Los Angeles – Chicago 6:3 (kon.) | Boston – New Jersey 1:0 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Tampa – Ottawa 5:1 (kon.) | Florida – Carolina 3:4 (po pr.) | Toronto – Buffalo 5:2 (kon.)
Arizona – Detroit 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – Minnesota 2:4 (kon.)
NY Rangers – Washington 2:3 (2:3 po s.n.) | NY Islanders – Philadelphia 1:4 (kon.) | Vegas – Vancouver 3:0 (kon.)
Anaheim – Colorado 2:1 (kon.) | Florida – Ottawa 2:3 (kon.)
Montreal Canadiens
1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 03.03.2019, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:54
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:57 (03:50:22)

1. Sidney Crosby (PIT) 1+3
    2. Jake Guentzel (PIT) 2+2
    3. Matthew Murray (PIT) 36 zák., 1 gól, 97,3%

Statistiky: Střely na bránu: 37-25; Zablokované střely: 9-20; Vhazování: 52%-48%; Hity: 38-25; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.

Sidney Crosby gólem a třemi asistencemi dovedl Penguins k vítězstvím v důležitém zápase dvou celků bojujících o playoff. Soupeřem Pittsburghu byl dnes Montreal, proti kterému odehrál skvělé utkání také Jake Guentzel, když vstřelil dva góly a zaznamenal stejné množství asistencí. Konečný výsledek klání v Bell Centre. Montreal Canadiens 1 Pittsburgh Penguins 5.

59:45
    Montreal na pravém křídle vypálil z úhlu a Marcus Pettersson puk přizvedl hokejkou do ochranné sítě.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:36 Jared MCCANN - 1:5

58:36
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JARED MCCANN se na levém křídle dostal k odraženému kotouči a od hrazení ho z úhlu poslal do prázdné brány! Pens vedou 5:1. Asistence: Marcus Pettersson a Jake Guentzel.

58:01
    Jeff Petry vystřelil od modré čáry a jeho tečovaná střela skončila v náručí gólmana Matthewa Murrayho.

57:43
    Candiens se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru, Carey Price se ovšem stále nevrací do brány.

57:32
    Montreal na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Matthew Murray na přední tyči puk úspěšně vyrazil.

57:00
    Paul Byron z levého křídla a ostrého úhlu nahazoval puk před bránu, Joela Armiu ale najít nedokázal.

55:38
    Matthew Murray zmrazil puk pod lapačkou v momentě, když už byla brána Montrealu prázdná! Carey Price už se do brány nevrátí.

55:17
    Phillip Danault nádhernou střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování orazítkoval vzdálenější levou tyč, od které se puk odrazil podél brankové čáry do levé nohy Matthewa Murrayho a poté ven za bránu Canadiens!

54:11
    Kotouč se v útočném pásmu Penguins odrazil mimo ledovou plochu. Prostor dostává komerční přestávka.

53:49
    Canadiens vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a vhazovalo se po pravici Careyho Price.

53:37
    Matthew Murray dokázal odolat obrovskému závaru a Penguins nadále drží vybudovaný tříbrankový náskok.

53:04
    Paul Byron před pár okamžiky nabral na levém křídle obrovskou rychlost, jenže jak ji rychle nabral, tak také o kotouč na bodu levého kruhu pro vhazování přišel.

52:06
    Matthew Murray se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Habs a podél hrazení s problémy rozehrál.

51:28
    Brendan Gallagher dobře vystřelil z bodu levého kruhu na přední tyč, kde Matthew Murray puk nejprve vyrazil pravým betonem a poté zmrazil pod lapačkou.

51:08
    Canadiens se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a už nemají příliš mnoho času na to, aby s dnešním utkáním proti hokejistům Penguins něco udělali.

50:26
    Carey Price ukryl nahození Penguins z levého křídla a ostrého úhlu pod lapačkou. Komerční přestávka.

50:09
    Paul Byron se ocitl po přihrávce z pravé strany mezi kruhy ve slibné šanci, jenže Matthew Murray jeho střelu z mezikruží výborným zákrokem vyrazil! Brankář Pens chytá skvěle.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:57
    Marcus Pettersson na levém křídle tvrdě vypálil od hrazení a Carey Price na přední tyči kotouč vyrazil.

