Kobra – Řisuty 5:3 (kon.) | Děčín – Bílina 6:2 (kon.) | Klatovy – Mostečtí Lvi 3:4 (po pr.)
Dvůr Králové n. L. – Trutnov 6:2 (kon.) | Kolín – Jablonec n/N 4:6 (kon.)
HC Kobra Praha
5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
HC Řisuty
Středa 27.02.2019, 18:00 • Zimní stadion HC Kobra Praha • 2. liga - Sever a Střed (ČR) • 42. kolo

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (20:06:33)

Ve druhé třetiny davy fanoušků na Kobře viděly gól až po deseti minutách hry. Do prázdné branky se trefil hostující nejproduktivnější střelec Petr Patyk. O dvě minuty na něj navázal Ryzák, který po střele od Romana Verbíka snižoval na 1:3. Do konce třetiny se stihl prosadit ještě Šergl.

Rozhodovat se muselo tak až v té třetí. Nejdříve se prosadil Šergl, zápas pak rozhodující trefou otáčel Roman Verbík. Šmerha v závěru vstřelil gól do prázdné branky.

59:57
    Kobra právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! TOMÁŠ ŠMERHA se trefil do prázdné branky a dovršil tak domácí obrat! Asistence: Monik Šteiner.

59:29
    Ofsajd domácího týmu.

58:32
    Tomáš Šmerha z jedné nohy poslal na hostující branku střelu umístěnou do levé šibenice. Hostující brankář si bližší tyč ale dobře pohlídal a domácí střelu vykryl.

58:00
    Právě probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:02
    Vincent Keszi byl v obrovské příležitosti! Po chybě domácí obrany totiž jel na úplně osamoceného Moučka! Střelou k pravé tyči ho ale nepřelstil, domácí gólman si tak připsal velmi důležitý zákrok vyrážečkou.

54:50
    Střela Šťastného skončila sražená v síti nad hostující brankou.

54:14
    Ryzákova střela od modré letěla nad domácí branku.

54:08
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Libovický – 2 min., sekání).

53:21

52:11
    Zakázané uvolnění Řisut.

51:37
    Ofsajd Řisut.

51:21
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Šmerha – 2 min., hákování).

49:22
    Tak to byla paráda. ROMAN VERBÍK si položil hostující gólmana a gólem pod břevno poslal Kobru do vedení! Obrat je dokonán! Asistence: Tomáš Šťastný, Viktor Nestrašil.

48:54
    Velká šance Řisut! Vyskočila střela vyletěla Moučkovi z lapačky a způsobila pořádný zmatek před domácí brankou. Žádný z hostujících hráčů se ale už do zakončení nedostal.

47:20
    A je srovnáno! Nestrašil našel JANA ŠERGLA úplně osamoceného u pravé tyče, domácí útočník neváhal a jednoduchou střelou vyrovnal skóre dnešního zápasu! Asistence: Viktor Nestrašil.

45:28
    Fortelka se protlačil ke střele, Moučka z bezprostřední blízkosti ale neprostřelil.

44:05

43:24
    Potechin jel úplně osamocený na Moučka, který měl více štěstí než rozumu. Přestože hostující hráč neměl po přihrávce od mantinelu na střelu moc času, šikovně si povodil domácí brankáře, který se bezradně rozvalil po celé délce branky. Slánský útočník nakonec nedostal zvednout svoji střelu dostatečně, aby přeloboval ležícího brankáře.

42:15
    A zase to cinklo! David Šteiner trefil ze středu hřiště břevno hostující branky! Tohle nemělo daleko k brance.

42:00
    Hostujícím hráčům se povedlo vyhodit.

41:39
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Fortelka – 2 min., podrážení).

40:15
    Úvodní buly na svou stranu získávají domácí hráči.

40:01

Už i druhá třetina zná svého vítěze. Kobra se dvěma rychlými góly vrátila do zápasu, postup je ale vzhledem k výsledku z Děčína stále na míle vzdálený.

Třetí třetina začne zhruba v 19:33.

40:00

39:00
    Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:58

37:35
    Tomáš Šmerha si šikovně vyměnil puk se svým spoluhráčem a vypálil na branku rozhozeného Ilašenka. Nakonec ale minul řisutskou branku.

