Kladno – Mountfield HK 1:6 (1:0 po n.s.n.) | HC Litvínov – Liberec 3:4 (po pr.) | Slavia – Plzeň 5:3 (po nadst. prodl.)
Pardubice – Třinec 4:3 (po nadst. prodl.) | Vítkovice – Havířov 1:0 (2:1 po n.s.n.) | K. Vary – PZ Kladno 3:2 (0:1 po n.s.n.)
Vsetín – Warriors Brno 7:5 (po nadst. prodl.) | Olomouc – Přerov 5:2 (po nadst. prodl.) | Č. Budějovice – Žďár n/S 6:2 (po nadst. prodl.)
Jihlava – Tábor 9:3 (0:2 po n.s.n.) | Technika Brno – HK MD Šumperk 5:2 (po nadst. prodl.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 3:0 (po nadst. prodl.)
Třemošná – Kobra 5:1 (po nadst. prodl.)
po nadst. prodl.
HC Olomouc
5:2 (2:1, 1:1, 2:0 - N 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 02.03.2019, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Nadstavba E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Příjemné sobotní poledne z olomoucké plecharény. Dnes máme na programu 17. kolo bojů o umístění v extralize dorostu, konkrétně střetnutí mezi HC Olomouc a HC Zubr Přerov.

HC Olomouc – 5. místo (39 bodů)
    (6.místo v základní části – 24b)
    Kohouti měli po návratu do extraligy jasný cíl – udržet se v nejvyšší soutěži i pro další ročník, a to jim zpočátku vycházelo více než dobře. Základní část zakončili na fantastickém šestém místě, jen dvě příčky od postupu do play-off. V nadstavbové části se ale jejich vyhlídky přece jen trochu zčeřily a přišel propad tabulkou až na předposlední místo, kde Hanáci v jednu chvíli drželi už jen jednobodový náskok na poslední Warriors. Vidina posledního místa se však pro Kohouty stala dostatečnou pobídkou, aby zabrali a znovu začali sbírat body. V současné chvíli už tak na Brněnské opět drží sedmibodový náskok, zatímco na Techniku ztrácí už jen tři body a mohou tedy stále pomýšlet i na čtvrté místo. Poslední, kdo odnesl řádění mladých Kohoutů byl Šumperk, který na svém ledě podlehl 3:6, ačkoliv vybojoval bod z nadstavby.

HC Zubr Přerov – 1. místo (85 bodů)
    (5. místo v základní části – 39b)
    Přerov si starosti s umístěním v tabulce dělat nemusí a klid mohl mít už na začátku nadstavbové části. Vždyť už na jejím začátku měl nad v tu dobu druhou Olomoucí náskok pohodlných patnácti bodů, a nyní svou převahu jen potvrzuje. Z šestnácti utkání ve skupině E Zubři nebodovali v šedesáti minutách pouze třikrát, a to dvakrát proti Vsetínu a jednou překvapivě na ledě Warriors. Ve dvou případech si navíc spravili chuť alespoň v dodatečném prodloužení a nájezdech. Celkově v těchto disciplínách zvítězili ve skupině E jedenáctkrát. V posledním zápase čelili opět Warriors Brno, kterým tentokrát nedovolili v šedesáti minutách ani branku a pokořili je 4:0. V nájezdech však poté ztratili čtvrtý bod.

Úspěšnost brankářů:
    Filip Hořejší (OLO) – 89,13 % (13 zápasů)
    Jan Špunar (OLO) – 89,57 % (6 zápasů)
    Adam Běhal (OLO) – 95,24 % (1 zápas)
    Tomáš Suchánek (PRE) – 92,68 % (12 zápasů)

HC Zubr Přerov – HC Olomouc 5:4 (N 1:0)

Potvrdí Zubři svou dominanci ve skupině E? Nebo se Olomouc stane dalším týmem, který si na ně dokáže vyšlápnout? To se ukáže ve 12:00!

