Barys – N.Novgorod 5:4 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 6:2 (kon.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:3 (kon.)
SKA Petrohrad
2:3 (0:0, 2:0, 0:3) Stav série: 0:2
Spartak Moskva
Čtvrtek 28.02.2019, 17:30 • Ice Palace • Play-off KHL • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petrohrad již v základní části potvrdil, že je jedním z jasných adeptů na titul. Získal totiž ve dvaašedesáti zápasech skvělých 103 bodů. Lépe na tom byla jenom CSKA Moskva, jež získala bodů 106 a ovládla Západní konferenci. Petrohrad vyhrál nejvíce zápasů v základní hrací době, a to 45. Hokejisté domácího celku se mohli pyšnit především skvělou ofenzívou, jelikož nasázeli 209 branek, což je jasně nejvyšší číslo v celé KHL. SKA vyhrál před play-off čtyři zápasy. Porazil totiž Helsinky, Jaroslavl, Nižněkamsk a Čeljabinsk.

Nejproduktivnější hráči:
    Nikita Gusev – 82 bodů (17+65)
    Alexandr Barabanov – 46 bodů (17+29)
    Pavel Dacjuk – 42 bodů (12+30)

To Spartak se musel o své místo ve vyřazovacích bojích strachovat až do posledního kola. Nakonec totiž skončil až na sedmém místě, když získal šedesát čtyři bodů. Na deváté Dinamo Riga měl náskok pouhých dvou bodů. Moskvě se navíc před koncem základní části vůbec nedařilo, jelikož v posledních čtyřech zápasech padla. Porážky si připsala proti Petrohradu, Jokeritu, Soči a Čerepovci. O to větší šok nastav v prvním zápase této čtvrtfinálové série.

1. čtvrtfinálové utkání – 26.2. 2019

Co si budeme povídat. jednoznačným favoritem této série je Petrohrad, a tak mohli fanoušci zažít v prvním kole velké překvapení. Spartak se totiž prosadil na konci první třetiny hned dvakrát zásluhou Robina Hanzla a Martinše Karsmuse. To bylo z pohledu branek vše, a tak mohla Moskva slavit překvapivé vítězství 2:0. Čistým kontem se blýskl Július Hudáček.

Petrohrad – Spartak 0:2

Branky a nahrávky: 18. R. Hanzl (Zubov, Dyblenko), 20. Karsums (Fjodorov).
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, Zub, Tokranov, Rukavišnikov, Rundblad, Sjomin – Dacjuk, S. Plotnikov, Kuzmenko – Prochorkin, N. Gusev, Barabanov – Koskiranta, Jakupov, Karpov – Děrgačov, Kablukov, O. Li.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, Kalinin, Kulik, D. Višněvskij, Dyblenko, A. Osipov, V. Sorokin – Chochlačov, R. Hanzl, Fjodorov – Zubov, Karsums, Lisin – Leščenko, Talalujev, Zlobin – Kotljarevskij, Černych, Šaškov.

Československá stopa v utkání

Robin Hanzl (SPM)
    Július Hudáček (SPM)

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, Rukavišnikov, A. Bělov, Rundblad, Tokranov, Zub – Dacjuk, S. Plotnikov, Karpov – Prochorkin, Barabanov, N. Gusev – Koskiranta, Jakupov, Kuzmenko – Děrgačov, Kablukov, M. Malcev – Ivan Morozov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, Kalinin, Kulik, D. Višněvskij, Dyblenko, A. Osipov, V. Sorokin, Volkov – Chochlačov, R. Hanzl, Fjodorov – Zubov, Karsums, Lisin – Talalujev, Daugavinš, Leščenko – Šaškov, Kotljarevskij, Zlobin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:44
    Před pravou tyč dostal přihrávku Děrgačov, který na nic nečekal a z první pálil mezi betony Hudáčka.

01:02
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., podrážení).

01:10
    Hosté začínají vyhraným vhazováním a okamžitým vyhozením přes všechny čáry.

01:51
    Mezi kruhy si říkal o přihrávku Jakupov, ale toho si obrana Spartaku dobře pohlídala.

02:32
    Přečíslení Spartaku dva na jednoho! Na pravé křídlo dostával přihrávku Hanzl, ale puk přišel až příliš před něj.

03:02
    Hosté hrají v plném počtu. Kulik vyloučený za podražení opustil trestnou lavici.

03:45
    Aktivní SKA kroužila kolem branky soupeře. Z chumlu před brankou získal kotouč Gusev, který vzápětí pálil na bližší levou tyč, kde už byl Hudáček připraven se svou lapačkou.

