Mountfield HK – Liberec 0:5 (kon.) | Chomutov – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Zlín – Třinec 2:4 (kon.)
Plzeň – Kometa Brno 4:5 (po pr.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 3:10 (kon.) | Mladá Boleslav – Havířov 2:1 (kon.)
Vítkovice – HC Litvínov 7:2 (kon.) | Slavia – Salzburg 3:4 (3:4 po s.n.) | K. Vary – Vsetín 0:2 (kon.)
Olomouc – Kladno 5:2 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:5 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC Sparta Praha
4:5 (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 02.03.2019, 17:00 • Tipsport arena, Praha • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off, skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám vás u sledování zápasu juniorské extraligy, kde se v rámci skupiny E pustí do souboje o play-off Sparta a Pardubice. Příjemné počtení.

Pražané postoupili do skupiny E suverénně z prvního místa, díky čemuž si do tabulky také předběžně zapsali dva body k dobru. Ve čtyřčlenné skupině obsazují první místo s pěti body, vyhráli úvodní duel 3:1 na domácím ledě s Hradcem Králové, který se kvalifikoval z posledního postupového místa.

Pardubičtí obsadili osmou příčku ve skupině "O pořadí v play-off", momentálně drží Východočeši druhoé místo ve skupině E díky vítězství nad Libercem 2:1 po nájezdech a bodu navíc, který si přinesli z předešlé fáze.

O něco lepší bilanci mají ve vzájemných duelech této sezony Pražané, ti v první části soutěže vyhráli polovinu ze čtyř utkání a v druhé fázi přidali třetí a čtvrté vítězství. V duelech Sparty a Pardubic padá poměrně velké množství branek, sparťané hned ze začátku sezony nadělili Dynamu "desítku", naopak Východočeši v závěru první fáze soutěže vsítili soupeři z hlavního města "bůra".

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Klodner, Poizl, Krutil, Bláha, Pika (A), Havlín, Prchal – Prymula, Klimo, Schwamberger (C), Dani, Slavíček, Rubeš, Pšenička, Arnošt, Gluzman, Čech (A), Vitouch.

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Vlk) – Dubovčí, Hrádek, Oliva (C), Bučko, Blažej (A), Jelínek, Mert – Rouha, Rozlílek (A), Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Matýs, Šír, Bucek, Trejbal, Tobiáš.

Rozhodčí: Hornáček – Kučera, Svoboda.

00:01

00:16
    První se vrhli do útoku hosté, hned z úvodu byl blízko gólu Kostka.

00:27
    Za malou chvíli poté rychle přebruslil bránící hráče Arnošt, brankář hostů dobře vytáhl vyrážečku.

01:45
    Bojuje se v pásmu Dynama, které se nedokáže vymanit z tlaku domácích.

02:26
    Mert osvobodil svůj tým a Pardubičtí po těžké dřině v obnranném pásmu mohou vystřídat.

03:00
    Čerstvé síly hostů zatlačili na Spartu, která si vyzkoušela nepříjemné dorážení soupeře ve vlastní třetině.

03:41
    Střela zlevého kruhu domácích končí po teči v ochranné síti, vhazuje se před Nečasem.

04:08
    Pikova střela z pavého kruhu byla zblokována bránícím hráčem, kotouč se dostává do rohu hřiště.

04:59
    Pardubice se pokoušení dostat přes střední pásmo, jenže rychle se k puku dostávají znovu Pražané.

05:37
    Ofsajd zabrzdil rychlý sparťanský přechod do útoku, vhazuje se ve středním pásmu.

05:59
    Koffer s Chárou rozehráli pěknou spolupráci na přechodu modré čáry, díky jejich rychlým přihrávkám můžou Pardubic tvořit před Škorpíkem.

06:50
    Znovu se do útočného pásma probojovalo dynamo, Sparta nyní tahá za kratší konec.

07:36
    Pražané se do útoku neprodrali, hosté rozehrávají puk zpoza vlastní brány.

08:07
    Dani ukořistil puk a vyprovodil soka z lastního pásma.

08:11
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jiří Bucek – 2 min., nedovolené bránění).

08:45
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Tak tohle se domácím nepovedlo. Pardubičtí šikulové ujeli do přečíslení ve vlastním oslabení, FILIP KOFFER bez váhání využil nahrávky Cháry a zajišťuje Dynamu vedení 1:0. Asistence: Dominik Chára.

09:50
    Sparta se snaží odčinit předešlé zaváhání a nepříjemně doráží před Nečasem.

