Boston – San Jose 4:1 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Carolina – Los Angeles 6:1 (kon.) | NY Islanders – Calgary 1:3 (kon.) | Washington – Ottawa 7:2 (kon.)
Detroit – Montreal 1:8 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 2:0 (kon.)
Arizona – Florida 4:3 (3:1 po s.n.) | Vegas – Dallas 4:1 (kon.)
New York Islanders
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Calgary Flames
Středa 27.02.2019, 01:08 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

New York Islanders narazí v noci na středu na Calgary. Ostrovani, kteří vedou Metropolitní divizi, se střetnou s lídrem Západní konference, jehož výkony jsou v této sezoně velmi příjemným překvapením.

Islanders se pokusí ukončit vítěznou sérii svého soupeře, která trvá už pět zápasů. Calgary právě díky pěti výhrám v řadě dokázalo na čele Západní konference získat mírný tříbodový náskok na druhé San Jose. A cílem Flames je uspět i v New Yorku.

V únoru došlo k prvnímu vzájemnému střetnutí mezi oběma celky a v Calgary vyhráli domácí 4:2.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:27
    Kotouč skončil po souboji ve středním pásmu v hledišti.

00:56
    První střela zápasu. Hostující Lindholm z pravého kruhu prověřil brankáře Lehnera.

02:35
    Flames se dopustili postavení mimo hru.

03:10
    Andersson se snažil prosadit z mezikruží, byl ale zblokován domácím obráncem.

03:20
    Zatím se hraje v poměrně vysokém tempu ze strany na stranu. Delší postavení v útoku není k vidění.

03:36
    Kotouč po nahození Calgary končí v ochranné síti.

04:32
    Lehner odvedl dobrou práci při pokrytí puku. Nahozený kotouč Backlunda ze středního pásma vyrazil sice před sebe, ale dorážku Tkachuka už srazil do rohu.

04:55
    Islanders se zatím v útoku ke střele neprosadili.

05:39
    Změnil to Barzal. Mezi kruhy ale na brankáře Smitha nevyzrál.

05:58
    Zakázané uvolnění hostů.

06:46
    Bude se vylučovat. Dvě minuty za podražení obdržel Derek Ryan a Islanders budou hrát přesilovku. To ale až po komerční pauze.

07:03
    Barzal zpoza kruhů minul svou šanci.

07:13
    V oslabení se pokusili hosté potvrdit, že patří k nejproduktivnějším týmům, když hrají proti přesilovce soupeře. Rychlý brejk Lindholma však končí střelou nad branku!

07:38
    Giordano se blýskl blokem při střele soupeře a Calgary vyhazuje.

08:35
    Islanders opět přichází o útočné pásmo.

08:46

09:30
    Hamonic se zpoza pravého kruhu přes obránce Islanders neprosadil. Střela byla zblokována.

09:41
    Do dobré šance se před Lehnerem tlačil Gaudreau, jeho zakončení ale bylo nepřesné.

10:30
    Flames sice mají více ze hry, ale ke střelbě se příliš, jako jejich soupeř, moc nedostávají. Puk ale mají na svých hokejkách.

11:05
    Kotouč vyletěl na střídačku, komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:18
    Obrovská šance Hanifina, který ale ani s první střelou, ani se dvěma dorážkami, nedokázal přes Lehnera uspět! Výtečná práce domácího brankáře!

12:31
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Hickey – 2 min., nedovolené bránění).

13:20
    Flames dvakrát po sobě ztrácí útočné pásmo.

13:41
    A potřetí. Zatím hodně nepovedená přesilovka Calgary.

14:02
    Teď se navíc při kombinaci v útoku dostal Gaudreau sám do středního pásma a dopustil se ofsajdu.

14:08
    Po vhazování posílají Islanders puk přes všechny čáry.

14:31

14:35
    Tkachuk se protlačil k zakončení z levé strany brankoviště, Lehner vyráží.

14:50
    Cizikas zavezl puk do útočného pásma a rozehrál rychlou útočnou kombinaci se střelami Leddyho od modré. Smith nemusel zasahovat.

15:04
    Barzal před brankovištěm tečoval letící puk, Smith úspěšně zasahuje a sráží střelu do rohu.

15:06
    Rozhodčí zastavuje hru, puk byl zalehnut právě Barzalem, který neustál souboj u mantinelu s Giordanem.

15:43
    Barzal zkoušel štěstí před brankovištěm, na Smitha ale znovu nevyzrál.

16:23
    Další šance domácích. Lee po kličce do bekhendu trefil jen beton hostujícího gólmana.

