Heerenveen – Willem II 4:2 (kon.) | Groningen – Venlo 3:2 (kon.) | Alkmaar – Sittard 4:2 (kon.)
Feyenoord – Emmen 4:0 (kon.)
SC Heerenveen
4:2 (3:0)
Willem II Tilburg
Neděle 03.03.2019, 14:30Nizozemská Eredivisie • 24. kolo

Děkuji vám za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu! (16:29:20)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:5.
    Střely mimo: 3:7.
    Rohy: 9:3.
    Ofsajdy: 2:1.
    Fauly: 11:10.

Nádherný zápas se skvělou zápletkou je za námi! Šťastnější budou domácí, kteří zvítězili 4:2, přičemž základ ke třem bodům položili již v první půli, kdy se třikrát trefili (Vlap, 2x Lammers). Do druhého poločasu vstoupili hosté s tím, že nemají co ztratit a pokusí se soupeře co nejvíce potrápit. To se jim povedlo, když skóroval Isak. Po brance, kterou dal Pavlidis to bylo již jen o jediný gól! Jenže pětadvacet minut před koncem se nechal zbytečně vyloučit obránce Meissner, takže hosté dohrávali o deseti. Přesto se tlačili kupředu a měli několik velkých šancí, nic však už nedokázali využít. A tak přišla poslední tečka za výsledkem, v nastaveném čase pojistil výhru Rienstra.

90+5
    90+4. Ben RIENSTRA - 4:2

90+4
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Na levé straně se ve vápně dostal k míči Woudenberg, předkopl si ho, čímž vylákal brankáře ven z branky, obránce Heerenveenu se ale ke kulatému nesmyslu dostal jako první a servíroval jej na hranici malého vápna, kde byl nikým neobsazený BEN RIENSTRA, jemuž se povedlo skórovat – 4:2!

90+3
    Za námi je více než polovina nastavení. Hostům moc času ke srovnání nezbývá.

90+2
    Žlutou kartu za svůj faul obdržel Heerkens.

90+1
    Aktivní Tapia se dostal ke střele z levé strany, ale Hahn byl pozorný a jeho pokus lapil.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut!

89
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Jizz Hornkamp, přichází Ibrahim Dresevic.

88
    Domácí začínají tahat čas. Ošetřovat se nechává zřejmě kvůli křečím Hornkamp.

87
    Na druhé straně si obrana Willemu II. poradila s centrem z levé strany, Wellenreuther vykopává.

86
    To je neuvěřitelné! Tapia kličkoval ve vápně, přihrál pod sebe, kde střílel na bližší tyč Crowley, jenže orazítkoval konstrukci branky!

85
    Hostům čas utíká velmi rychle, nyní zbývá něco kolem pěti minut plus případné nastavení.

84
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Mitchell van Bergen, přichází Pelle van Amersfoort.

84
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Pol Llonch, přichází Kristofer Kristinsson Ingi.

83
    Van Bergen si nerozuměl s Lammersem, takže první u míče byl brankář Wellenreuther. Ten pošle dlouhý výkop do pole.

82
    Obrana Willem II odvrátila centr z levé strany na polovinu hřiště. U míče stále domácí.

Milan Šplíchal

Branky: 4. Vlap, 10. S. Lammers (pen.), 35. S. Lammers, 90+4. B. Rienstra – 54. Isak, 63. Pavlidis

Karty:   90+2. Heerkens (WLM)   68. Meißner (WLM)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:10.
    SC Heerenveen: Hahn – Hornkamp (89. Dresevic), Höegh, Pierie, Woudenberg – B. Rienstra, Vlap, Kobajaši – van Bergen (84. van Amersfoort), S. Lammers, Johnsen (69. Mihajlović).
    Náhradníci: Bednarek – Dresevic, R. Kongolo, Mihajlović, Thorsby, Skovgaard, van Amersfoort, Hajal.

Willem II Tilburg: Wellenreuther – Heerkens, Meißner, van den Bogert, Palacios – Dankerlui, Tapia, Llonch (84. Kristinsson Ingi), Crowley – Isak, Pavlidis (71. Anita).
    Náhradníci: Brand, Woud – Anita, Coulibaly, Kristinsson Ingi, McGarry, Saddiki, Özbiliz.