Boston – San Jose 4:1 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Carolina – Los Angeles 6:1 (kon.) | NY Islanders – Calgary 1:3 (kon.) | Washington – Ottawa 7:2 (kon.)
Detroit – Montreal 1:8 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 2:0 (kon.)
Arizona – Florida 4:3 (3:1 po s.n.) | Vegas – Dallas 4:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Dallas Stars
Středa 27.02.2019, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Vegas Golden Knights a Dallas Stars. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v T-Mobile Areně vhození krátce po 04:00!
    Vegas Golden Knights vs Dallas Stars, 04:00 SEČ

VEGAS GOLDEN KNIGHTS
    - 3. místo v Pacifické divizi (69 bodů)

Posledních 10 zápasů: bilance 3-6-1

DALLAS STARS
    - první divoká karta na Západě (67 bodů)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou středeční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Vegas Golden Knights a Dallas Stars.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, Engelland (A), Theodore, McNabb, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Carpenter, Eakin, Tuch – Nosek, Bellemare (A), Reaves.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Lovejoy – Hintz, Seguin (A), Radulov – Cogliano, Faksa, Comeau – Janmark, Spezza (A), Gurjanov – Ničuškin, Dickinson, B. Ritchie.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Kyle Rehman – Brandon Gawryletz, Libor Suchánek.

DAL: Bishop – Lindell, Klingberg – Ničuškin, Dickinson, Ritchie

Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, v T-Mobile Areně zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, utkání mezi Golden Knights a Stars co nevidět začne.

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Stastny a Dickinson, jdeme na to!

00:01

00:16
    Úvodní útočnou akci obstarali domácí hokejisté. Bishop si přitom hned připsal první zákrok, proti pokusu Stastného z levé strany.

01:03
    Millerova střela od modré čáry, z pravé strany, byla zablokována prvním bránícím hráčem – Coglianem.

01:10
    Nyní to Millerovi od modré vyšlo, k dorážce se následně ještě před bránou dostal Karlsson, Bishop ale obstál.

02:01
    Dallasu odpískána přihrávka rukou. Vhazovat by se mělo v neutrální zóně.

03:03
    Stone se na pravé straně dostal k prvnímu střeleckému pokusu za Vegas, Bishop schoval puk ve svém náručí.

03:25
    Skvělý Bishop, který nyní podržel své mužstvo! Velmi dobrou příležitost skórovat měl přitom Stone.

04:05
    Golden Knights zatím jednoznačně patří úvodní minuty utkání.

05:21
    Střely na bránu: 6 – 2

06:18
    Fleury má kotouč ve své moci, proběhne první reklamní přestávka.

06:18
    Konec reklamní přestávky. Vhazuje se po Fleuryho levé ruce, mezi hole Karlssona a Spezzy.

06:54
    Zlatí rytíři se dostali do situace 2 na 1. Smith to vzal na sebe, z levé strany ovšem Bishopa neprostřelil.

07:29
    Zakázané uvolnění v podání Hvězd.

08:17
    Nahození Oleksiaka z levé strany Fleuryho nemohlo překvapit.

09:08
    Ritchieho střelecký pokus z pravé strany minul tři tyče.

09:38
    Bellemare trefil ve střední třetině Faksu, přičemž si za to v ochozech sklidil velký aplaus.

10:01
    Jsme v polovině první třetiny, Golden Knights a Stars zatím hrají bez branek.

10:09
    Máme tu potyčku u Fleuryho svatyně! Účastní se jí mimochodem zejména Marchessault a Faksa.

10:09
    Rozdělení trestů se dozvíme po druhé reklamní přestávce.

10:09
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., hrubost + 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

10:09
    Stars mají k dispozici první přesilovou hru dnešního utkání.

11:13
    Dallas právě vstřelil branku!
    Dvanáctá minuta utkání, využitá přesilovka Stars, 0:1! V předbrankové skrumáži se velmi dobře zorientoval ROOPE HINTZ. Pro finského útočníka čtvrtý gól v letošní sezoně! Asistence: Jason Spezza, Alexandr Radulov.
    11:13 Roope HINTZ - 0:1

11:13
    Golden Knights si berou coach's challenge. Domnívají se, že došlo k nedovolenému bránění brankáři.

11:13
    Gól platí, Dallas tedy vede 1:0!
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:06
    Střely na bránu: 9 – 10

12:50
    Domácí hokejisté po inkasované brance znovu zvýšili svou aktivitu. Šanci měli Pacioretty či McNabb.

13:25
    Reaves se u střídačky hostů prezentoval tvrdým hitem na Cogliana, který se následně velmi těžce sbírá z ledu.

13:53
    Schmidt z levé strany otestoval Bishopovu pozornost.

14:22
    Na opačné straně hřiště musel být nyní Fleury ve střehu. Nebezpečí pro něj připravili Hintz a dorážející Klingberg.

14:22
    Na řadě je další reklamní přestávka.