HC Olomouc: Špunar (Hořejší) – Nesvadba, Drábek, Spurný, Lambert, Přecechtěl (C), Stratil, Holcman – Havel, Schneider, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.

HC ZUBR Přerov: Suchánek (Žurek) – Kaprál, Koblížek, Palguta, Brázda, Tomiga, Holík, Šilhavý – Štíbr (C), Ryšavý, Hradil, Zembol, Hlávka, Kuchta, Buršík, Jobánek.

Rozhodčí: Dufka – Loun, Lounová.

00:01

00:17
    Fasner zavezl puk do útočného pásma, ale jeho přihrávka za branku nebyla dostatečně důrazná.

00:35
    Zembol prověřil Špunarovy betony.

01:17
    Tomiga udržel útočné pásmo, jeho nahození však mířilo jen do zadního mantinelu.

01:26
    Macháč se snažil protlačit kolem Tomigy, ten ho ale před branku nepustil.

02:12
    Brázdovo nahození od červené čáry Špunar bez potíží zastavil hokejkou.

02:41
    Ruda našel mezi kruhy Havla, tomu ale střela příliš nesedla a Suchánek ji vykopl betonem.

02:57
    Nesvadbovo nahození mířilo vedle branky.

03:03
    Přerov vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

03:13
    Hlávka si obhodil domácího obránce, ale ten ho za pukem nepustil. Špunar kotouč uklidil do rohu.

04:00
    Po Spurného střele se dostal k dorážce ještě Stratil, ale Suchánek dokázal zasáhnout.

04:15
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tobiáš Kuchta – 2 min., hákování).

04:57
    Ruda opět hledal Havla mezi kruhy, ten z první zamířil vedle branky.

05:20
    Přerov aktivním napadáním pozdržel rozehrávku Olomouce.

05:40
    Přecechtělova dělovka našla jen připravenou hruď Suchánka.

05:52
    Zembol ušetřil několik vteřin ve středním pásmu a nakonec poslal puk až ke Špunarovi.

06:14
    V poslední vteřině Kuchtova trestu vyhazují hosté opět až k brance Kohoutů.

06:34
    Jobánkovu střelu vytěsnil Špunar hokejkou nad branku.

06:54
    Ruda se pokoušel natlačit před branku, obrana hostí ho nepustila.

07:27
    Fasner dostal přihrávku těsně před branku, ale puk zasáhl jen bruslí. Ten se odrazil do Suchánkova brankoviště, ale hostující brankář ho nemohl najít. Nakonec však puk vyplul z nebezpečné pozice.

08:13
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Stratil – 2 min., hákování).

08:17
    Olomouc okamžitě vyhazuje puk přes všechny čáry.

08:50
    Havel zastavil soupeře ještě před modrou čárou. Jeho spoluhráč pak opět uklidil puk daleko od Špunarovy branky.

09:34
    Přerov se dostal do útočného pásma, domácí mu ale zatím dovolují jen nahánět puk po mantinelu.

09:52
    Kaprálovo nahození minulo branku.

10:18
    Domácí si závěrečné vyhození načasovali hůře a přišlo až po vypršení trestu. Píská se proto zakázané uvolnění.

10:48
    Olomouc právě vstřelila branku!
    STANISLAV RUDA na modré čáře vypíchl puk soupeři a tváří v tvář Suchánkovi zvolil kličku, kterou zakončil bekhendem mezi betony přerovského brankáře. Bez asistence.

10:59
    Rozehrávka Kohoutů končí zakázaným uvolněním.

11:03
    Zembol se dostával k nebezpečné střele, puk před ním v poslední chvíli vypíchl jeden z domácích hráčů.

11:51
    Prísažnému zabránil Martin Ryšavý (PRE) ve střele jen za cenu hákování. Putuje tak na trestnou lavici.