04:38
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Martinš Karsums – 2 min., sekání).

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., sekání).

05:23
    Osipovu svižnou střelu si Šesťorkin pohlídal a sevřením kotouče přerušuje hru.

05:47
    V pravém rohu útočné třetiny SKA si Prochorkin neporadil se zdvojenou obranou hostí. Následný pokus o vyhození podél hrazení zastavil Rundblad už ve středním pásmu – odpískán ofsajd.

06:17
    Nahozený kotouč si sám dojel Karpov, který vytvořil prostor pro zbylé spoluhráče. Po krátké kombinaci si Hudáček došel proti střele Zuba od modré čáry.

07:00
    Hanzl propadl ve střední třetině a hráči Petrohradu rychle obsazují obranné pásmo Spartaku.

07:43
    Další ztráta kotouče v neutrální zóně. Rozehrávku SKA bere na sebe obránce Bělov zpoza své branky.

09:44
    Kuzmenko metr před útočnou modrou odzbrojil rozehrávající hráče hostů, ale v pásmu se mu zapomněl jeden ze spoluhráčů.

10:13
    Po vytažení hry Koskirantou na modrou čáru přišla rychlá střela, kterou Hudáček přes zablokovaný výhled neměl šanci vidět. Kotouč ovšem minul brankovou konstrukci.

10:34
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Anton Zlobin – 2 min., držení).

10:51
    Nepřesnou přihrávku mezi kruhy zachytili hosté a Petrohrad bude muset začít od vlastní branky.

11:19
    Po narážečce se chystal pálit z vrchu levého kruhu napřažený Gavrikov, ale tomu střela vůbec nesedla.

11:51
    Gavrikov to zkusil znova z levé strany a po vyražení puku Hudáčkem měli domácí dvě šance dorážet. Po dalším zákroku a přerušení vznikla menší strkanice.

12:04
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nail Jakupov – 2 min., sekání).

12:32
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikolaj Prochorkin – 2 min., hákování).

12:34
    Spartak v plném počtu, začíná dvojnásobná početní výhoda.

13:10
    Domácí se osvobozují vyhozením do střední třetiny. Spartak ale velmi rychle otáčí hru zpět před Šesťorkina.

13:33
    Po přihrávce před pravou tyč z osy hřiště už mohl pálit do značně odkryté branky Daugavinš, ale ten z první poslal puk k levé tyči, odkud se pokusil otevřít stav utkání Karsums.

14:20
    Čtveřice hráčů SKA se stáhla až k samotnému brankovišti, kde společnými silami odrazila nápor Spartaku.

15:28
    Kotouč přišel do kontaktu se střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:39
    Kuzmenko krátce po zajetí za branku vrátil puk zadovkou před levou tyč. V přehuštěném prostoru se zmocnili kotouče hosté.

17:14
    Trochu uklidněnou hru rozproudil domácí Malcev, který v dobré rychlosti projel přes pravé křídlo až do střelecké pozice. Bekhendový pokus Hudáček vytěsnil.

17:38
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikolaj Prochorkin.

18:07
    Karsums si sjížděl do prostoru mezikruží, kde mu byl kotouč vypíchnut. SKA se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

18:47
    Minuta z trestu Prochorkina je pryč, hostům se příliš nedaří rozjet přesilovou kombinaci.

19:10
    Z pravého křídla Fjodorov poslal puk na hranici brankoviště, kde měl nastavenou čepel Daugavinš. Šesťorkin si s tečí dobře poradil.

19:29
    Únik Rukavišnikova Hudáčka neohrozil. Vracející se bek podle rozhodčích odebral puk útočícímu hráči čistě.

19:58
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min., držení).

19:58
    Šesťorkin zůstal na střídačce. na 1,6 sekundy to zkusí SKA se šesti hráči.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme branku neviděli. Za to o vyloučení nouze nebyla a je vidět, že si hlavní sudí chtějí zápas ohlídat.

20:01

20:34
    Mezi kruhy dostal přihrávku zpoza branky Jakupov, jehož okamžitou střelou zápěstím vyrazil Hudáček.

21:19
    Domácí přesilové formace jen stěží dostávají kotouč za obranu Spartaku, která brání blízko své branky.

21:58
    Hosté jsou již v plném počtu.

22:51
    Skrytou střelou z levého křídla dokázal Hudáček vytěsnit ramenem. Domácí SKA pokračují v tlaku.

23:38
    Trojice SKA před brankovištěm nedokázala procedit puk za Hudáčkova záda. Po střele od modré vypadl Hudáčkovi puk z lapačky, čímž vznikl enormní nápor.