14:22
    Pět minut a 38 vteřin do konce první třetiny. Na vhazování po Fleuryho pravici se nám staví Karlsson a Faksa.

15:37
    Dickinson přihrál na Oleksiaka, jeho následnou střelu od modré Fleury vyrazil levým betonem.

16:50
    Kotouč opustil hrací plochu, skončil na střídačce Vegas.

16:52
    Vhazovalo se v obranné zóně domácích, po Fleuryho pravé ruce.

17:17
    Marchessaultovi střela z levé strany příliš nevyšla. Bishop mohl zůstat v klidu.

17:56
    Bellemare byl o něco úspěšnější, z levého kruhu však zamířil pouze do Bishopovy rukavice.

18:53
    Z levé strany střílel také Schmidt, Bishop ale pohodlně touš vyrazil do bezpečí.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:59
    McNabb to ještě zkoušel v posledních vteřinách od modré čáry, zleva, příliš ovšem nepochodil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Trestné minuty: 4 – 2

Hokejisté Vegas a Dallasu se vrátili zpět na led T-Mobile Areny. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.

20:01

20:06
    Ihned po šesti vteřinách Golden Knights odpískáno zakázané uvolnění.

20:11
    Útočník Stars Andrew Cogliano má zranění v horní části těla a do dnešního utkání už nezasáhne.

21:30
    Hvězdy zahájily prostřední periodu aktivně. Téměř po celou dobu se drží v útočném pásmu.

22:14
    Klingberg vyzkoušel Fleuryho od modré čáry, následná dorážka Gurjanova ze středu útočného pásma minula tři tyče.

23:18
    Nahození Seguina z neutrální zóny, Fleury neměl problémy kotouč vyrazit.

24:25
    Střela Theodorea od modré, z pravé strany, na Bishopovu bránu neprošla.

24:30
    Následně ale velká šance pro Stonea, který tečoval nahození Paciorettyho od levého mantinelu. Bishop ovšem na výbornou!

25:28
    Znovu velmi dobrý Bishop. Nyní se vyznamenal proti Tuchovi.

25:41
    Střely na bránu: 20 – 17

26:33
    Stone se na pravé straně dostával do další šance, Bishopa však nakonec nezaměstnal.

26:39
    Hra přerušena, je tu reklamní přestávka.

26:39

27:18
    Hostům nevyšel přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.

28:32
    Miller střílel dvakrát od modré, z pravé strany, oba jeho pokusy byly ale zablokovány.

29:04
    Icing ze strany mužstva z Texasu.

29:28
    Střelecký pokus Seguina z levé strany postrádal na přesnosti.

29:40
    Další útočná akce Hvězd ztroskotala na ofsajdu.

30:01
    Máme za sebou polovinu utkání. Stars přitom nadále vedou na ledě Golden Knights 1:0. V 11. minutě využil přesilovku Hintz.

30:04
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., držení).

30:04
    Po reklamní přestávce uvidíme dnešní první početní převahu Golden Knights.

30:04
    Karlsson a Faksa v souboji na vhazování po levici Bishopa.

31:05
    Začíná druhá minuta z trestu Dickinsona. Vegas se zatím na přesilovce moc nedaří.

31:48
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Také Vegas nakonec využívá přesilovku, 1:1! MAX PACIORETTY z pravého kruhu pro vhazování skvěle zamířil do pravého horního růžku. Jeho devatenáctá trefa v sezoně 2018/2019! Asistence: Nate Schmidt, Paul Stastny.
    31:48 Max PACIORETTY - 1:1

32:36
    Střely na bránu: 24 – 18

33:38
    Comeau a Dickinson mohli Stars vrátit vedení, avšak Fleury se prezentoval skvělým zákrokem.

33:55
    Na kluzišti se nám jinak docela přiostřuje. Stará se o to přitom především Reaves.

34:50
    Ofsajd Dallasu. Proběhne další z reklamních přestávek.

34:50
    Pět minut a 10 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se v neutrální zóně, před střídačkou hostů, mezi hokejky Stastnyho a Seguina.

35:21
    Klingberg ze středu útočného pásma přestřelil Fleuryho svatyni.

36:56
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., podrážení).

36:56
    Bude i druhá přesilová hra Stars úspěšná?

37:57
    První polovina z trestu Marchessaulta je minulostí. Fleury zatím zasahovat nemusel.

38:56

38:58
    Tým z Texasu zůstal při své druhé přesilovce bez střely na bránu.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:33
    Schmidt zablokoval střelecký pokus Poláka z pravé strany do ochranné sítě.

39:49
    Zlatým rytířům na opačné straně odpískána přihrávka rukou. Necelých 11 vteřin před koncem druhé části se bude vhazovat ve střední třetině.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Trestné minuty: 6 – 4

Obě mužstva máme zpět na ledové ploše T-Mobile Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka odstartuje za malou chvíli!

