Toronto – Edmonton 6:2 (kon.) | New Jersey – Calgary 1:2 (kon.) | NY Rangers – Tampa 3:4 (po pr.)
Colorado – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.) | Anaheim – Chicago 3:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 28.02.2019, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Československá stopa v utkání:

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:33 (04:27:41)

1. Andreas Johnsson (TOR) 2+0
    2. Mitchell Marner (TOR) 1+2
    3. Frederik Andersen (TOR) 34 zák., 2 góly, 94,4%

Statistiky: Střely na bránu: 36-36; Zablokované střely: 14-17; Vhazování: 63%-37%; Hity: 17-33; Přesilové hry: 3/5-1/2; Trestné minuty: 4-10.

Maple Leafs prožili fantastickou noc, když ve druhé třetině vstřelili čtyři góly, z nichž první tři padly v rozmezí 3 minut a 41 sekund, a rozhodli o svém hladkém vítězství, na kterém se dvěma góly podílel Andreas Johnsson. Konečný výsledek kanadského klání zní. Toronto Maple Leafs 6 Edmonton Oilers 2.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:44
    Matt Benning na pravém křídle vypálil od modré čáry a Frederik Andersen bez problému kotouč zachytil.

57:21
    Tobias Rieder a opět sekund později Matt Benning vypálili od modré čáry, oba ovšem nepřesně a mimo.

56:18
    Colby Cave vystřelil dobře na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování a Frederik Andersen pokus kryl.
    56:06 Ryan NUGENT-HOPKINS - 6:2

56:06
    Edmonton právě vstřelil branku!
    RYAN NUGENT-HOPKINS předvedl před bránou obrovský důraz a skóroval! Toronto si vzalo Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáři, ale neuspělo. Asistence: Darnell Nurse.

55:35
    Andrej Sekera na levém křídle vypálil od modré čáry a připravený Frederik Andersen puk podržel ve výstroji.

54:57
    Auston Matthews mohl skórovat střelou z mezikruží, jenže jeho pokus skvěle zablokoval Matt Benning.

54:33
    Utkání už se pouze dohrává a Toronto drží vysoký náskok. Oilers prohrávají na ledě Leafs 6:1.

52:41
    Kasperi Kapanen byl na pravém křídle drobně zahákován a po přečíslení 3 na 2 se ke střele nedostal.

51:01
    Viník ostrého hitu zamířil do útrob haly, jenže hra pokračuje ve hře 5 na 5, takže se nevylučovalo.
    50:07 Domácí Travis Dermott byl hodně nepříjemně dohrán

50:07
    Travis Dermott byl nepříjemně dohrán u hrazení, do kterého vpádu narazil levou rukou a poranil si zřejmě levý loket. Komerční přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 19. Marleau (Muzzin, Co. Brown), 22. Marner (Hyman, Hainsey), 23. A. Johnsson (Kapanen, Matthews), 25. W. Nylander (Ennis, Marleau), 29. A. Johnsson (Tavares, Marner), 41. Tavares (Marner, W. Nylander) – 12. Draisaitl (McDavid, Nurse), 57. Nugent-Hopkins (Nurse)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly (A), Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Dermott, Ožiganov – A. Johnsson, Matthews, Kapanen – Hyman, Tavares (A), Marner – Marleau (A), W. Nylander, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Moore. Hlavní trenér: Mike Babcock.
    Edmonton Oilers: Koskinen (25. Stolarz) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, K. Russell, Benning, Sekera – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Gagner – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Lucic (A), Cave, Currie – Malone, Brodziak, Kassian. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Rozhodčí: Ian Walsh, Graham Skilliter. Čároví: Jonny Murray, Steve Miller

Diváci: 19356