Žďár n/S – David Servis 4:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 13:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 7:1 (kon.)
Orlová – Kopřivnice 3:4 (kon.) | SHK Hodonín – Šumperk 5:3 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 6:5 (2:1 po s.n.)
BK Havlíčkův Brod
7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
IHC Králové Písek
Středa 27.02.2019, 18:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 42. kolo

Krásný středeční podvečer z havlíčkobrodské Kotliny, dnes je na programu poslední utkání na této ledové ploše před tím, než Havlíčkův Brod se vydá do play-off. Domácí celek BK Havlíčkův Brod vyzve IHC Písek. Utkání začíná v 18:00

Celek z Kotliny potřetí za sebou zvítězí ve své skupině. Svoji pohodu si dokazuje Havlíčkův Brod sedmi výhrami v řadě. Svěřenci trenéra Richarda Cachnína bojují na dálku se Šumperkem a Vrchlabím, o co nejlepší pozici do play off. Bruslaři narazí ve čtvrtfinálovém kole na HC Tatra Kopřivnice.

IHC Písek
    Jihočeský tým si v předposledním kole definitivně zajistil účast mezi postupovou čtyřkou do play off. Na svém ledě porazil pelhřimovské Medvědy 5:4. Družina okolo kapitána Martina Parýzka, narazí ve čtvrtfinálové sérii a jednoho z aspirantů na postup do Chance ligy – HC Draci Šumperk.

Poslední utkání obou soupeřů

HC Lední Medvědi Pelhřimov – BK Havlíčkův Brod 5:10
    Branky a nahrávky: 26. Adam (Kosnar), 37. Votápek (F. Kasalý), 47. Votápek (F. Kasalý), 48. Kříž (F. Kasalý), 57. M. Kopic (F. Kasalý) – 3. Třetina (Přidal, Michálek), 4. Matušík (Milfait, Voříšek), 4. Chlubna (Ludvík, Kuchta), 7. Kopic (Chlubna, Kozlík), 23. Matušík (Milfait, Voříšek), 31. Voříšek (Milfait), 32. Kozlík (Kuchta, Chlubna), 36. Voříšek (Třetina, Semrád), 40. Milfait (Třetina, Vala), 41. Ludvík (J. Kopic, Michálek).
    Rozhodčí: Daniel Reich – Michal Axman, Ondřej Bohuněk.
    Vyloučení: 4:3.
    Využití: 0:1. V oslabení: 2:0.
    Diváci: 300.
    Třetiny: 0:4, 2:5, 3:1.
    Střely na branku: 27:39 (7:12, 11:19, 9:8).
    Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8, 2:8, 2:10, 5:10.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Chaloupek (Urban) – D. Kasalý, Kellner, Kříž, Klus – Šáňa, Piš, Hladonik, Sigmund, Kosnar, Adam, Votápek (A), F. Kasalý (C), Kaminsky, M. Kopic, Kazimir

BK Havlíčkův Brod: Novák (31. Marek) – Semrád, J. Kopic, Kulhánek, Vala, Šmíd – Michálek, Třetina (C), Přidal, Milfait (A), Matušík, Voříšek (A), Kuchta, Kozlík, Chlubna, Ludvík

IHC Písek – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:4
    Branky a nahrávky: 4. Bílek (Matějka, Hauser), 13. Červinský (Matějka), 21. V. Šuhaj (Sýbek), 41. Polata (Parýzek, Sýbek), 59. Parýzek (Hanus) – 18. Adam (Kosnar, Kaminski), 30. Kopic (F. Kasalý), 35. Kopic (Kaminski), 58. Kosnar.
    Rozhodčí: Michal Jílek – Jakub Zmeškal, Milan Svoboda.
    Vyloučení: 5:9.
    Využití: 1:1.
    V oslabení: 0:1.
    Diváci: 330.
    Třetiny: 2:1, 1:2, 2:1.
    Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Bílek, Suda, Turek, Houdek, Pelant – Sýbek, V. Šuhaj, Polata, Červinský, Koupal, Matějka, Novotný, Volf, Novák, Fríd, Rod

