Los Angeles – Chicago 6:3 (kon.) | Boston – New Jersey 1:0 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Tampa – Ottawa 5:1 (kon.) | Florida – Carolina 3:4 (po pr.) | Toronto – Buffalo 5:2 (kon.)
Arizona – Detroit 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – Minnesota 2:4 (kon.)
NY Rangers – Washington 2:3 (2:3 po s.n.) | NY Islanders – Philadelphia 1:4 (kon.) | Vegas – Vancouver 3:0 (kon.)
Anaheim – Colorado 2:1 (kon.) | Florida – Ottawa 2:3 (kon.)
Florida Panthers
2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Ottawa Senators
Neděle 03.03.2019, 23:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (01:45:29)

1. Rudolfs Balcers (OTT) 1+0
    2. Riley Sheahan (FLA) 0+1
    3. Aleksander Barkov (FLA) 1+0

Zack Smith poslal hostující celek jako první do vedení, následně za domácí ještě před polovinou třetiny dokázal Aleksander Barkov srovnat. Floridu poslal do vedení v čase 15:36 Troy Brouwer. 2:1 vedla Florida po první třetině.

Dva přesné zásahy přidal ve druhé třetině hostující celek, který tak otočil vývoj zápasu. Brian Gibbons srovnal, a pak v závěru poslal hosty do vedení přesnou těčí mezi betony domácího brankáře Rudolfs Balcers.

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, Ottawa uhájila těsnou výhru.

59:57
    Mike Hoffman trefil tyčku!

59:47
    Magnus Pääjärvi zkoušel trefit odkrytou branku, což se mu nepodařilo, a tak kotouč končí mimo branku. Icing.

59:08
    Anders Nilsson kryje ránu, kterou vyslal Mike Hoffman.

59:00
    Poslední minuta hry, šest na čtyři.

58:46
    Florida hraje bez brankáře.

58:07
    Florida hraje přesilovku, ale zatím se nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

57:12
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., podrážení).

56:57
    Domácí hrají v plném počtu. Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:23
    Michael Matheson to zkoušel při vlastním oslabení, ale do šance se nepropracoval.

55:07
    Hostující celek má nyní možnost své vedení navýšit, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Florida se musí bránit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Barkov (Pysyk, Yandle), 16. Brouwer (Sheahan) – 6. Z. Smith (Pageau, Pääjärvi), 26. Gibbons (Ceci, White), 38. Balcers (DeMelo, Wolanin)

Florida Panthers: Luongo (Montembeault) – Matheson, Ekblad, Yandle, Pysyk, McCoshen, Brown – Huberdeau, Barkov, Hoffman – Hawryluk, Trocheck, Dadonov – Vatrano, Sheahan, Brouwer – J. McGinn, Borgström, Hunt.
    Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – Chabot, DeMelo, Harpur, Ceci, Borowiecki, Wolanin – B. Tkachuk, Tierney, White – Duclair, Pageau, B. Ryan – Z. Smith, O. Lindberg, Pääjärvi – Balcers, Gibbons, Bødker.

Rozhodčí: Watson, Rehman – Nagy, Alphonso

Diváci: 11.752