16:35
    Rychlý kontr hostů zakončil střelou z pravého kruhu Frolík. Lehner vyráží.

16:43
    Nelson se spoluhráči bleskově přešli střední pásmo, Smith jejich protiútok zastavil.

17:05
    Postavení mimo hru Calgary. Hraje se hodně rychlý hokej, který se nezaujatému divákovi musí líbit.

17:11
    Ramenem vyrazil střelu Pulocka od modré brankář Smith. Flames se zmocnili puku a vyráží k vlastnímu útoku.

18:10
    Hra se přelévá v rychlém tempu ze strany na stranu. Se střelami se začalo zase trošičku šetřit.

18:25
    Napravil to Hathaway z mezikruží, Lehner vyráží.

19:23
    Backlund zkoušel štěstí trochu netradičně od modré čáry, Lehner předvedl sebejistý zákrok a puk vyrazil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina branku nenabídla. Hrál se sice atraktivní hokej nahoru dolů, který přinesl několik zajímavých šancí, ale celkově se jedná zatím spíš o zápas, ve kterém se hledají skulinky v obranách a se střelami se šetří. Hosté vedou v počtu střel 9-5.

Další třetina začne přibližně v 02:00.

20:01

20:18
    Monahan zpoza levého kruhu trefil sice branku, ale zároveň i brankáře Lehnera.

20:33
    Postavení mimo hru Islanders.

20:42
    Kotouč vyletěl v obranném pásmu domácích do hlediště.

21:23
    Do dobré pozice se před Lehnerem protlačil Bennett, ale i jeho bekhendové zakončení ztroskotalo.

22:15
    Zakázané uvolnění Calgary.

22:38
    Frolíkův rychlý útok sice Lehner zastavil, ale Jankowski, který se hnal za dorážkou, byl faulován.

22:38
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Nick Leddy – 2 min., sekání).

22:57
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovku! MATTHEW TKACHUK si počkal před brankovištěm na přihrávku a poslal puk mezi betony Lehnera! Asistence: Elias Lindholm, Sean Monahan.
    22:57 Matthew TKACHUK - 0:1

23:27
    Toews se dostal ke dvěma střelám od modré čáry, obě ale poslal jen na zadní mantinel.

24:53
    Lehner se musel vypořádat s další velkou šancí Calgary. Obrana Islanders ponechala příliš prostoru Bennettovi, který ale z mezikruží nenašel skulinu v postavení brankáře domácích.

25:25
    Postavení mimo hru domácích.

26:13
    Hamonic od modré napálil jen bránícího Clutterbucka. K puku se dostávají domácí.

27:08
    Oba týmy se marně snažily usadit v útoku. Rychlý kontr domácích se podařilo zakončit od modré Baileymu, Smith chytá. Vůbec první střela Islanders ve druhé třetině. Komerční přestávka.

27:39
    Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. JOSH BAILEY, který najížděl do útoku na pravém křídle, dostal přihrávku při přechodu modré čáry a rozhodl se i zakončit a z pravého kruhu prostřelil brankáře Smitha. Asistence: Valtteri Filppula, Andrew Ladd.
    27:39 Josh BAILEY - 1:1

via Gfycat

27:54
    Czarnik od modré čáry minul branku Lehnera.

29:13
    Islanders se znovu dostávají do útoku a drží pásmo. Komarov dostal přihrávku mezi kruhy a střílel z první, Smith vyráží.

29:35
    Tlak domácích na branku soupeře! Leddyho střelu Smith vyrazil vedle sebe, Beauvillier se tlačil k dorážce, ale trefil jen boční síťku.

29:48
    Tlak domácích se vyplatil přinejmenším v tom, že si zahrají po faulu Prouta přesilovku. Prout před brankovištěm krosčekoval Komarova.

29:56
    Islanders rychle vyhazují puk ze svého pásma.

30:41
    Smith vyrazil po střele z pravého kruhu puk jen před sebe, kde byl připravený Lee. Jeho bekhend ale zamířil těsně vedle!

31:10
    Leddy nadvakrát procpal svou střelu na Smitha. Ten opět vyrazil k Leemu, jenž z dorážky neuspěl.

31:32
    Lee znovu z dorážky ohrozil Smitha, který vytěsnil puk na zadní mantinel!

31:37
    Nelsonovu jedovatou střelu zachytil Smith do lapačky a přerušuje hru. Jeho spoluhráči potřebují prostřídat.

31:48
    Calgary oslabení zvládlo. Islanders zasypali branku hostů spoustou střel a jen zázračné zákroky Smitha je zachránily.

32:24
    Jenže Islanders si zahrají další přesilovku. Brodie podrazil útočícího Filppulu a odchází na dvě minuty. Komerční pauza.

