Michalovce – Martin 1:2 (po pr.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 1:1
HK VITAR Martin
sk Úterý 26.02.2019, 17:00 • Zimný štadión Michalovce • 1. liga play-off (SR) • Finále

Koniec zápasu. (20:22:54)

70:48
    Martin dal gól!
    Je dobojované. Martin týmto gólom využíva presilovku a víťazí na Zemplíne 1:2 po predĺžení. JAROSLAV MARKOVIČ využil neprehľadnú situáciu. Domáci brankár sa hneval na svojich spoluhráčov, ale to už je jedno. Asistencie: František Poliaček a Tomáš Rusina.

70:39
    Martin oddychový čas.

70:39
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (hráčska lavica Michalovce – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

70:16
    Bojko preletel okolo Markoviča a z ťažkej pozície nadvihol puk. Ten si cestu do brány nenašiel.

70:00
    Začala sa posledná desaťminútovka predĺženia.

69:33
    Košecký bol tiesnený medzi modrou a červenou čiarou, a tak poslal puk na zadný mantinel.

69:05
    Ďalekonosný pokus Dvořáka.

68:33
    Markovič dokázal zakončovať spoza Kolbu a Trenčan vysunul ľavý betón.

67:52
    Pacalaj telom zastavil prenikajúceho Mašlonku.

67:10
    Chalupa zasekol v rohu klziska domácu akciu, vylepšil si pozíciu a do strely vyzval Novického. Nepresné zakončenie.

65:09
    Neujala sa šanca Rótha ani následná dorážka Mašlonku!

64:36
    Ofsajd Martina.

64:16
    Chalupa spoločne s Bartom vleteli do domácej bránky.

64:05
    Zachytal si aj Bernát. Dukla ostáva v pásme. Bude nasledovať buly po ľavej ruke brankára nováčika.

63:46
    Teraz pre zmenu zakončoval Filip Oravec. Aj tento pokus Trenčan zneškodnil.

63:42
    Poliaček preveril pripravenosť Trenčana. Michalovský brankár s úspešným zásahom.

63:07
    Bdžoch bol pri puku a zozadu ho napádal Poliaček. Nakoniec sa mu na druhej strane ukázal voľný Valečko.

62:42
    Hamráček krúžil s pukom na hokejke v strednom pásme a hľadal niekoho zo spoluhráčov.

62:30
    O chvíľu sa bude v hre pokračovať.

62:30
    Hra je prerušená. Marek Kolba leží na ľade.

62:20
    Kolba sa zahrával s ohňom a Jurášek mu na chvíľu vypichol puk.

62:00
    Košecký nahrával cez Barta na voľného Novického, ktorý na pár sekúnd prenikol do pásma.

61:32
    Michalovce hrajú s piatimi hráčmi.

61:12
    Martin hrá v plnom počte.

61:05
    Chalupovi sa podarilo povytiahnuť z brány Bernáta, ale adresáta už nenašiel.

60:35
    Šimon prihrával na krídlo Markovičovi.

60:10
    Safaraleyev manévruje s pukom popri mantineli.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tak nie. Je na rade riadna 15-minútová prestávka. Predĺženie tak odštartuje o 19:59.

Majster vyrovnal v tretej tretine, čím posunul druhý finálový súboj do predĺženia. Šancí však bolo obojstranne niekoľko, ale brankári zatiahli rolety. Tešíme sa tak na 20 minútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:44
    Neúnavný a hlavne šikovný Safaraleyev opäť vyslobodil svoj tím.

59:32
    28 sekúnd do tretej sirény. V útoku sú hostia.

59:32
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Piatak – 2 min., hákovanie).

59:12
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Pacalaj – 2 min., hákovanie).

59:04
    Plynie záverečná minúta riadnej hracej doby a nováčik sa zdržiaval pri Trenčanovi.

58:47
    Martin zle striedal a do šance putovalo trio domácich hráčov! Mário Róth sa chcel podeliť o prihrávku s Linetom, no martinský obranca mu do prihrávky vložil korčuľu!

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:27
    Bernát už bol prekonaný! Nakoniec dosiahol na strelu Bojka, ktorý mu ju posielal hore, hoci brankár bol pri ľade! Krásny zákrok!

57:15
    Bojko mohol páliť z otočky, ale puk mu ušiel.

56:38
    Poloprázdna bránka Martina! Chalupa bol dôrazný a skoro sa mu podarilo spoza brány skórovať! Bolo tam aj množstvo dorážok, v hlavne od Mašlonku, ale puk v sieti neskončil!

