Boston – San Jose 4:1 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Carolina – Los Angeles 6:1 (kon.) | NY Islanders – Calgary 1:3 (kon.) | Washington – Ottawa 7:2 (kon.)
Detroit – Montreal 1:8 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 2:0 (kon.)
Arizona – Florida 4:3 (3:1 po s.n.) | Vegas – Dallas 4:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Pittsburgh Penguins
Středa 27.02.2019, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Přímý souboj dvou konkurentů o postup do play off nabídne duel mezi Columbusem Blue Jackets a Pittsburghem Penguins. Domácí Modré kabáty v závěru přestupového období zajímavě posílily a tak bude zajímavé sledovat, jak do mužstva noví hráči zapadnou. Pens tak aktivní nebyli, ti budou spoléhat na již zavedenou osu týmu.

Pittsburgh Penguins:
    V posledních letech velmi úspěšný Pittsburgh bude mít ještě co dělat, aby letos postoupil do play off. Tučňáci mají na kontě 72 bodů, což je řadí na deváté místo tabulky Východní konference. Mají ale pouze o bod méně než šestý Columbus, takže tady bude probíhat ještě velký souboj. Kouč Sullivan musí řešit problémy s obranou. V posledním utkání přišel o elitní obrannou dvojici Dumoulin – Letang a k dospozici není ani Olli Määttä. Naposledy Pens prohráli 3:4 v prodloužení v utkání pod širým nebem Philadelphii. Nebodovali ani v předchozím duelu, v něm doma podlehli 0:4 San Jose.

Columbus Blue Jackets:
    Hokejisté Columbusu nasbírali 73 bodů a v tabulce Východní konference jim patří šesté místo. Ani oni ale nemají zdaleka jistý postup do play off. I jeden prohraný zápas je může srazit pod čáru. Přesto vedení Blue Jackets v závěru přestupního období mocně posilovalo. Z Ottawy přišli útočníci Matt Duchene a Ryan Dzingel, z Rangers obránce Adam McQuaid a z New Jersey brankář Keith Kinkaid. Svěřenci Johna Tortorelly poslední dva zápasy vyhráli a to bez obdrženého gólu. Nejprve vyhráli 3:0 v Ottawě a poté doma přehráli 4:0 San Jose.

Artěmij Panarin – 68b (24+44)
    Cam Atkinson – 58b (34+24)
    Pierre-Luc Dubois – 53b (23+30)

Brankáři:
    Sergej Bobrovskij – 45 zápasů, průměr 2,75, úspěšnost 90,8 %
    Joonas Korpisalo – 21 zápasů, průměr 3,07, úspěšnost 89,6 %

Oba týmy jsou účastníci Metropolitní divize, takže proti sobě hrají poměrně často. Letos se střetnou v základní části podruhé. První vzájemné utkání se odehrálo v listopadu v Pittsburghu a z výhry 4:2 se radovali Tučňáci.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Werenski, McQuaid, Harrington – Atkinson (A), Duchene, Panarin – Bjorkstrand, Dubois, Dzingel – J. Anderson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Riley Nash, Dubinsky, Robinson.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – J. Schultz, J. Johnson, Ruhwedel, M. Pettersson, Riikola, Trotman – Hörnqvist (C), Crosby, Guentzel – Kessel (A), Malkin, Aston-Reese – Rust, Bjugstad, McCann – Simon, Cullen, G. Wilson.

Rozhodčí: Kozari, Charron – Shewchyk, Devorski.

Aktéři utkání přicházejí ze šaten na led. Za malou chvíli zazní hymna USA.

Oficiality jsou za námi. Blíží se start tohoto důležitého střetnutí.

00:01

00:04
    Úvodní buly vyhrál Matt Duchene, který předčil Crosbyho. Úvodní útok tak zakládají Blue Jackets.

00:53
    Od modré čáry to zkusil Markus Nutivaara a Murray asi vůbec nic neviděl. Navíc se dostal do kontaktu s protihráčem a v brankovišti si sedl, naštěstí pro něj puk těsně minul jeho klec.

01:46
    Domácí jsou v úvodu více na kotouči. Rozjíždějí další akci.

02:07
    Poprvé se divákům v Columbusu představil Ryan Dzingel, který přišel z Ottawy. Ten se snažil natlačit puk k brankovišti, kde se k němu ale nedostal Dubois.

02:46
    Matt Cullen poprvé vyzkoušel domácího brankáře Bobrovského. Ten vyráží.

03:46
    Hosté jsou zatím trochu rozhozeni. Crosby se teď srazil ve středním pásmu se spoluhráčem Hörnqvistem.