49:17
    Brankář Montrealu Carey Price rychle vyjel z brány, aby před jedním z protihráčů bekhendem vyhodil puk o hrazení na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

48:50
    Matthew Murray nejprve vyrazil střelu Montrealu z levého křídla a druhou z pravé strany snadno podržel.

48:30
    Jevgenij Malkin napřáhl k táhlé střele s příklepem, která se od brusle Petryho odrazila do ochranné sítě.

48:18
    Canadiens vyhazovali puk z obranného pásma a kotouč skončil na jejich střídačce. Hra byla rychle přerušena.

47:53
    Victor Mete na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk skončil vysoko v ochranné síti. Komerční blok.

47:09
    Jesperi Kotkaniemi na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk poté sotva doklouzal k přední tyči brány.

45:58
    Zach Aston-Reese na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu zápěstím a orazítkoval bližší spojnici levé a horní tyče brány Canadiens!

44:54
    Puk skončil v hledišti a bude se vhazovat v blízkosti modré obranné čáry Canadiens. Suvenýr pro fanouška.

44:06
    Jesperi Kotkaniemi se dostal v levém kruhu pro vhazování ke střele a puk skončil v rohu ledové plochy.

43:24
    Hra byla přerušena a vhazovalo se po pravici Matthewa Murrayho, který zatím inkasoval pouze jednou.
    42:16 Domácí Brendan Gallagher zabránil vpádu jistému gólu!

42:16
    Sidney Crosby se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže Careyho Price vyjetého mimo bránu dokázal zastoupit jeden ze spoluhráčů! Paráda!

41:58
    Canadiens na pravém křídle vypálili od modré čáry a Matthew Murray na přední tyči zasáhl levým betonem.

41:25
    Max Domi na vrcholu levého kruhu napřáhl k táhlé střele zápěstím, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena. Penguins vedou stále 4:1.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:37
    Tomáš Tatar na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Matthew Murray na přední tyči vyrazil puk do rohu.

40:08
    Pittsburgh v úvodu třetí části nepřesně rozehrál a puk skončil po osmi sekundách na zakázaném uvolnění.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-20; Zablokované střely: 4-14; Vhazování: 43%-57%; Hity: 25-17; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné min.: 6-6.

Třetí třetina začne přibližně v 3:06.

Brendan Gallagher sice uprostřed zápasu rychle odpověděl na druhý gól Jakea Guentzela v řadě, jenže Penguins nadále drží slibný náskok, který mohl být klidně ještě mnohem vyšší, jenže výborný Carey Price po přestávce dokázal Penguins dvakrát vychytat v samostatném úniku. Skóre po druhé třetině utkání v Kanadě. Montreal Canadiens 1 Pittsburgh Penguins 4.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:17
    Jeff Petry propadl a Zach Aston-Reese se řítil do samostatného úniku, ve kterém ho marně stíhala dvojice hráčů Montrealu, u pravé tyče ale jeho bekhendové zakončení zastavil Carey Price!

37:06
    Patric Hörnqvist vystřelil v pravém kruhu zápěstím a jeho střela minula bližší horní roh brány Canadiens.

36:34
    Vyloučený Marcus Pettersson se vrátil zpět na led a oba týmy hrají v plném počtu. Komerční přestávka.

36:17
    Canadiens v rychlém sledu dvakrát vypálili u levé tyče, Matthew Murray ale obě rány úspěšně vyrazil.

35:15
    Vyloučený Jake Guentzel se řítil z levého křídla během oslabení sám na bránu, jenže poté na vzdálenější pravé tyči bekhendem ztroskotal na lapačce výtečného brankáře Careyho Price!

34:30
    Marcus Pettersson byl vyloučen na dvě minuty za držení a bude se hrát nyní ve hře 4 na 4.

33:50
    Patric Hörnqvist si najel před bránu na přihrávku Sidneyho Crosbyho z levého rohu útočného pásma, z blízkosti ale Careyho Price mezi betony nepřekonal! Další velká příležitost Penguins.