12:30
    Olomoučtí hráči se nedohodli na tom, kdo přebere puk a vzniklo z toho přečíslení pro Přerov! Hlávka na dvakrát protlačil puk na Zembola, který střílel z první, ale Špunar se proti němu stihl přesunout!

12:51
    Fasner přihrál jen na hůl soupeře a puk tak opět míří až ke Špunarově brance.

13:25
    Ruda se kličkou zbavil obránce a pokusil se překvapit Suchánka střelou z nulového úhlu. Ten měl beton dobře přitisknutý na tyči.

13:34
    Fasner dostal přihrávku na vzdálenější tyč, ale nedokázal zpracovat puk.

14:40
    Jobánkovu střelu vykopl Špunar okrajem betonu.

15:07
    Koblížek před branku neprošel, zastavila ho olomoucká obrana. Špunar raději ukryl puk pod lapačku.

15:22
    Přecechtěl zamířil vedle branky.

15:42
    Ryšavému u mantinelu propadl puk, ten tak má opět Přecechtěl.

16:09
    Rudovu individuální akci i dorážku dokázal Suchánek zlikvidovat, jen o chvíli později ale napřáhl ke střele ADAM HAVEL a propálil přerovského brankáře. Asistence: Stanislav Ruda, Petr Ševčík.

17:05
    Nesvadba zabojoval u mantinelu a obral Přerov o puk.

17:27
    Olomouc však marně vyhlíží cestu z obranného pásma.

17:34
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tlak Zubrů přináší ovoce, RADIM HRADIL vybojoval puk a okamžitě ho poslal na branku. Špunar nestihl zareagovat. Bez asistence.

17:43
    Přerov nepřesně rozehrává a hra se tak vrátí před jeho branku.

17:58
    Ruda vybojoval puk pro Havla, jeho střelu ukryl Suchánek do lapačky.

18:08
    Prísažnému utekl puk před branku, Suchánek jej pohotově zametl pryč.

18:28
    Ryšavý se pokoušel protlačit přes Nesvadbu, ten ho ale nepustil. Špunar okamžitě ukryl puk do lapačky.

18:44
    Hradil neprošel přes Holcmana.

18:48
    Olomouc ale vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

19:10
    Kaprál hledal před brankou spoluhráče, ale zasáhl jen brusle bránícího hráče.

19:17
    Koblížkovo nahození od modré čáry zamířilo jen do lapačky Špunara.

19:43
    Ruda nezpracoval Lambertovu přihrávku a tak se opět píská zakázané uvolnění Olomouce.

20:00

V první třetině Olomouc předvedla aktivní hokej, který jí přinesl řadu šancí, tu první ale využila až v 11. minutě, když se Stanislav Ruda dostal do samostatného úniku. Tentýž hráč byl navíc v akci znovu i v 17. minutě, kdy nabil Adamu Havlovi, který zvýšil už na 2:0. Přerov si svou odpověď načasoval jen o minutu později, Radim Hradil vybojoval puk v útočném pásmu a zamířil pod horní tyč. Do kabin tak jdou po dvaceti minutách spokojenější domácí, kteří drží těsný náskok.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:45.

20:01

20:14
    Ryšavý protečoval do útočného pásma. Tam bude první Stratil.

20:38
    Střelu z úhlu Špunar zastavil betonem. Puk pak rychle zametl za branku.

21:21
    Nesvadba při kličce ztratil kotouč.

21:40
    Macháčova přihrávka za branku Suchánka našla jen soupeře.

22:46
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Miroslav Štíbr – 2 min., krosček).

22:51
    Zubři okamžitě vyhazují přes všechny čáry.

23:32
    Přecechtěl našel přihrávkou přes celé pásmo Rudu, ten ale nedokázal vystřelit z první.

24:18
    Holcmanovu střelu zastavil Palguta a ihned vyhazuje ke Špunarovi.

24:35
    Kuchta prověřil Špunara z úhlu.