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Kocák – Kříž, Kellner, Port, D. Kasalý, Šána, Kaminksi, Kopic, Kohút, Votápek, Kuluris, Hladoník, F. Kasalý, Adam, Kosnar, Bazala

Vzájemná utkání

IHC Písek – BK Havlíčkův Brod 3:4p

Branky a nahrávky: 10. Marcilis (Matějka), 21. Hučko (Matějka, Sýbek), 36. Polata (Sýbek) – 7. Milfait (Voříšek, Matušík), 18. Ludvík (Vala, Kopic), 38. Přidal (Milfait, Beneš), 65. Třetina (Milfait).
    Rozhodčí: Jan Hucl – Aleš Vavruška, Josef Zimmermann.
    Vyloučení: 5:2, navíc Kuchta (HBR) 5 + OK [BŠH].
    Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
    Diváci: 320.
    Střely na branku: 37:42 (11:12, 12:17, 11:9 – 3:4).
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4p.

IHC Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Hora, Parýzek (C), Bílek, Houdek, Pelant – Hučko, V. Šuhaj, Sýbek (A), Ciboch, Polata (A), Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Matějka, Novák

BK Havlíčkův Brod: Marek (Folvarský) – Kulhánek, Kopic, Šmíd, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Beran, Ludvík, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka, Matušík

vzájemná utkání v sezoně 2018/2019

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek 3:6

IHC Písek – BK Havlíčkův Brod 2:3

Bilance s Pískem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 23

Bilance: 15-3-1-4

Výsledky: x3:1, x5:1, 3:4, 4:3p, 3:0, 3:1, x3:1, x5:1, 5:0, 1:11, x6:3, x5:4p, 3:4sn, 9:3, 8:5, 1:3, 4:2, 6:0, 9:2, 5:3, 3:2, 3:6, 4:3p

Skóre: 101:63

x – hráno v rámci play off nebo baráže

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic, Šmíd – Přidal, Třetina (C), Michálek – Matušík, Milfait (A), Voříšek (A) – Kozlík, Cachnín, Ludvík – Petržilka

IHC Písek: Kříž (Hauser) – Tura, Hora, Parýzek (C), Tintěra, Červinský, Bílek, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Rod, Polata, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, A. Novák

Rozhodčí: Michal Antonín – Jan Vašíček, Henrich Král'.

00:01

00:01
    Havlíčkobrodští vyhráli vhazování.

00:14
    Patrik Přidal vystřelil z levého kruhu do Křížovy náruče.

00:40
    Bruslaři kombinoval v útočném pásmu, vystřelit chtěl Semrád, ale kotouč mu sjel z hole.

01:00
    Zakázané uvolnění hostí.

01:24
    Vala nahodil kotouč do útočného pásma.

01:56
    Havlíčkobrodský celek začíná útočné akce zpoza branky.

02:21
    Písku se nedaří rozehrávky, hosté posílají další kotouč na zakázané uvolnění.

02:46
    Nepokoj zkusil vystřelit od modré čáry, do jeho střely si stoupl Červinský, který tak zamezil tomu, aby puk letěl na Kříže.

03:08
    Sýbek se proháčkoval až před Nováka, kterého střelou mezi betony nepřekonal.

03:57
    Bruslaři skvěle napadají rozehrávky soupeře, nepouštějí ho z pásma.

04:37
    Šmíd se dostal s kotoučem až za hostující branku, ke střele se však nedostal.

06:01
    Hučko to zkusil od pravé tyče, Novákovi na chvilku vypadl kotouč, ale domácí brankář jej skryl ve své moci.

06:19
    Milfait přihrál na Voříška, který z první trefil přesouvajícího se Kříže.

06:47
    Voříšek přihrál žabičkou na rozjetého Milfaita, který ale jeho přihrávku neposlal do branky.

07:12
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Červinský – 2 min., vysoká hůl).

07:15
    Bruslaři vyhráli buly v útočném pásmu.

