Martin – Michalovce 2:3 (kon.)
HK VITAR Martin
2:3 (0:1, 2:1, 0:1) Stav série: 2:2
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Sobota 02.03.2019, 17:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga play-off (SR) • Finále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

V treťom stretnutí finálovej série dokázal zvíťaziť Martin nad Michalovcami a ujať sa vedenia 2:1 na zápasy. V elektrizujúcej atmosfére rozhodovali skutočne detaily a tak ako to je pre túto finálovú sériu typické, veľa gólov v zápasoch nepadá.

Dnes určite nemožno očakávať bezhlavé útočenie z jednej či druhej strany. Tímy budú trpezlivo vyčkávať na chybu súpera, ktorú sa budú snažiť potrestať.

Vzájomné zápasy vo finále play-off:

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
    Góly: Toma, Safaraleev, Toma

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Martin 1:2pp (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
    Góly: Boiko – Jurášek, Markovič

HK Martin – HK Dukla Ingema Michalovce 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
    Góly: Pacalaj, Barto

HK Martin: Bernát (Riečický) – Tabaček, Šimon – Pacalaj, Burzík – Rusina, Oravec – Brveník, Themár – Markovič, Langhammer, Jurášek – Poliaček, Pokrivčák, Brezniak – Zeliska, Urbánek, Dírer – Paulíny, Barto, Rudzan

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Tkáčik) – Kolba, Korenko – Košecký, Novický – Bdžoch, Valečko – Mesároš, Gavrik – Dvurechenskii, Piatak, Mašlonka – Giľák, Cútt, Boiko – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček

V zostave hostí dnes absentuje Dvurechenskii. Namiesto neho nastupuje Banovský.

Pred zápasom ešte srdečné gratulácie riaditeľovi domáceho tímu. Milan Murček dnes oslavuje okrúhle 50-te narodeniny.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:22
    Jurášek nezachytil Šimonovu rozohrávku. Vhadzovanie pred domácou bránkou.

00:38
    Novického strela po buly. Išla ďaleko od bránky.

00:50
    Pokrivčák v súboji s Hamráčkom. Bojuje sa v rohu klziska.

00:59
    Jakub Linet (MIC) inkasuje dve minúty za podrazenie.

01:23
    Urbánek sa nedostal k puku po prihrávke Tabačeka. Novický vyhadzuje puk.

01:56
    Šimon na modrej. Hľadá Poliačeka.

02:23
    Rudzan sa musí vrátiť dozadu. Opäť je tu vyhodený puk, tentoraz zásluhou Valečka.

03:00
    Hostia v plnom počte. Linet na ľadovej ploche.

03:34
    Nahodený puk v podaní Košeckého. Novického dorážka.

04:06
    Tomáš Rusina (MAR) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

04:21
    Hamráček z pravej strany. Hokejku mu musel nadvihnúť Pacalaj.

04:45
    Valečkova strela od modrej po ktorej sa iskrí pred domácou bránkou. Róth sa pustil do Markoviča.

05:23
    Poliaček v strednom pásme zachytil rozohrávku súpera. Puk posiela do útočného pásma.

05:58
    Mašlonka spolu s Boikom zamestnávajú domácu obranu z oboch strán. Tabaček dostáva puk von z pásma.

06:22
    Cútt z prvej. Bernát použil betón.

06:49
    Urbánek odzbrojil Cútta. Môže ísť dopredu, skôr však vyčkáva na spoluhráčov.

07:07
    Zle posúdená ofsajdová situácia zo strany rozhodcov. Domáci sú oberaní o výhodu.

07:48
    Boiko nebol bránený a mal dostatok priestoru. Využil toho na strelu vedľa žŕdky.

08:23
    Brezniakov slalom. Puk skončil na bočnej sieti.

08:57
    Zeliska z pravej strany nastrelil brankára. Dobrú prácu pri bránení ešte odviedol Cútt.

