Michalovce – Martin 1:2 (po pr.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 1:1
HK VITAR Martin
sk Úterý 26.02.2019, 17:00 • Zimný štadión Michalovce • 1. liga play-off (SR) • Finále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

HK Dukla Ingema Michalovce

Prvý duel o zlato lepšie zvládli domáci hokejisti. V úvodnom vystúpení si svoju výhru pekne podelili po tretinách a v každej strelili po jednom góle. Hostia z Turca podali snaživý výkon, ktorý nestačil. Hlavne nie na výborného brankára Adama Trenčana, ktorý párkrát vymazal strelcov Martina. Konečne sa podarilo Zemplínčanom vo veľkom zaplniť tribúny a možno zápas číslo dva prinesie aj vypredanie. Dukla sa určite bude usilovať o zisk vedenia 2:0.

HK Martin

Martinčanom sa nepodarilo nadviazať na úspešné výsledky zo semifinále s Dubnicou. V Michalovciach nestrelili žiadny gól, ale paniku rozhodne nemusia robiť. Na pondelkovom výkone môžu stavať a pokúsiť sa vyrovnať sériu. Nič nie je nemožné. Aj Martin disponuje kvalitnými hráčmi. Bude však musieť zlepšiť disciplínu a výsledok sa môže pokojne dostaviť. Každopádne, druhý zápas na ľade Dukly bude zaujímavý.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:08
    Markovič vystrelil od modrej čiary, ale jeho strela bola zblokovaná.

00:41
    Martinčania si prihrávali puk. Dvořák ho posielal krížom cez pásmo a našiel iba domáceho Cútta.

01:04
    Barto si chcel prehodiť puk na forhend, no nešťastne si ho korčuľou odrazil.

01:35
    Už sa stratil prvý puk. Čiarový rozhodca ide po ďalší.

01:56
    Safaraleyev nepretlačil puk cez Zelisku.

02:17
    Marek Kolba vyslal tvrdú strelu, ktorá zasiahla Bernáta do masky. Zároveň sa však pískalo aj kvôli hre so zdvihnutou hokejkou.

02:50
    Novický sa postavil do cesty Paulínymu.

03:04
    Bojko v dobrej pozícii, len tesne minul pravú tyčku!

03:33
    Cútt naservíroval puk na tiesneného Giľáka a chýbali milimetre, aby sa dokoťúľal do brány!

03:59
    Teraz zase Mašlonkova strela presvišťala okolo bočnej siete martinskej brány.

04:27
    Markovič nahadzoval puk spoza Trenčana, ale nenašiel Poliačeka. Pred ním stál Cútt.

04:58
    Obrovská šanca pre Safaraleyeva! Gól nedal a okamžite po ňom skočil kapitán hostí Marek Pacalaj!

04:58
    Obaja kohúti sa "pomojkali" a už sedia na trestnej lavici.

04:58
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Safaraleyev – 2+2 min, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Pacalaj – 2+2 min, hrubosť).

05:31
    Hamráček obišiel bránku a vylepšoval si pozíciu na prihrávku.

05:39
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Barto – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

05:55
    Dvurečensky sa pokúšal o úspešný teč.

06:09
    Bojko si posúva puk s Kolbom.

06:18
    Nikita Dvurečensky taktiež neotvoril skóre zápasu, hoci mal dobrú šancu!

06:24
    Markovičovi sa nepodarilo vypichnúť puk Bojkovi. Rusinovi už áno a aspoň na chvíľu si hostia vydýchli.

07:01
    Bernát je od začiatku pod paľbou! Aj so šancou jedného z domácich hráčov si poradil!

07:39
    Martin hrá s piatimi hráčmi.

07:51
    Michalovce v tejto presilovke mali dobré príležitosti, ale ani jedna sa neskončila gólom. Branislav Bernát drží svoj tím.

08:28
    Až sa teraz sa podarilo oslobodiť hosťom.

08:47
    Výborná strela Markoviča na Trenčana!

08:58
    Michalovce aj Martin hrajú v plnom počte.

09:20
    Pacalaj udržal puk vo svojej moci a nedal si ho zobrať aktívnym Hamráčkom.

