Waregem – Gent 1:3 (kon.) | Lokeren – Anderlecht 1:2 (kon.) | Antverpy – Eupen 2:1 (kon.)
konec
Royal Antverpy FC
2:1 (0:0)
KAS Eupen
Neděle 03.03.2019, 20:00 • Het Bosuilstadion, Antverpy • Belgická liga • 28. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Doufám že jste si dnešní zápas velmi užili a přeji vám hezký zbytek večera. Loučí se s vámi Jiří Polášek. (22:03:46)
   
  Tak to co jsme viděli v druhém poločase bylo tedy hodně bláznivé. Ne moc dlouho po začátku rozvlnily síť poprvé Antverpy. Za chvíli ale Eupen kontroval a bylo to 1:1. Po promarněné obrovské šanci chvíli po gólu hostů už ale domácí tým slavil znovu. Marně. Rozhodčí po konzultaci s VAR branku neuznal. Antverpy to na chvíli omráčilo, ale poté opět dokázaly vsítit gól. Ten byl však z jasného ofsajdu. To se stalo ještě jednou, ale pak se stala opačná situace, než u prvního neuznaného. Po konzultaci s VAR nyní rozhodčí zrušil ofsajd a Antverpy vedly 2:1. To hosty dorazilo a už si skoro žádnou šanci nevypracovali.
   
  Držení míče: 55 % : 45 %.
  Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:4.
   
  90+4
  Konec zápasu.
   
  90+4
  Van Crombrugge si nyní vyběhl až skoro na polovinu, kde zkusil centr až do vápna. Tam ho sice jeden z jeho spoluhráčů zachytil, ale při následné přihrávce už ho odebral domácí obránce.
   
  90+3
  Nyní se ale opět domácí tým připravil o šanci, když byl úplně zbytečně faulován jeden z hráčů protivníkova celku.
   
  90+2
  Hosté se snaží, jak můžou, ale Antverpy jsou herně v pohodě, jsou precizní, netlačí je čas a tak jen zdržují a snaží se přiblížit bezpečně konec zápasu.
   
  90+1
  Nastavují se 4 minuty od konce základní hrací doby.
   
  90
  Přímý kop ve prospěch domácího týmu byl rozehrán do vápna, kde si na něj počkal jeden z domácích hráčů a míč odpálil těsně nad branku.
   
  89
  Blondelle z dnešního zápasu taky neunikne bez karty.
   
  89
  No, tak ani Haroun nakonec neunikne žluté kartě po své hře proti pravidlům.
   
  88
  Z přímého kopu ale hosté nic nevytěžili a míč, sice z hezké střely, ale přeletěl branku. Šance hostů se tak pomalu rozplývají.
   
  87
  V blízkosti domácího vápna ale přišel faul Yatabarého a ten dostává po zásluze žlutou kartu.
   
  86
  Hosté jsou nakonec uznaným gólem hodně opaření a překvapeni, zatímco Anverpy hrají v pohodě, hru stáhly a nikam nespěchají. Kam by taky spěchaly, že ano?
  84. Jonathan BOLINGI - 1:1
   
  84
  Antverpy právě vstřelily branku!
  Autorem branky je JONATHAN BOLINGI. Ale pozor!! Po krátké rozprávce s rozhodčím si hlavní muž zápasu zavolal a po konzultaci s VAR gól nakonec uznal. Antverpy tedy vedou 2:1. Bolingi uklidil míč do branky po pozemním centru.
   
  83
  Nyní už musí být domácí pořádně naštvaní. V pořadí třetí gól jim byl odebrán. Nyní opět pro ofsajd. Toto asi hodně zabolí.
   
  82
  Domácí opět drží hráče v bílých dresech zavřené na jejich vlastní půli. Zase se tlak stupňuje a hosté už nestíhají.
   
  81
  Další ofsajd zbrzdil akci Antverpského celku. Ten si měl zahrát rohový kop, ale všechno bylo odvoláno se zvednutým praporkem.

  Jiří Polášek

  Branky: 52. Owusu Acheampong, 84. Bolingi – 56. Ocansey

  Karty:   29. Lamkel Zé (ANY), 77. Jelle Van Damme (ANY), 87. S. Yatabaré (ANY), 89. Haroun (ANY) – 17. Lazare Amani (EUP), 89. Blondelle (EUP)


  Držení míče: 55 % : 45 %.
  Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:4.
  Royal Antverpy FC: Bolat – Buta, Arslanagic (47. Batubinsika), Jelle Van Damme, Jukleröd – Haroun, Refaelov, Hairemans – Lamkel Zé (64. Baby), Mbokani, Owusu Acheampong (68. Bolingi).
  Náhradníci: De Winter – Baby, Batubinsika, Bolingi, Opare, Simão, S. Yatabaré.

  KAS Eupen: Van Crombrugge – Castro-Montes, Bushiri, Blondelle, Gnaka – Mulumba, Lotiès, García – Fall, Lazare Amani (71. Schouterden), Ocansey (76. Pollet).
  Náhradníci: Nurudeen – Ch. Keita, Milićević, Schouterden, Pollet.