New Jersey – Columbus 1:2 (0:2 po s.n.) | Boston – Carolina 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Ottawa 5:4 (2:0 po s.n.)
Pittsburgh – Florida 3:2 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 5:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.)
Dallas – NY Rangers 1:0 (kon.) | Colorado – Detroit 4:3 (po pr.) | Arizona – Anaheim 1:3 (kon.)
Los Angeles – Montreal 1:3 (kon.)
Colorado Avalanche
4:3 (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Detroit Red Wings
Středa 06.03.2019, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Těžko tomu uvěřit, ale Detroit je v letošní sezóně NHL druhým nejhorším týmem v lize hned po Ottawě. Red Wings prohráli sedm utkání v řadě a hodně špatnou sérii se budou snažit ukončit na ledě Colorada, které bojuje o účast v playoff a rozhodně dá do zápasu všechno. Pro Avalanche navíc hovoří fakt, že vyhráli poslední tři vzájemná střetnutí. Jak dopadne dnešní?

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Zadorov – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Söderberg, Compher – Brassard, Jost, Calvert – Dries, Kerfoot, Andrighetto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Kronwall (A), Daley, DeKeyser, Hronek, Bowey, Ericsson – Bertuzzi, D. Larkin, Mantha – Glendening, Athanasiou, Zadina – Vanek, Nielsen (A), Helm – Abdelkader (A), J. de La Rose, Rasmussen. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Tom Chmielewski. Čároví: Travis Gawryletz, Brian Mach.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V Pepsi Center proběhla minuta ticha na uctění památky bývalého kanadského hokejisty a člena síně slávy Teda Lindsayho, který se narodil 29. července 1925 a zemřel letos 4. března 2019.

00:01

00:01
    Utkání v Pepsi Center bylo zahájeno a jsme zvědavi, zda se dnes Colorado přiblíží k účasti v playoff.

00:34
    Mikko Rantanen se dostal u pravé tyče do první šance, jeho bekhendová střela ale skončila za bránou Wings.

01:20
    Colin Wilson na bodu levého kruhu zakončil protiútok Colorada dva na dva rychlou střelou zápěstím, kterou Jonathan Bernier na přední tyči hrudí vyrazil.

01:52
    Nikita Zadorov na levém křídle vypálil od modré čáry a Jonathan Bernier tentokrát kotouč sevřel v náručí.

02:56
    Erik Johnson na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela byla těsně před bránou zablokována.

03:50
    Gabriel Landeskog přišel za vlastní bránou o puk a Dylan Larkin ho okamžitě posílal do mezikruží, situaci ze strany Colorada ale zachránil Colin Wilson.

04:40
    Jonathan Bernier vyrazil střelu Colorada, která přišla na pravém křídle od modré čáry, a u levé tyče se dostal k dorážce J. T. Compher, z ostrého úhlu ale neuspěl.

05:14
    Darren Helm vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a jeho střela byla Avalanche úspěšně zablokována.

06:06
    Avalanche byli dvakrát hlasitě varování kvůli postavení mimo hru a nakonec útočné pásmo opustili.

06:28
    Trevor Daley na pravém křídle vypálil od modré čáry směrem na přední tyč, kde připravený Semjon Varlamov lapil kotouč do lapačky. Komerční přestávka.

06:34
    Anthony Mantha vystřelil na pravém křídle od hrazení a Semjon Varlamov opět předvedl v akci svou lapačku.

07:11
    Mikko Rantanen vystřelil na bodu pravého kruhu z otočky a jeho střela byla před bránou zablokována.

07:25
    Red Wings napálili puk ze středového kruhu na bránu Avalanche a Semjon Varlamov ho podržel v lapačce.

07:55
    Colin Wilson vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a jeho střela minula vzdálenější pravý horní roh brány.

09:05
    Red Wings se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a delší pasáž hry bez přerušení byla ukončena.

09:08
    Nakonec se nejednalo v podání hráčů Red Wings o postavení mimo hru, ale zakázané uvolnění. Oprava.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:14
    Dylan Larkin na pravém křídle z ostrého úhlu nahodil puk bekhendem před bránu, kde ho tečoval těsně vedle vzdálenější levé tyče brány Anthony Mantha.