09:50
    Zaujímavá situácia, ale na našich štadiónoch tradičná. Prvý hlavný rozhodca Vido stal na mieste, kde prebiehala hra a nevylučoval. Z polovice ihriska však dvihol ruku Martin Korba a Hamráček si odsedí dve minúty za podrazenie.

09:50
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Hamráček – 2 min., podrazenie).

10:15
    Obrana úradujúceho majstra dosiaľ pracuje na sto percent.

10:26
    Martinu sa napokon podarilo získať pásmo po tom, ako Trenčan hru prerušil.

10:36
    Poliaček márne očakával prihrávku na kruh. Domáci hráči poslali puk cez všetky čiary.

11:32
    Jaroslav Markovič krásnou zadovkou prenechal na modrej čiare puk Langhammerovi! Ten s ním nešiel bližšie, ale zvolil tvrdú strelu, Trenčan na mieste!

11:50
    Michalovce hrajú s piatimi hráčmi.

11:56
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Róth – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

12:00
    Pacalaj poslal delovku z prvej, ale zasiahol Safaraleyeva.

12:47
    Poliaček si prišiel pre puk za domácu bránku.

13:02
    Výborná práca Jakuba Lineta. S jeho prispením Dukla vyhodila puk z pásma.

13:15
    Vylúčenie v tíme HK Martin (hráčska lavica Martin – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

13:24
    Novický poriadne natiahol Bernáta, ktorý myslím špičkou korčule vytesnil puk!

13:51
    Bojko nedokázal zúročiť výborne načasovanú nahrávku od Chalupu! Z bezprostrednej blízkosti netrafil priestor brány!

14:19
    Kolba sa vrátil po puk k vlastnej striedačke, kde sa ho snažil ešte atakovať Urbánek.

14:50
    Erik Piatak sa oprel do puku z rohu a Bernát musel zasahovať vyrážačkou.

15:11
    Markovič otravoval Valečka, ale nepodarilo sa mu vystihnúť jeho prihrávku na voľného Bdžocha.

15:15
    Martin hrá v plnom počte.

16:14
    Oddýchnutý Róth sa vrátil po uplynutí štvorminútového trestu. Počkal si na vhodný okamih, rozohral puk na spoluhráčov a odišiel striedať.

17:00
    Dukla je výborná v držaní puku. Hostia z Turca sa k nemu dostávajú len minimálne, ale ak sú pri ňom, vedia pohroziť.

17:48
    Valečko zamestnal martinského brankára. Ešte sa zdalo, že dôjde k teču Piataka, ale gólman hostí bol skôr pri puku.

17:53
    Menší závar pred bránou Martina. Bernát s úspešným zákrokom.

18:26
    Mašlonka zvádzal tvrdý súboj s Pacalajom, ale odniesol si to nevinný Brveník.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

19:17
    Domáci sa dostali do pásma zásluhou Chalupu.

19:34
    Dvořák rýchlo posúval puk pred Trenčana, aby ho nepredbehla dvojica domácich hokejistov.

19:53
    Martin dal gól!
    Nováčik zaznamenal tzv. gól do šatne. Markovičovu prvú strelu bekhendom Trenčan dokázal pokryť, ale na dorážku ANDREJA JURÁŠKA bol prikrátky. Asistencie: Jaroslav Markovič a Jakub Langhammer.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Dnes je skóre opačné. Dukla začala aktívne, Martin miestami hru trochu vyrovnal. Avšak gólový účet súboja otvorili hráči nováčika v samom závere prvého dejstva.

Druhá tretina sa začne o 18:20.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dvurečensky – 2 min., nedovolené bránenie).

20:16
    Martin úvodný gól potešil, no či aj naštartoval, uvidíme pri tejto presilovke.

20:49
    Michalovce sa úspešne bránia a skresali už minútu z oslabenia.

20:58
    Pacalaj svojou strelou spôsobil rozruch! Ešte sa snažil dorážať Šimon, ale bezúspešne!

21:52
    Dírer strieľal na domácu bránu, no pozíciu mu sťažil Valečko.