04:17
    Druh řada Pens se dostala do útočného pásma, ale tam nevymyslela nic nebezpečného.

04:54
    Juuso Riikola nahazoval od modré kotouč směrem na branku. Puk poslal do zadního mantinelu.

05:03
    Se střelou Nicka Bjugstada neměl Bobrovskij větší problém. Hru svým zákrokem přerušil.

05:07
    Hosté vyhráli buly a střílet tak mohl Justin Schultz. Bobrovskij si připsal další zákrok.

06:02
    Jevgenij Malkin našel zadovkou Phila Kessela. Ten o puk přišel a vyrazil střídat.

06:21
    Riley Nash protáhl Murrayho. Ten přizvedl vyrážečkou puk až do ochranné sítě a tak tu máme reklamní přestávku.

06:54
    Čekáme, až zápas nabere větší tempo. Zatím je to taková oťukávaná.

07:56
    Hosté zatím vedou na střely 3:2.

08:20
    Na kruzích se natahoval po kotouči Jevgenij Malkin, ale domácí mu nedovolili zakončit.

08:58
    Za obranu soupeře se dostal Pierre-Luc Dubois. Přeci jen ho ale tísnil obránce Trotman a domácí útočník tak bekhendem jen posunul puk na Murrayho, který zakročil levým betonem.

10:12
    Proti obraně Columbusu se neprosadil Nick Bjugstad. Je to hodně opatrné.

10:58
    Od modré čáry pálil Seth Jones. Murray byl pozorný a vyrazil kotouč.

11:21
    Domácí první formace zatlačila soupeře. Vyložená šance tam ale nebyla.

11:47
    Teď se dostali pod menší tlak domácí. Atkinson je ale vysvobodil posunutím puku do středního pásma.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:23
    O puk se bojovalo v rohu za brankou domácích. Získali ho hráči Columbusu.

12:41
    Nahození Riikoly ze středního pásma zachytil Bobrovskij. Domácí brankář puk následně vyklepal a rozehrál.

13:02
    Dobrou přihrávku obdržel Oliver Bjorkstrand. Ten střílel z první, ovšem Murray se proti jeho střele stačil přemístit.

13:30
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

13:45
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Skvělou práci odvedl Patric Hörnqvist, který puk vyvezl z vlastního obranného pásma, objel s ním branku a našel Sidneyho Crosbyho. Ten v podstatě z první oslovil JAKEA GUENTZELA a ten z mezikruží zamířil mimo dosah Bobrovského lapačky. Asistence: Sidney Crosby a Patric Hörnqvist.
    13:45 Jake GUENTZEL - 0:1

14:45
    Se střelou Patrica Hörnqvista si Bobrovskij poradil. Následovala ještě menší strkanice, ale za tohle se vylučovat nebude. Reklamní přestávka.

15:16
    Domácí se radují z vyrovnání! Nick Foligno nejprve našel na levém kruhu Joshe Andersona, který neprostřelil Murrayho. K odraženému kotouči se ale za brankou dostal opět Foligno, jenž ho tentokrát předložil Sethovi Jonesovi a ten pro změnu z vrcholu pravého kruhu překonal již rozhozeného Murrayho.

15:16
    Domácí vstřelili gól, ale ještě se bude vše řešit u videa. Hosté si totiž vyžádali challenge z důvodu nedovoleného bránění brankáři Murraymu.

15:16
    Gól neplatí! Boone Jenner atakoval Matta Murrayho nedovoleně a tak se jen vhazuje ve středním pásmu.
    15:16 Neuznaný gól Columbusu.

15:56
    Zach Aston-Reese si stahovačkou položil obránce Scotta Harringtona a už se dostával před Bobrovského. Harrington ho stihl ještě podrazit a tak se bude vylučovat.

16:19
    V oslabení se snažil dostat za obranu Pens Anderson. Hosté ho k ohrožení Murrayho nepustili.

16:50
    Tentokrát Cam Atkinson napadal rozehrávajícího Murrayho. Hostující gólman zvládl poslat kotouč spoluhráčům.

17:15
    Domácí vyhazují.

17:57
    Tohle nebyla dobrá přesilovka Pens. Hosté v ní ani nevystřelili.