33:35
    Phil Kessel na bodu levého kruhu mířil krásnou střelou zápěstím do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Carey Price ale vytáhl úžasný semafor! Brankář Habs zasáhl bravurně.

33:11
    Andrew Shaw před střídačkami zaklekl Jevgenije Malkina a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

32:36
    Max Domi si u pravé tyče parádně vyměnil puk s jedním ze spoluhráčů a po jeho krátké zpětné přihrávce vypálil, jeho pokus byl ale sražen do rohu.

31:45
    Shea Weber vystřelil na vrcholu pravého kruhu a dobře mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Matthew Murray ale nadvakrát puk zastavil.

31:28
    Justin Schultz prudkou kolmou přihrávkou nikoho nenašel a kotouč zamířil na zakázané uvolnění.

30:53
    Canadiens na levém křídle vypálili nepříjemně od modré čáry, Matthew Murray ale jejich pokus zastavil.

30:29
    Dominik Simon na pravém křídle nemohl pokračovat v útoku kvůli postavení mimo hru. Komerční přestávka.

29:41
    Jevgenij Malkin na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeden z hráčů Canadiens jeho pokus zablokoval.

29:18
    Sidney Crosby na pravém křídle vystřelil od modré čáry a brankář Carey Price táhlou střelu snadno zastavil.

28:34
    Dale Weise si najel před bránu na přihrávku z pravého křídla, z blízkosti ale Matthewa Murrayho překonat nedokázal a následuje krátká reklamní přestávka.
    27:20 Brendan GALLAGHER - 1:4

27:20
    Montreal právě vstřelil branku!
    Philip Danault nadvakrát dokázal zpoza brány dostat puk do nebezpečného prostoru a BRENDAN GALLAGHER rychlou střelou zápěstím z pravého kruhu zamířil pod pravým podpaždím Matthewa Murrayho ke vzdálenější levé tyči! Montreal snižuje. Asistence: Phillip Danault.
    26:24 Jake GUENTZEL - 0:4

26:24
    JAKE GUENTZEL si v pravém kruhu najel na krátkou kolmou přihrávku Sidneyho Crosbyho a poté z jeho bodu nádhernou střelou zápěstím vymetl vzdálenější levý horní roh brány Habs! Asistence: Sidney Crosby a Erik Gudbranson.

25:07
    Nick Bjugstad si na vzdálenější levé tyči brány zpracoval nádhernou kolmou přihrávku od modré čáry a mohl z úhlu skórovat do prázdné brány, jenže Carey Price fantasticky vyrazil puk pravým betonem! Neskutečný zákrok a paráda.

24:18
    Sidney Crosby se ocitl u levé tyče ve slibné šanci, jenže z blízkosti Careyho Price nepropálil.

23:13
    Brendan Gallagher zboural protihráče i brankáře Matthewa Murrayho a byl vyloučen za nedovolené bránění. Penguins si zahrají druhou přesilovou hru.

22:38
    Artturi Lehkonen na pravém křídle z ostrého úhlu nahodil puk bekhendem na vzdálenější levou tyč, kde těsně minul bránu Penguins tečující Nate Thompson.

21:50
    Jesperi Kotkaniemi se snažil vystřelit v pravém kruhu zápěstím, jenže Penguins k němu skvěle přistoupili.

20:57
    Phil Kessel vystřelil na bodu pravého kruhu a Carey Price puk mířící k levé tyči vyrazil dobře vyrážečkou.

20:40
    Jevgenij Malkin napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé ráně s příklepem, kterou Carey Price nadvakrát zastavil, když puk vyrazil a poté stáhl pod lapačku.

20:01
    Pittsburgh vlétl do zápasu pořádně zostra byl neskutečně produktivní, když se během první třetiny dostal ke čtyřem střelám na bránu a tři skončily gólem.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-4; Zablokované střely: 2-8; Vhazování: 50%-50%; Hity: 11-13; Přesilové hry: 0/2-1/1; Trestné minuty: 2-4.

Druhá třetina začne přibližně v 2:11.