56:09
    Dukla hrá s piatimi hráčmi.

55:56
    Dobrá strela Langhammera! Trenčanovi poštípala lapačku!

55:32
    Langhammer prehral buly a Martin prichádza o pásmo.

55:00
    Michalovce si prihrávajú vo svojej tretine a diváci ich odmieňajú potleskom.

54:17
    Safaraleyev výborne číta hru súpera. Úspešne sa mu podarilo zaviezť puk dopredu a ešte aj atakoval Martinčanov.

54:09
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mašlonka – 2 min., podrazenie).

53:54
    Niečo podobné urobil aj Piatak. Ľahkou žabkou dostal puk do útočného pásma.

53:30
    Korenko korčuľuje za vyhodeným pukom.

53:08

52:57
    Martin hrá s piatimi hráčmi.

52:20
    Mário Róth postupoval do prečíslenia s Linetom, ale neprihral mu! Bernát jeho strelu vyrazil!

52:08
    Markovič to vymyslel veľmi dobre. Rútil sa z ľavej strany, ale strelu posielal do pravej, čím poriadne natiahol Adama Trenčana. Možno, ak by zakončenie smerovalo viac do strany, bol by z toho druhý gól nováčika.

51:43
    Novický pekným hitom odstavil od puku Urbánka, ktorý dnes hýri aktivitou.

51:28
    Mašlonkovi pred bránkou hostí skrížil cestu Jakub Burzík.

51:08
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Bojko – 2 min., sekanie).

50:57
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Paulíny – 2 min., sekanie).

50:40
    Lukáš Toma nepremenil čistú šancu na vedúci gól!

50:15
    Košecký odvrátil Urbánkovu zadovku pred michalovskú bránu.

50:05
    Piatak s Markovičom sa chytajú za pasy!

49:32

49:23
    Róth nabil Kolbovi, ktorý vypálil poriadny projektil.

48:42
    Chalupa výborne clonil Bernátovi vo výhľade a takmer sa domáci hráči dostali prvý raz do vedenia!

48:18
    Zase strela Tomáša Valečka bez prípravy. Strela letela mimo brány.

48:06
    Valečko sa pohral s Urbánekom.

47:32
    A razom sa karta obracia. Doteraz mohol byť na koni Martin, no túto možnosť sa bude snažiť využiť Dukla.

47:32
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Langhammer – 2 min., sekanie).

47:04

46:54
    Mašlonka čakal voľný medzi kruhmi, kde mu puk poslal Piatak. Takmer pri strele zlomil hokejku a vôbec nezasiahol puk tak, akoby si predstavoval.

46:27
    Branislav Bernát sa musí obracať, ale zvláda to!

Druhý finálový súboj sleduje 3102 divákov.

45:04
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Poliaček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

44:59
    Dukla Michalovce dala gól!
    Už to neplatí. VLADISLAV BOJKO má výbornú strelu švihom, čo dokázal pri tomto góle. Urobil kľučku na ležiaceho protihráča a k ľavej žrdi martinskej brány vyrovnáva na 1:1. Asistencie: Matej Giľák a Igor Safaraleyev.

44:29
    Martin neponecháva nič na náhodu. Snaží sa hrať aktívny hokej s častejšou streľbou na Trenčana a zároveň výborne bráni šance domácich. Samozrejme, veľký podiel má na tom gólman Bernát.

43:57
    Paulíny si robil zálusk na dobre pripravenú nahrávku. Avšak puk mu preskočil čepeľ.

43:45
    Znovu Lukáš Toma, ktorý ohrozil brankára súpera. Ten spoľahlivo chytil aj jeho pokus.

43:26
    Markovičovi prepadla prihrávka Korenka na Tomu.

42:56
    Dukla hrá v plnom počte.

42:50
    Bdžoch sa venoval Urbánkovi, a to využil Linet na zobratie puku.

42:17
    Hostia rozprúdili menší kolotoč, ktorý prerušil Safaraleyev. Následne adresoval pekný puk na Lineta jeho zakončenie uchmatol do lapačky Bernát.

41:48
    Pacalaj si na chvíľu nerozumel so Šimonom, ale obaja to ustáli.

41:08
    Dvurečensky sa postavil do strely a hoci ho to bolelo, aspoň nedovolil prejsť puku k svojmu gólmanovi.

40:56
    Martinu sa tak opäť naskytá šanca odskočiť východniarom na rozdiel dvoch gólov.