10:57
    Andreas Athanasiou na levém křídle vystřelil od hrazení a Jonathan Bernier na přední tyči kotouč zachytil. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

11:24
    Avalanche se nepodařilo rozehrát podél střídaček a kotouč zamířil podél hrazení na zakázané uvolnění.

12:24
    Nathan MacKinnon na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu bekhendem a minul vzdálenější pravou tyč brány.

13:53
    Nikita Zadorov na levém křídle od modré čáry nahodil puk na bránu a kotouč se od ledu odrazil do lapačky Jonathana Berniera. V Pepsi Center čekáme na gól.

14:45
    Derick Brassard byl vyloučen za hákování a Red Wings si po komerční přestávce zahrají první přesilovou hru.

14:50
    Filip Hronek nedosáhl na modré čáře na zpětnou přihrávku Dylana Larkina a hosté se sami připravili o útočné pásmo. Hodně špatný začátek přesilové hry.

15:57
    Niklas Kronwall musel rozehrávat zpoza brány poté, co Avalanche potřetí v řadě vyhodili puk ze svého pásma.

16:29
    Filip Zadina napřáhl k táhlé střele, která byla Avalanche přizvednuta do ochranné sítě. Skvělá práce obrany.

16:36
    Filip Zadina vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela minula bližší horní roh brány domácích Avs.

16:47
    Detroit právě vstřelil branku!
    NIKLAS KRONWALL na levém křídle vypálil od modré čáry a puk se od zad klečícího Sheldona Driese odrazil v mezikruží těsně nad ledem mezi betony Semjona Varlamova! Vyloučený Derick Brassard těsně před gólem Red Wings naskočil na led. Asistence: Thomas Vanek a Frans Nielsen.
    16:47 Niklas KRONWALL - 0:1

18:45
    Red Wings vystřelili na bodu levého kruhu a Semjon Varlamov na přední tyči kotouč úspěšně vyrazil mimo.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:18
    Andreas Athanasiou fauloval těsně před svou bránou a byl vyloučen na dvě minuty za držení. Přesilová hra.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Colorado po přestávce bude dohrávat přesilovou hru, do druhé části utkání ovšem bude vstupovat s jednobrankovým mankem poté, co na straně Red Wings otevřel skóre Niklas Kronwall. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 0 Detroit Red Wings 1.

Druhá třetina začne přibližně v 4:02.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-8; Zablokované střely: 5-7; Vhazování: 50%-50%; Hity: 10-11; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

20:01

20:17
    Gabriel Landeskog se dostal do zakončení u levé tyče, Jonathan Bernier ale vyrážečkou puk vyrazil za bránu.

21:19
    J. T. Compher vypálil na ose útočného pásma a Jonathan Bernier jeho ránu u levé tyče vyrazil mimo.

21:44
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Avalanche sice také úvodní přesilovou hru nevyužili, krátce po jejím skončení ale J. T. COMPHER napřáhl mezi kruhy k nádherné střele zápěstím, která se v levém horním rohu brány odrazila od tyče do sítě! Skóre je vyrovnáno na 1:1. Asistence: Carl Söderberg a Colin Wilson.
    21:44 J. T. COMPHER - 1:1

23:00
    Ian Cole se dostal ke střele na vnitřním oblouku pravého kruhu a jeho pokus minul vzdálenější roh.

24:26
    Filip Zadina před střídačkami přišel o puk, Avalanche ale bylo odpískáno na levém křídle postavení mimo hru.

25:25
    Hra se přesunula před bránu Semjona Varlamova, jelikož Avalanche vyhodili puk na zakázané uvolnění.

25:38
    Nathan MacKinnon nabral neskutečnou rychlost a dokázal se protáhnout do samostatného úniku, jeho pokus ale skončil na špičce levého betonu hostujícího Jonathana Berniera! Šance!
    25:38 Nathan MacKinnon se protáhl do samostatného úniku!