09:29
    Linet vyváža puk. Nachádza Novického, ktorý ale nahadzuje puk na zadný mantinel.

10:12
    Dorážka Hamráčka, ktorého nepustil ďalej Barto. Domáci tak puk upratali spred bránkoviska.

10:19
    Hamráček zahral vysokou hokejkou. Vhadzovanie v strednom pásme.

10:56
    Boiko nahnevaný na seba, že netrafil odkrytú bránku. Ešte že nezlomil hokejku.

11:32
    Chalupa po ľavej strane. Mašlonka v stopercentnej príležitosti.

11:54
    Brezniak po pravej strane. Je tu príležitosť pre domácich.

12:18
    Postavenie mimo hry v prípade Zelisku. Vhadzovanie v strednom pásme.

12:43
    Zeliska na Urbáneka. Ten triafa protihráča.

13:21
    Rudzanova zlá prihrávka na Tomu. Vzápätí svoju chybu napravil.

13:50
    Zakázané uvoľnenie na strane domáceho tímu. Vhadzovanie pred Bernátom.

14:09
    Nahodený puk na zadný mantinel. Boiko je pri ňom skôr ako domáci hráči.

14:21
    Dukla Michalovce dala gól!
    Gólový zlepenec v podaní hostí, na škaredý gól však čakali už dlhšie. Mário Róth ešte neuspel, v tlačenici sa ale presadil IGOR SAFARALEYEV.

15:03
    Markovič chcel zobrať na seba zodpovednosť. Jeho prienik skončil na Mesárošovi.

15:53
    Novický od modrej. Hostia v útočnom pásme.

16:24
    Pacalaj padá v rohu klziska po súboji. Výhodu získava Piatak.

16:55
    Opäť Novický. Tentoraz ale posúva puk na Boika.

17:23
    Kolba sa snaží udržať útočné pásmo. Poliaček sa skúša dostať aspoň do stredného.

17:54
    Michal Korenko (MIC) inkasuje dve minúty za napadnutie.

18:31
    Toma sa v oslabení dostal k zakončeniu. Jeho pokus z ostrého uhla Bernát zneškodnil.

18:59
    Brezniak z pravej strany. Domáci natlačení pred bránkou.

19:35
    Poliaček nastrelil žŕdku hosťujúcej bránky. Celý štadión zostal teraz v úžase.

19:55
    Súboj Poliačeka s Novickým v strednom pásme. Do konca tretiny sa už nič nestane.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V úvodnej tretine sa presadili hosťujúci hráči, ktorí vyhrávajú najtesnejším rozdielom. Sú tak v lepšej pozícii ako domáci hráči.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:27
    Tabaček zakončujúci vedľa bránky. Prvý pokus v druhom dejstve.

21:09
    Linet na Cútta, ktorý mal pred sebou odkrytú bránku. Chcelo to len o niečo rýchlejšiu reakciu.

21:34
    Po chybe domácej obrany sa pred Bernátom zjavil Róth. Jeho pokus skončil tesne vedľa bránky.

22:02
    Po Dírerovej strele sa k odrazenému puku dostal Paulíny. V oboch prípadoch mal navrch Trenčan.

22:53
    Paulíny na Barta. Rudzan sa ešte následne dostal k dorážke.

23:01
    Obranný zákrok Valečka po ktorom puk končí v strednom pásme. Tu sa bude pokračovať aj v súboji.

23:40
    Markovič neprestrelil Korenka. Pokrivčák ešte pokračoval v hre.

24:15
    Poliaček to skúsil z prvej. Trenčan si pomohol betónom.

24:30
    Pridlhá prihrávka na Tomu. Hostia sa ocitli v postavení mimo hry.

24:55
    Zeliskova strela smerovala do masky Trenčana. Hra je prerušená.

25:28
    Barto s Rudzanom opäť na útočnom výlete. Košecký teraz situáciu s prehľadom zvládol.