33:01
    Flames se daří, po zákroku Smitha proti Leemu, vyhodit puk.

33:30
    Domácí kombinují v útoku.

33:54
    Lee tečoval střelu Leddyho až do ochranné sítě.

34:24

35:03
    Gaudreau se dostal ke střele zpoza kruhů, jeho pokus ale Lehner vyrazil.

35:47
    Šanci Monahana z pravého kruhu zlikvidoval rovněž domácí brankář. Komerční pauza.

35:54
    Po vhazování se od modré čáry pokusil prostřelit Lehnera Hanifin. Domácí brankář nezaváhal.

37:10
    Oba týmy se marně snaží usadit v útočném pásmu. Další šanci budou mít Islanders.

37:29
    Domácí se dostali do dobré šance, ale ani ve dvou před brankovištěm nevyzráli na Smitha, který se během oslabení rozchytal.

38:05

38:09
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 2 min., nedovolené bránění).

38:15
    Islanders vyhazují puk poté, co se hostům nepodařilo protlačit puk do zčásti odkryté branky.

38:39
    Hrubka Cala Clutterbucka, který při vyhození puku přestřelil plexisklo a odchází na trestnou lavici! Calgary bude hrát proti třem.

38:43
    Dělovka Giordana skončila na zadním mantinelu a odrazila se do ochranné sítě.

39:06
    Cizikasovi se podařilo svůj tým osvobodit. Rychle se ale trojice Islanders musí opět zformovat.

39:25
    Cizikas zblokoval jedovatou ránu Giordana a puk se odrazil do středního pásma. Skvělá obranná práce Cizikase dvakrát po sobě.

39:59
    Gaudreau těsně před sirénou ještě stihl jednu střelu, ale Boychuk puk zblokoval. Trojice hráčů Islanders v oslabení udělala maximum práce!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině padly dvě branky. Na Tkachukovu trefu z přesilovky zareagoval ve 28. minutě v přečíslení Bailey. Islanders měli spoustu šanci, jak strhnout vedení na svou stranu, zejména při vyloučení Prouta, jenže Smith téměř zázračně vše pochytal, a že těch střel bylo vskutku hodně. Ještě větší šanci na gól mělo Calgary, které hrálo v závěru třetiny 81 vteřin proti třem, ale obětavost bránících hráčů hodně usnadnila Lehnerovi práci.

Ve třetí třetině začne Calgary proti třem, ale pouze 9 vteřin. Následovat bude ještě půlminutová přesilovka v 5 proti 4.

Další třetina začne přibližně v 02:56.

40:01

40:09
    Martin je na ledě, pokračuje klasická přesilovka Flames.

40:39

41:08
    Hamonic od modré napálil jen připraveného Lehnera.

41:40
    Postavení mimo hru hostů.

42:38
    Prout se napřáhl od modré, Lehner však vyráží i jeho střelu.

43:15
    Povedená akce Calgary! Zpětnou přihrávkou našel v pravém kruhu Lindholm MIKAELA BACKLUNDA, který střelou do levého horního růžku Lehnerovy branky vrací vedení na stranu hostů. Asistence: Elias Lindholm, Johnny Gaudreau.
    43:15 Mikael BACKLUND - 1:2

44:01
    Hosté se tlačí opět do útoku. Hamonicovu střelu od modré Lehner chytá a přerušuje hru.

45:12
    Lehner pozdě zareagoval na prudkou ránu RASMUSE ANDERSSONA. Obránce Calgary si sjel před pravý kruh a svou dělovku poslal přímo mezi betony domácího brankáře, který jen nešťastně zůstal ve svém postavení. Asistence: Austin Czarnik, Mark Giordano.
    45:12 Rasmus ANDERSSON - 1:3

45:21
    Domácí vyhráli buly a rychle vyrazili do útoku. Z pravé strany se Eberle neprosadil.

46:50
    O puk se zápolí ve středním pásmu. Tempo mírně povadlo, pro Islanders jsou první minuty ve třetí třetině jako ledová sprcha.

47:52
    Barzal se sice ze všech sil hnal za pukem, ale rozhodčí odpískali zakázané uvolnění, ačkoliv to vypadalo, že domácí útočník by se k puku mohl dostat dřív než hostující obránce.

48:44
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Elias Lindholm – 2 min., podrážení).

48:44
    Komerční přestávka.

48:58
    Islanders se dostali do středního pásma a v návratu je zastavilo postavení mimo hru.

49:40
    Leddyho střela až na Smitha neprošla, Lee následně před brankovištěm zaznamenal dvě střely, obě ale hostující brankář vyrazil. Hosté poté vyhazují.

