Waregem – Gent 1:3 (kon.) | Lokeren – Anderlecht 1:2 (kon.) | Antverpy – Eupen 2:1 (kon.)
Sporting Lokeren
1:2 (0:1)
RSC Anderlecht
Neděle 03.03.2019, 18:00 • Daknamstadion, Lokeren • Belgická liga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky belgické ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Sporting Lokeren a RSC Anderlecht.

Sporting Lokeren odehrál 27 zápasů s bilancí 4-5-18 a získal 17 bodů. V tabulce je na poslední pozici . Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Antverpami 2:1. Nestačil na Waregem 0:3, Kortrijk 1:2, St. Lutych 1:3 a na Mouscron 0:1.

RSC Anderlecht odehrál 27 zápasů s bilancí 12-6-9 a získal 42 bodů. V tabulce je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Eupenem 2:1 a s Antverpami´1:0. Nestačil na St. Lutych 1:2. Remizoval s Waregemem 0:0 a Club Bruggy 2:2.

Sporting Lokeren: Verhulst – Tirpan, Diaby, Filipović, Deschacht, A. Skúlason – Mareček, Overmeire, Cevallos – Saroka, Musona.
    Náhradníci: De Wolf – Ben Harush, Benchaib, Mpati Bibuangu, Jakub Řezníček, Symons, Terki.

RSC Anderlecht: Didillon – D. Appiah, Mbodji, Lawrence, Milić – Verschaeren, Žulj, Amuzu, Kums, Bolasie – Santini.
    Náhradníci: Boeckx – Bakkali, Doku, Gerkens, Kayembe, Obradović, Sanneh..

1

1
    Hosté hrají v modrém, domácí pak v bílém.

2
    Hned z kraje zápasu budou domácí rozehrávat rohový kop. Ari Skúlason centroval před branku. S jeho pokusem si obrana RSC dokázala poradit. Následně akce pokračovala dál a míč má Thomas Didillon.

3
    Mickaël Tirpan Vhazovali na své polovině, o míč ale přišli, a tak mohou hrát hosté.

5
    Hosté rozehrávají rohový kop, Peter Žulj centroval před branku, centr se snesl před branku. Obrana byla připravená.

6
    Yannick Bolasie zakončoval z velké dálky, jeho rána končí mimo. Vykopávat bude Davino Verhulst.

6
    Knowledge Musona se dopustil útočného faulu, rozehrávat budou hosté od své branky. Nikam se ale neženou.

8
    Rohový kop pro domácí celek. Obrana si s centrem před branku dokázala poradit. Následovat bude po zásahu Žulje další.

10
    Domácí Lokeren hraje nyní aktivněji, hostují celek se dostal pod tlak.

12
    Olivier Deschacht to zkoušel dlouhou přihrávkou na spoluhráče, ale jeho pas byl nepřesný. Ari Skúlason tak mohl jen zatleskat za dobrý nápad.

13
    Anderlecht nyní vybojoval rohový kop, domácí obrana si dokázala snadno poradit.

14
    Další rohový kop, již čtvrtý, sedmý roh zápasu. Peter Žulj bude centrovat před branku. Obrana na první tyči byla připravená a bleskově odehrála.

16
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Dennis Appiah výborně nacentroval před branku, kde byl volný IVAN SANTINI. Dobře hlavičkoval mimo dosah brankáře. Davino Verhulst nedokázal zareagovat.
    16. Ivan SANTINI - 0:1

19
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše na polovině hrací plochy, kde probíhají souboje o míč.

20
    Davino Verhulst musel hodně vyběhnout ze své branky, aby byl u míče první a překazil hostující akci.

21
    Yannick Bolasie špatně centroval na druhou stranu, míč končí mimo hrací plochu, rozehrávat tak bude od své branky domácí brankář.

22
    Anderlecht kombinuje na polovině hrací plochy a jakmile se mu naskytne možnost zaútočit, využije jí.

24
    Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

25
    Rohový kop znovu pro hostující celek. Velmi účinný styl hry praktikuje hostující celek.

25
    Balon končí nad brankou, dostal ho tam obránce, takže rohový kop se bude opakovat. Sven Kums zkusí své štěstí. Obrana si dokázala poradit.

27
    Domácí celek to zkoušel rychlým přenesením hry, ale byl jeden z hráčů nachytaný v postavení mimo hru.

27
    Anderlecht rozehrává od své branky.

28
    Jakov Filipović vybojoval pro sebe autové vhazování na útočné polovině.

29
    Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není. Sledujeme klidnější pasáž hry bez výraznějších šancí.

29
    Žlutou kartu dostává Yannick Bolasie (RSC Anderlecht).

30
    Půlhodina hry je pryč, hostující celek vede o jednu branku. Mnoho zajímavých fotbalových momentů k vidění nebylo.

31
    Bambo Diaby skvěle odhlavičkoval centr před branku na rohový kop. Na poslední chvíli zapracovala dobře domácí obrana.

