Kometa Brno – Vítkovice 10:1 (po nadst. prodl.) | Liberec – Slavia 5:3 (po nadst. prodl.) | Kobra – Chomutov 4:5 (po pr.)
Č. Budějovice – Jihlava 3:5 (1:0 po n.s.n.) | Kladno – HC Litvínov 5:2 (po nadst. prodl.) | PZ Kladno – Sparta 1:5 (po nadst. prodl.)
Warriors Brno – Přerov 0:4 (1:0 po n.s.n.) | Tábor – Mladá Boleslav 2:6 (po nadst. prodl.) | Dynamo – Havířov 3:2 (po pr.)
Mountfield HK – Plzeň 0:2 (po nadst. prodl.) | Třinec – Zlín 3:5 (0:1 po n.s.n.) | HK MD Šumperk – Olomouc 3:6 (1:0 po n.s.n.)
Vsetín – Technika Brno 7:4 (po nadst. prodl.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 5:3 (po nadst. prodl.)
po nadst. prodl.
Mountfield HK
0:2 (0:0, 0:1, 0:1 - N 0:1)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 28.02.2019, 17:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • ELIOD Extraliga dorostu • Nadstavba A
Partner:
   
  To je pro dnešek zpod Bílé věže vše, děkuji za pozornost a zase někdy příště u mládežnického hokeje! (19:35:49)
   
  Do Plzně dnes neputují tři body, ale všechny čtyři. V prodloužení jsme viděli první pohledný gól zápasu a postarali se o něj znovu indiáni. David Jiříček to udělal parádně a znovu rozradostnil hostující střídačku.
   
  Konec zápasu.
   
  61:01
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Trpělivost se vyplácí. Hosté drželi puk na holích celou minutu, když se nemohli dostat ke střele, vyjeli z útočného pásma. Pak nabral rychlost DAVID JIŘÍČEK, prohnal se kolem domácí obrany, udělal kličku Žalčíkovi a zasunul puk do sítě. Díky tomuto pohlednému gólu má Škoda i bonusový bod. Asistence: Dominik Soukup.
   
  60:38
  Jenže hradecká trojice brání velice dobře, Škoda se ke střele prozatím nedostala.
   
  60:11
  Důležité první buly vyhráli hosté, kteří tak začnou s útočením.
   
  60:01
  Začalo nadstavbové prodloužení.
   
  Nyní se půjde bojovat o bonusový čtvrtý bod.
   
  Plzeň si z východočeské metropole odveze minimálně tři body. Po základní hrací době totiž vítězí 2:0 a nutno podotknout, že si vítěství zaslouží. Obrana v čele s Davidem Bočanem byla totiž bezchybná, to Mountfield může děkovat svému brankáři, že utkání skončilo jen dvougólovým rozdílem.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.
   
  59:01
  S výsledkem už se smířili asi i Hradečtí, do útočení se neženou. Možná by rádi, ale soupeřova obrana jim to nedovoluje.
   
  58:29
  Žalčík se po inkasovaném gólu samozřejmě vrátil do brány a sleduje souboje, které se odehrávají ve středním pásmu.
   
  57:47
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Prohrané buly, propadnutí a couvání, to jsou důvody, proč domácí inkasují pravděpodobně rozhodující gól. U vlastní modré se puku zmocnil LUBOMÍR KUPČO, dostal se blíže k bráně a přes obránce ji trefil – 0:2. Asistence: Josef Dáňa, Adam Pánik.
   
  57:34
  A Hradec to zkusí bez brankáře se šesti bruslaři v poli!
   
  57:34
  V témže čase si domácí střídačka vyžádala oddechový čas.
   
  57:34
  Že by Mountfield stupňoval tlak? Teď se dral do brankoviště, ve kterém způsobil velké zmatky. Puk však zůstal někde pod těly hráčů a rozhodčí přerušil hru.
   
  56:52
  Až teď si sáhl na puk, ale byla to pro něj lahůdka. Nahození raději schoval pod lapačku a vynutil si buly po své levici.
   
  55:40
  Delší dobu nebyla řeč o Davidu Bočanovi. Má to svůj důvod – Hradečtí se k němu přes spořádanou plzeňskou defenzívu nemohou skoro vůbec dostat, plzeňský brankář je tak aktuálně bez zákroků.

  Jan Vavřina

  Branky a nahrávky: 32. Hauser (Šiler, Houdek), 58. Kupčo (Dáňa, Páník), 62. Jiříček (D. Soukup)


  Mountfield HK: Žalčík (Tichý) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda, Jerman – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha. Trenér: Petr Luštinec.
  HC Škoda Plzeň: Bočan (Vondraš) – Jánský, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Dáňa, M. Soukup, Holý, Václavík, Šiler, Kupčo. Trenér: Petr Vojan.

  Rozhodčí: Vepřovský – Bohuněk, Hájková