40:56
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Piatak – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:43

40:37
    Langhammer švihom podkúril Trenčanovi. Ten však jeho strelu zlikvidoval.

40:19
    Dírerovi sa podarilo udržať pásmo pre Martin.

40:06
    Urbánek hneď po vyhratom buly štartoval k Trenčanovi. Poslal len bekhendový pokus, ktorý sa obtrel o bočnú sieť.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 19:07.

Dukla už má len jednu tretinu na to, aby dala už nejaký gól. Nováčik však bude ešte 43 sekúnd hrať početnú výhodu. Zatiaľ sa statočne drží na horúcom michalovskom ľade.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:58
    Giľák vyhodil puk.

39:28
    Poliaček chcel prihrať Urbánkovi, nevyšlo mu to.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:43
    Zopakuje sa koniec prvej tretiny a Martin udrie aj v tejto tretine na konci?

38:43
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Košecký – 2 min., hákovanie).

38:31
    Toma už sa nemohol pozerať na nemohúcnosť svojich kolegov a aspoň spoza obrancu napálil puk na bránku súpera.

37:39
    Róth sa otočil za bránou hostí. Snažil sa niečo účinné vymyslieť, no nič z toho nebolo.

37:12
    Nahodený pokus Bdžocha skončil v lapačke Bernáta.

36:36
    Burzík si neustrážil pri mantineli puk a už sa k nemu dostával Bdžoch.

36:01

35:23
    Urbánek sa dostal do súboja s Kolbom, ktorý mu prekazil finálnu strelu na Trenčana.

35:15
    Dvurečensky sa pokúšal vyškriabať puk spod Bernáta, ale brankár nováčika bol silnejší a nedal si ho uchmatnúť.

34:40
    Langhammer bojoval sám proti štvorici súperových hráčov.

34:20
    Dírer bez váhania získal puk a poslal ho von z pásma.

34:01
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Pacalaj – 2 min., držanie).

33:38
    Toma jemne posunul puk smerom na bránu hostí, ale ten šiel mimo.

33:01
    Košecký vystrelil po prihrávke Novického, ale strela nebola príliš silná.

32:39
    Mašlonka mal celkom dobrú príležitosť prvýkrát v stretnutí zaznamenať gól Michaloviec.

31:47
    Rusina mohol vyrovnať! Poslal veľmi nebezpečný puk z uhla! Napokon sa len chytil za hlavu!

31:18
    Hamráček sa vysunul spoza Pacalaja, ale nepodarilo sa mu tečovať puk do martinskej siete.

30:53
    Novický pekným spôsobom oklamal skúseného Markoviča.

30:30

29:54
    Odraz puku po strele Valečka sa skoro dostal k Linetovi, ale žilinský odchovanec ho nevedel poslať za Bernáta.

29:14
    Kolba vyprodukoval chybu a do nájazdu sa dostal Markovič! Mal výrazný náskok pred ostatnými hráčmi, ale zvolil tvrdú strelu, ktorá skončila presne v lapačke domáceho brankára!

28:53
    Kolba začína novú akciu Dukly od Trenčana.

28:30
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Zeliska – 2 min., sekanie).

28:30
    Martinský gólman si poradil so strelou Novického a Mašlonka pri svojom pokuse bol faulovaný!

27:59
    Giľák sa dostal do rovnakého priestoru, ako nedávno, kedy neskóroval, ale pred ním bolo husto, a tak ho dával zadovkou na Cútta.

27:45
    Postavenie mimo hry zo strany hostí.

27:08
    Bernát kryje ďalšiu strelu protihráčov.

26:44
    Langhammer veľmi zahnal Juráška, ktorý nemal síl a za pukom sa neponáhľal.

26:13
    Chalupa sa pustil do súboja jeden na jedného, no za bránkou na Šimona nevyzrel.

26:00
    Nováčik sa nasťahuje do obranného pásma Zemplínčanov.

25:33

25:02
    Tentoraz Linet nedokázal zasiahnuť vzduchom letiaci puk!

24:26
    Dve šance Dukly sa nekončia gólom! Giľák zasiahol betóny martinského brankára a Róth tesne minul ľavú tyč!

24:03
    Bernát mal dostatok času i priestoru na to, aby zachytil Kolbovu strelu švihom.

23:49
    Črtala sa šanca domácich, ale puk sa ocitol na ochrannej sieti.

23:33
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Burzík – 2 min., podrazenie).