Sidney Crosby v Montrealu režíruje cestu Penguins za důležitým vítězstvím v boji o playoff, když nejprve otevřel skóre duelu a poté asistoval u gólů Jevgenije Malkina a Jakea Guentzela. Skóre po první třetině utkání. Montreal Canadiens 0 Pittsburgh Penguins 3.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:33
    Jake Guentzel a Sidney Crosby vyrazili do přečíslení dva na jednoho, Habs ale jejich souhru úspěšně rozbili.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:34
    Max Domi se řítil sám na bránu a mířil do bližšího levého rohu, jenže Matthew Murray puk vyrazil vyrážečkou a připsal si fantastický zákrok!

17:52
    Montreal si vytvořil obrovský tlak a Shea Weber v rychlém sledu dvakrát vypálil od modré čáry mimo.

17:32
    Shea Weber rychle vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela minula vzdálenější levou tyč brány.

17:14
    Před střídačkami byla jednomu z týmů odpískána přihrávka rukou a na řadu přichází reklamní přestávka.

16:43
    Canadiens nepřesně rozehráli podél střídaček a pískalo se proti nim zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

15:32
    Canadiens si vytvořili slušný tlak a Shea Weber orazítkoval tyč, přesilovou hru ale využít znovu nedokázali. Pittsburgh stále vede rozdílem tří gólů.

14:02
    Shea Weber tentokrát jedovatě vypálil na pravém křídle od modré čáry a Matthew Murray kotouč vyrazil.

13:54
    Shea Weber napřáhl na ose útočného pásma ke tvrdé ráně od modré čáry, která skončila na tyči!

13:32
    Phil Kessel byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Pittsburgh bude hrát podruhé v řadě v oslabení.

13:26
    Jevgenij Malkin se řítil sám na bránu, jenže u pravé tyče bekhendem puk do sítě nezasunul!

12:22
    Vyloučený Jack Johnson je zpět na ledě a Pittsburgh na rozdíl od domácího týmu oslabení úspěšně přečkal.

11:57
    Canadiens vypálili na levém křídle z úhlu a Matthew Murray puk na přední tyči vyrazil pravým betonem.

11:32
    Montreal na levém křídle nemohl pokračovat ve svém snažení, protože se ocitl v postavení mimo hru.

11:01
    Max Domi na bodu pravého kruhu vystřelil zápěstím a jeho střelu zablokoval obránce Marcus Pettersson.

10:22
    Jack Johnson byl vyloučen na dvě minuty za hrubost a Habs si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.

10:13
    Brendan Gallagher krásně vypálil v pravém kruhu pro vhazování a Matthew Murray jeho střelu mířící ke vzdálenější levé tyči parádně vykopl pravým betonem! První ostrý a velký zákrok.

08:58
    Hra byla přerušena kvůli postavení mimo hru Penguins a na řadu přichází první krátká komerční přestávka.
    08:51 Jake GUENTZEL - 0:3

08:51
    Sidney Crosby v levém kruhu vyhrál vhazování po zakázaném uvolnění Montrealu a JAKE GUENTZEL na jeho vrcholu napřáhl k rychlé střele zápěstím, kterou překonal domácího Careyho Price potřetí – 0:3! Asistence: Sidney Crosby.

08:49
    Pittsburghu se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.

08:36
    Victor Mete na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk těsně nad ledem minul vzdálenější pravou tyč.

07:45
    Další zakázané uvolnění, tentokrát ovšem po nepřesné přihrávce Penguins podél střídaček. Hra přerušena.

07:32
    Andrew Shaw vypálil na pravém křídle dobře z ostrého úhlu, jenže Matthew Murray puk úspěšně vyrazil.

06:37
    Jared McCann vypálil na vrcholu levého kruhu pro buly a jeho střelu zablokoval na přední tyči Jordie Benn.

05:19
    Během sedmi sekund se pískala dvě zakázaná uvolnění a obě dvě proti domácím hokejistům Montrealu.
    04:38 Jevgenij MALKIN - 0:2

04:38
    JEVGENIJ MALKIN napřáhl před levým kruhem pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která nad pravým betonem Careyho Price zamířila k bližší levé tyči! Penguins využili přesilovou hru a vedou rozdílem dvou branek. Habs nevědí, co hrát. Asistence: Sidney Crosby a Phil Kessel.

03:54
    Penguins v útočném pásmu nic kloudného nevymysleli a puk byl přizvednut do ochranné sítě. Hra přerušena.