40:01

40:38
    Ničuškin se před bránou dostával do velké šance, Fleury mu ale zkušeně vypíchl kotouč holí.

41:41
    Pokus Schmidta z levé strany byl zablokován Polákem. Bishop tedy bez práce.

42:50
    Hra ještě ve třetí třetině nebyla přerušena. Příliš se toho ovšem na ledě neděje.

43:34
    Bekhend Noska z pravé strany skončil v lapačce Bishopa.

44:06
    Ofsajd v podání hokejistů Vegas.

44:38
    Stone měl díky dobré teči další příležitost vstřelit premiérový gól za Golden Knights, avšak Bishop znovu na místě.

45:31
    Střely na bránu: 29 – 23

45:52
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Spezza – 2 min., podrážení).

45:52
    Druhá početní výhoda pro Golden Knights. První byla úspěšná.

46:15
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., vysoká hůl).

46:15
    Jedinečná šance pro Golden Knights dostat se do vedení. Přesilovka 5 na 3!

47:01
    Výborný Bishop, který postupně vychytal Stonea, Marchessaulta a také Paciorettyho.

47:26
    Puk vylétl na střídačku Dallasu. 26 vteřin do návratu Spezzy.

47:28
    Vhazování proběhlo ve střední třetině, před střídačku Hvězd.

47:52
    Hosté ve čtyřech.

47:58
    Paciorettyho střela zprava zablokována Lindellem.

48:15

49:14
    Bishop schoval v lapačce střelu Smitha z levé strany. Před námi je reklamní přestávka.

49:14
    Zpět do akce! Eakin a Seguin na vhazování po pravici Bishopa.

50:01
    Jsme v polovině třetí třetiny. Skóre mezi Golden Knights a Stars přitom stále nerozhodné, 1:1.

50:24
    Nosek z pravé strany trefil bekhendem tyč.

50:52
    Bishop má touš ve svém držení, na řadu přichází další reklamní přestávka.

50:52
    Konec reklamní přestávky, souboj na vhazování po pravé ruce Bishopa obstarávají Stastny a Spezza.

51:00
    Stars jsou mimochodem ve třetí třetině stále bez střely na bránu.

51:54
    40. úspěšný zákrok Bishopa v dnešním zápase. Zleva jeho pozornost vyzkoušel Marchessault.

52:06
    Střely na bránu: 42 – 24

53:04
    Schmidtova střela od modré čáry, z levé strany, Bishop puk vyráží betonem před sebe.

54:24
    Icing ze strany Zlatých rytířů.

54:38
    Další zakázané uvolnění od domácího týmu.

54:52
    2:1 pro Zlaté rytíře! Šťastným střelcem je po zaváhání Bishopa při rozehrávce MAX PACIORETTY, který se tak dnes prosazuje podruhé. Bez asistence.
    54:52 Max PACIORETTY - 2:1

55:27
    Eakin vystřelil z levé strany, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Bishopovo náručí. Je tu poslední reklamní přestávka.

55:27
    Čtyři minuty a 33 vteřin do konce třetí třetiny. Na vhazování po pravici Bishopa máme Karlssona a Seguina.

56:30
    Puk opustil hrací plochu. Vhazovat by se následně, podle signalizace rozhodčích, mělo v neutrální zóně.

56:45
    Zakázané uvolnění Golden Knights. Hra se tedy přesune před Fleuryho.

57:01
    Necelé tři minuty do konce třetí třetiny. Podaří se ještě Dallasu něco vymyslet?

57:54
    Bishop míří na střídačku, Stars to zkusí v šesti!

57:58
    Je zřejmě rozhodnuto! Opuštěnou bránu soupeře rychle trefil z vlastní třetiny NATE SCHMIDT. Asistence: Deryk Engelland, Reilly Smith.
    57:58 Nate SCHMIDT - 3:1

58:18
    Bishop znovu na střídačce.

58:56
    Icing Zlatých rytířů.

58:59
    Nyní už je to jasné! Druhý gól Golden Knights do prázdné brány totiž obstaral BRAYDEN MCNABB. Asistence: Paul Stastny.
    58:59 Brayden MCNABB - 4:1

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

Konečný výsledek: Golden Knights vs Stars 4:1

Golden Knights se podařilo ukončit sérii tří porážek. Zapsali mimochodem teprve druhou výhru z posledních osmi zápasů.

Stars prohráli páté utkání z posledních sedmi. V tabulce Západní konference jim aktuálně patří druhá divoká karta.

Radek Faksa (DAL) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:33

Děkuji Vám za pozornost, přejí příjemnou středu! (07:11:53)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 32. Pacioretty (Schmidt, Stastny), 55. Pacioretty, 58. Schmidt (Engelland, R. Smith), 59. McNabb (Stastny) – 12. Hintz (Spezza, Radulov)

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Kyle Rehman – Brandon Gawryletz, Libor Suchánek

Diváci: 18 261