25:39
    Nathan MacKinnon byl v samostatném úniku faulován a Danny DeKeyser byl vyloučen za hákování.

27:06
    Mikko Rantanen si u pravé tyče zpracoval kolmou přihrávku Gabriela Landeskoga z vrcholu pravého kruhu a z otočky chtěl puk zasunout mezi betony Jonathana Berniera, ve své snaze ovšem následně neuspěl.

27:39
    Vyloučený Danny DeKeyser se vrátil z trestné lavice zpět na led a Avalanche si musí na obrat počkat.

27:41
    Hra byla přerušena a po nevyužité přesilové hře domácích Avalanche následuje komerční přestávka.

28:55
    Nikita Zadorov ve středním pásmu zachytil vyhození Red Wings a na ose ledové plochy ho rychle zavezl do útočné třetiny, hosté mu ale puk na vrcholu levého kruhu vypíchli, a tak se Avs do zakončení nedostali.

29:37
    Derick Brassard vystřelil v levém kruhu z ostrého úhlu a Jonathan Bernier na přední tyči kotouč vyrazil mimo.

30:09
    Gabriel Landeskog na pravém křídle vystřelil po zakázaném uvolnění Red Wings a minul bližší tyč brány.

30:33
    Danny DeKeyser chtěl vrátit Detroitu vedení táhlou střelou od modré čáry, jenže jeho pokus skončil na ochranném skle a poté v ochranné síti. Komerční blok.

31:36
    Patrik Nemeth napřáhl před vrcholem mezikruží k prudké ráně s příklepem, která skončila nad bránou.

32:08
    Před bránou Jonathana Berniera vznikl obrovský závar, brankář Red Wings ale nakonec kotouč zmrazil.

32:23
    Colorado vede ve druhé třetině na střely na bránu 12:1! Neskutečná převaha domácích Avs.

33:12
    Michael Rasmussen na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Semjon Varlamov ucpal prostor na přední tyči.

33:57
    Hra je nyní hodně kouskována. Red Wings nejprve poslali puk do hlediště a poté na zakázané uvolnění.

35:00
    Avalanche dostali Red Wings pod tlak, bohužel pro domácí fanoušky se ale poté do zakončení nedostali.

35:48
    Luke Glendening se snažil u pravé tyče procpat puk do sítě, Semjon Varlamov ale řekl "ne" a puk vyrazil.

36:56
    Patrik Nemeth vyfasoval dvě minuty za sekání a Red Wings si zahrají po komerční přestávce přesilovou hru.

37:33
    Filip Hronek od modré čáry přihrál na vrchol pravého kruhu, kde Dylan Larkin napřáhl ke tvrdé ráně s příklepem, Erik Johnson ji ale skvěle zablokoval.

38:29
    Sheldon Dries dokázal puk podél hrazení vyhodit a sklidil obrovský potlesk fanoušků v Pepsi Center.

38:48
    Niklas Kronwall na pravém křídle vypálil od střídaček a Semjon Varlamov jeho táhlou ránu snadno podržel.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:29
    Samuel Girard vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a těsně před bránou nebezpečně tečoval puk Carl Söderberg, Jonathan Bernier ale včas stačil sevřít betony a zabránil Avalanche otočit skóre v samotném závěru druhé třetiny!
    39:29 Carl Söderberg mohl otočit skóre na stranu Avalanche!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Avalanche po přestávce dostáli své přezdívky a jako lavina se vrhli na svého soupeře, kterého výrazně přestříleli a zaslouženě se jim podařilo vyrovnat, když se krátce po začátku druhé třetiny utkání prosadil J.T. Compher. Skóre po druhé třetině zápasu v Pepsi Center. Colorado Avalanche 1 Detroit Red Wings 1.

Třetí třetina začne přibližně v 4:56.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-16; Zablokované střely: 10-8; Vhazování: 54%-46%; Hity: 18-17; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné min.: 4-4.

Třetí třetina začne se zpožděním, protože musí dojít k opravě dvířek na střídačce Avalanche.

40:01

40:01
    Vše bylo dáno do pořádku a v Pepsi Center právě začala třetí třetina dnešního utkání mezi Avs a Wings.

