New Jersey – Columbus 1:2 (0:2 po s.n.) | Boston – Carolina 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Ottawa 5:4 (2:0 po s.n.)
Pittsburgh – Florida 3:2 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 5:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.)
Dallas – NY Rangers 1:0 (kon.) | Colorado – Detroit 4:3 (po pr.) | Arizona – Anaheim 1:3 (kon.)

Filip Zadina (DET) 1+0, 5 střel, čas na ledě 18:16
    Filip Hronek (DET) 0+1, 0 střel, čas na ledě 27:07 (06:07:59)

1. Nathan MacKinnon (COL) 1+1
    2. Mikko Rantanen (COL) 1+2
    3. Tyson Barrie (COL) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 34-23; Zablokované střely: 18-13; Vhazování: 49%-51%; Hity: 28-29; Přesilové hry: 1/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.

Filip Zadina sice po přihrávce svého krajana Filipa Hronka přiblížil Red Wings v samotném závěru zápasu k vítězství a ukončení série sedmi porážek v řadě, jenže hosté ani napotřetí nedokázali jednobrankové vedení udržet a v prodloužení navíc dokonal obrat Nathan MacKinnon. Konečný výsledek důležitého utkání pro domácí. Colorado Avalanche 4 Detroit Red Wings 3.

62:29 Nathan MACKINNON - 4:3

62:29
    Colorado právě vstřelilo branku!
    NATHAN MACKINNON zamíchal na vrcholu mezikruží po přihrávce Mikka Rantanena z levého křídla rychle s pukem a krásnou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Jonathana Berniera pravý horní roh brány! Avalanche dokonali obrat! Asistence: Mikko Rantanen.

62:20
    Andreas Athanasiou mohl rozhodnout, jenže jeho střela z bodu levého kruhu minula bližší horní roh brány.

61:34
    Filip Zadina na pravém křídle vystřelil od hrazení a Semjon Varlamov jeho střelu vyrazil pravým betonem.

60:35
    Oba týmy se dostaly do zakončení. Mikko Rantanen nejprve bekhendem přestřelil bránu, zatímco hosté poté u pravé tyče ztroskotali na domácím brankářovi.

60:01

Red Wings v Pepsi Center třikrát přišli o vedení, a tak nás čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání v Denveru. Colorado Avalanche 3 Detroit Red Wings 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:47
    Mikko Rantanen v levém kruhu zamíchal s pukem a krásnou střelou zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, puk ale nakonec skončil na horní tyči! Neskutečný závěr utkání.

59:30
    Nathan MacKinnon na levém křídle vypálil z ostrého úhlu bez přípravy a jeho rána mířila k přední tyči, jenže Jonathan Bernier se stačil včas přesunout.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 22. Compher (Söderberg, C. Wilson), 49. Rantanen (Barrie, Landeskog), 59. Barrie (Rantanen, MacKinnon), 63. MacKinnon (Rantanen) – 17. Kronwall (Vanek, Nielsen), 43. Kronwall (J. de La Rose, Abdelkader), 58. Zadina (Hronek, Vanek)

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Zadorov – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Söderberg, Compher – Brassard, Jost, Calvert – Dries, Kerfoot, Andrighetto. Hlavní trenér: Jared Bednar.
    Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Kronwall (A), Daley, DeKeyser, Hronek, Bowey, Ericsson – Bertuzzi, D. Larkin, Mantha – Glendening, Athanasiou, Zadina – Vanek, Nielsen (A), Helm – Abdelkader (A), J. de La Rose, Rasmussen. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Tom Chmielewski. Čároví: Travis Gawryletz, Brian Mach

Diváci: 18011