03:34
    Jeff Petry byl vyloučen na dvě minuty za držení a Pittsburgh si zahraje první přesilovou hru zápasu.

03:31
    Dominik Simon se chystal na bodu levého kruhu vystřelit zápěstím a byl srolován k ledu. Faul Montrealu.

02:56
    Tomáš Tatar na vrcholu pravého kruhu vystřelil zápěstím a klečící Matthew Murray puk podržel v náručí. V úvodu zápasu je hra hodně plynulá.

00:46
    Montreal na pravém křídle vystřelil od modré čáry a připravený Matthew Murray puk podržel v lapačce.
    00:21 Sidney CROSBY - 0:1

00:21
    SIDNEY CROSBY si na levém křídle parádně vyměnil puk s Jakem Guentzelem a po jeho kolmé přihrávce u levé tyče skvělou tečí usměrnil puk o brankovou konstrukci do sítě! Pittsburgh vede v Montrealu po 21 sekundách hry rychle 1:0! Asistence: Jake Guentzel a Jared McCann.

00:01

Bell Centre se rozezněla americká národní hymna, po které bude následovat hymna kanadská a poté již samotné úvodní vhazování dnešního velkého zápasu.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Mete, S. Weber (C), Jo. Benn, Petry, Kulak, Folin – Drouin, Domi, A. Shaw – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Byron (A), Kotkaniemi, Armia – Lehkonen, N. Thompson, Weise. Hlavní trenér: Claude Julien.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson, Riikola, Trotman – McCann, Crosby (C), Guentzel – Aston-Reese, Malkin (A), Kessel – Simon, Bjugstad, Hörnqvist – Blueger, Cullen (A), G. Wilson. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Steve Kozari, Dan O'Rourke. Čároví: Lonnie Cameron, Tony Sericolo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Předpokládané úvodní sestavy:

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Mete, S. Weber, Jo. Benn, Petry, Kulak, Folin – Drouin, Domi, A. Shaw – Tatar, Danault, Gallagher – Byron, Kotkaniemi, Armia – Lehkonen, N. Thompson, Weise.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson, Trotman, Riikola – Guentzel, Crosby, Hörnqvist – Aston-Reese, Malkin, Kessel – McCann, Bjugstad, Simon – Blueger, Cullen, G. Wilson.

PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh v posledním zápase nestačil na Buffalo, kterému podlehl 4:3 po prodloužení. Penguins mají s Columbusem shodně 75 bodů a svádí ve Východní konferenci souboj o druhou divokou kartu. Svěřenci Mikea Sullivana vyhráli pět z posledních devíti zápasů poté, co během předchozích osmi vyhráli jen dvakrát. Jevgenij Malkin je mezi ruskými hráči na třetím místě v počtu asistencí poté, co překonal Pavla Dacjuka (605).

MONTREAL CANADIENS

Montreal v současné chvíli drží ve Východní konferenci první divkou kartu zajišťující účast v Stanley Cupu a na Columbus s Pittsburghem má náskok dvou bodů, zatímco na Toronto pět. Carey Price odchytal v dresu Montrealu 609 utkání, během kterých zaznamenal 313 výher. Jacques Plante vychytal Canadiens o jednu výhru více a stačilo mu na to 556 zápasů. Dokáže ho dnes Carey Price v počtu výher proti Pens vyrovnat?

Pittsburgh bojuje v letošní sezóně NHL o divokou kartu, ke které ho může přiblížit vítězství na ledě Montrealu, s nímž se střetne v neděli v noci v Bell Centre. Velkou pozornost poutá na domácí straně brankář Carey Price, kterého dělí jediné vítězství od vyrovnání rekordu Habs, který drží Jacques Plante.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 28. Gallagher (Danault) – 1. Crosby (Guentzel, McCann), 5. Malkin (Crosby, Kessel), 9. Guentzel (Crosby), 27. Guentzel (Crosby, Gudbranson), 59. McCann (M. Pettersson, Guentzel)

Rozhodčí: Steve Kozari, Dan O'Rourke. Čároví: Lonnie Cameron, Tony Sericolo

Diváci: 21302