Guingamp – Nantes 0:0 (kon.) | Lille – Dijon 1:0 (kon.) | Nice – Štrasburk 1:0 (kon.)
Lyon – Toulouse 5:1 (kon.) | Marseille – Saint-Étienne 2:0 (kon.)
Olympique Lyon
5:1 (3:1)
Toulouse FC
Neděle 03.03.2019, 17:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 27. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:03:37)

Máme za sebou utkání 27. kola francouzské Ligue 1, ve kterém Lyon na domácím hřišti převálcoval Toulouse v poměru 5:1. Jako první se prosadil už po deseti minutách hry Depay, avšak o chvíli později vyrovnal Dossevi. Po půl hodině hry vrátil domácím vedení Traoré a za pět minut navýšil na 3:1 Fékir. Ve druhém poločase se dvakrát prosadil Dembélé, jenž přerušil sérii šesti zápasů vez vstřeleného gólu. Lyon nadále zůstává na třetím místě, na druhé Lille ztrácí pět bodů, Toulouse zůstává na místě patnáctém.

90+4

90+3
    V poslední minutě zápasu ještě mohl šestý gól vstřelit Tanguy NDombèlé, jeho pokus ale skončil těsně vedle pravé tyčky.

90+2
    Proti Depayovi se rozběhla hned dvojice protihráčů, Holanďan přihrávku na Fékira přes obránce nepropasíroval.

90+1
    V ofsajdové pozici byl chycen Max-Alain Gradel, jenž se nenápadně snažil najít místo za obranou soupeře.

90
    Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

89
    Yassin Fekir svým centrem našel přesně místa, kde se pohyboval Memphis Depay. Ten si ale nedokázal ideálně zpracovat balón, což mělo vliv i na zakončení, které skončilo vedle Reynetovi svatyně.

88
    Z brejku se pokusil zahrozit Jimmy Durmaz, tomu však s ledovým klidem odebral balón Jason Denayer.

87
    Ani Lyon se už nikam nijak zvlášť nežene, evidentně mu čtyřgólové vítězství stačí.

86
    Toulouse zjevně nechce inkasovat další branky, navíc když mají o jednoho hráče v poli méně, na svou polovinu se tak stahuje bránit i útočník Sanogo.

85
    Po přímém kopu Depaye to v hledišti jen zahučelo, holandský záložník minul branku jen o kousek.

84
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Martin Terrier.
    83. Červená karta

83
    Toulouse dohraje o deseti! Bertrand Traoré by běžel sám na bránu, kdyby ho zezadu nezfauloval Yannick Cahuzac, ten už žlutou kartu na svém kontě měl, od sudího ale vidí přímo červenou kartu!

82
    Po pravé straně se snažil proháčkovat Léo Dubois, od balónu ho ovšem naprosto čistě odstavil Christopher Jullien.

81
    Velký moment pro Yassina Fékira, jenž poprvé nastupuje v dresu Lyonu v mistrovském utkání. Navíc má možnost si zahrát se svým starším bratrem Nabilem.

80
    Dlouhý nákop za obranu se pokusil zpracovat Nabil Fékir, avšak nepovedlo se.

79
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Yassin Fekir.

Milan Huppert

Branky: 10. Depay, 30. B. Traoré (Dubois), 35. Fékir (pen.), 67. M. Dembélé (NDombèlé), 71. M. Dembélé (Fékir) – 15. Dossevi

Karty:   55. Cahuzac (TOU)   83. Cahuzac (TOU)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 12:14.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, F. Mendy (72. Rafael) – NDombèlé, Tousart, B. Traoré (84. Terrier), Fékir (C) – Depay, M. Dembélé (79. Fekir).
    Náhradníci: Gorgelin – Aouar, Pape Diop, Rafael, Tete, Terrier, Fekir.

Toulouse FC: Reynet – Amian, Šoji, Jullien, Sylla – Dossevi, Sangaré, Sidibé (61. Durmaz), Cahuzac, Gradel (C) – Jean (54. Sanogo).
    Náhradníci: Goicoechea – Mubele, Sanogo, García, Durmaz, Diakité, Bostock.

Rozhodčí: Léonard – Lang, Jouannaud