24:57
    Prísažný udělal kličku na modré čáře a Spurný tak najel do útočného pásma příliš brzy. Píská se ofsajd.

25:12
    Zembolova střela od levého mantinelu mířila mimo branku.

25:55
    Lambertovu střelu vyrazil Suchánek do rohu.

26:27
    Spurný hledal mezi kruhy Drábka, ten ale promáchl.

26:52
    Lambert zastavil protiútok hostí, Jobánek pak jeho bekhendovou přihrávku srazil na svou střídačku.

27:19
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Přecechtěl – 2 min., napadení).

27:27
    Ryšavý mířil jen nad branku.

27:47
    ADAM HOLÍK jen lehce nahodil puk od modré čáry, ale Špunar měl zakrytý výhled a kotouč zapadl za jeho záda. Asistence: Martin Ryšavý.

27:59
    Macháč se natahoval po Suchánkově rozehrávce zpoza branky, k puku mu ale pár centimetrů chybělo.

28:48
    Jobánek neprošel přes Stratila.

29:08
    Prísažný odevzdal puk a olomoucká pětice odchází střídat.

29:40
    Olomouc se drží v útočném pásmu, zatím však bez zakončení.

30:06
    Ryšavý stihl puk až za modrou čárou a píská se postavení mimo hru.

30:23
    Ruda v útočném pásmu vybojoval puk, ale poslal jej jen na hůl soupeře.

30:50
    Zembolova střela zaduněla o zadní mantinel.

31:04
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Lambert – 2 min., držení).

31:10
    Stratil po mantinelu vyhazuje přes všechny čáry.

31:33
    Také Přecechtěl úspěšně vyhazuje.

32:01
    Uspěl i napodruhé, vepředu byl navíc Fasner, který mohl ušetřit několik vteřin oslabení, kdyby nepodklouzl.

32:19
    Útok Přerova zastavuje postavení mimo hru.

32:28
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Ryšavý – 2 min., hákování).

32:47
    Holík se pokoušel natlačit před Špunarovu branku, ale domácí obrana ho nepustila.

33:25
    Fasner ukořistil puk v útočném pásmu a jel sám na Suchánka! Ten ale jeho střelu vytěsnil vyrážečkou!

33:56
    Havlovi střela vůbec nesedla.

34:08
    Nesvadba na modré čáře promáchl.

34:28
    Přesně s návratem vyloučeného Ryšavého přihrál Ruda zpoza branky ADAMU HAVLOVI, který puk pohotově uklidil do sítě. Asistence: Stanislav Ruda.

35:04
    Útok Olomouce zastavil ve středním pásmu Palguta, který předvedl několik povedených kliček, ale navzdory tomu se do útočného pásma nedostal.

36:14
    Zembol vystřelil z úhlu a Špunar jeho pokus vykopl betonem. Jobánek se natahoval po dorážce marně.

36:45
    Hosté sehráli rychlou akci, na jejímž konci měl střílet Hradil z předbrankového prostoru, přihrávka na něj ale nebyla přesná.

37:24
    Fasner se před brankou natahoval po puku, ale hosté si jej pohlídali. Nakonec střílel Přecechtěl, jeho pokus se odrazil o hráče před brankou do rohu.

38:06
    Fasner zachytil rozehrávku hostů a ihned poslal puk na branku. Suchánek měl beton na místě včas.

38:38
    Tomiga se dostal ke střele z mezikruží, mířil ale daleko vedle branky.

39:10
    Další Tomigův pokus končí v lapačce Špunara.

39:24
    Jobánek se pokusil obtočit kolem tyče, prostor u ní ovšem utěsnil beton Špunara.

39:49
    Havel posílá puk z obraného pásma přesně na branku Suchánka.

