New Jersey – Columbus 1:2 (0:2 po s.n.) | Boston – Carolina 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Ottawa 5:4 (2:0 po s.n.)
Pittsburgh – Florida 3:2 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 5:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.)
Dallas – NY Rangers 1:0 (kon.) | Colorado – Detroit 4:3 (po pr.) | Arizona – Anaheim 1:3 (kon.)
Los Angeles – Montreal 1:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
New Jersey Devils
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 06.03.2019, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské NHL. Dnes se spolu podíváme na zápas mezi New Jersey Devils a Columbus Blue Jackets.

Blue Jackets se příliš nedaří. Z posledních 5ti zápasů vyhráli pouhé 2 a to když porazili San Jose a Flyers. Od té doby přišly 2 prohry. Nejprve s Oilers 0:4 a v minulém zápase s Jets 2:5. Mezi úspěšné střelce se zapsali Foligno a Jones. V tabulce Východní konference najdeme Jackets na 9. místě se 75 body. Boj o divoké karty do play off je hodně těsný a Columbus potřebuje body jako sůl.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Panarin – 25 + 48
    2. Duchene – 28 + 33
    3. Atkinson – 35 + 25

Ani Devils nezažívají ideální období. Z posledních 5ti zápasů si připsali pouhé 2 body za výhru nad Montrealem. Devils naopak podlehli Rangers 2:5. Flames 1:2, Flyers 3:6 a v minulém zápase Bostonu 0:1. Boston byl v zápase lepším týmem, Devils přestřílel 30:20 a jediný gól zaznamenal Marchand. V tabulce Východní konference najdeme Devils na 14. místě s 58 body.
    1. Palmieri – 26 + 22
    2. Hischier – 17 + 27
    3. Zajac – 14 + 23
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New Jersey Devils: Schneider (Blackwood) – Severson, A. Greene, C. Carrick, Vatanen, Santini, Butcher, J. Jakovlev – Stafford, Zajac, Bratt – Coleman, Agostino, J. Anderson – Lappin, M. McLeod, Pietila – Rooney, Gabriel.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, Kukan – Panarin, Duchene, Atkinson – N. Foligno, Wennberg, J. Anderson – Dzingel, Dubois, Bjorkstrand – Hännikäinen, Jenner, Dubinsky.

Rozhodčí: Pollock, Lambert – Nowak, MacPherson.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí Devils.

00:54
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak to byl rychlý start v podání Columbusu! Hostující tým se usadil ve třetině, když se ke střele od modré dosta David Savard, který minul branku,ale kotouč se od zadního mantinelu vrátil zpět před branku, kde ho do prázdné uklidil CAM ATKINSON.
    Asistence: David Savard a Markus Nutivaara.
    00:54 Cam ATKINSON - 0:1

01:50
    Columbus si vynutil výhodu a nyní hraje se 6ti hráči.

02:31
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Michael McLeod – 2 min., podrážení).

02:40
    Blue Jackets jsou ve třetině soupeře,ale Panarinovi střela nesedla a kotouč doklouzal do středního pásma.

03:10
    Domácí dobře brání a nyní se jim podařilo znovu vyhodit kotouč přes všechny čáry.

03:50
    Josh Anderson s kotoučem pěknou otočkou po forehandu otočil před branku,ale Cory Schneider měl beton pevně přilepený na ledě a zasáhl.

04:20
    Kotouč je u Bobrovskijho, tohle oslabení domácí zvládnou.

04:50
    Domácí jsou zpátky v plném počtu,ale je to Columbus kdo stále útočí.

05:30
    Po delší době máme přerušenou hru, když Cory Schneider zasáhl proti střele od mantinelu.

06:20
    Nepovedená rozehrávka Devils a kotouč má znovu hostující tým.

07:20
    Sergej Bobrovskij předvedl tygří skok a zastavil kotouč, který mířil za brankovou čáru!

08:20
    Bratt vypálil od modré, jeho pokus brankář neviděla,ale kotouč mířil mimo branku.

08:58
    Devils se usadili ve třetině soupeře a kombinují podél mantinelů.

09:31
    Jesper Bratt se pěkně vytočil do forehandu,ale jeho pokus na druhou tyč brankář vykopl betonem.