07:20
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři rychle využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Luboš Voříšek vyhrál vhazování na Kryštofa Kulhánka, jenž vrátil puk Voříškovi, ten poslal puk na modrou čáru, kde stál TOMÁŠ SEMRÁD, jenž vystřelil zápěstím k pravé tyči! Asistence: Luboš Voříšek, Kryštof Kulhánek

08:10
    Havlíčkobrodští diktují tempo hry.

09:44
    Vala vypálil do zadního mantinelu a následně dorážel odražený kotouč do branky, Kříž jej jen o fous vytěsnil mimo branku.

11:11
    Písečtí jen nahazují kotouče do útočného pásma.

12:00
    Kopic projel do útočného pásma, Bruslaři tam kombinují.

12:30
    Milfait přihrál zpoza branky Kulhánkovi, který měl poloodkrytou branku, ale brankář hostí se proti němu stihl přesunout.

13:44
    Marcilis z levého kruhu přestřelil.

14:26
    Kříž přijel za branku pomoci s rozehrávkou, nakonec poslal kotouč na Adama Nováka.

15:22
    Havlíčkobrodští jdou před koncem třetiny do dvoubrankového vedení! Jakub Matušík poslal od pravého mantinelu zadovku na Jana Milfaita, který hned předložil puk LUBOŠI VOŘÍŠKOVI, jenž z první prostřelil Kříže! Asistence: Jan Milfait, Jakub Matušík.

15:51
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Polata – 2 min., podrážení).

16:22
    Voříšek společně s Třetinou přečíslili hostující obranu, prvně jmenovaný vzal celou akci na sebe, ale netrefil branku.

16:53
    Matušík od pravé tyče přestřelil.

17:24
    Bruslaři kombinují v útočném pásmu.

17:44
    Hosté překazili rozehrávku domácích a vyhazují.

18:04
    Hučko a Sýbek přečíslili obranu domácího výběru. Hučko přihrál na druhého jmenovaného, který si položil Nováka, jenž mu ale střelu pod horní tyč vychytal!

19:01
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

19:55
    Velký tlak vznikl před Křížem, Třetina poslal puk na brankáře, který jej vychytal, poskakující kotouč zkusil dorazit Matušík, ale jeden z obránců hostí poslal puk pod lapačku brankáře.

20:00

Je konec první třetiny, ve které padaly góly jen do jedné sítě. Účet s góly otevřel Tomáš Semrád, na kterého v posledních pěti minutách navázal Luboš Voříšek. Druhá třetina začne v 18:45.

20:01

20:10
    Třetina vyhrál čistě vhazování na Semráda.

20:53
    Havlíčkobrodská družina je v útočném pásmu.

21:04
    Vala vystřelil od modré, Kříž jeho ránu vychytal lapačkou.

21:43
    Bruslaři jdou do tříbrankového vedení, které jen tak lehce neztratí! Luboši Voříškovi sjel puk z hole, když se chystal ke střele, kotouče se zmocnil Jan Milfait, jenž objel branku a poslal puk na JAKUBA MATUŠÍKA, který poslal puk přímo k pravé tyči! Asistence: Jan Milfait, Luboš Voříšek

23:29
    Písek je v útočném pásmu.

24:11

24:44
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Semrád – 2 min., nedovolené bránění).

24:49
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

24:59
    Novák srazil střelu do ochranné sítě.

25:14
    Havlíčkobrodští zachytili soupeřovu rozehrávku a poslali kotouč do útočného pásma.

26:45
    Bruslaři se ve čtyřech ubránili.

27:25
    Hučko se dostal k Novákovi, ale střela nad vyrážečku mu nevyšla.

28:39
    Michálek přestřelil.

29:33
    Nepokoj vypálil od modré, Kříž vyrazil puk na hůl Třetiny, který jej nedokázal poslat do branky.

30:08
    Hanus poslal střelu od modré čáry, Novák poslal puk do lapačky.