40:00

Ve druhé části se Zubři dočkali vyrovnání po využití přesilovky, v níž Adam Holík ukryl své nahození za klubko hráčů. Poté ale hráli přesilovku i domácí, a ačkoliv podle statistik zůstane nevyužitá, přesně z návratem vyloučeného hráče na led zametl puk do branky Adam Havel. Také po čtyřiceti minutách tak vede Olomouc nad Přerovem o jednu branku.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:28.

Dnešní utkání sleduje 47 diváků.

40:01

40:17
    Havel si troufl na riskantní kličku před svou brankou, byl však úspěšný a tak může Olomouc založit útok.

40:47
    Zembol tečoval puk ještě před červenou čárou a píská se proto zakázané uvolnění Přerova. Vhazovat se bude před Suchánkem.

40:51
    Holcman nastřelil jen bránícího hráče.

41:26
    Jobánek hledal u vzdálenější tyče Hradila, ten byl ale dobře bráněný.

41:52
    Přecechtělovo nahození mířilo mimo tři tyče.

42:18
    Lambertovu střelu z osy hřiště ukryl Suchánek do výstroje.

42:22
    Holcman mířil jen do zadního mantinelu.

43:04
    Kuchta s Brázdou se hnali do přečíslení dvou proti jednomu! První jmenovaný se rozhodl vzít akci na sebe, proti jeho střele vytáhl Špunar bleskurychlou lapačku.

43:49
    Ryšavý vybojoval puk za brankou Špunara a pokusil se přihrát Zembolovi, domácí však puk vypíchli.

44:12
    Ruda se pokusil obtočit kolem tyčky a Suchánek jeho pokus jen tak tak vykopl betonem!

44:44
    Rozehrávka Přerova končí zakázaným uvolněním.

45:11
    Přecechtěl z úhlu zasáhl Suchánkovu masku.

45:45
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tobiáš Kuchta – 2 min., napadení).

45:54
    Holcmanovu střelu od modré chytil Suchánek do lapačky.

46:01
    Nesvadbův pokus zkoušel tečovat Havel, neúspěšně.

46:56
    Přecechtělova přihrávka před branku neprošla.

47:09
    Jobánek se hnal do brejku a nastřelil tyč!

47:26
    Domácí si berou zpět dvoubrankové vedení. Po Stratilově nahození se v brankovišti nejlépe zorientoval ADAM SPURNÝ, který dorazil puk za hostujícího brankáře. Asistence: David Stratil.

48:02
    Holíkovo nahození zamířilo nad branku Špunara.

48:59
    Macháč se protlačil kolem obránce Zubrů, ale před branku se nedostal.

49:25
    Spurného pokus z úhlu zastavil Suchánkův beton.

49:48
    Ševčík ukořistil rozehrávku Buršíka. Olomouc zůstává na puku.

50:14
    Na Spurného střelu Suchánek dobře viděl a ukryl ji do lapačky.

50:35
    Šilhavého přihrávka nenašla nikoho z hostů a puk skončil až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Suchánka.

50:49
    Havel odklidil puk na trestnou lavici, vhazovat se tak bude na hranici útočného pásma Olomouce.

51:09
    Masare přistrčil puk do jízdy Prísažnému, ten se ale ocitl v obležení tří soupeřů a puk ztratil.

52:00
    Macháč našel před brankou Ševčíka, ten ale Suchánka nepřekonal.

52:41
    Ruda zachytil puk na útočné modré čáře, hosté ho ale do dalšího brejku nepustili.

53:02
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Přecechtěl – 2 min., nedovolené bránění).

53:10
    Ryšavého střelu srazil Špunar do tyčky!

53:41
    Holcman obloučkem vyhazuje puk až k Suchánkovi.

54:00
    Také Prísažnému se daří vyhodit, ačkoliv nechybělo mnoho, aby puk zastavil obránce Přerova.

54:34
    Puk opět končí u brankáře hostů, tentokrát se o to postaral Spurný.

55:01
    Kaprálovo nahození zastavil beton Špunara.

55:37
    Přecechtělovo nahození končí ve výstroji brankáře Přerova.