37:02
    Šťastný z nadějné pozice minul hostující branku.

35:58

35:33
    Tohle bude ještě drama! Nestrašil našel v dobré střelecké pozici JANA ŠERGLA, který nezaváhal a udržel branické naděje na postup naživu! Asistence: Viktor Nestrašil, Filip Hlinka.

35:24
    Šergl s trochou toho štěstí vystřelil mezi nohama. Ilašenko jeho střelu vyrazil betonem.

33:52
    Potechinova sražená střela letěla někam nad branku do ochranné sítě. Hra bude pokračovat vhazováním před domácí brankou.

32:54
    Kobra si ještě živí naděje! Roman Verbík našel MARKA RYZÁKA, který dělovou ránou poprvé v zápase propálil Ilašenka! Asistence: Roman Verbík.

30:52
    Řisuty právě vstřelily branku!
    A další puk v domácí brance! Po závaru před domácím brankovištěm se k jednoduchému gólu do branky přemisťujícího se Moučka dostal PETR PATYK, který svůj tým tak posílá už do tříbrankového vedení! Vzhledem k výsledku z Děčína, je postup domácí Kobry pouhé sci-fi- Asistence: Jiří Dostál, David Vyskočil.

30:47
    Fortelka vyslal na Moučka dvě střely. První z nich dokázal domácí brankář vyrazit nad branku, druhou už uklidil v lapačce.

29:52

29:12
    Hostujícím hráčům se povedlo vyhodit puk do bezpečí za domácí branku.

28:47
    Ilašenko odolal dvou střelám domácího týmu od modré.

27:52
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Krpata – 2 min., sekání).

27:43
    Tomášovi Šťastnému se po střele z levého křídla povedla rozvlnit síť řisutské branky, žel pouze ta vnější. Domácí střelecký zápis tak nadále zeje prázdnotou.

27:08
    V souboji Patyka na Moučka byl úspěšnější domácí brankář, který Patykovu střelu k pravé tyči vykryl vyrážečkou.

26:15
    Potechinova střela od modré trefila Moučka do masky, odražený puk si už domácí brankář bez problémů pohlídal.

25:16
    Šmerhova klička v souboji jeden na jednoho nevyšla podle plánu, hostující obránce mu vyrazil puk a ukončil tak rychlý brejk domácích.

24:32
    Šťastný si sjel s pukem na osu hřiště. Ilašenka střelou k pravé tyči ale nepřekonal.

24:16

24:10
    S nahození od modré lajny sis poradil Mouček.

23:33
    Po přihrávce zpoza branky se ke střele z pokleku dostal Fortelka. Nakonec cinklo břevno domácí branky.

22:33
    Domácím se ihned po buly podařilo vyhodit.

22:16
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nestrašil.

20:41
    Tomáš Šmerha se po nepřesné rozehrávce Ilašenka dostal ke zbrklé střele od mantinelu. Hostující brankář se ale do vlastní branky stačil včas vrátit.

20:06
    Jiří Dostál je na vhazování úspěšnější. Jako první tak budou útočit hosté.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:37.

První třetina je za námi. Kobra do ní nevstoupila ideálně a po dvaceti minutách hry prohrává o dva góly.

Utkání gólově otevřeli hostující hráči, kdy se už po třech minutách hry radoval po dobré přihrávce před branku radoval Fortelka. V 17. minutě na něj navázal Jakub Kučera, kdy po přihrávce od Vyskočila zakončoval do odkryté branky.

20:00

19:49
    Domácí hráči se hnali do rychlého brejku, Šťastný si se Šmerhou ale moc nerozuměl. Rychlý útok domácích tak skončil ofsajdem.

19:41
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Ryzák – 2 min., hákování).

19:09
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

19:00
    Právě probíhá poslední minuta první třetiny.

18:14
    Střela Michala Kučera letí těsně nad domácí branku.

16:26
    Střídání v týmu HC Kobra Praha: ze hřiště odchází Sochůrek, přichází Mouček.

