Kladno – Přerov 4:0 (kon.) | Motor ČB – Havířov 0:3 (kon.) | Jihlava – Litoměřice 1:4 (kon.)
Vsetín – Prostějov 4:3 (po pr.)
konec
Los Angeles Kings
6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Chicago Blackhawks
Sobota 02.03.2019, 22:08 • Staples Center, Los Angeles • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělní noci u dalších zápasu NHL. (00:38:57)
   
  Hvězdy zápasu:

  1. Adrian Kempe (LAK) 1+1
  2. Drew Doughty (LAK) 0+1
  3. Brendan Perlini /CHI) 2+0
   
  Československá stopa:

  Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
   
  Domácí celek ve vyrovnané třetině přidal ještě dvě branky a raduje se z vítězství. V poslední části góly zaznamenali Brendan Leipsic a Dustin Brown. Pokud vezmeme zápas jako takový, můžeme říct, že Los Angeles dalo soupeři lekci z produktivity. Chicago sice bojovalo, ale na toto utkání bude chtít velmi rychle zapomenout a odrazit se k lepším zítřkům.

  Střely na branku: 25:32.
  Střely na branku ve třetí třetině: 8:10.
   
  Konec zápasu.
  58:07 Dustin BROWN - 6:3
   
  58:07
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Je hotovo! Anže Kopitar znovu získal kotouč, který předal na dobře postaveného spoluhráče. DUSTIN BROWN srovnal mířidla a trefil přímo místečko nad vyrážečkou hostujícího maskovaného muže. Asistence: Anže Kopitar.
   
  57:59
  Anže Kopitar zachytil ve středním pásmu kotouč, který pak posunul na spoluhráče. Ovšem hostující brankář opět zasahuje.
   
  57:34
  Z levého kruhu zakončoval ještě Dustin Brown, jenž hledal mezeru mezi tělem a rukou brankáře. Ovšem Corey Crawford máchl lapačkou, do které schoval černou gumu.
   
  57:03
  Další snažení hostující elitní formace zastavuje hvizd rozhodčího, jenž viděl ofsajd. Hra se tak znovu přesune do středního pásma.
   
  56:31
  Hostující kapitán přejel modrou čáru a okamžitě vystřelil. Ovšem svým pokusem trefil jen před sebou bránícího hráče, puk se poté odrazil k mantinelu.
   
  55:46
  Králové nahodili puk za branku soupeře, kam se vydal Corey Crawford. Jenže ani Chicago se daleko nedostalo a musí znovu spěchat do obrany.
   
  54:55
  Hostující tým se snažil na útočné modré čáře protečovat černou gumu do pásma, ale ta letěla jen do ochranné sítě. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
   
  54:17
  Zpoza brány se pokusil o přihrávku do střelecké pozici Dylan Strome, jenže trefil jen zakleknutého obránce vedle branky.
   
  53:40
  Los Angeles se nacházelo pod tlakem, a tak protečovalo hru do středního pásma. Je jasné, že se domácí už budou soustředit jen na bránění výsledku.
   
  53:00
  Ve třetí třetině se málo přerušuje a utkání se tak rychle blíží ke svému konci. Chicago stále prohrává o dva góly, což ještě může v pohodě smazat.
   
  51:54
  Zleva uháněl na hostující branku Kyle Clifford, jenž mířil až příliš přesně na zadní tyč, kterou trefil. Ještě nyní musí hostujícímu brankáři zvonit v uších.
   
  50:56
  Z vrcholu pravého kruhu vyslal tvrdou ránu Drew Doughty, jehož pokus pokryl Corey Crawford ramenem. Akce Kings pokračovala dále, ovšem Tyler Toffoli brankáře z předbrankového prostoru neprostřelil.
   
  Střely na branku: 20:31.

  Michal Luxa

  Branky a nahrávky: 3. D. Brown (Doughty, Quick), 5. Walker (Kempe, J. Carter), 16. Kovalčuk (J. Carter, Leipsic), 29. Kempe (Brodzinski), 45. Leipsic (Kovalčuk), 59. D. Brown (Kopitar) – 19. Perlini (Koekkoek, D. Strome), 23. Perlini (Crawford), 27. C. Murphy (Kunitz, Hayden)


  Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Forbort, Roy, Phaneuf, Walker, MacDermid – D. Brown, Kopitar (C), Toffoli – Kovalčuk, J. Carter (A), Leipsic – Brodzinski, Kempe, Iafallo – Wagner, Lewis, Clifford.
  Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Seabrook (A), Keith (A), E. Gustafsson, Koekkoek, C. Murphy, Forsling – P. Kane, J. Toews (C), Saad – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Sikura, Anisimov, Perlini – Hayden, Krüger, Kunitz.

  Rozhodčí: Hebert G., Hebert J. – Pancich, Gibbs

  Diváci: 18 230