55:43
    Fasner hledal zadovkou před brankou Havla, ten se ale k zakončení nedostal.

56:07
    Hlávkova přihrávka před branku našla jen olomouckého hráče.

56:28
    Havel při kličce ztratil puk.

56:45
    Ryšavý bekhendem posílá puk jen za branku domácích.

57:00
    Jobánek si říkal o přihrávku do jízdy, tu ale zastavili domácí hráči.

57:14
    Oddechový čas pro hosty.

57:14
    Suchánek zůstává na střídačce!

57:20
    Přihrávka na Šilhavého nebyla přesná, prázdnou branku však také minula.

57:45
    Holík se vrací pro puk ke své brance.

58:00
    Přecechtělovo vyhození zastavil Štíbr.

58:17
    Ryšavý na dvakrát neuspěl. První pokus srazil bránící hráč do ochranné sítě, ten druhý odrazil k modré čáře.

58:46
    Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:46
    Oddechový čas pro domácí.

58:50
    Střelu od modré čáry Špunar vyrazil nad sebe.

59:08
    ADAM MASARE trefuje přes celé kluziště odkrytou branku a je zřejmě rozhodnuto! Olomouc poprvé v sezóně porazí Přerov v základní hrací době. Asistence: David Stratil.

59:35
    Tomiga zavezl puk do útočného pásma, tam ale narazil na obránce domácích.

59:40
    Olomouc vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

59:48
    Holcman vyhazuje puk do útočné třetiny.

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

Ve třetí části měl Jobánek příležitost vyrovnat ze samostatného úniku, ale nastřelil tyč a tak přišel trest v podobě dorážky Adama Spurného, který vrátil Olomouci dvoubrankové vedení. To už si Kohouti udrželi až do konce, v samotném závěru navíc stvrdil vítězství gólem do prázdné branky Přerova Adam Masare. Olomouc tak poprvé v letošní sezóně bere proti Přerovu tři body.

Za okamžik začne prodloužení, ve kterém se oba týmy poperou ještě o zbylý čtvrtý bod!

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

60:08
    Ruda se prokličkoval na osu, ale hosté jeho pokus zblokovali.

60:42
    Holíkovi střela od modré čáry nesedla.

60:58

61:15
    Zembol se prokličkoval až před branku, ale přestřelil.

61:30
    Zembol opět čelil sám Špunarovi a dokázal ho prostřelit mezi betony! Puk ale zůstal ležet kousek před brankovou čárou, odkud už ho Holcman přisunul pod tělo svého brankáře.

61:54
    Stratil vyhnal Hlávku i s pukem do středního pásma.

62:18
    Fasner zdržel rozehrávku Přerova. Na puku jsou však nadále hosté.

62:33
    JONÁŠ JOBÁNEK se prokličkoval mezi kruhy a střelou do protipohybu brankáře přisoudil bod z prodloužení Přerovu! Asistence: Adam Holík.

Dnešní utkání mezi dorostenci HC Olomouc a HC ZUBR Přerov je u konce a oba týmy se mohou těšit z bodového zisku. Domácí vůbec poprvé v letošní sezóně dokázali porazit Přerov, zatímco Zubři mají na čele tabulky pohodlný náskok a zisk pouze jednoho bodu ze čtyř jejich situaci nijak neovlivní.

Ode mě je to k tomuto zápasu vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vím za pozornost. Budu se však těšit už 15:30 u utkání juniorů HC Olomouc, kteří přivítají zde v plecharéně Kladno. Do té doby Vám tedy přeji pěkné odpoledne. Na viděnou. (14:09:10)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 11. Ruda, 17. Havel (Ruda, Ševčík), 35. Havel (Ruda), 48. Spurný (Stratil), 60. Masare (Stratil) – 18. Hradil, 28. Holík (Ryšavý), 63. Jobánek (Holík)

Rozhodčí: Dufka – Loun, Lounová