32
    Antonio Milić pálil z velké dálky, podle toho také jeho rána vypadala, míč končí vysoko nad.

33
    Anderlecht pokračuje v aktivní hře, osmý rohový kop pro hosty. Obrana si znovu poradila.

34
    José Francísco Cevallos výborně zakončoval z rychlé akce, Thomas Didillon vyrazil jen na rohový kop.

35
    Vhazovat na své polovině budou hosté.

36
    Anderlecht kontroluje hru, hraje na útočné polovině, jeho akce byla zakončená zblokovanou ránou.

38
    Jeden z domácích hráčů zkoušel přenést hru vysokým centrem, ten však končí mimo.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, hostující celek vede o jednu branku, ale nyní se musí bránit tlaku soupeře.

40
    Lokeren vybojoval rohový kop, pátý svůj.

42
    Thomas Didillon dobře komunikoval s obránci, vyběhl si pro míč a povedeným výkopem založil útočnou akci. Jeho kolegové nezakončili.

44
    Další rohový kop pro hosty. Ti tak mají možnost navýšit své vedení. Gólman ale snadno vybojoval míč.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+0

Ivan Santini je zatím jediným střelcem tohoto zápasu, a tak vede po prvním poločase vede hostující celek o jednu branku.

46

47
    Zápas pokračuje druhým poločasem a ani jeden z trenérů se pro změnu v sestavě nerozhodl.

48
    Hostující celek se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale do střelecké pozice se nedostal.

50
    Yannick Bolasie zakončoval z velmi dobré pozice, Jeho ránu po zemi do středu branky kryje snadno Davino Verhulst.

51
    Lukáš Mareček se marně pokoušel něco vymyslet před brankou. Míč mají domácí, kteří otáčejí směr hry.

53
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

54
    Davino Verhulst vykopl velmi dobře od své branky. Peter Žulj zakončoval parádní ránou. Jeho střela jen o malý kousek minula branku.

56
    Deset minut hry ze druhého poločasu hry je pryč, sledujeme hru spíše na polovině hrací plochy a mírnou převahu mají hosté.

57
    Davino Verhulst vykopává od své branky. Přenechal míč obráncům, kteří otáčí směr hry.

58
    Dennis Appiah fauloval před svou brankou domácího hráče. Následný volný kop Lokeren neproměnil.

60
    Sporting kombinuje na polovině hrací plochy, kde se pokouší vymyslet recept na hostující obranu.

61
    Žlutou kartu dostává Killian Overmeire (Sporting Lokeren).

62
    James Lawrence výborně centroval před branku, jeho pokus byl ale nepřesný.

62
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Francis Amuzu, přichází Pieter Gerkens.

63
    Rozehrávat budou hosté na polovině hrací plochy. Yari Verschaeren sice překonal brankáře, ale obrana byla připravená a odehrála míč.

65
    Anderlecht vybojoval rohový kop. Centr se snesl před branku, kde byla připravená obrana.

67
    Antonio Milić Antonio Milić výborně nacentroval před branku, míč se snesl do míst, kde byl PIETER GERKENS. Jeho hlavička byla přesná.
    67. Pieter GERKENS - 0:2

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

71
    Žlutou kartu dostává Peter Žulj (RSC Anderlecht).

74
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, Ivan Santini vyslal do šance spoluhráče, ale zpracování bylo nepřesné.

76
    Anderlecht hraje aktivně, snaží se navýšit své vedení, ale obrana Lokerenu je nyní pozorná.

77
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Antonio Milić, přichází Ivan Obradović.

78
    Davino Verhulst rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se dostali na útočnou polovinu, kde kombinují.

79
    Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází Mehdi Terki.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu, sledujeme aktivní hru hostujícího celku, který vede o dvě branky a míří za výhrou.

81
    Peter Žulj vedl útočnou akci svého celku, domácí obrana si poradila jen za cenu rohového kopu. Yannick Bolasie bude centrovat před branku.

81
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic se prosazují domácí a je zaděláno na drama. Ránou z bezprostřední pozice se prosazuje JOSÉ FRANCÍSCO CEVALLOS.
    81. José Francísco Cevallos - 1:2

83
    Mehdi Terki vedl další akci svého celku, následně hlavičkoval Anton Saroka. Jeho pokus tak tak zastavila obrana za cenu rohu.

85
    Mehdi Terki se snaží co nejrychleji vrátit hru na útočnou polovinu, nyní se i hlasitě ozývají fanoušci Lokerenu.

86
    Z pohledu domácího celku nyní čas ubíhá velmi rychle. Anderlecht se musí bránit.

87
    Domácí celek se dopustil útočného faulu, a tak budou rozehrávat hosté.

88
    Domácí trenér nabíhá své svěřence k maximální aktivní hře a snaže co nejrychleji získat balon.

90
    Probíhá poslední minuta poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Čtyři minuty se budou nastavovat.

90+2
    Hostující celek stále brání těsný náskok, domácí se snaží hrát co nejaktivněji.

90+2
    Žlutou kartu dostává Sven Kums (RSC Anderlecht).

90+3
    Domácí hráči se snaží hrát co nejlépe, ale mají problémy s finální přihrávkou.

90+4
    Začala poslední nastavená minuta,

90+4
    Thomas Didillon bude odkopávat od své branky.

90+4

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 8:11.

Hostující celek se dostal v průběhu zápasu do dvoubrankového vedení, domácí sice v závěru dokázali snížit, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Body z tohoto zápasu tak bere Anderlecht. (19:54:23)