25:46
    Giľál skôr pri puku ako Markovič. Opäť hostia bez väčších problémov.

26:17
    Boiko medzi kruhmi. Čakal na prihrávku.

26:53
    Nastrelený Róth. Hostia toho mohli využiť.

27:58
    Martin dal gól!
    Matej Dírer dokázal uvoľniť naskakujúceho ADAMA PAULÍNYHO, ktorý svoje sólo dokončil strelou povedľa brankára. Druhú asistenciu si pripisuje Marek Pacalaj.

28:19
    V ďalšej príležitosti opäť Paulíny. Trenčan tentoraz hru prerušil.

28:45
    Poliaček sa do pásma nedostal. Puk mu berie Korenko.

29:21
    Rusina sa dostal k odrazenému puku, ktorý nasmeroval tesne nad bránku. Domáci hráči sa však zobudili a spolu s nimi aj diváci.

29:54
    Košecký z diaľky. Ďalší pokus hostí zastavený verdiktom rozhodcov.

30:40
    Oddychový čas hostí.

31:00
    Cútt pred Paulínym. Berie mu puk.

31:20
    Paulíny v úniku. Svoje sólo neukončil gólom z dôvodu výborného zákroku Trenčana.

31:33
    Langhammer v ďalšom zle posúdenom postavení mimo hry. Tentoraz to však rozhodcovia očividne nezvládli.

32:05
    Jurášek si neporadil s Gavrikom. Hostia nestrácajú hlavu, v obrane im to zatiaľ funguje.

32:11
    Hostia tentoraz svoju úlohu v obrane nezvládli. Ivan Brezniak zabojoval o puk v útočnom pásme, našiel FRANTIŠKA POLIAČEKA, ktorý už mal voľnú cestu a brankára si vychutnal.

32:54
    Paulíny opäť korčuľoval za pukom. Trenčan ho radšej prikryl.

33:24
    Korenko v strednom pásme, kde rozhodcovia opäť nesprávne posúdili postavenie mimo hry. Vhadzovanie sa tak zopakuje.

33:56
    Tabaček vyslal pridlhú prihrávku na Jurášeka. Ten puk nestihne.

34:22
    Brezniak sa takmer za pomoci protihráča dostal do nájazdu. Toma situáciu na druhý pokus zvládol a puk vyhadzuje do stredného pásma.

35:06
    Safaraleyev mal vyrovnane na hokejke. Najskôr neuspel z prvej, odrazený puk sa k nemu následne dostal na pravú stranu. Stačilo len ho nadvihnúť a trafiť odkrytú bránku.

35:44
    Rudzanova nepresná strela. Končí vedľa bránky.

36:18
    Nahodený puk v podaní Giľáka. Sú pri ňom ale domáci hráči.

36:50
    Nahodený puk v podaní Kolbu. Hamráček ho mohol tečovať.

37:25
    Tabaček to skúsil sám. Jeho pokus končí vedľa bránky.

37:53
    Brezniak na ľavej strane. Adresoval prihrávku Pokrivčákovi.

38:31
    Boiko vedľa bránky. Puk domáci okamžite vyhadzujú.

38:53
    Urbánek tlačil puk do bránky, čo sa dalo. Napokon potýčka prerušila hru.

38:53
    Boiko do Zelisku. Potýčka rýchlo skončila zásluhou spoluhráčov.

39:01
    Paulíny hneď po buly z prvej. Trenčan si pomohol ramenom.

39:15
    Strela spoza brániaceho hráča letiaca nízko nad ľadom prekvapila domáceho brankára zásluhou RADOVANA CÚTTA po asistencii Mateja Giľáka.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhom dejstve sa domácim podarilo otočiť nepriaznivé skóre. V závere tretiny hostia dokázali vyrovnať.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:45
    Brezniakom nahadzovaný puk. Domáci v útočnom pásme.