50:20
    Je to opět solidní přesilovka od Islanders, ale v koncovce domácí naráží na skvěle chytajícího gólmana.

50:33
    Smith zachytil Toewsovu střelu od modré a přerušil raději hru.

50:44

51:13
    Bailey se snažil zády k brance posunout puk na Beauvilliera, který se už napřahoval. Přihrávku překazil Giordano, který také dostává puk z obranné třetiny Calgary.

51:56
    Gaudreau se snažil z dorážky prosadit před Lehnerem. Domácí brankář vytěsnil puk na zadní mantinel.

52:30
    Boychuk střílel už ze středního pásma. Komerční pauza.

53:19
    Boychuk tvrdě pálil od modré čáry, Smith kotouč zachytil pod betonem a zalehl.

53:30
    Čas Islanders nesmírně rychle ubíhá. Pokud chtějí pomýšlet na zvrat, potřebují se rychle prosadit. Sami si to uvědomují a snaží se střílet z každé možné pozice.

53:54
    Hra je přerušena po Leddyho střele od modré, kterou zachytil Smith do lapačky.

54:25
    Islanders se daří vyvíjet tlak, ale zatím střelecky strádají. Spíše takové nahození Komarova dokázal Smith bez obtíží zastavit. Komerční přestávka.

55:01
    Frolík se pěkně prokličkoval přes útočnou modrou čáru až do levého kruhu a povedlo se mu i kolem obránce vyslat rychlou střelu na Lehnera. Ten puk zachytil do lapačky.

55:43
    Hickey si sjel od modré blíže ke kruhům, střelu zápěstím ale poslal nad branku hostů.

56:04
    Přestřelit se "podařilo" i na druhé straně Hathawayovi.

57:04
    Leeho zakončení bylo sraženo do ochranné sítě. Poslední tři minuty, Lehner se už připravuje na případný odchod na střídačku.

57:13
    Velká šance domácích, ale Cizikas nepřehodil ležícího Smitha.

57:13
    Právě Cizikas poté trochu zbytečně vrazil hokejkou do jednoho z hostujících hráčů a způsobil tím hromadnou strkanici, do které se zapojil i brankář Smith. Vylučovat se ale nebude.

57:13
    Akorát byla hra vykázána do středního pásma.

58:02
    Lehner je na střídačce, Islanders hrají v šesti!

58:12
    Jenže přichází obrovská hrubka! Na ledě bylo hned sedm hráčů Islanders, čehož si rozhodčí všimli. Domácí jdou do oslabení.

58:36
    V oslabení měli domácí obrovskou šanci, když se v útoku dostal Pelech ke střele před brankovištěm. Před Pelechem byla zpoloviny odkrytá klec, ale Smith zázračně zastavil puk betonem!

58:42
    Islanders ještě odvolali brankáře.

59:35
    Frolík trefil tyč, Islanders tak ještě stále žijou, ale nemohou se dostat do útoku.

A ani už nedostali. Domácím se tak nepodařilo ukončit vítěznou sérii Calgary. Flames vyhráli 3:1 a připsali si na své konto už šesté vítězství v řadě.

Díky dnešnímu úspěchu na ledě Islanders se navíc Calgary ještě více odpoutalo na čele Západní konference. Vzhledem k tomu, že San Jose prohrálo na ledě Bostonu, tak náskok Calgary na prvním místě vzrostl už na pět bodů.

Islanders i před porážku udrží vedení v Metropolitní divizi, budou však mít stejně bodů jako Washington, který deklasoval Ottawu.

Vyrovnaný zápas obou týmů rozhodly trefy Backlunda a Anderssona ve třetí třetině, které dělilo 117 vteřin.

Tři hvězdy utkání
    1. Mikael Backlund (CGY) 1+0
    2. Mike Smith (CGY) 26 zák., 96,3 %
    3. Rasmus Andersson (CGY) 1+0

Česká stopa v utkání
    Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 11:22

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:40:42)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 28. Jo. Bailey (Filppula, Ladd) – 23. Tkachuk (E. Lindholm, Monahan), 44. Backlund (E. Lindholm, J. Gaudreau), 46. R. Andersson (Czarnik, Giordano)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Hickey, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Komarov, Barzal, Ladd – Jo. Bailey (A), Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – R. Andersson, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, Prout, Brodie – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – S. Bennett, Backlund (A), Tkachuk – Czarnik, Jankowski, Frolík – Hathaway, D. Ryan, Mangiapane.

Rozhodčí: Pochmara, Rooney – Daisy, Nagy

Diváci: 13097