22:01
    Dukla hrá s piatimi hráčmi.

22:44
    Nechýbalo veľa a Jurášek by takmer zachytil vyhodený puk od Kolbu.

23:07
    Hamráček predbehol duo hráčov Martina a vysúval sa do šance! Rozhodcovia hru prerušili kvôli prihrávke rukou!

23:20
    Chalupa čakal pri žrdi na prihrávku od Hamráčka. Druhý menovaný poslal puk do spodnej obruče bránky.

23:33
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Burzík – 2 min., podrazenie).

23:49
    Črtala sa šanca domácich, ale puk sa ocitol na ochrannej sieti.

24:03
    Bernát mal dostatok času i priestoru na to, aby zachytil Kolbovu strelu švihom.

24:26
    Dve šance Dukly sa nekončia gólom! Giľák zasiahol betóny martinského brankára a Róth tesne minul ľavú tyč!

25:02
    Tentoraz Linet nedokázal zasiahnuť vzduchom letiaci puk!

25:33

26:00
    Nováčik sa nasťahuje do obranného pásma Zemplínčanov.

26:13
    Chalupa sa pustil do súboja jeden na jedného, no za bránkou na Šimona nevyzrel.

26:44
    Langhammer veľmi zahnal Juráška, ktorý nemal síl a za pukom sa neponáhľal.

27:08
    Bernát kryje ďalšiu strelu protihráčov.

27:45
    Postavenie mimo hry zo strany hostí.

27:59
    Giľák sa dostal do rovnakého priestoru, ako nedávno, kedy neskóroval, ale pred ním bolo husto, a tak ho dával zadovkou na Cútta.

28:30
    Martinský gólman si poradil so strelou Novického a Mašlonka pri svojom pokuse bol faulovaný!

28:30
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Zeliska – 2 min., sekanie).

28:53
    Kolba začína novú akciu Dukly od Trenčana.

29:14
    Kolba vyprodukoval chybu a do nájazdu sa dostal Markovič! Mal výrazný náskok pred ostatnými hráčmi, ale zvolil tvrdú strelu, ktorá skončila presne v lapačke domáceho brankára!

29:54
    Odraz puku po strele Valečka sa skoro dostal k Linetovi, ale žilinský odchovanec ho nevedel poslať za Bernáta.

30:30

30:53
    Novický pekným spôsobom oklamal skúseného Markoviča.

31:18
    Hamráček sa vysunul spoza Pacalaja, ale nepodarilo sa mu tečovať puk do martinskej siete.

31:47
    Rusina mohol vyrovnať! Poslal veľmi nebezpečný puk z uhla! Napokon sa len chytil za hlavu!

32:39
    Mašlonka mal celkom dobrú príležitosť prvýkrát v stretnutí zaznamenať gól Michaloviec.

33:01
    Košecký vystrelil po prihrávke Novického, ale strela nebola príliš silná.

33:38
    Toma jemne posunul puk smerom na bránu hostí, ale ten šiel mimo.

34:01
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Pacalaj – 2 min., držanie).

34:20
    Dírer bez váhania získal puk a poslal ho von z pásma.

34:40
    Langhammer bojoval sám proti štvorici súperových hráčov.

35:15
    Dvurečensky sa pokúšal vyškriabať puk spod Bernáta, ale brankár nováčika bol silnejší a nedal si ho uchmatnúť.

35:23
    Urbánek sa dostal do súboja s Kolbom, ktorý mu prekazil finálnu strelu na Trenčana.

36:01

36:36
    Burzík si neustrážil pri mantineli puk a už sa k nemu dostával Bdžoch.

37:12
    Nahodený pokus Bdžocha skončil v lapačke Bernáta.

37:39
    Róth sa otočil za bránou hostí. Snažil sa niečo účinné vymyslieť, no nič z toho nebolo.

38:31
    Toma už sa nemohol pozerať na nemohúcnosť svojich kolegov a aspoň spoza obrancu napálil puk na bránku súpera.

38:43
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Košecký – 2 min., hákovanie).

38:43
    Zopakuje sa koniec prvej tretiny a Martin udrie aj v tejto tretine na konci?