10:16
    Josh Anderson se krásnou kličkou dostal za bránícího hráče,ale střela z ideální pozice ze středu mu nesedla a netrefila branku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:59
    Kenny Agostino tečoval nahrávku do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

11:38
    Stefan Noesen se po delší době vrátil do sestavy Jersey a nyní táhnul protiútok, bohužel pro domácí nenahrál přesně a kotouč mají hostě.

12:30
    Kevin Rooney vypálil od pravého mantinelu, jeho pokus Sergej Bobrovskij kryje a přerušuje hru.

13:10
    Columbus má kotouč ve svém držení a kombinuje ve vlastní třetině.

13:59
    Damon Severson se pěknou kličkou zbavil obránce, ale jeho dělovka prolétla těsně kolem pravé tyče!

14:10
    Devils se usadili ve třetině soupeře a střílí z každé pozice.

14:50
    Oliver Bjorkstrand vyhodil kotouč do středního pásma a unavená pětice Columbusu může konečně vystřídat.

15:30
    New Jersey má poprvé v zápase souvislejší tlak, ale Sergej Bobrovskij v brance stále odolává.

16:05
    Ryan Dzingel zavezl kotouč do třetiny soupeře,ale střela jeho spoluhráče minula branku a u puku jsou zase domácí.

16:59
    Jegor Jakovlev si udělal útočný výlet, ale jeho střela minula branku.

17:27
    Sergej Bobrovskij si povyjel proti střele od modré a zasáhl lapačkou, následuje komerční přestávka.

18:05
    Kotouč je znovu ve třetině Columbusu, Devils jsou aktivnějším týmem v posledních minutách.

18:07
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., podrážení).

18:30
    Columbus může potvrdit vysokou úspěšnost v oslabení, v NHL ho v tomto ohledu najdeme na 3. pozici.

18:59
    Kotouč je u Schneidera, Blue Jackets potvrzují výborná oslabení.

19:27
    Další vyhození v podání hostů.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

A je tu konec první třetiny. V úvodním dějství se rychle prosadili hosté, když se po dorážce radovat Atkinson. Ve zbytku třetiny byli Devils aktivnějším týmem,ale puk za záda Bobrovskijho se jim nepodařilo dostat ani s výhodou přesilové hry. Naopak Columbus se po vstřeleném gólu hlavně bránil a do další třetiny by měl přidat.
    Střely po 1. třetině: Domácí – 7, Hosté – 4.
    Druhá třetina začne přibližně v 2:03.

20:01

20:01

20:50
    Artěmij Panarin vypálil z jedničky ze středu hřiště,ale jeho pokus minul branku.

21:10
    Jesper Bratt byl tvrdě naražen na mantinel a jen velmi těžce se zvedá zpět na brusle.

21:50
    Blue Jackets zamkli soupeře na polovině.

22:10
    Michael McLeod se dostal k dorážce,ale bohužel při střele upadl a nepřekonal Bobrovskijho!

22:45
    Jesper Bratt zamířil ze střídačky rovnou do šaten a uvidíme, zda se do zápasu ještě vrátí.

23:05
    Santini vypálil od modré,ale bohužel pro domácí netrefil branku.

23:50
    Jones dostal tvrdý hit v rohu kluziště,ale už je zpátky na bruslích.

24:49
    Kenny Agostino nabral rychlost, zavezl kotouč do třeriny a vypálil na druhou tyč. Jeho pokus ukryl brankář v lapačce.

25:41
    Na ledě se nám trochu přiostřuje, Josh Anderson nyní přišpendlil Agostina na mantinel – vše v rámci pravidel.

26:30
    Andy Greene vypálil golfem od mantinelu, Bobrovskij měl zakrytý výhled,ale kotouč se mezi 3 tyče nevešel.

26:59
    Travis Zajac se dostal ke kotouči před brankou,ale bohužel pro domácí minul branku a zahodil tak obrovskou šanci!

27:37
    Útočnou akci hostujícího týmu zastavuje rozhodčí pro offside.

28:20
    Agostino se dobře vrátil a získal kotouč pro Ďábly.

28:59
    Domácí tým pokračuje na stejné vlně jako v první třetině a většinu času útočí.

29:50
    Hra nemá příliš velký spád a nehraje se ve vysokém tempu.

30:05
    Columbus se po delší době usadil ve třetině soupeře, ale větší šanci si nevytvořil.

31:30
    Rooney prohrál rychlostní souboj s Folignem a z šance domácích nebylo nic.