16:26
    A je to už o dva fíky! JAKUB KUČERA to nejdřív zkusil od modré, puk se pak odrazil k Vyskočilovi, který nejdříve naznačil střelu, a pak to pod sebe poslal na najíždějícího Kučeru, který z pokleku už neminul. Asistence: David Vyskočil.

Namísto Stahla chytá Ilašenko, omlouváme se za mylnou informaci.

14:09
    Dvě střely Kobry, první zneškodnil Ilašenko, druhá letěla vysoko nad. branku.

13:27
    Ryzák to zkusil dvakrát, ani jednou připraveného Ilašenka nepřekonal.

12:55
    Zbrklá střela Jakuba Verbíka skončila sražená betonem hostujícího gólmana.

12:25

12:05
    Rychlý řisutský brejk končí střelou vysoko nad domácí branku, která končí v síti nad brankou.

11:52
    Schejbalovo přízemní nahození od modré po přihrávce z levého křídla skončila sražená o mantinel v síti nad brankou středočeského týmu.

11:41
    Filip Hlinka vypíchl rozehrávajícímu obránci puk na modré, najel si do dobré střelecké pozice z osy hřiště a střelou švihem poslal puk přímo do náruče připraveného Ilašenka.

10:07
    Po rychlém brejku hostujících Řisut si Sochůrek připisuje další zákrok.

09:41
    Prudká střela příklepem od hostujícího Roda skončila někde v síti nad brankou Kobry.

08:49
    Jakub Kučera se dostal ke střele od modré lajny, nastřelil betony Sochůrka. Ze závaru okolo odraženého puku se už ale žádný hostující hráč neprosadil.

07:21
    Po souboji za brankou Řisut se puk odrazil k najíždějícímu Hlinkovi. Domácí útočník v tutové pozici ale zřejmě zaváhal a nakonec netrefil ani branku.

06:31
    Po dobrém přesunutí hry na levou stranu a uklouznutí hostující beka se Antončík dostal ke střele z levého křídla. Nakonec namířil ale pouze do lapačky Ilašenka.

05:35
    Ryzákovo nahození vyvolalo menší poprask před slánskou brankou, žádný z hráčů ve žlutém se ale ke zakončení nedostal.

05:03
    Po špatném střídání se dostal ke střele domácí Kysela, Ilašenka byl tentokrát úspěšnější.

04:20
    Řisuty kombinují za vlastní brankou.

03:36
    Ke Šťastnému se dostal na ose hřiště náhodně odražený puk, z otočky domácí útočník mířil pouze doprostřed brány, kde už klečel připravený Ilašenko.

02:38
    Tak tohle budu Kobru mrzet! Děčín už vede, zatímco Kobra bude muset dotahovat nepříjemnou jednogólovou ztrátu. Po ztrátě puku za vlastní brankou Michal Kučera našel před brankou najíždějícího MICHALA FORTELKU, který se ze stoprocentní pozice nemýlil a střelou do pravé šibenice poslal Řisuty do vedení! Asistence: Michal Kučera.

02:11
    Fortelka po pohledné zadovce na modré čáře ujížděl na osamocenou branickou branku. Nakonec svou střelu švihem namířil ale pouze do betonů Sochůrka.

00:15
    Úvodní buly si na svou stranu připisují hráči z Řisut!

00:01

HC Kobra Praha: Sochůrek (Mouček) – Schejbal, Jakub Verbík, Roman Verbík (A), Ryzák – Netolický, Šeba, Kysela, Patočka, David Šteiner, Nestrašil, Šergl, Dominik Šteiner, Mucha, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík (C)

HC Řisuty: Ilašenko (Stahl) – Jakub Kučera, Chládek, Potechin, Dostál, Kašák, Libovický – Kos (C), Patyk, Keszi, Krpata (A), Vyskočil, Fortelka, Michal Kučera, Rod.

HC ŘISUTY– 6. místo, 40 bodů, skóre 127:174

Hráčům ze Slaného středečním zápasem končí poměrně úspěšná sezóna. Po minulé sezóně, kdy se díky odstoupení Mostu ze soutěže, nemuseli strachovat o udržení v 2. lize, zabojovali o postup do play-off. Dlouho duu Kobra-Děčín stíhali krok, těsně před koncem soutěže ale ztratili tempo a definitivně se vyřadili z boje o čtvrté místo.

