil vedle ní. Následně se Stadion dostal do přečíslení, které ale domácí stačili včas uhasit.

63:12
    Poté si před branku sjížděl Marcel, kterému se ale nepovedlo zakončit. Na druhou stranu se pokoušel dostat Strnad, který ale daleko s pukem nedojel.

62:50
    Domácí se sice radovali ze vstřelené branky, avšak sudí nakonec branku neuznává. Důvodem je přihrávka rukou, o kterou se postaral Redlich. Litoměřice přečkaly další kritický moment!

62:11
    Tady se zřejmě mělo vylučovat. Kehar rukama přitlačil na hrazení Kadlece, který okamžitě spadl na led. Sudí přerušil hru, vylučovat by se ale nemělo.

62:05
    Litoměřice se v prodloužení zatím pouze brání. Machač se tak rychlostně dostal před branku, kde s přízemním zakončením nepochodil.

61:22
    Plekanec se raději vrátil s pukem do střední třetiny, načež přiťukl Strnadovi. Ten sice narazil na Mertu, avšak poté se Plekancovi podařilo ohrozit Krále.

David Suchý

Branky a nahrávky: 35. Nash (J. Strnad, Melka), 43. J. Říha (Vildumetz), 48. Kružík (T. Kaut, Nash), 51. Jágr (Plekanec) – 7. Kropáček (Smetana, Klejna), 17. Marcel (Voženílek), 51. Jánský (Marcel, Smetana), 59. Průžek (M. Kadlec, Korkiakoski), rozh. náj. Jirásek