41:01
    Poliaček sa radoval z tretieho gólu len veľmi krátko. Tento zásah neplatí z dôvodu teču vysokou hokejkou.

41:32
    Pokus Rótha vedľa bránky. Puk sa odráža z rohu klziska.

42:01
    Kolbova strela. Pred bránkou číhal Gavrik.

42:19
    Prihrávka rukou pred bránkou. Gavrik bol tým hráčom, ktorý sa puku dotkol.

42:50
    Mašlonka zakončujúci. Oravec sa mu snažil znepríjemniť chvíle.

43:16
    Chalupa zostal ležať v rohu klziska. Stalo sa tak po tom, čo ho trafil puk do tváre.

43:44
    Zakázané uvoľnenie po tom ako Tabaček vyhodil puk. Vhadzovanie pred Bernátom.

44:11
    Safaraleyev číhajúci pred bránkou. Tento pokus hosťujúcim hráčom nevyšiel.

44:29
    Giľák vytlačený Pacalajom. Hosťujúci hráč tak nemohol zakončiť.

45:16
    Markovič volil prihrávku na lepšie postaveného Oravca. Ten z prvej namieril do brankára.

45:46
    Piatak odstavený Pacalajom. Tímy si dávajú pozor na prípadné chyby už v strednom pásme.

47:10
    Safaraleyev dokorčuľoval akciu Kolbu. Hra je prerušená.

47:38
    Pacalaj nastrelil bočnú sieť. Domáci sa ešte snažia udržať pásmo.

48:21
    Róth s Boikom teraz ukázali bleskurýchlu akciu na konci so zákrokom Bernáta a vyhodením puku za každú cenu. Teraz boli hostia blízko ku gólu.

48:36
    Kolba do Bernáta. Hra je prerušená.

49:21
    Chalupa z ľavej strany. Mal dostatok priestoru na strelu.

49:52
    Paulínyho tvrdá strela z pravej strany. Trenčan puk vyrazil.

50:16
    Langhammer na Markoviča. Zozadu ich strážil Rusina.

50:31
    Hostia otáčajú skóre zásluhou MATEJA GIĽÁKA, ktorý strieľal spoza brániaceho hráča z ľavej strany. Asistenciu si pri góle pripisuje Oliver Košecký.

51:38
    Dírer vyrazil Trenčanovi hokejku. Okamžite je v obkľúčení hosťujúcich hráčov.

51:53
    Zeliska pred bránku kde sa Urbánek snažil doraziť puk do prázdnej bránky. Vyrovnávajúci gól mali teraz domáci na hokejkách.

52:25
    Cútt z prvej. Priamo do brankára.

52:54
    Chalupa zastavil Poliačeka. Domáci sa musia vrátiť späť.

53:17
    Novický opäť vyhadzuje puk. Hostia zbytočne neriskujú.

53:44
    Barto sa neprebil do útočného pásma. Odchádza striedať.

54:31
    Vladislav Boiko (MIC) inkasuje dve minúty za podrazenie.

54:56
    Poliaček padá pri mantineli. Puk ešte získava Pacalaj.

55:16
    Korenko odpálil puk cez všetky čiary. Hostia sa oslobodzujú.

55:28
    Toma a Safaraleyev v oslabení ohrozili domácu bránku. Bernát nemal puk pod kontrolou.

55:36
    Oddychový čas domácich.

56:01
    Tabaček nahodil puk do pásma. Zeliska má problém sa k nemu dostať.

56:33
    Dírer priamo do brankára. Puk sa už neodrazil k spoluhráčovi.

56:36
    Brezniak nezachytil Pacalajovu rozohrávku. Je z toho zakázané uvoľnenie.

57:22
    Opäť vyhodený puk v podaní hostí. Zatiaľ to Michalovciam takto vyhovuje.

57:54
    Róth na útočnom výlete. Dokázal zamestnať domácu obranu.

58:23
    Posunutá bránka hostí. Hra je prerušená.