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

39:28
    Poliaček chcel prihrať Urbánkovi, nevyšlo mu to.

39:58
    Giľák vyhodil puk.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Dukla už má len jednu tretinu na to, aby dala už nejaký gól. Nováčik však bude ešte 43 sekúnd hrať početnú výhodu. Zatiaľ sa statočne drží na horúcom michalovskom ľade.

Tretia tretina sa začne o 19:07.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:06
    Urbánek hneď po vyhratom buly štartoval k Trenčanovi. Poslal len bekhendový pokus, ktorý sa obtrel o bočnú sieť.

40:19
    Dírerovi sa podarilo udržať pásmo pre Martin.

40:37
    Langhammer švihom podkúril Trenčanovi. Ten však jeho strelu zlikvidoval.

40:43

40:56
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Piatak – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:56
    Martinu sa tak opäť naskytá šanca odskočiť východniarom na rozdiel dvoch gólov.

41:08
    Dvurečensky sa postavil do strely a hoci ho to bolelo, aspoň nedovolil prejsť puku k svojmu gólmanovi.

41:48
    Pacalaj si na chvíľu nerozumel so Šimonom, ale obaja to ustáli.

42:17
    Hostia rozprúdili menší kolotoč, ktorý prerušil Safaraleyev. Následne adresoval pekný puk na Lineta jeho zakončenie uchmatol do lapačky Bernát.

42:50
    Bdžoch sa venoval Urbánkovi, a to využil Linet na zobratie puku.

42:56
    Dukla hrá v plnom počte.

43:26
    Markovičovi prepadla prihrávka Korenka na Tomu.

43:45
    Znovu Lukáš Toma, ktorý ohrozil brankára súpera. Ten spoľahlivo chytil aj jeho pokus.

43:57
    Paulíny si robil zálusk na dobre pripravenú nahrávku. Avšak puk mu preskočil čepeľ.

44:29
    Martin neponecháva nič na náhodu. Snaží sa hrať aktívny hokej s častejšou streľbou na Trenčana a zároveň výborne bráni šance domácich. Samozrejme, veľký podiel má na tom gólman Bernát.

44:59
    Dukla Michalovce dala gól!
    Už to neplatí. VLADISLAV BOJKO má výbornú strelu švihom, čo dokázal pri tomto góle. Urobil kľučku na ležiaceho protihráča a k ľavej žrdi martinskej brány vyrovnáva na 1:1. Asistencie: Matej Giľák a Igor Safaraleyev.

45:04
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Poliaček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

Druhý finálový súboj sleduje 3102 divákov.

46:27
    Branislav Bernát sa musí obracať, ale zvláda to!

46:54
    Mašlonka čakal voľný medzi kruhmi, kde mu puk poslal Piatak. Takmer pri strele zlomil hokejku a vôbec nezasiahol puk tak, akoby si predstavoval.

47:04

47:32
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Langhammer – 2 min., sekanie).

47:32
    A razom sa karta obracia. Doteraz mohol byť na koni Martin, no túto možnosť sa bude snažiť využiť Dukla.

48:06
    Valečko sa pohral s Urbánekom.

48:18
    Zase strela Tomáša Valečka bez prípravy. Strela letela mimo brány.

48:42
    Chalupa výborne clonil Bernátovi vo výhľade a takmer sa domáci hráči dostali prvý raz do vedenia!

49:23
    Róth nabil Kolbovi, ktorý vypálil poriadny projektil.

49:32

50:05
    Piatak s Markovičom sa chytajú za pasy!

50:15
    Košecký odvrátil Urbánkovu zadovku pred michalovskú bránu.

50:40
    Lukáš Toma nepremenil čistú šancu na vedúci gól!

50:57
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Paulíny – 2 min., sekanie).

51:08
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Bojko – 2 min., sekanie).

51:28
    Mašlonkovi pred bránkou hostí skrížil cestu Jakub Burzík.

51:43
    Novický pekným hitom odstavil od puku Urbánka, ktorý dnes hýri aktivitou.