10:11

11:23
    Sparta byla příliš zbrklá v přechodu modré čáry, následuje buly ve středním pásmu.

12:19
    K Prymulovi se dostal puk rychle po vhazování, na nic nečekal a zkusil střelu z levého kruhu. Nečas chytá.

12:55
    Klimo měl dobrou rychlost a byl o chlup rychlejší než obránce, v koncovce však přestřelil bránu.

13:38
    Je tu další z ofsajdů Sparty, opět se vhazuje ve středním pásmu.

14:15
    Nepřesné rozehrávky Pardubic chtěl využít jeden z domácích hráčů, obránce hostů však získal skákavou pryž rychleji pod svou kontrolu.

14:57
    Halou to nyní pěkně zazvonilo poté, co Pardubičtí nastřelili tyčku Škorpíkovi brány.

15:36
    S rychlým protiútokem Pražanů si bz větších problémů Nečas poradil.

16:01
    Gluzman teď Pardubicím hodně znepříjemňuje rozehrávku, dokonce se dostal i na delší chvíli k puku a vypálil, trefil jen postraní síť brány.

16:53
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Daniel Blažej – 2 min., krosček).

17:22
    Pražanům se dnes početní výhody nedaří podle plánu, Pardubičtí výborně napadají.

17:58
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí ale přeci odčiňují první přesilovku a vyrovnávají na 1:1. Naprosto čistý průstřel z vrcholu pravého kruhu předvedl MAREK BLÁHA, Nečas byl se zakrytým výhledem bezmocný. Asistence: Tomáš Schwamberger, Ondřej Pšenička.

18:12
    Pardubice se navíc dopouštějí zakázaného uvolnění a domácí mají další možnost zaútočit.

18:48
    Rozlílek spolu s Šírem jeli do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný zvolil střelu před nahrávkou, Škorpík jen tak tak vyrazil kotouč mimo bránu.

19:28
    Kuriózní situace poté, co puk skončil na pardubické střídačce. Někdo z hostujícího osazenstva chtěl vrátit puk na ledovou plochu, jenže trochu přestřelil a kotouč skončil na helmě jednoho čárového rozhodčího.

20:00

První třetina nabídla zajímavý souboj ve skupině o play-off. Oba týmy předvedly svůj potenciál i střelecký um. Sparta, která ze začátku měla mírně navrch, musela sklopit hlavy poté, co Filip Koffer skóroval v oslabení. Pardubičtí se následně velmi osmělili a místy měli navrch výrazně oni. Nicméně domácí odčinili zaváhání v další přesilové hře, když na 1:1 vyrovnal Marek Bláha. Zápas bude pokračovat přibližně v 17:44.

20:01

20:26
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Ondřej Havlín – 2 min., hákování).

21:20
    První větší šanci v přesilovce předvedl Rozlílek, kterému střela z bezprostřední blízkosti neprošla za záda Škorpíka.

21:58
    Chára byl rozjetý z přechodu dvou pásem, mířil k levé tyči, jenže brankář Sparty puk vykopl.

22:26

23:11
    Poprvé ve druhém dějství se na delší dobu usazují domácí před Nečasem a vytváří veký tlak na Pardubice.

23:49
    Už se však opět bojuje na druhé straně kluziště, sparťané se však dostávají ke kotouči.

24:12
    Škorpík měl plno práce s nepříjemným nahozením od modré, puk končí za bránou Sparty.

24:37
    Pardubičtí mají velkou šanci jít opět do vedení! Jednoho z hostů fauloval Michal Krutil (SPA) a je nařízeno trestné střílení.

24:37
    Jiří Bucek chtěl zasunout puk mezi beton a levou tyč, Škorpík se ale nenechal zmást a potřebně se roztáhl v bráně.

25:37
    Sparta tvoří v útočném pásmu, k nebezpečnému zakončení se však nedostává.

25:46
    Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se vrací před Nečase.

25:57
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Michal Hrádek – 2 min., nedovolené bránění).

26:14
    Po Pikově nahouení na bránu od modré se strhla velká mela před Nečasem, ten ale všechny dorážky uhlídal.

26:50
    Sparťanskou ofenzívu zastavuje hvizd rozhodčího, který píská ofsajd.

27:45
    Spartě se už přesilovka krátí, bojuje se v rohu hřiště u Nečase.

28:06
    Hrádek už vyjel z trestné lavice a v rohu kluziště stále hokejisté bojují o puk.

28:24
    Bude se vylučovat pravděpodobně na obou stranách, trenér Tlačil je ale nespokojený, rovněž je ale na tom jeden z pardubických příznivců v hledišti.