23:20
    Chalupa čakal pri žrdi na prihrávku od Hamráčka. Druhý menovaný poslal puk do spodnej obruče bránky.

23:07
    Hamráček predbehol duo hráčov Martina a vysúval sa do šance! Rozhodcovia hru prerušili kvôli prihrávke rukou!

22:44
    Nechýbalo veľa a Jurášek by takmer zachytil vyhodený puk od Kolbu.

22:01

21:52
    Dírer strieľal na domácu bránu, no pozíciu mu sťažil Valečko.

20:58
    Pacalaj svojou strelou spôsobil rozruch! Ešte sa snažil dorážať Šimon, ale bezúspešne!

20:49
    Michalovce sa úspešne bránia a skresali už minútu z oslabenia.

20:16
    Martin úvodný gól potešil, no či aj naštartoval, uvidíme pri tejto presilovke.

20:01
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dvurečensky – 2 min., nedovolené bránenie).

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 18:20.

Dnes je skóre opačné. Dukla začala aktívne, Martin miestami hru trochu vyrovnal. Avšak gólový účet súboja otvorili hráči nováčika v samom závere prvého dejstva.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:53
    Nováčik zaznamenal tzv. gól do šatne. Markovičovu prvú strelu bekhendom Trenčan dokázal pokryť, ale na dorážku ANDREJA JURÁŠKA bol prikrátky. Asistencie: Jaroslav Markovič a Jakub Langhammer.

19:34
    Dvořák rýchlo posúval puk pred Trenčana, aby ho nepredbehla dvojica domácich hokejistov.

19:17
    Domáci sa dostali do pásma zásluhou Chalupu.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:26
    Mašlonka zvádzal tvrdý súboj s Pacalajom, ale odniesol si to nevinný Brveník.

17:53
    Menší závar pred bránou Martina. Bernát s úspešným zákrokom.

17:48
    Valečko zamestnal martinského brankára. Ešte sa zdalo, že dôjde k teču Piataka, ale gólman hostí bol skôr pri puku.

17:00
    Dukla je výborná v držaní puku. Hostia z Turca sa k nemu dostávajú len minimálne, ale ak sú pri ňom, vedia pohroziť.

16:14
    Oddýchnutý Róth sa vrátil po uplynutí štvorminútového trestu. Počkal si na vhodný okamih, rozohral puk na spoluhráčov a odišiel striedať.

15:15

15:11
    Markovič otravoval Valečka, ale nepodarilo sa mu vystihnúť jeho prihrávku na voľného Bdžocha.

14:50
    Erik Piatak sa oprel do puku z rohu a Bernát musel zasahovať vyrážačkou.

14:19
    Kolba sa vrátil po puk k vlastnej striedačke, kde sa ho snažil ešte atakovať Urbánek.

13:51
    Bojko nedokázal zúročiť výborne načasovanú nahrávku od Chalupu! Z bezprostrednej blízkosti netrafil priestor brány!

13:24
    Novický poriadne natiahol Bernáta, ktorý myslím špičkou korčule vytesnil puk!

13:15
    Vylúčenie v tíme HK Martin (hráčska lavica Martin – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

13:02
    Výborná práca Jakuba Lineta. S jeho prispením Dukla vyhodila puk z pásma.

12:47
    Poliaček si prišiel pre puk za domácu bránku.

12:00
    Pacalaj poslal delovku z prvej, ale zasiahol Safaraleyeva.

11:56
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Róth – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

11:50

11:32
    Jaroslav Markovič krásnou zadovkou prenechal na modrej čiare puk Langhammerovi! Ten s ním nešiel bližšie, ale zvolil tvrdú strelu, Trenčan na mieste!

10:36
    Poliaček márne očakával prihrávku na kruh. Domáci hráči poslali puk cez všetky čiary.

10:26
    Martinu sa napokon podarilo získať pásmo po tom, ako Trenčan hru prerušil.

10:15
    Obrana úradujúceho majstra dosiaľ pracuje na sto percent.

09:50
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Hamráček – 2 min., podrazenie).

09:50
    Zaujímavá situácia, ale na našich štadiónoch tradičná. Prvý hlavný rozhodca Vido stal na mieste, kde prebiehala hra a nevylučoval. Z polovice ihriska však dvihol ruku Martin Korba a Hamráček si odsedí dve minúty za podrazenie.

09:20
    Pacalaj udržal puk vo svojej moci a nedal si ho zobrať aktívnym Hamráčkom.

08:58
    Michalovce aj Martin hrajú v plnom počte.