30:14
    Rozhodčí neuznává branku Písku, jelikož jeden z hráčů hostí kopl puk do branky!

31:18
    Ofsajd Havlíčkova Brodu.

31:59
    K vidění je spousta nepřesností na obou stranách.

32:14
    Bruslaři přidávají čtvrtou branku do své sbírky! Patrik Přidal společně s MIROSLAVEM TŘETINOU přečíslili hostující obranu. Přidal zavezl puk do pásma, přihrál na druhého jmenovaného, který nadvakrát překonal Kříže! Asistence: Patrik Přidal, Tomáš Semrád.

33:50
    Petržilka zavezl kotouč do pásma, poslal jej na modrou čáru, kde stál Šmíd, jenž vypálil, ale mimo branku.

34:21
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Cachnín – 2 min., vysoká hůl).

35:03
    Bruslaři vyhazují.

37:30
    Písek v útočném pásmu.

38:40
    Havlíčkobrodští si berou náskok o pět branek! Tomáš Semrád přihrál mezi kruhy na DAVIDA MICHÁLKA, který poslal puk mezi betony brankáře! Asistence: Tomáš Semrád, Miroslav Třetina.

40:00

Je konec druhého dějství. V druhé třetině se trefili ´Jakub Matušík, Miroslav Třetina a David Michálek. Třetí třetina začne 19:43.

40:01

40:01
    Střídání v týmu IHC Písek: ze hřiště odchází Kříž, přichází Hauser.

41:03
    Novák ustál menší tlak na jeho branku.

41:52
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Šmíd – 2 min., podrážení).

43:52
    Voříšek jel sám na branku a trefil tyč!

45:16
    Kozlík z mezikruží trefil jen vyrážečku brankáře.

45:49
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Petržilka – 2 min., podrážení).

46:58
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Třetina – 2 min., sekání).

47:14
    Hučko nahrál k levé tyči Sýbkovi, proti kterému se skvěle přemístil Novák.

48:15
    Novák zlikvidoval Bílkovu střelu od modré čáry.

49:57

50:40
    Obrovský náskok si vytvořila domácí družina! Luboš Voříšek zachytil přihrávku soupeře a poslal puk na pravý kruh JAKUBU MATUŠÍKOVI, který z první propálil brankáře! Asistence: Luboš Voříšek.

Dnešní utkání sleduje 487 diváků.

52:58
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Polata – 2 min.).

53:45
    Bruslaři zakládají útočnou akci z obrany.

54:18
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Rod – 2 min., podrážení).

55:00
    Bruslaři využívají početní výhodu! David Kozlík stál před brankou, kotouč posunul na pravou stranu, kde stál JAN MILFAIT, který poslal puk do odkryté klece! Asistence: David Kozlík, Patrik Přidal.

55:59
    Písek právě vstřelil branku!
    Písek dává branku, kterou zkazil domácímu brankáři čisté konto! JAKUB VOLF si sjel na pravý kruh a střelou do levého rohu nedal Novákovi šanci!

57:01
    Matušík z pravého kruhu přestřelil.

58:38
    Volf to zkusil z pravé strany, Novák jej vychytal výstrojí.

59:27
    Bruslaři jsou v útočném pásmu.

59:38
    Kulhánek vypálil od levé tyče, Hauser připraven.

59:59
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Matušík – 2 min., podrážení).

Konec zápasu. (20:06:57)

Štěpán Ondráček

Dominik Adam

Branky a nahrávky: 8. Semrád (Voříšek, Kulhánek), 16. Voříšek (Milfait, Matušík), 22. Matušík (Milfait, Voříšek), 33. Třetina (Přidal, Semrád), 39. Michálek (Semrád, Třetina), 51. Matušík (Voříšek), 55. Milfait (Kozlík, Přidal) – 56. Volf

IHC Králové Písek: Kříž (Hauser) – Tura, Hora, Parýzek (C), Tintěra, Červinský, Bílek, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Rod, Polata, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, A. Novák

Rozhodčí: Michal Antonín – Jan Vašíček, Henrich Král'