28:24
    Tak i přes otevřené dveře na obou trestných je potrestán jen Marek Bláha (SPA), který obdržel dvě minuty za hrubost a dvě minuty za nedovolené bránění.

29:20
    Sparta se v oslabení dostala do útoku, nicméně neskóruje jako Dynamo v první třetině.

30:05
    Pardubice si nakonec dvojnásobně dlouhou přesilovku nezahrají, počet sil se vyrovná, neboť Jan Oliva (PCE) dostává dvě minuty za hákování.

30:55
    Tampo se vyloučeními zklidnilo, mnoho šancí není vidět ani na jedné straně.

31:55
    Sparta se snaží přejít přes modré pásmo, Pardubičtí však dobře brání.

32:05

32:24

32:30
    Nedlouho po návratu Bláhy se Pardubice opět ujímají jednobrankového vedení. Rychlým protiútokem se prosadil JAN OLIVA, který patřičně odčinil ztrátu dvouminutové přesilovky, když zblízka protlačil puk za Škorpíka. Jiří Bucek.

33:11
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Filip Koffer – 2 min., podrážení).

33:30
    Chára měl obrovkou šanci navýšit pardubický náskok! V oslabení se dostal sám před bránu, zvedl puk ale moc vysoko.

34:00
    Domácí ofenzívu pozastavuje ofsajd.

34:51
    Pražané se ale nevzdávají a využívají přesilovou hru. Po tlaku v předbrankovém prostoru se prosazuje ONDŘEJ PŠENIČKA, začínáme tedy znovu od pomyslné nuly. Asistence: Tomáš Schwamberger, Marek Bláha.

35:53
    Dynamo se sice probojovalo do útočné třetiny, jenže Sparta nepouští soupeře před bránu.

36:13
    Rychlý výpad domácích zastavuje Nečas, který drží kotouč v lapačce.

36:32
    Sparta opravdu urputně dorážela před pardubickou bránou, až si situace strhla v drobnou potyčku, která ale rychle končí.

37:33
    Druhé dějství nabízí velmi urputný hokej, bojuje se srdnatě o každý zisk kotouče.

37:56
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Filip Koffer – 2 min., napadení).

38:59
    Spartě se nedaří vytvořit větší átlak na Dynamo. Potřebné vteřiny ubíhají jako voda.

39:56

40:00

Druhá třetina měla o trochu menší náboj, naopak o dost více přibylo nedovolených zákroků. Druhý gól mohlo přidat Dynamo v tretsném střílení, Jiří Bucek však neupsěl. Vedení se ale nakonec ujali znovu hosté po gólu Jana Olivy po návratu sparťana z trestné lavice. Sparta ale opět dokázala srovnat krok, když skóroval na 2:2 Ondřej Pšenička. třetí třetina začně cca v 18:35.

40:01

40:19
    Slavíček otestoval Nečasovu pozornost z levého kruhu, pardubický gólman zkouškou prošel.

41:23
    Po útočném výpadu Dynama skončil v bráně Škorpíka jen Mert, puk zůstal v rohu kluziště.

41:49
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David Vitouch – 2 min., podrážení).

42:15
    Pardubice využívají přesilovou hru a potřetí v zápase se ujímají vedení. Po pěkné přesilovkové souhře před brankovištěm se mezi střelce zapisuje MARTIN KOSTKA. Asistence: Vít Rozlílek, Jiří Bucek.

43:17
    Sparta hledá cestu skrz vlastní a střední pásmo a snaží se jít za vyrovnáním.

43:33
    Pražané potřebnou cestu nalezli a znovu úspěšně srovnávají krok. Podruhé Nečase pokořil ONDŘEJ PŠENIČKA, který v v rychlém útoku zamířil puk přímo do sítě. Asistence: Marek Bláha, Tomáš Schwamberger.

44:45
    Dopředu šla dvojice hostů, nicméně obránící sparťan zachytil jejich křižnou přihrávku a nedovolil jim zakončit.

45:06
    Nečas drží puk ve své moci po výpadu Sparty do útočné třetiny.

46:05
    Sparta rozherává zpoza vlastní svatyně a snaží se opět prokousat kupředu, což se jí v této třetině příliš nedaří.

46:51
    Sice se domácí k Nečasovi dostali, brzy ale puk opět doskákal do středního pásma. Oba týmy střídají.

47:59
    Vhazuje se před Nečasovou bránou po dalším brzy ukončeném útočném tažení domácích.

48:34
    Hra je pozvolná, na obou týmech je vidět mírný strach z tvorby chyby, která by mohla znamenat inkasování.