32:38
    Matt Duchene nabral rychlost na mantinelu a vypálil,ale jeho přízemní střela mířila do středu branky.

33:05
    Stefan Noesen vypálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus Bobrovskij vyrazil lapačkou nad.

33:59
    Hra je teď plná nepřesností, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislejší tlak.

34:37
    Slibně rozjetou útočnou akci domácích zastavuje rozhodčí pro offside. Následuje komerční přestávka.

35:19
    Michael McLeod vypálil backhandem, jeho pokus vyrazil brankář ramenem.

35:59
    Duchene zavezl kotouč do třetiny soupeře,ale za brankou o něj přišel.

36:39
    Kenny Agostino získal kotouč za brankou a vytočil se s ním, jeho pokus Bobrovskij vykopl betonem.

37:00
    Devils právě vstřelili branku!
    A je srovnáno! Domácí tým byl odměněn za svou aktivitu, když Blake Coleman naznačil střelu na středu hřiště,ale nezjišťnou nahrávkou našel volného TRAVISE ZAJACA, který poslal kotouč do prázdné klece.
    Asistence: Blake Coleman a Will Butcher .
    37:00 Travis ZAJAC - 1:1

38:20
    A mohlo být ještě veseleji, ale Sergej Bobrovskij si připsal další skvělý zákrok proti střele ze středu hřiště.

38:59
    Domácí tým je vstřelenou brankou hodně povzbuzený a už je s kotoučem znovu ve třetině soupeře.

39:30
    Blue Jackets jsou po delší době u kotouče,ale jejich rozehrávka nebyla přesná a o touš přišli.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

A je tu konec i druhé třetiny. Devils pokračovali v aktivní hře a chvilku před koncem třetiny se dočkali vyrovnání, když se prosadil Zajac. Naopak Columbus je na ledě téměř neviditelný, ne příliš povedený zápas ze strany hostů potvrzuje i fakt, že za 40 minut vypálil pouze 9x na branku. Uvidíme jak oba týmy vstoupí do posledního dějství a kdo urve 2 body pro sebe.
    Střely po 2. třetině: Domácí – 12, Hosté – 9.
    Třetí třetina začne přibližně v 2:56.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

40:50
    Devils se ihned usadili ve třetině soupeře.

41:05
    Jesper Bratt se už kvůli zranění kotníku nevrátí do dnešního zápasu.

41:59
    Hra je teď opravdu pomalá, ani jeden z týmů se nikam nežene.

43:27
    Jones vypálil golfem od modré, Schneider zasahuje.

43:50
    Blake Pietila vypálil po rychlém obkroužení branky, jeho pokus skončil na helmě brankáře!

44:32
    Sergej Bobrovskij předvedl neuvěřitelný zákrok, když se stihl přesunou k druhé tyči!

45:20
    Zach Werenski nahazoval na branku, brankář měl sice zakrytý výhled, ale kotouč branku minul.

46:22
    Andy Greene se dostal ke střele z jedničky po krosové nahrávce, ale jeho pokus se otřel o tyč!

47:40
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1,ale domácí obránce si skvěle lehl a zamezil krosové nahrávce!

48:10
    Blue Jackets měli obrovský tlak, ale střela jednoho z obránců minula branku a Devils stihli vystřídat.

48:50
    Jones vypálil od modré, jeho pokus skončil v lapačce Schneidera.

49:20
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1, celou akci na sebe vzal Agostino,ale Sergej Bobrovskij zasáhl ramenem!

49:59
    Nick Lappin dostal pěknou nahrávku na střed,ale kotouč měl příliš za tělem, takže jeho pokus nebyl nebezpečný.

50:28
    Přečíslení 2 na 1 zakončil Dzingel střelou nad branku.

51:28
    Matt Duchene si dobře pokryl kotouč, ale jeho následná střela backhandem nebyla přesná a minula branku.

52:20
    Sergej Bobrovskij si poradil s tečovanou střelou od modré čáry a stav je stále 1:1.

53:39
    Nyní je Columbus u kotouče a vymýšlí jak se dostat do třetiny soupeře.

54:05
    Oba týmy hrají obezřetně, protože následující gól může být rozhodující.

54:59
    Jones přestřelil branku z dobré pozice.

55:30
    Boone Jenner vlétl do třetiny s pukem,ale jeho dělovka nebyla přesná a minula branku.