24:35
    A opět Hudáček! Jakupov se rychlou otočkou dostal za Sorokina a vzápětí zkusil překonat slovenského brankáře střelou mezi betony.

25:04
    Dělovka Bělova nejspíš orazítkovala levou tyč. SKA začíná být v útočné třetině hodně nebezpečná.

26:11
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Co se včera nepodařilo se daří dnes. První branku zápasu dávají domácí. Plotnikov posunul puk na střed modré čáry, odkud vyslal rychlou střelu ROMAN RUKAVIŠNIKOV. Před brankou dobře clonil Maxim Karpov, kvůli kterému Július Hudáček nic neviděl. Asistence: Sergej Plotnikov a David Rundblad.
    26:11 Roman RUKAVIŠNIKOV - 1:0

27:41
    Bělov si na hranici modré čáry počkal na útočícího hráče, kterého tvrdým hitem poslal na led. Hra pokračuje za Šesťorkinem.

28:24
    V útočném pásmu zkusil přízemní střelu k pravé tyči Rundblad, ale trefil pouze položené betony Hudáčka.

28:57
    Přes pravou tyč to zkusil opět Rundblad, který se po hákování Zubova k zakončení nedostal.

29:02
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min., hákování).

29:30
    Ve vlastním oslabení se toho nebál Fjodorov s Hanzlem, kteří si před brankou SKA nevedli špatně. Šesťorkin na chvíli ztratil puk z dohledu, ale celou situaci uklidnila obrana Petrohradu.

30:26
    Hosté se osvobozují a posílají na led čerstvé síly. Také Bělov čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

30:52
    Domácí celek se po využité přesilové hře dostává do dvoubrankového vedení. Pavel Dacjuk křižnou přihrávkou přes osu hřiště našel postaveného ALEXANDRA BARABANOVA, který rychlou střelou do protipohybu překonal Júliuse Hudáčka. Asistence: Pavel Dacjuk.
    30:52 Alexandr BARABANOV - 2:0

31:16
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Děrgačov – 2 min., hrubost)

Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., hrubost).

31:53
    Kablukov si nadvakrát položil protihráče, ale ani tak se neodhodlal ke střele. Ta přišla až po narážečce z prostoru mezikruží.

33:00
    Projíždějící hráč SKA nechal puk projet až k pravé tyči, kde z těžké pozice promáchl Plotnikov.

33:36
    Plotnikov si prodloužil pobyt na ledě a dobře clonil před Hudáčkem. Aby tomu nebylo málo, tak se mu rovněž podařilo sáhnout do střely Zuba.

34:17
    Hudáček musel být v pozoru ihned po vhazování, když pálil Rukavišnikov.

34:30
    SKA Petrohrad ve druhé třetině jasně dominuje. Šesťorkin dosud nezaznamenal ani jeden zákrok. Střely na branku 11:0.

34:59
    Tak až nyní musel Šesťorkin zasahovat, ale i tak to byl spíše rutinní zákrok.

35:50
    Přes pravou tyč se snažil propašovat kotouč za Hudáčka dotírající Malcev, kterému přihrával z pravého rohu Dacjuk.

37:43
    Spartaku se podařilo podívat do útočné třetiny, ale po velmi krátké chvíli se hraje opět před Hudáčkem.

38:13
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., vysoká hůl).

38:24
    Nejspíš druhý a hodně důležitý zákrok Šesťorkina ve druhé třetině! Do úniku se totiž dostal rozjetý Karsums, který střelou pod lapačku neuspěl.

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé části.

39:45
    Bělov se chystal pálit z první, ale nemohl, jelikož dostal přihrávku na bekhend.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Nerozhodný stav po druhé třetině už neplatí. Domácí se přesnou trefou Rukavišnikova dostali do jednobrankového vedení, které následně rozšířil využitou přesilovkou Barabanov.

40:01

40:13
    Krátká početní výhoda SKA je u konce.

42:16
    Přes levou křídlo se dostal přímo před Hudáčka rozjetý Kuzmenko, kterému nebylo umožněno dostat puk za brankovou čáru.

43:40
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min.).

44:12
    Zlobin se obětavě postavil do tvrdé střely, která skončila vysoko v ochranné síti.

45:52
    Spartak právě vstřelil branku!
    Celek moskevského Spartaku je zpátky ve hře! Robin Hanzl po objetí branky našel mezi kruhy zcela osamoceného DMITRIJE KALININA, který z první poslal puk do protipohybu Šesťorkina k levé tyči. Asistence: Robin Hanzl a Jaroslav Dyblenko.
    45:52 Dmitrij KALININ - 2:1

47:33
    Bránící Gončarov přečetl úmysl Dacjuka a puk přes levou tyč před branku nepustil.