52:08
    Markovič to vymyslel veľmi dobre. Rútil sa z ľavej strany, ale strelu posielal do pravej, čím poriadne natiahol Adama Trenčana. Možno, ak by zakončenie smerovalo viac do strany, bol by z toho druhý gól nováčika.

52:20
    Mário Róth postupoval do prečíslenia s Linetom, ale neprihral mu! Bernát jeho strelu vyrazil!

52:57

53:08

53:30
    Korenko korčuľuje za vyhodeným pukom.

53:54
    Niečo podobné urobil aj Piatak. Ľahkou žabkou dostal puk do útočného pásma.

54:09
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mašlonka – 2 min., podrazenie).

54:17
    Safaraleyev výborne číta hru súpera. Úspešne sa mu podarilo zaviezť puk dopredu a ešte aj atakoval Martinčanov.

55:00
    Michalovce si prihrávajú vo svojej tretine a diváci ich odmieňajú potleskom.

55:32
    Langhammer prehral buly a Martin prichádza o pásmo.

55:56
    Dobrá strela Langhammera! Trenčanovi poštípala lapačku!

56:09

56:38
    Poloprázdna bránka Martina! Chalupa bol dôrazný a skoro sa mu podarilo spoza brány skórovať! Bolo tam aj množstvo dorážok, v hlavne od Mašlonku, ale puk v sieti neskončil!

57:15
    Bojko mohol páliť z otočky, ale puk mu ušiel.

57:27
    Bernát už bol prekonaný! Nakoniec dosiahol na strelu Bojka, ktorý mu ju posielal hore, hoci brankár bol pri ľade! Krásny zákrok!

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

58:47
    Martin zle striedal a do šance putovalo trio domácich hráčov! Mário Róth sa chcel podeliť o prihrávku s Linetom, no martinský obranca mu do prihrávky vložil korčuľu!

59:04
    Plynie záverečná minúta riadnej hracej doby a nováčik sa zdržiaval pri Trenčanovi.

59:12
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Pacalaj – 2 min., hákovanie).

59:32
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Piatak – 2 min., hákovanie).

59:32
    28 sekúnd do tretej sirény. V útoku sú hostia.

59:44
    Neúnavný a hlavne šikovný Safaraleyev opäť vyslobodil svoj tím.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Majster vyrovnal v tretej tretine, čím posunul druhý finálový súboj do predĺženia. Šancí však bolo obojstranne niekoľko, ale brankári zatiahli rolety. Tešíme sa tak na 20 minútové predĺženie.

Tak nie. Je na rade riadna 15-minútová prestávka. Predĺženie tak odštartuje o 19:59.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:10
    Safaraleyev manévruje s pukom popri mantineli.

60:35
    Šimon prihrával na krídlo Markovičovi.

61:05
    Chalupovi sa podarilo povytiahnuť z brány Bernáta, ale adresáta už nenašiel.

61:12

61:32

62:00
    Košecký nahrával cez Barta na voľného Novického, ktorý na pár sekúnd prenikol do pásma.

62:20
    Kolba sa zahrával s ohňom a Jurášek mu na chvíľu vypichol puk.

62:30
    Hra je prerušená. Marek Kolba leží na ľade.

62:30
    O chvíľu sa bude v hre pokračovať.

62:42
    Hamráček krúžil s pukom na hokejke v strednom pásme a hľadal niekoho zo spoluhráčov.

63:07
    Bdžoch bol pri puku a zozadu ho napádal Poliaček. Nakoniec sa mu na druhej strane ukázal voľný Valečko.

63:42
    Poliaček preveril pripravenosť Trenčana. Michalovský brankár s úspešným zásahom.

63:46
    Teraz pre zmenu zakončoval Filip Oravec. Aj tento pokus Trenčan zneškodnil.

64:05
    Zachytal si aj Bernát. Dukla ostáva v pásme. Bude nasledovať buly po ľavej ruke brankára nováčika.

64:16
    Chalupa spoločne s Bartom vleteli do domácej bránky.

64:36
    Ofsajd Martina.

65:09
    Neujala sa šanca Rótha ani následná dorážka Mašlonku!