49:09
    Pardubičtí srdnatě doráželi puk před Škorpíkem, ten už to nevydržel a skočil po puku.

49:45
    Havlín si zleva nabruslil do pravého kruhu a vystřelil z otočky. Nečas si nebyl jistý, jestli má puk bezpečně pod kontrolou, nakonec mu ale nevypadl.

49:58
    Zakázané uvolnění Dynama stěhuje hru zpět k Nečasovi.

51:00
    Tvrdá strkanice se strhla před Nečasem, když přikrával puk po sparťanské střele. Situace se ale obešla bez trestů.

51:16
    Pardubice se velmi silně přibližují k možnému vítězství. ONDŘEJE MATÝSE domácí neuhlídali a bez větších potíží propálil Škorpíka z mezikruží. Sparta si zahrává s ohněm. Asistence: Filip Koffer, Jakub Mert.

52:20
    Škorpík vyrazil střelu z levého kruhu spodní částí helmy, hra pokračuje dál.

53:02
    Matýs vymyslel pěknou kulišárnu, když se uvolnil s pukem, objel bránu a mířil k tyči. Škorpík se včas přesunul.

53:46
    Dynamo nechce pustit čtrvté vedení a pekelně zatápí Pražanům.

54:04
    Jenže domácí se nevzdali a i s trochou štěstí opět vyrovnávají. Do přečíslení se dostali dva sparťané, ale první dvě střely na Nečase nevyzrály. Jenže ten byl vyhozený z dobré pozice a ONDŘEJ PŠENIČKA využil šance, když dotlačil puk za brankovou čáru. Asistence: Daniel Poizl.

55:16
    Spartu zastavuje ofsajd, následuje buly ve středním pásmu.

56:14
    Dynamo rozehrává od své svatyně, domácí se mu to snaží znepříjemnit.

56:37
    Tyčka zacinkala u pardubické brány, poté ještě Dani hodil pěkný kotrmelec v brankovišti.

56:48
    Čech se snažil tečovat puk před bránou, ale puk za brankovou čáru nedoskákal.

57:01
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jakub Mert – 2 min., hrubost).

57:44
    Sparta se usadila v útočném pásmu a vytváří si střeleckou pozici.

58:52
    Pradubice se osvobozují a sbírají potřebný čas, z trestu už moc nezbývá.

59:01

59:15
    Zatím to vypadá, že hra dospěje do prodloužení, nicméně vhazuje se v pásmu Pardubic.

59:33
    Bučko si najížděl před bránu, ale před koncovkou mu sparťan vypíchl puk.

60:00

Ve třetí třetině se skóre měnilo hned čtyřikrát, Pardubice dvakrát vedli, ale pokaždé o svůj náskok přišli. Nejprve se přesilovce prosadil Martin kostka, jehož gól okamžitě vynuloval Ondřej Pšenička. Jenže ve druhé polovině dějství využili své mírné převahy Pardubice a Ondřej Matys skóroval na 4:3 pro Dynamo. Nicméně Ondřej Pšenička zkompletoval hattrick a vynutil prodloužení.

60:01

60:18
    Prodloužení zahájil cestou přes tři pásma Matys, který se k zakončení dostal, ale nebyl v ideální pozici.

61:01
    Spartě se do útoku nedaří protlačit, Dynamo je aktivnější a nebezpečnější.

61:27
    Arnošt se spoluhráčem jeli do přečíslení dva na jednoho, Arnošť naprocpal puk k pravé tyči.

62:07
    Kotouč skončil mimo ledovou plochu, hra je z pásma Sparty vykázána do středního pásma.

62:29
    Znovu matys ohrozil Škorpíka. V samostatném úniku zakončoval k levé tyči, domácí brankář zneškodnil střelu betonem.

63:20
    Antoníček skvěle lehl do střely Havlína a zabrzdil sparťanský tlak.

63:49
    Schwamberger je velmi silný na puku, ale nenachází místo pro střelu ani přihrávku.

64:07
    Pardubice šly do rychlého protiútoku, nicméně ke Škorpíkovi se nedostali.

64:16
    Ofsajd Pražanů zastavuje hru, následuje vhazování ve středním pásmu.

64:35
    Vitouch vystřelil na Nečase, který si myslel, že mu puk propadl, jenže zůstal před ním. Pardubičtí si toho všimli dříve a vyhodili kotouč.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Na začátku prodloužení měli převahu hosté, nicméně ke konci se váhy překlopily na stranu domácích a měli blíže k vítězství oni. Gól ale nepadl, a tak následují samostatné nájezdy.