18:22
    Hosté zvyšují na rozdíl dvou branek! JARED MCCANN se o to postaral nádhernou střelou zápěstím z osy hřiště. Puk schoval za obránce a Bobrovskij se mohl jen dívat, jak kotouč brnknul o levou tyčku z jeho pohledu a zapadl do sítě. Asistence: Matt Cullen a Chad Ruhwedel.
    18:22 Jared MCCANN - 0:2

19:30
    Domácí se ještě snaží rozjet nějakou útočnou akci. Je to však z jejich strany křečovité.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina vyšla mnohem lépe hostujícím Penguins. Hrál se poměrně opatrný hokej, ale hosté jsou na rozdíl od soupeře efektivní, což prokázali dvěma parádními střelami. První vyprodukoval po akci Hörnqvista a příhře Crosbyho Jake Guentzel a druhou přidal v čase 18:22 Jared McCann. Domácí se mezitím radovali z vyrovnání, ale trefa Jonese nebyla uznána pro nedovolené bránění brankáři Murraymu.

20:24
    Střela Nicka Foligna byla sražena až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Murrayem.

20:38
    Hosté měli zajímavou příležitost! Blue Jackets propadli a po nahrávce Simona mohl střílet z levého kruhu Jared McCann. Ten ještě hledal před odkrytou klecí Nicka Bjugstada, jenž na kotouč těsně nedosáhl!

21:15
    Teď už hosté zvyšují svůj náskok! Hráči Columbusu měli puk na hokejkách, ale nedokázali ho dostat z vlastního obranného pásma. Místo toho se černá pryž dostala k JEVGENIJOVI MALKINOVI, který ji z modré čáry od levého mantinelu nastřelil na branku a jeho střela zapadla pod břevno svatyně překvapeného Bobrovského – 0:3. Asistence: Zach Aston-Reese a Phil Kessel.
    21:15 Jevgenij MALKIN - 0:3

22:28
    Pro domácí se tenhle zápas nevyvíjí vůbec dobře. V souboji dvou týmů, které nemají play off zdaleka jisté, vládne Pittsburgh.

23:38
    Od modré čáry vypálil Juuso Riikola. Bobrovskij si v tomto případě poradil.

24:20
    Domácí jsou v útoku zatím bezzubí. Přihrávka Rileyho Nashe spoluhráče před brankou nenašla. Rána Setha Jonese se pak zase nevešla mezi tyče.

24:55
    Columbus právě vstřelil branku!
    Teď jsem to asi domácím přivolal! Blue Jackets se prosazují ve výhodě při signalizovaném vyloučení. Ryan Dzingel našel ve středním pásmu OLIVERA BJORKSTRANDA, který vjel z levé strany do útočné třetiny a střelou na lapačku překvapil Murrayho. Asistence: Ryan Dzingel a Scott Harrington.
    24:55 Oliver BJORKSTRAND - 1:3

25:16
    Domácí se opět vrhli do útoku. Střelu Davida Savarda vyráží Murray.

25:56
    Tentokrát měl napřaženo Cam Atkinson. Domácí útočník trefil obránce Trotmana.

26:45
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

26:58
    Podrážení bylo odpískáno hostujícímu Chadu Ruhwedelovi. Přesilovka pro Columbus.

27:09
    Domácí využívají přesilovku za 11 sekund! Puk se po sražené střele Panarina dostal na pravý kruh ke CAMOVI ATKINSONOVI. Ten vystřelil k bližší tyčce odkryté branky, kam se už Murray přesouval marně – 2:3. Asistence: Artěmij Panarin a Zach Werenski.
    27:09 Cam ATKINSON - 2:3

28:22
    Domácí se vrátili poměrně rychle do hry. Z třígólového deficitu je už jen jednobrankové manko.

29:11
    Hosté jsou pod tlakem. Nyní zahráli na zakázané uvolnění.

29:31
    Pierre-Luc Dubois se z levé strany řítil na Murrayho. Vystřelil vedle vzdálenější tyčky!

29:47
    Na druhé straně vypálil Dominik Simon. Bobrovskij přerušil hru.

30:08
    Domácí přestáli dorážky Malkina a Astona-Reese. Na druhé straně vyrazil dopředu Matt Duchene, proti jehož projektilu si povyjel Murray.

30:44
    Ve druhé třetině se hraje hodně zajímavý hokej. Tohle se musí divákům líbit!

31:34
    Z poměrně velké dálky to zkusil Boone Jenner, Murray si pro puk sáhl lapačkou. V bolestivém předklonu odjíždí na střídačku hostující obránce Chad Ruhwedel, který schytal tvrdý náraz do mantinelu. Reklamní pauza.

32:37
    Domácí důrazně forčekují a nepříjemně dohrávají hráče Pittsburghu. Z toho pramení tlak Columbusu.

33:12
    Brandon Dubinsky na modré zahodil Justina Schultze. Podle rozhodčích to bylo čisté.

33:38
    Hosté se snaží otupit tlak soupeře a teď s pukem operují v útočném pásmu.

