NY Rangers – Montreal 2:4 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 4:3 (po pr.)
New Jersey – Philadelphia 3:6 (kon.) | Carolina – St. Louis 5:2 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:3 (kon.)
Anaheim – Vegas 0:3 (kon.) | San Jose – Colorado 4:3 (kon.) | Columbus – Edmonton 0:4 (kon.)

Washington právě vstřelil branku!
    Už je patrně rozhodnuto, puk se totiž ocitl v domácí brance. A ne jen tak ledajakým způsobem. Bailey chtěl přihrát na Nelsona, jenže se spoluhráči nedomluvili a puk nepřesném pasu doklouzal do brány. Za autora gólu byl označen T. J. OSHIE, který byl posledním hráčem Washingtonu, jenž se dotkl puku. Bez asistence.

58:24
    Už je ale Greiss na střídačce a začíná power-play domácích.

49:58
    Další vyloučení, za faul na Ovečkina obdržel dvě minuty za podrážení domácí Ryan Pulock.

48:26
    Už je ale po přesilovce, neboť u mantinelu se faulu dopustil John Carlson a dostal dvě minuty za vysokou hůl.

48:11
    Anthony Beauvillier poté při pokusu o dojetí puku srazil Holtbyho a dostal za to dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
    44:34 Alexandr OVEČKIN - 1:2

44:34
    Přesilovka je bleskově využitá a hosté už vedou! Na brankovišti se po nahození vznesl puk do vzduchu a ALEXANDR OVEČKIN jej dokázal baseballovým způsobem trefit tak, že obloučkem doplachtil za Greissova záda. Marné byly protesty domácích, že gólu bylo dosaženo vysokou holí, vše bylo v pořádku. Asistence: T. J. Oshie, Jevgenij Kuzněcov.

44:21
    Navíc je tu přesilovka pro Washington, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Anders Lee.
    43:26 Jakub VRÁNA - 1:1

43:26
    A je srovnáno! Od mantinelu se zleva přiblížil brance Kempný, jeho střelu z úhlu ještě Greiss pokryl, puk se pak ale odrazil na hůl JAKUBA VRÁNY a ten už trefil odkrytou část domácí branky. Asistence: Nicklas Bäckström, Michal Kempný.
    36:51 Nelson trefil tyčku

36:51
    Velká šance domácích. Na pravé straně vybojoval puk Nelson a i když mu Holtby první pokus vyrazil, měl ještě jednu příležitost. Dorážka se však od tyče odrazila zpátky do hry!

22:53
    Přesilovka pro domácí, unikajícího Barzala fauloval Brett Connolly a dostal za to dvě minuty za podrážení.
    12:25 Barzal byl jen centimetry od gólu na 2:0

12:25
    Barzal byl blizoučko navýšení náskoku, dostal se totiž do sóla, jenže svou střelou trefil Holtbyho břevno!

03:47
    Domácí si zahrají přesilovku, neboť Alexandr Ovečkin přehnal důraz u mantinelu a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
    02:43 Tom KÜHNHACKL - 1:0

02:43
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí jdou do vedení! Orlovovu rozehrávku křížem vystihl TOM KÜHNHACKL, najel si zleva do pásma, předvedl rychlý bekhendový blafák a pověsil puk pod horní tyčku. Bez asistence.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Kühnhackl – 44. J. Vrána (Bäckström, Kempný), 45. Ovečkin (Oshie, Kuzněcov), 59. Oshie

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Komarov, Filppula, Kühnhackl – Clutterbuck (A), Cizikas, Johnston.
    Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Jensen, Orpik (A) – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Boyd, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Joannette, O'Rourke – Nowak, MacPherson

Diváci: 13 971