58:24
    Opustená domáca bránka. Martin hrá power-play.

58:36
    Marek Mašlonka (MIC) inkasuje dve plus dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

59:11
    Pacalaj neudržal puk v hre. Košecký ho vyhadzuje.

59:40
    Prihrávka rukou. Vhadzovanie v strednom pásme.

Martin podľahol Michalovciam 2:3, hostia tak vyrovnali stav série na 2:2. Góly: 28. Paulíny (Dírer, Pacalaj), 33. Poliaček (Brezniak) – 15. Safaraleyev (Róth), 40. Cútt (Giľák), 51. Giľák (Košecký).

Vyjadrenia po zápase:

Miroslav Chudý (tréner HK Dukla Ingema Michalovce): "Bolo to podobné stretnutie ako včera. V dobrom tempe, s množstvom osobných súbojov. Z nášho pohľadu určite lepší zápas. To, čo nám včera chýbalo, to sme dnes mali. Tímová hra, tímový duch. Srdiečko nám bilo viac ako včera. Z našej strany však bolo rozhodujúce, že sme dokázali streliť góly. Mali sme oveľa viac príležitostí, čo nás doviedlo k víťazstvu. Začali sme veľmi dobre, úvodná tretina priniesla to, čo sme chceli hrať. Súpera sme držali na dištanc, nedovolili sme mu dostať sa do tlaku, boli sme aktívni. V druhej tretine sme začali mať neporiadok vo vlastnom pásme, bol som nútený zobrať oddychový čas. Ani to veľmi nepomohlo, na puku sme boli slabší, trošku sme vypadli z hry. Držali sme puk dlhšie ako sme mali, naopak bez puku sme naháňali, čo sme dohnať nemohli. Aj vďaka súperovi, pretože v druhom dejstve hral oveľa aktívnejšie ako v prvom. To sme z našej strany čakali, hru sme si však dokázali skomplikovať sami. Vypadli sme z role, súper toho využil, otočil na 2:1. Dôležitým momentom bolo, že sme dokázali v závere tretiny vyrovnať na 2:2. Do šatní sme odchádzali za nerozhodného stavu, vedeli sme, že v tretej tretine si bude každý z tímov strážiť pásmo a snažiť sa neurobiť chybu. My sme gól dali, zápas sme ubojovali. Zbytočne sme si záver tretej tretiny skomplikovali zbytočným vylúčením, hráči ale stav dokázali udržať. Som rád, že sme sériu vyrovnali, nebolo to jednoduché. Chalanom chcem poďakovať za oveľa oduševnenejší výkon ako vo včerajšom zápase."

Róbert Spišák (tréner HK Martin): "Súper začal dnešný zápas oveľa aktívnejšie. Nám viazla kombinácia, nekorčuľovali sme. V krajných pásmach klziska bol súper lepším, prehrávali sme osobné súboje. V druhej tretine sme prevzali iniciatívu, otočili sme výsledok. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí ako napríklad sólový nájazd. Škoda tretej tretiny kedy nás čiastočne pribrzdil náš tretí regulárny gól. Hokejka určite nebola tak vysoko. Súper nás od tohto momentu držal na dištanc, nepustil nás do veľkých príležitostí, hoci v závere počas našej presilovej hry boli určité náznaky toho, že by sme mohli vyrovnať. Žiaľ, to sa nám nepodarilo, ideme však ďalej."