56:22
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (David Savard – 2 min., podrážení).

56:40
    Cam Atkinson vyvezl kotouč ze třetiny a ušetřil čas pro hosty.

57:16
    Druhá přesilovková formace Devils je na hřišti, uvidíme jestli se jí bude dařit lépe.

57:49
    Další z famózních zákroků Bobrovskijho v dnešním zápase, nyní se dokázal přesunout a vykopnout kotouč směřující do branky!

Michael McLeod vypálil ze středu z jedničky a trefil tyč!

58:59
    Cam Atkinson zabojoval výborně do obrany a poslal kotouč do středního pásma.

59:05
    Útočnou snahu Columbusu zastavuje čárový rozhodčí pro offside.

59:20
    Travis Zajac vypálil z otočky, jeho pokus Sergej Bobrovskij kryje.

59:39
    Kotouč mají domácí a zdá se že s ním počkají ve vlastní třetině.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

A máme za sebou i třetí třetinu, V tomto dějství gól nepadl a o vítězi utkání bude muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy. Columbus ve třetí třetině přidal a vytvořil si několik šancí,ale kotouč do branky se mu dostat nepodařilo. Devils měli v závěru výhodu přesilové hry,ale ani tentokrát ji nevyužili.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 28, Hosté – 16.

60:01

60:01
    Úvodní buly pro Columbus.

60:40
    Nepřesná nahrávka otevírala šanci pro Colemana,ale Panarin kopl do vrtule a zamezil maléru.

61:05
    Devlls mají stále kotouč ve své moci,ale střely jsme se ještě nedočkali.

61:20
    Travis Zajac si navedl kotouč na střed a vypálil, Sergej Bobrovskij si připsal další vynikající zákrok!

62:05
    Nick Lappin tečoval střelu před brankou,ale Sergej Bobrovskij zasáhl betonem! Neuvěřitelný zápas pro ruského brankáře.

62:59
    Blue Jackets se konečně dostali ke kotouči.

63:30
    Panarin vypálil ze středu hřiště,ale jeho pokus Schneider chytá.

63:50
    Matt Duchene minul branku z mezikruží!

64:05
    Cory Schneider si počkal na další střelu Duchenea a podržel domácí!

64:41
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Travis Zajac – 2 min., sekání).

64:41
    Oddechový čas pro hosty.

64:58
    Jones pálil po křižné nahrávce,ale jeho pokus byl mířil příliš vysoko!

65:00
    Prodloužení skončilo.

A je tu konec prodloužení, ani v něm jsme se rozhodujícího gólu nedočkali a o vítězi dnešního klání budou rozhodovat nájezdy!

Střely v prodloužení: Domácí – 2, Hosté – 2.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Blake Coleman se s tím nepáral a vypálil, bohužel pro domácí jeho střela mířila vysoko nad branku!

1. série
    0:1
    Cam Atkinson se rozhodl zakončit kličkou do backhandu a připisuje si úspěšný pokus!

2. série
    0:1
    Drew Stafford se rozjel pomalu a při driblingu před brankou mu kotouč odskočil a k zakončení se nedostal.

2. série
    0:2
    Artěmij PANARIN proměňuje si počkal na mezírku mezi betony Schneidera a rozhoduje o osudu utkání.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je ARTĚMIJ PANARIN, který se pomalu rozjel vstříc brance Schneidera a nakonec našel skulinku mezi jeho betony a rozjásal hostující fanoušky!
    Bez asistence.
    Artěmij PANARIN - 1:2

A je konec. O osudu utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšní pouze hosté a na 3. střelce se tak ani nedostalo. V první sérii se za domácí neprosadil Coleman za hosty naopak rozvlnil síť Atkinson. Ve druhé a rozhodující sérii nevstřelil gól Drew Stafford a svůj nájezd naopak proměnil Artěmij Panarin, který přisoudil bonusový bod Columbusu.

1. Cam Atkinson (Columbus) 1+0
    2. Travis Zajac (New Jersey) 1+0
    3. Blake Coleman (New Jersey) 0+1

To je ode mě z dnešního zápasu vše, brzy na shledanou u dalších zápasů. (03:53:30)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 37. Zajac (Coleman, Butcher) – 1. Atkinson (D. Savard, Nutivaara), rozh. náj. Panarin