Banská Bystrica – Poprad 2:5 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 4:0 (kon.) | Zvolen – Žilina 8:3 (kon.)
Detva – Nitra 1:3 (kon.) | Miskolc – MAC Budapešť 2:3 (po pr.) | Nové Zámky – Trenčín 0:3 (kon.)
HK Detva
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
HK Nitra
Úterý 26.02.2019, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 55. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:16:43)

Forma obou týmů se naplnila. Zatímco domácí celek prohrál už sedmé utkání v řadě, tak hosté posedmé v řadě zvítězili. Nutno ale dodat, že vítězství Nitry se dnes nerodilo vůbec snadno! Hosté tak končí na třetí příčce, Detva na desáté.

Krátce po konci utkání byl k vidění pěstní souboj, do kterého se zapojili Král s Blackwaterem. Hostující hráč jednoznačně zvítězil a poslal svého soupeře k zemi!

59:40
    Nitra právě vstřelila branku!
    Ke kotouči se v obranném pásmu dostal JURAJ MAJDAN. Ten trefil přes celé hřiště odkrytou branku a definitivně rozhodl o tom, že hosté zvítězí!

59:10
    Detva už nemá na co čekat, Petrík zamířil na střídačku, domácí to zkouší v šesti!

58:44
    Hra je přerušená, Ščurko se podle rozhodčích nacházel v ofsajdovém postavení. Vhazovat se bude ve střední třetině.

58:09
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny. Puk je ve středním pásmu, tohle hostujícím hokejistům určitě vyhovuje.

57:32
    Výborně to v tuto chvíli udělal obránce Rais. Ten zavezl kotouč do útočné třetiny a sbírá cenné vteřiny pro hostující celek.

56:15
    Detva se snaží, ovšem nedaří se ji dostat do útočné třetiny. Hosté výborně brání modrou čáru, do konce třetí části zbývají necelé čtyři minuty!

55:26

54:05
    Nitra mohla navýšit svůj náskok! Skvělou přihrávku před branku dostal Buček, ovšem toho parádním zákrokem vychytal Petrík, který ještě drží naděje svého týmu!

53:26
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Kuklev – 2 min., držení).

52:50

51:53
    Polovina přesilové hry domácích je za námi. Nitra zatím bez větších problémů brání a soupeř se téměř k ničemu nedostává.

50:50
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Majdan – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Morrison – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Ščurko – 2 min., hrubost).

50:19
    Před malou chvílí se rozeběhla závěrečná desetiminutovka třetí části, hosté mají i nadále lehce navrch, Nitra už hrozí jen z rychlých brejků.

49:18
    Hosté se dostali do přečíslení, Buček přihrával na druhou stranu. Lantoši se chystal zakončovat do prázdné branky, ovšem přihrávka od Bučka nebyla ideální!

47:48
    Hra se v posledních minutách přelévá ze strany na stranu. S nahozením Pupáka si poradil Petrík, který kotouč pro jistotu ukryl ve výstroji.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 9. Ščurko (Murček, Betker) – 32. McCormack (Majdan), 37. Buček (Slovák), 60. Majdan

HK Detva: Petrík (Zalivin) – Chovan Martin, Betker, Golian, Sládok, Fekiač, Kuklev, Gachulinec, Jedroľ, Ščurko, Murček, Puliš – Török, Fekiač, Žilka – Král, McLean, Tibenský – Ďaloga, Chovan Matúš, Surový
    HK Nitra: Šimboch (Hanuljak) – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, Versteeg, Korím, Sloboda, Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Čaládi, Rapáč – Minárik, Hrušík, Pätoprstý

Rozhodčí: Novák – Fridrich, Tvrdoň – Rojík, Chudada