Na závěr sezóny se buldoci prezentovali velmi slušně. Až na vysokou prohru s Vrchlabím předváděli slušné výkony, naposledy takhle například potrápili Děčín, který si ze Slaného odvezl tři body po těsné výhře o jednu branku.

Jedničkou v brance buldoků je talentovaný David Stahl, který ještě do minulé sezóny chytal v mládežnických týmech Kladna. Záda mu kryje Jan Ilašenko.

Tahounem slánského celku je jednadvacetiletý Petr Patyk, doplňuje ho zkušený Matěj Kos nebo Ondřej Krpata, který si před devíti sezónami připsal dva starty za Kobru.

HC KOBRA PRAHA– 5. místo, 46 bodů, skóre 136:156

Kobra vstupovala do letošní sezóny s vizí jednoduchého postupu do play-off, Vše tomu napovídalo, minulý rok se totiž branický tým probojoval do čtvrtfinále, v sezóně 2016-17 se Kobra dostala až na dosah postupu do 1. ligy, v semifinále ale podlehla silnému Jablonci. Případný nepostup Kobry do play-off je tak velké překvapení celé soutěže, je to navíc poprvé od sezóny 2010/11, co by se branickému týmu nepodařilo postoupit do vyřazovacích bojů.

Kobru zabrzdil zejména velmi špatný vstup do sezóny, nebylo proto divu, že Kobra se na čtvrté místo musela prokousávat z posledního fleku ve skupině Sever. Jakmile se Kobra na vytoužené čtvrté, poslední postupové místo, dostala, přišla další krize, která znamenala velkou komplikaci v boji o play-off.

Teď už jsou šance Kobry pouze teoretické, hráči z Braníku musí získat o bod víc než Děčín. Ten ale doma hostí poslední Bílinu.

V brance Kobry najdeme posilu, jejíž přestup se upekl až na konci přestupového období, slávistický odchovanec Lukáš Sochůrek (3,38 gólu na zápas) jistými výkony vytlačil z brankoviště pražského klubu Václava Moučka(3,89 gólu na zápas).

Soupeři Kobry se musí obávat zejména úderné první lajny. Viktora Nestrašila(18 + 25) doplňuje hradecký odchovanec Tomáš Šťastný(19 + 15) a Filip Hlinka(11 + 21).

2. Václav Mouček (3,89 gólu na zápas)

Všechny hokejové fanoušky čeká poslední kolo 2. ligy. Přestože je známo už patnáct účastníků o play-off, o poslední místenku do vyřazovací části se stále bojuje. Diváci budou hokej napjatě sledovat zejména na Kobře a v severočeském Děčíne. Oba celky stále totiž mají šanci postoupit. Celku z Řisut už opravdu o nic nejde, hráči ze Slaného se totiž už nemusí bát boje o udržení ani postupu do play-off. Je to pro ně tak zřejmě poslední zápas v sezóně.

POSLEDNÍ 3 VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

03.10.2018 Řisuty- Kobra 6:3
    10.11.2018 Kobra – Řisuty 4:1
    03.01.2019 Řisuty – Kobra 6:3

Krásný podvečer všem hokejovým fanouškům! Vítáme Vás u on-line přenosu utkání mezi HC Kobra Praha a HC Řisuty. Utkání začíná v 18:00 a bude Vás jím provázet Libor Kokoška.

Libor Kokoška

Branky a nahrávky: 33. Ryzák (Roman Verbík), 36. Šergl (Nestrašil, Hlinka), 48. Šergl (Nestrašil), 50. Roman Verbík (Šťastný, Nestrašil), 60. Šmerha (Šteiner) – 3. Fortelka (Michal Kučera), 17. Jakub Kučera (Vyskočil), 31. Patyk (Dostál, Vyskočil)

HC Kobra Praha: Sochůrek (17. Mouček) – Schejbal, Jakub Verbík, Roman Verbík (A), Ryzák – Netolický, Šeba, Kysela, Patočka, David Šteiner, Nestrašil, Šergl, Dominik Šteiner, Mucha, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík (C)