47:59
    SKA má skvělý pohyb v útočné třetině a Spartak má problémy. Sražené přihrávky se zmocnil před levou tyčí Gavrikov, který poslal puk na obsazeného spoluhráče před branku. Hudáček puk rychle přikryl pod svou lapačku.

50:06
    Ve středním pásmu si Daugavinš ponechal puk příliš dlouho a krátce na to o něj přišel.

50:32
    Zubov neustál nápor v útočné třetině a SKA vyváží hru do neutrálního pásma.

51:23
    Spartak už vytahoval drápy a chystal se do útočných akcí, nyní se ale musí znova bránit náporu Petrohradu.

51:53
    Velkou příležitost měl z modré čáry Kablukov, jehož střelu zápěstím srazil mimo hrací plochu Hudáček svou maskou.

52:41
    Kuzmenko to zkusil individuálně a po řadě rychlých kliček pálil z mezikruží mezi betony Hudáčka, který svou výstroj přitiskl k ledu včas.

53:00
    Dnešní utkání sleduje 12362 diváků.
    53:00 Fanoušci si užívají skvělý zápas.

53:35
    Příliš prudkou přihrávku na krátkou vzdálenost Gončarov nezpracoval a Spartak se tak sám vyhazuje.

54:03
    Po Rukavišnikově střele vznikly drobné zmatky před brankou, protože nikdo nevěděl, kde je puk. Ten nakonec vyplul k levém hrazení.

55:20
    Barabanov se zbavil bránícího hráče za Hudáčkovou brankou a vzápětí poslal přihrávku na osu hřiště. Tam se měl ke střele Rundblad.

55:35
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikolaj Prochorkin – 2 min., vražení na hrazení).

56:09
    Děrgačov ve spolupráci s Plotnikem dostal puk co nejdál od branky SKA.

56:19
    Během střely od modré se Šesťorkinovi vytvořila drobná ulička, kterou viděl letící puk.

56:47
    Přesilovou hru využívají i hosté a to v nejlepší možný moment! Pár minut před koncem základní hrací doby totiž Spartak dramatizuje utkání. Střelu Dmitrije Višněvskije vyrazil Igor Šesťorkin pouze před sebe, kde byl dorážející ILJA TALALUJEV. Asistence: Dmitrij Višněvskij a Alexandr Chochlačov.
    56:47 Ilja TALALUJEV - 2:2

58:37
    Dackuj měl na levém křídle dobrou rychlost, díky které by se možná dostal také za obranu Spartaku. Puk se ale přibrzdil před modrou čarou.

59:22
    Na levé straně měl spoustu prostoru Lisin, který rychlou střelou nedokázal rozhodnout.

59:55
    Tak tohle je mazec! Myslím, že už všichni byli smíření s prodloužením! Teda kromě Kasparse Daugavinše, který rozjel útočnou akci, předal puk najíždějícímu Ilju Zubovi, který stáhl hru na pravé křídlo a rychlou přihrávkou našel před pravou tyčí MARTINŠE KARSUMSE, který z první dostal puk za brankovou čáru. Asistence: Ilja Zubov a Kaspars Daugavinš.
    59:55 Martinš KARSUMS - 2:3

59:55
    Oddechový čas pro Spartak Moskva.

Vedení 2:0 SKA Petrohradu nestačilo na srovnání série! Kontaktní branku a povzbuzení Spartaku zařídil ve 46. minutě Dmitrij Kalinin, kterého skvěle našel český útočník Robin Hanzl. V samotném závěru měli hosté možnost přesilové hry, kterou využil před brankou postavený Ilja Talalujev. Totální šok a kolaps vyvrcholil pět vteřin před koncem základní hrací doby. Ilja Zubov prohodil puk na Martinše Karsumse, který před brankovištěm dopravil puk za zága Igora Šesťorkina.

Celek Spartaku Moskva ukořistil dvě neskutečně cenné výhry a nyní bude mít výhodu domácího prostředí!

Robin Hanzl (SPM); (0+1), 2 střely, 19:08
    Július Hudáček (SPM); 94.12% (32/34), 60:00 (20:01:02)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 27. Rukavišnikov (S. Plotnikov, Rundblad), 31. Barabanov (Dacjuk) – 46. Kalinin (R. Hanzl, Dyblenko), 57. Talalujev (D. Višněvskij, Chochlačov), 60. Karsums (Zubov, Daugavinš)

Diváci: 12362