08:47
    Výborná strela Markoviča na Trenčana!

08:28
    Až sa teraz sa podarilo oslobodiť hosťom.

07:51
    Michalovce v tejto presilovke mali dobré príležitosti, ale ani jedna sa neskončila gólom. Branislav Bernát drží svoj tím.

07:39

07:01
    Bernát je od začiatku pod paľbou! Aj so šancou jedného z domácich hráčov si poradil!

06:24
    Markovičovi sa nepodarilo vypichnúť puk Bojkovi. Rusinovi už áno a aspoň na chvíľu si hostia vydýchli.

06:18
    Nikita Dvurečensky taktiež neotvoril skóre zápasu, hoci mal dobrú šancu!

06:09
    Bojko si posúva puk s Kolbom.

05:55
    Dvurečensky sa pokúšal o úspešný teč.

05:39
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Barto – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

05:31
    Hamráček obišiel bránku a vylepšoval si pozíciu na prihrávku.

04:58
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Safaraleyev – 2+2 min, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Pacalaj – 2+2 min, hrubosť).

04:58
    Obaja kohúti sa "pomojkali" a už sedia na trestnej lavici.

04:58
    Obrovská šanca pre Safaraleyeva! Gól nedal a okamžite po ňom skočil kapitán hostí Marek Pacalaj!

04:27
    Markovič nahadzoval puk spoza Trenčana, ale nenašiel Poliačeka. Pred ním stál Cútt.

03:59
    Teraz zase Mašlonkova strela presvišťala okolo bočnej siete martinskej brány.

03:33
    Cútt naservíroval puk na tiesneného Giľáka a chýbali milimetre, aby sa dokoťúľal do brány!

03:04
    Bojko v dobrej pozícii, len tesne minul pravú tyčku!

02:50
    Novický sa postavil do cesty Paulínymu.

02:17
    Marek Kolba vyslal tvrdú strelu, ktorá zasiahla Bernáta do masky. Zároveň sa však pískalo aj kvôli hre so zdvihnutou hokejkou.

01:56
    Safaraleyev nepretlačil puk cez Zelisku.

01:35
    Už sa stratil prvý puk. Čiarový rozhodca ide po ďalší.

01:04
    Barto si chcel prehodiť puk na forhend, no nešťastne si ho korčuľou odrazil.

00:41
    Martinčania si prihrávali puk. Dvořák ho posielal krížom cez pásmo a našiel iba domáceho Cútta.

00:08
    Markovič vystrelil od modrej čiary, ale jeho strela bola zblokovaná.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

HK Dukla Ingema Michalovce

Prvý duel o zlato lepšie zvládli domáci hokejisti. V úvodnom vystúpení si svoju výhru pekne podelili po tretinách a v každej strelili po jednom góle. Hostia z Turca podali snaživý výkon, ktorý nestačil. Hlavne nie na výborného brankára Adama Trenčana, ktorý párkrát vymazal strelcov Martina. Konečne sa podarilo Zemplínčanom vo veľkom zaplniť tribúny a možno zápas číslo dva prinesie aj vypredanie. Dukla sa určite bude usilovať o zisk vedenia 2:0.

HK Martin

Martinčanom sa nepodarilo nadviazať na úspešné výsledky zo semifinále s Dubnicou. V Michalovciach nestrelili žiadny gól, ale paniku rozhodne nemusia robiť. Na pondelkovom výkone môžu stavať a pokúsiť sa vyrovnať sériu. Nič nie je nemožné. Aj Martin disponuje kvalitnými hráčmi. Bude však musieť zlepšiť disciplínu a výsledok sa môže pokojne dostaviť. Každopádne, druhý zápas na ľade Dukly bude zaujímavý.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 44. Bojko (Giľák, Safaraleyev) – 19. Jurášek (Markovič, Langhammer), 70. Markovič (Poliaček, Rusina)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan – Kolba, Korenko, Košecký, Novický, Bdžoch, Valečko, Mesaroš, Gavrik – Dvurečensky, Piatak, Bojko – Giľák, Cútt, Mašlonka – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček.
    HK VITAR Martin: Bernát – Šimon, Dvořák, Pacalaj, Burzík, Rusina, Oravec – Markovič, Langhammer, Jurášek – Poliaček, Barto, Paulíny – Zeliska, Urbánek, Dírer – Rešetár, Rudzan, Brveník.

Rozhodčí: M. Korba, Vido – Jedlička, Konc ml.

Diváci: 3102.