Bohemians 1905 – Slavia 0:3 (kon.) | Teplice – Opava 3:2 (kon.)
Bohemians Praha 1905
0:3 (0:2)
SK Slavia Praha
Neděle 03.03.2019, 15:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 23. kolo

Obě jedenáctky absolvovaly závěrečnou děkovačku před svými sektory a nad dnešním derby se zavírá voda. Bohemians nedali do slávistické sítě platný gól už 434 minut a sešívané neporazili podeváté v řadě.
    Děkuji za pozornost, hezký nedělní podvečer! (17:03:02)

Neoficiální statistiky zápasu

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:13.

Vršovické derby končí jasným vítězstvím favorizovaných hostů. Slavia odčinila porážku v Plzni a právě obhájci mistrovského titulu v tabulce opět odskočila na rozdíl tří bodů. Bohemians si naopak prodlouží čekání na domácí výhru, které trvá od července už nekonečných 11 zápasů, a zůstávají přilepení na barážových příčkách.
    Dnešní zápas se lámal v polovině prvního poločasu, kdy sudí Královec odvolal gól Bohemians a naopak odpískal penaltu pro Slavii, kterou proměnil Tomáš Souček. Klokani už se nevrátili do hry a přestože Slavia výkonem zrovna nenadchla, z jasné převahy vytěžila břevno Miroslava Stocha a především další dva góly – hlavičku do šatny Milana Škody a profesorské zakončení sólové akce po zemi v podání Josefa Hušbauera.

90+3

90+3
    Odražený míč vracel na bránu Deli, jeho nákop končí pouze u Fryštáka.

90+3
    Střídající Olayinka ještě poblíž praporku vybojoval roh.

90+1
    Rozhodčí Královec přidá k vršovickému derby ještě tři nastavené minuty.

90
    Rozhodnutý zápas už se dohrává z povinnosti, domácí stopeři si přihrávají na vlastní půlce.

88
    Klokani se však po rozehrávce nakrátko nepřesnou přihrávkou o míč sami připravují.

88
    Záviškův centr srazil Simon Deli na další roh pro domácí.

86
    První roh pro Bohemians, sešívaní se ubránili i opakovanému centru Kamila Vacka. Až Ljovin z druhé vlny vypálil metr nad břevno.

84
    Žlutou kartu dostává Josef Hušbauer (SK Slavia Praha).

83
    Střídající Jan Vodháněl výbornou střelou po zemi z 20 metrů protáhl Koláře, jenž si v 83. minutě připisuje skokem po levé ruce první ostrý zákrok v zápase.

82
    Stochův přetažený centr hlavičkoval Jaromír Zmrhal z ofsajdového postavení.

82
    Jako poslední dnes střídá Slavia Praha: místo Alexe Krále přichází na hřiště Ibrahim Traoré.

81
    Bořil si zasekl míč podobně jako před chvilkou Hušbauer, ale ke střele se neodvážil, předal ho Součkovi, ten Stochovi a jeho dloubáček vystihl ve vápně domácí Vaníček.

80
    Vacek si nevšiml při svém postupu Olayinky a namazal mu, slávisté se ovšem do útoku nehnali a akci dovedli až zpátky před Koláře.
    78. Josef HUŠBAUER - 0:3