Barys – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 2:1 (kon.)
Středa 06.03.2019, 14:30 • Kazachstan Arena • Play-off KHL • Osmifinále

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (16:52:59)

Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 9423 diváků.

Československá stopa v utkání

Brankář Astany Dominik Hrachovina do zápasu nezasáhl.

Střely na branku: 28 – 23

Je konec! Astana zvládla páté utkání s Torpedem Nižnij Novgorod a po výhře 3:1 se v sérii ujímá vedení 3:2 na zápasy! Ve třetí třetině sice hosté dosti zlepšili svůj výkon, ale zmohli se jen na jedinou branku, kterou vsítil Robert Sabolič! Torpedo sice mělo obrovské šance, ale domácí brankář Henrik Karlsson vytáhl několik perfektních zákroků. V závěru už Astana přidala na důrazu a výhru si s přehledem pohlídala. Na ledě svého soupeře si tak může zajistit postup.

59:32
    Celá hala už je na nohou a žene své oblíbence za důležitým vítězstvím v pátém utkání osmifinálové série! Dokonce i brankář Karlsson hecuje diváky.

59:06
    Michail Smolin na modré čáře udržel pro hostující celek útočné pásmo. Hráči v bílých dresech se ale nemohou dostat do zakončení.

58:12
    Torpedo zkouší vyrovnat v šesti bruslařích na ledě!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:54

57:06
    Henrik Karlsson si povyjel proti dělovce od levého mantinelu a bez problémů vykopl kotouč levou nohou. Torpedo se však drží v tlaku.

56:35
    Dustin Boyd projel s pukem do útočného pásma, nahodil jej za branku a odjel střídat. Čerstvou přesilovkovou formaci posílá na led i hostující kouč.

56:08
    Hosté se už radovali z druhé branky, ale domácí brankář nakonec našel kotouč ještě před brankovou čárou!

55:54
    Vylučuje se však také na straně domácího celku! Alichan Asetov dostává dvě minuty za podrážení.

55:20

55:00
    Torpedo vybojovalo v obranném pásmu odražený kotouč a hosté jej pohotově vyhodili za modrou čáru. Astana však spěchá vpřed s další akcí.

54:10
    Astana se v přesilovce usadila v útočném pásmu a snaží se hrát s kotoučem na hokejkách. Tohle domácím hráčům stačí.

53:20
    Hosté si zbytečně komplikují situaci! Dvě minuty za podrážení totiž dostává Michail Orlov.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 7. Frattin (Michajlis, Blacker), 12. Bochenski (A. Petersson), 25. A. Petersson (Cormier) – 42. Sabolič (Miele, Nazarevič)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Hrachovina) – Orechov, Dietz, Makljukov, Svedberg, Blacker, M. Semjonov, Lipin – Valk, Bochenski, A. Petersson – Michajlis, Cormier, Frattin – Boyd, R. Starčenko, Ševčenko – Akolzin, Sagadejev, Asetov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Brust (Tichomirov) – Orlov, Barancev, Holm, Nazarevič, Aljajev, Volčenkov, Rodionyčev – Galuzin, Paršin, Žafjarov – Miele, Sabolič, Calof – Šenfeld, Varnakov, D. Sjomin – Makarenko, Smolin, Urakov.

Rozhodčí: Naumov, Fatejev – Sadovnikov, Kučava