34:25
    Oliver Bjorkstrand mohl vyrovnat! Z levé strany jel na hostující branku, ale jeho střela skončila na úzkém konci hole Matta Murrayho!

34:48
    Nyní tu máme další reklamní přestávku. Hráči obou týmů si tak mohou lehce oddechnout.

34:55
    Zakázané uvolnění Columbusu. Vhazovat se bude před Bobrovským.

35:13
    Z levého kruhu to zkusil Boone Jenner. Hostující branku trefit nedokázal.

35:43
    Další pokus si připsal Seth Jones, ani on nedonutil Murrayho k zákroku.

36:27
    Domácím je pískán další icing.

37:10
    Hosté se vykombinovali z vlastní obranné třetiny. Aston-Reese pak ale jen nahodil puk za branku soupeře a odešel střídat.

38:01
    Vypadalo to, že Ryan Dzingel byl za brankou podražen, ale rozhodčí to hostům odpustili. Hraje se nadále 5 na 5.

38:43
    Od modré čáry střílel Pettersson. Puk je v moci Bobrovského, za jehož brankou se strhla šarvátka. Uvidíme, zda se bude vylučovat.

38:43
    Nakonec ne. Pokračuje se v plném počtu.

39:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

39:44
    Pens dohrávají třetinu v útočném pásmu. Z pravé strany minul branku Jared McCann.

39:47
    Dominik Simon si za brankou soupeře podržel Savarda a je vyloučen. Tohle je trest z kategorie zbytečných.

39:59
    Domácí ještě stačili v přesilovce ohrozit branku soupeře. Střelu Cama Atkinsona vykopl Matt Murray.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po druhé třetině prohrává Columbus s Pittsburghem 2:3. Když hned v čase 21:15 zvýšil Jevgenij Malkin už na rozdíl tří branek, zdálo se, že Tučňáci směřují k jasnému vítězství. Domácí ale probudil z letargie Oliver Bjorkstrand, který střelou na lapačku snížil a ve 27. minutě už korigoval Cam Atkinson v přesilovce na rozdíl jediného zásahu. Z následného tlaku však Blue Jackets vyrovnání nevytěžili a hokejisté Penguins postupně srovnali obraz hry.

40:01
    Na trestné lavici ještě stále sedí Dominik Simon. Columbus má před sebou většinu z přesilovky.

40:27
    Hostům se povedlo vyhodit.

40:51
    Nick Foligno si vyměnil kotouč s Mattem Duchenem a zblízka nastřelil tyčku!

41:15
    Tři hráči Columbusu zůstali sami před brankou! Cam Atkinson ještě vracel puk Duchenovi, ale neudělal to dobře! Tohle měli domácí vyřešit lépe.

41:39
    Hosté vyhazují a tohle oslabení přežijí!

41:48

42:48
    Hra se po domácí přesilovce uklidnila. Hraje se bez dalších šancí.

43:20
    Z osy hřiště střílel Scott Harrington, branku ale netrefil.

43:34
    Murray ztratil za brankou svou hokejku. Pomohli mu ale spoluhráči.

44:14
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

45:14
    Po přihrávce Phila Kessela střílel Zach Aston-Reese. Z levého kruhu zamířil do připraveného Bobrovského.

45:46
    Z pravé strany střílel Dominik Simon. Trefil bližší tyčku, nebo brankový oblouk!

46:33
    Střelu Rileyho Nashe hosté zablokovali. Domácí zůstávají v útočném pásmu.

46:47
    Opět Riley Nash, který to hned dvakrát zkoušel z pravého kruhu. První střelu zablokoval obránce, druhý pokus dokázal zastavit Murray! Následuje reklamní přestávka.

47:05
    Panarin našel křížným pasem Pierra-Luca Duboise. Tomu vložil hůl do střely Justin Schultz.

47:50
    Matt Duchene se snažil natlačit před obránce Petterssona, který však jeho úmysl vystihl a sebral mu šanci. Dobrá práce hostujícího beka.

48:28
    Sidney Crosby byl v útočném pásmu sám a na ledě byl také dlouho. Proto jen nahodil puk za branku Columbusu.

49:09
    Ještě ze středního pásma vystřelil Jevgenij Malkin. Bobrovskij podržel puk ve výstroji a přerušil hru.

49:51
    Střela Jareda McCanna byla příliš vysoká. Bobrovskij nemusel zasahovat.

50:50
    Čas utíká. Pro domácí asi stále rychleji.

51:34
    Střela Cama Atkinsona byla sražena až do ochranné sítě za brankou. Reklamní přestávka.

51:59
    Patric Hörnqvist nahodil puk za branku Columbusu. Tam se ho zmocňují domácí hráči.

