Philadelphia – Washington 3:5 (kon.) | Vancouver – Toronto 3:2 (po pr.) | Anaheim – St. Louis 4:5 (kon.)
Vegas – Calgary 2:1 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 07.03.2019, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Československá stopa v utkání:

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:04 (06:03:18)

1. Alexander Edler (VAN) 1+0
    2. Jacob Markström (VAN) 28 zák., 2 góly, 93,3%
    3. Frederik Andersen (TOR) 28 zák., 3 góly, 90,3%

Statistiky: Střely na bránu: 31-30; Zablokované střely: 19-24; Vhazování: 57%-43%; Hity: 22:14; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.

Vancouver dokonal v domácí Rogers Areně obrat, když třemi góly v řadě odpověděl na dva slepené góly Maple Leafs, které padly uprostřed zápasu v rozmezí pouhých 34 sekund, a ukončil tak sérii tří porážek. O osudu utkání rozhodlo prodloužení, ve kterém vstřelil vítězný gól Canucks domácí bek Alexander Edler. Zajímavostí dnešního utkání je, že tři z pěti gólů vstřelili obránci. Konečný výsledek souboje dvou kanadských týmů. Vancouver Canucks 3 Toronto Maple Leafs 2.

63:11 Alexander EDLER - 3:2

63:11
    Vancouver právě vstřelil branku!
    ALEXANDER EDLER napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krásné táhlé střele zápěstím, která nad lapačkou Frederika Andersena zamířila ke vzdálenější pravé tyči a rozhodla dnešní utkání! Asistence: Brock Boeser a Jacob Markström.

62:32
    William Nylander vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a puk se od hrazení odrazil do ochranné sítě.

61:48
    Nikolaj Goldobin vypálil v pravém kruhu s příklepem a Frederik Andersen tentokrát ukryl puk ve svém náručí.

61:27
    Elias Petterson mohl skórovat u levé tyče, tentokrát ale ztroskotal na pravém betonu Frederika Andersena.

60:55
    Elias Pettersson na pravém křídle zavezl puk rychle do útočného pásma a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou Morgan Rielly přizvedl do ochranné sítě. Hra byla tedy přerušena.

60:32
    Bo Horvat vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a jeho střela byla sražena vedle vzdálenější levé tyče.

60:01

Canucks během třetí části smazali dvoubrankové manko poté, co se Leafs uprostřed zápasu prosadili v rozpětí pouhých 34 sekund. Skóre po třetí třetině utkání. Vancouver Canucks 2 Toronto Maple Leafs 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    John Tavares minul všechny přihrávkou podél střídaček a proti Maple Leafs bylo odpískáno zakázané uvolnění.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 43. Eriksson (Gaudette, L. Schenn), 45. Leivo (Goldobin, Gaudette), 64. Edler (Boeser, Markström) – 33. Hainsey (Marner, Co. Brown), 34. Rielly (Tavares, Marleau)

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Stecher, D. Pouliot, Biega, Sautner, L. Schenn – Leivo, Pettersson, Boeser – Pearson, Goldobin, Horvat (A) – Roussel, Gaudette, M. Granlund – Eriksson, Beagle (A), Motte. Hlavní trenér: Travis Green.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly (A), Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Marinčin, Holl – Hyman, Tavares (A), Marner – A. Johnsson, Matthews, Kapanen – Marleau (A), W. Nylander, Co. Brown – Ennis, Petan, Moore. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Brad Meier. Čároví: Michel Cormier, Ryan Gibbons

Diváci: 18871