40:37
    Carl Söderberg vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a jeho střela minula bližší tyč brány hostů z Detroitu.

41:06
    Semjon Varlamov snadno zastavil střelu Red Wings z levého křídla a poté bekhendem rozehrál za bránu.

42:09
    Filip Zadina na pravém křídle skvěle podržel puk a poté ho nahazoval před bránu, zakončení ale poté nikde.

42:22
    NIKLAS KRONWALL si najel v mezikruží na přihrávku Jacoba de La Rose z levého kruhu a zamířil do prázdné brány! Red Wings předvedli krásnou akci a podruhé vedou. Tentokrát 2:1. Asistence: J. de La Rose a Justin Abdelkader.
    42:22 Niklas KRONWALL - 1:2

43:06
    Red Wings vyhodili puk na zakázané uvolnění, které bylo odpískáno v rychlém sledu na obou stranách.

44:13
    Justin Abdelkader nahodil puk od modré čáry na bránu Avalanche a Semjon Varlamov ho sevřel v náručí.

45:17
    Před bránou Colorada vznikla nepřehledná situace a Tyler Bertuzzi se dostal v mezikruží ke střele, kterou brankář Semjon Varlamov dokázal vkleče zneškodnit.

45:52
    Thomas Vanek na pravém křídle z ostrého úhlu nahazoval puk před bránu, tam ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů a kotouč poté opustil ledovou plochu.

46:23
    Nikita Zadorov nabral obrovskou rychlost, kterou vlétl do útočného pásma, a za bránou Red Wings tvrdě narazil do hrazení. Následuje komerční přestávka.

46:57
    Tyler Bertuzzi si na pravém křídle skvěle vyměnil puk s Dylanem Larkinem a z úhlu napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Semjon Varlamov na přední tyči po rychlém přesunu lapil do lapačky! Skvělý zákrok brankáře Avalanche.

47:45
    Michael Rasmussen dostal dvě minuty za vysokou hůl a domácí Avalanche mají šanci vyrovnat skóre na 2:2.

48:14
    Mikko Rantanen vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho pokus minul vzdálenější levý horní roh brány.

48:30
    Jonathan Bernier sice skvěle zasáhl proti dělové střele Tysona Barrieho od modré čáry pravým betonem, jenže MIKKO RANTANEN si volný puk rychle stáhl na bekhend a poslal ho u pravé tyče z úhlu do prázdné brány! Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáři Red Wings nezachránila a Mikko Rantanen si na střídačce pořádně oddechl. Dokonce se pokřižoval – 2:2. Asistence: Tyson Barrie a Gabriel Landeskog.
    48:30 Mikko RANTANEN - 2:2

49:26
    Red Wings se dostali ke střele na vrcholu levého kruhu pro vhazování a minuli bližší horní roh domácí brány.

51:10
    Nathan MacKinnon nabral na pravém křídle velkou rychlost a v blízkosti pravé tyče vystřelil bekhendem, Jonathan Bernier ale kotouč dokázal vyrazit za bránu.

52:12
    Avalanche krásně přenesli hru z levého křídla doprava a J.T. Compher napřáhl na vrcholu pravého kruhu k táhlé střele zápěstím, která byla hosty zablokována.

53:21
    Andreas Athanasiou předvedl v pravém kruhu pěknou stahovačku, ke střele zápěstím se ale poté nedostal.

53:43
    Patrik Nemeth na levém křídle vypálil od modré čáry s příklepem, kotouč ale v síti Detroitu neskončil.

54:16
    Red Wings se zřejmě ocitli v postavení mimo hru, jistě ale víme, že prostor nyní dostává komerční přestávka.

54:22
    Red Wings sice vyhráli vhazování, jenže hned poté vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

54:39
    Danny DeKeyser napřáhl na vrcholu levého kruhu po zpětné diagonální přihrávce z pravé strany bez přípravy ke tvrdé ráně s příklepem, kterou Semjon Varlamov vkleče sevřel mezi betony a poté zkontroloval situaci.