52:49
    Jevgenij Malkin ukázal, že má šikovné ruce. Z vlastního obranného pásma se promotal až do útočného a dokázal i vystřelit. Do rány mu už ale stačil vložit hůl protihráč a puk byl přizvednut mimo hrací plochu.

53:27
    Hosté odskakují na rozdíl dvou gólů a jsou hodně blízko výhře! JARED MCCANN si ve středním pásmu píchnul kotouč kolem Harringtona a tím vytvořil přečíslení 2 na 1. Situaci nakonec vyřešil sám a jeho střela z pravého kruhu propadla pod vyrážečkou brankáře Bobrovského až do sítě. Asistence: Dominik Simon a Justin Schultz.
    53:27 Jared MCCANN - 2:4

54:49
    Z pravého kruhu pálil Cam Atkinson. Murray byl na místě.

55:27
    Domácí už musejí vrhnout všechny síly do útoku. V dnešním zápase by potřebovali bodovat.

55:41
    Marcus Pettersson za brankou objal Werenskiho, za což dostal dvě minuty za držení. Šance pro domácí vstřelit kontaktní gól.

56:08
    Aby domácí mohli myslet na úspěch, museli by střílet přesněji. Před brankou sice clonil Foligno, ale Matt Duchene klec soupeře minul.

57:12
    Sidney Crosby vypíchl na modré čáře puk Jonesovi a vyrazil do samostatného úniku. Zkusil bekhendovou kličku a následné zasunutí kotouče mezi betony, ale Bobrovskij ještě udržel Blue Jackets ve hře!

57:12
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Seth Jones – 2 min., sekání).

57:42
    Hosté jsou v plném počtu. Přesilovku teď hraje Pittsburgh a to už je pro Columbus dosti špatné.

58:35
    Domácí jeli v oslabení ve dvou na jednoho, ale do Panarinovy přihrávky na Cama Atkinsona lehl obránce Schultz!

59:13
    Domácí jsou v plném počtu a zkoušejí to s prázdnou brankou!

59:15
    Oddechový čas pro domácí. Vhazuje se ve středním pásmu a trenér Tortorella raději posílá Bobrovského zpět na led.

59:21
    Bobrovskij už opět pouští do hry šestého hráče.

59:45
    Puk domácím utíká do středního pásma a tady už je hotovo.

59:55
    Ještě tu máme gól do prázdné branky! Seth Jones měl sice k puku blíže než SIDNEY CROSBY, ale nechal se hostujícím kapitánem odstavit a Crosby to pak měl už jednoduché. Asistence: Jack Johnson.
    59:55 Sidney CROSBY - 2:5

Pittsburgh zvládl důležitý zápas na ledě Columbusu. Hosté zvítězili 5:2 a posunuli se v tabulce Východní konference před Modré kabáty.

První třetina vyšla mnohem lépe hostujícím Penguins. Hrál se poměrně opatrný hokej, ale hosté byli na rozdíl od soupeře efektivní, což prokázali dvěma parádními střelami. První vyprodukoval po akci Hörnqvista a příhře Crosbyho Jake Guentzel a druhou přidal v čase 18:22 Jared McCann. Domácí se mezitím radovali z vyrovnání, ale trefa Jonese nebyla uznána pro nedovolené bránění brankáři Murraymu.

Hned v úvodu třetí části mohli Blue Jackets vyrovnat, ale Foligno trefil v přesilovce tyčku a další příležitost prováhal Atkinson, který ještě zbytečně vracel puk Duchenovi. Poté si už domácí moc velkých šancí nevytvořili a v čase 53:27 se naopak prosadil z protiútoku Jared McCann. V samotném závěru duelu pak uzavřel skóre střelou do prázdné branky Sidney Crosby.

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na branku – 23:27 (5:8, 11:12, 7:7)

Dominik Simon (PIT) 0+1, 2 střely, čas na ledě 10:04

Děkuji za pozornost. Přeji Vám nerušený zbytek noci! (03:48:28)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 25. Bjorkstrand (Dzingel, Harrington), 28. Atkinson (Panarin, Werenski) – 14. Guentzel (Crosby, Hörnqvist), 19. McCann (Cullen, Ruhwedel), 22. Malkin (Aston-Reese, Kessel), 54. McCann (Simon, J. Schultz), 60. Crosby (J. Johnson)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – J. Schultz, J. Johnson, Ruhwedel, M. Pettersson, Riikola, Trotman – Hörnqvist, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Aston-Reese – Rust, Bjugstad, McCann – Simon, Cullen, G. Wilson.

Rozhodčí: Kozari, Charron – Shewchyk, Devorski

Diváci: 18776