Matej Giľák (útočník HK Dukla Michalovce): "Zápas to bol veľmi dobrý z oboch strán. Úvodnú tretinu sme mali čiastočne navrch my, dokázali sme si vytvoriť niekoľko gólových príležitostí. V druhej tretine sme z našej strany poľavili, bol tu značný chaos. Z výpadkov v našej hre vyplývali inkasované góly. V druhej tretine sme však dokázali vyrovnať a pred treťou sme si povedali, že do nej dáme všetko, vrátane srdiečka. Každý jeden z hráčov zabojoval, výsledkom bolo strelenie ďalšieho gólu. Určite ma teší tretí gól. Nakorčuľoval som si pri ňom od mantinelu, obranca mi posunul puk a mne už len stačilo vystreliť spoza hráča. V nasadení, či z pohľadu taktiky to možno pripomínalo aj extraligové stretnutie. Určité chyby však, napríklad vo včerajšom stretnutí, definujú rozdiely medzi jednotlivými súťažami. Séria je ťažká, dokázali sme vyrovnať. Verím, že budeme pokračovať v týchto výkonoch a doma potvrdíme toto víťazstvo. Do Martina sme cestovali s cieľom zvíťaziť v oboch stretnutiach. Žiaľ, v úvodnom zápase sa to nepodarilo. Chýbalo nám najmä srdiečko, ktoré sme už do druhého zápasu dali. Každý z nás šliapal na 100%. Bolo to ubojované víťazstvo, tak to má ale byť vo finále. Ani od ďalších stretnutí, napríklad od najbližšieho doma, neočakávame nič iné. Je to finále a každý z tímov chce zvíťaziť v poslednom zápase súťaže."

Ján Tabaček (obranca HK Martin): "Výborné stretnutie s vynikajúcou diváckou kulisou, avšak so zlým koncom pre nás. Mrzí nás nevyužitá príležitosť za stavu 2:1 v náš prospech. Po skrumáži pred bránkou sme mohli vyhrávať rozdielom dvoch gólov. Do stretnutia zasiahli i dva neuznané regulárne góly. Ťažko však v tejto chvíli hľadať nejaké prečo. Súper zaznamenal v stretnutí o jeden gól naviac, čo bolo rozhodujúce. Určite zavážil i gól pred koncom druhej tretiny, takpovediac do šatne. Pre tím to sú najhoršie góly. Ako tím nás to herne síce nepoložilo, gól sme však už do konca stretnutia nedokázali streliť. V sérii som vynechal úvodné dve stretnutia na ľade Michaloviec, ani v treťom, keď som už nastupoval, som sa ale necítil zvlášť komfortne. Chalani sa ale vrátili z ľadu súpera plní sebavedomia, mužstvo žilo. Vďaka tomu som mal uľahčený návrat, najmä ak som nebol 100% fit. Určite mrzí, že sme doma naplno nevyužili výhodu prostredia. Hovorí sa, že v play-off je lepšia prehra 1:5 ako o jeden gól. Ja si však myslím, že po takomto výkone sa určite nemusíme hanbiť. Séria je vyrovnaná 2:2, tak ako sme sa včera tešili z víťazstva 2:0, dnes smútime po prehre 2:3 a hľadáme jej príčiny. Smútok však môže trvať iba do polnoci, ráno sa už prebudíme s čistými hlavami. Začneme sa pripravovať na zápas v Michalovciach, času nemáme veľa, musíme hneď myslieť na to, čo na klzisku súpera urobíme." (21:45:49)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 28. Paulíny (Dírer, Pacalaj), 33. Poliaček (Brezniak) – 15. Safaraleyev (Róth), 40. Cútt (Giľák), 51. Giľák (Košecký)

HK VITAR Martin: Bernát (Riečický) – Tabaček, Šimon – Pacalaj, Burzík – Rusina, Oravec – Brveník, Themár – Markovič, Langhammer, Jurášek – Poliaček, Pokrivčák, Brezniak – Zeliska, Urbánek, Dírer – Paulíny, Barto, Rudzan
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Tkáčik) – Kolba, Korenko – Košecký, Novický – Valečko, Bdžoch – Mesároš, Banovský – Chalupa, Piatak, Mašlonka – Linet, Toma, Hamráček – Safaraleyev, Boiko, Róth – Gavrik, Cútt, Giľák

Rozhodčí: Lokšík, Gajan st. – Wolf, Bachúrik, Holomek (video)