55:22
    Avalanche se ocitli v postavení mimo hru a v Pepsi Center probíhá poslední krátká komerční přestávka.

56:01
    Avalanche ledabyle bránili a měli štěstí, že Anthony Mantha na bodu pravého kruhu puk netrefil dobře.

56:18
    Avalanche hráli v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká domácí útočník Colin Wilson.

56:50
    Red Wings se nepodařilo rozehrát podél střídaček a poslali puk v přesilové hře na zakázané uvolnění.

57:43
    FILIP ZADINA vypálil na bodu pravého kruhu po diagonální přihrávce Filipa Hronka od modré čáry a jeho parádní rána zamířila nad vyrážečkou Jonathana Berniera ke vzdálenější levé tyči – 2:3! Asistence: Filip Hronek a Thomas Vanek.
    57:43 Filip ZADINA - 2:3

58:25
    TYSON BARRIE na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a jeho rána nad pravým betonem Jonathana Berniera zamířila k levé tyči brány! Avalanche dokázali vyrovnat během hry bez brankáře hodně rychle. Je vyrovnáno. Asistence: Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon. (3:3)
    58:25 Tyson BARRIE - 3:3

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

59:30
    Nathan MacKinnon na levém křídle vypálil z ostrého úhlu bez přípravy a jeho rána mířila k přední tyči, jenže Jonathan Bernier se stačil včas přesunout.

59:47
    Mikko Rantanen v levém kruhu zamíchal s pukem a krásnou střelou zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, puk ale nakonec skončil na horní tyči! Neskutečný závěr utkání.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Red Wings v Pepsi Center třikrát přišli o vedení, a tak nás čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání v Denveru. Colorado Avalanche 3 Detroit Red Wings 3.

60:01

60:35
    Oba týmy se dostaly do zakončení. Mikko Rantanen nejprve bekhendem přestřelil bránu, zatímco hosté poté u pravé tyče ztroskotali na domácím brankářovi.

61:34
    Filip Zadina na pravém křídle vystřelil od hrazení a Semjon Varlamov jeho střelu vyrazil pravým betonem.

62:20
    Andreas Athanasiou mohl rozhodnout, jenže jeho střela z bodu levého kruhu minula bližší horní roh brány.

62:29
    NATHAN MACKINNON zamíchal na vrcholu mezikruží po přihrávce Mikka Rantanena z levého křídla rychle s pukem a krásnou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Jonathana Berniera pravý horní roh brány! Avalanche dokonali obrat! Asistence: Mikko Rantanen.
    62:29 Nathan MACKINNON - 4:3

Filip Zadina sice po přihrávce svého krajana Filipa Hronka přiblížil Red Wings v samotném závěru zápasu k vítězství a ukončení série sedmi porážek v řadě, jenže hosté ani napotřetí nedokázali jednobrankové vedení udržet a v prodloužení navíc dokonal obrat Nathan MacKinnon. Konečný výsledek důležitého utkání pro domácí. Colorado Avalanche 4 Detroit Red Wings 3.

Statistiky: Střely na bránu: 34-23; Zablokované střely: 18-13; Vhazování: 49%-51%; Hity: 28-29; Přesilové hry: 1/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.

1. Nathan MacKinnon (COL) 1+1
    2. Mikko Rantanen (COL) 1+2
    3. Tyson Barrie (COL) 1+1

Československá stopa v utkání:

Filip Zadina (DET) 1+0, 5 střel, čas na ledě 18:16
    Filip Hronek (DET) 0+1, 0 střel, čas na ledě 27:07 (06:07:59)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 22. Compher (Söderberg, C. Wilson), 49. Rantanen (Barrie, Landeskog), 59. Barrie (Rantanen, MacKinnon), 63. MacKinnon (Rantanen) – 17. Kronwall (Vanek, Nielsen), 43. Kronwall (J. de La Rose, Abdelkader), 58. Zadina (Hronek, Vanek)

Rozhodčí: Eric Furlatt, Tom Chmielewski. Čároví: Travis Gawryletz, Brian Mach

Diváci: 18011