Kometa Brno – Třinec 7:2 (po nadst. prodl.) | Kobra – K. Vary 5:3 (po nadst. prodl.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 2:6 (po nadst. prodl.)
PZ Kladno – Chomutov 3:2 (po nadst. prodl.) | Tábor – Č. Budějovice 0:4 (po nadst. prodl.) | Plzeň – HC Litvínov 6:0 (po nadst. prodl.)
Mountfield HK – Slavia 1:2 (0:2 po s.n.) | Havířov – Zlín 3:4 (po nadst. prodl.) | Sparta – Třemošná 7:6 (po pr.)
Havlíčkův Brod – Jihlava 0:4 (0:1 po n.s.n.) | Pardubice – Vítkovice 4:5 (po pr.) | Olomouc – Warriors Brno 3:2 (po nadst. prodl.)
Přerov – Technika Brno 4:1 (1:0 po n.s.n.)
po s.n. (0:2)
Mountfield HK
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 07.03.2019, 17:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Nadstavba A

Se závěrečnou informací, že HC Slavia Praha si odváží z východu Čech dvoubodové vítězství 2:1 po samostatných nájezdech, se s vámi loučím a zase někdy příště u mládežnického hokeje. Do té doby se mějte dobře! (20:03:41)

Michal Pittr a Jakub Altrichter, to jsou dva hlavní strůjci dnešního vítězství Pražanů. Zatímco první odchytal skvělých 60 minut a neinkasoval ani v nájezdech, druhý jmenovaný srovnal ve druhé třetině na 1:1 a precizně provedeným blafákem vystřelil sešívaným bonusový bod.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Nádhernou vítěznou branku si připsal Jakub Altrichter.

4. série
    0:2
    Brožek šel na nájezd s vědomím, že musí dát. Nepovedlo se a Slavia vítězí.

4. série
    0:2
    Slavíček chtěl vystřelit, pak šel do kličky. Tichý má další zákrok.

3. série
    0:2
    Beneš udělal to samé, ale síť se nerozvlnila.

3. série
    0:2
    Rulcova střela zápěstím na vyrážečku byla úspěšná – 0:2.

2. série
    0:1
    Slafkovský nabral velkou rychlost, puk mezi betony nezasunul.

2. série
    0:1
    Hrdlička zkusil jako první střelu, Tichý ho vychytal lapačkou.

1. série
    0:1
    Marha to myslel podrobně, stejně dokonale to provést nedokázal.

1. série
    0:1
    Altrichter nádherně rozhýbal Tichého a je to 0:1.

Začne Slavia Praha!

Samostatné nájezdy začínají.

Zatím v ní zůstává Michal Pittr, který stejně jako jeho protějšek odchytal skvělý zápas.

Zatímco za domácí je na ledě jen Jakub Tichý, v případě Pražanů se začal rozchytávat Patrik Janura. Nechme se překvapit, zda ho Jiří Veber pošle do akce.

Prodloužení přineslo hodně zajímavých momentů. Tři tresty, jeden vyšší, přesilovky na obou stranách, šance... Jen to nejdůležitější, gól, jsme neviděli. Po částečné úpravě ledové plochy přijdou na řadu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Hned tři střely vyslali v závěru hráč Mountfieldu HK, ani jedna se neujala. Největší příležitost měl Matěj Beneš, jenž však napálil jen Pittra.

64:33
    Slavia hrála ve čtyřech, Hradec si zahraje ještě jednu přesilovou hru! Trest odpyká Tomáš Kluch.

63:51
    Ani jeden tým přesilovku nevyužil, hraje se v plném počtu.

63:25
    Územní převaha je, kombinace a vytvoření si gólové příležitosti však vázne.

62:19
    Pinkas je na ledě a startuje hradecká přesilová hra.

61:51
    Další průnik slovenského útočníka končí méně nebezpečnou střelou a hlavně faulem Dominika Paláta u mantinelu. Ten jde dokonce předčasně do sprch, je vyloučen na 2+10 za vražení na hrazení. Pokračuje se ve čtyřech.

61:19
    Obrovská šance na druhé straně. Juraj Slafkovský jel sám na Pittra, trefil jen jeho lapačku!

60:55
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale zatím si jen přihrávají.

60:19
    Super možnost na rozhodnutí pro Slavii. Matěj Pinkas přidržel protihráče a Pražany čeká přesilovka 4 na 3!

60:05
    Důležité první buly zvládli lépe hosté.

60:01

Je to tak. Závěrečné dějství přineslo nejvíc šancí a vzrušení před oběma brankami, ale gól nepadl už ani jeden. Blíže k němu měli Pražané při trestném střílení Vojtěcha Malínka, avšak ten neuspěl. Za stavu 1:1 se tak jde do nastaveného času.

60:00

59:52
    Veledůležitý zákrok Michala Pittra lapačkou nám dává znamení, že se body budou dneska dělit.

59:30
    Do konce zbývá půl minuty a hraje se ve slávistickém obranném pásmu.

58:43
    Jenže mohli vést také sešívaní! Šimon Slavíček byl sám před Tichým, ale v zakončení se mu dnes nevede.

57:36
    A mohlo to být 2:1! Michal Pittr toho moc neviděl a proti střele Šimona Táborského od modré jen nastavil lapačku a čekal, co se bude dít. Kotouč nakonec skončil právě v ní.

57:30
    Oba nejčastější prohřešky proti pravidlům předvedli Pražané. Po ofsajdu následuje zakázané uvolnění a přesun hry k brance hostí.

57:12
    Cíl Petra Luštince splněn. Jeho svěřenci vyhráli buly a odvezli puk k Pittrovi, nyní je prostor na to poslat do hry čerstvé síly.

57:06
    Na to reaguje domácí lavička a zažádala si o oddechový čas.

57:06
    Hradečtí jsou pod tlakem a osvobodili se jen za cenu icingu.

56:48
    Jenže hradecké výpady jsou spíše sporadické, více se hraje v jejich třetině.

55:34
    Jako teď při střele Juraje Slafkovského Michal Pittr a jeho vyrážečka.

54:40
    Útoky se sice snaží, přemoci defenzívy se jim ale nedaří. Když už se někdo dostane k zakončení, jsou na místě brankáři.

53:23
    Hra se však vrátila do zajetých kolejí z posledních minut – ráz hry určují Pražané.

52:10
    Vzápětí jeli dva Lvi na jediného beka. Jerman našel dobře na druhé straně Brožka, který však zakončit nedokázal.

51:58
    Jenže na puku jsou jeho spoluhráči, navíc na druhé straně hřiště. Proto může v klidu oddychnout.

51:21
    Hra se přestěhovala zase před Pittra, který musí být v nejbližších vteřinách ve střehu.

50:43
    No, teď se Tichý hodně zapotil. Puk se totiž padáčkem snesl na horní síťku. Hradečtí ho chtěli odpálit, což se jim spolu s brankářovou lahví povedlo.

49:40
    Aktuálně se naopak vůbec nepřerušuje a hra má potřebný spád.

48:25
    Matěj Giesl byl sám před Pittrem, ale byl tísněn hostující obranou a neměl na zakončení potřebný klid. I přesto zkusil blafák do bekhendu, který byl neúspěšný.

47:28
    ...a končí právě teď.

47:16
    Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich dvanáctivteřinová přesilovka...

46:39
    Sám potrestaný hráč se postavil k nájezdu a chtěl po kličce zasunout puk mezi betony. Jenže rozhýbal málo gólmana, navíc Tichý veškeré místo uzavřel. Malínek byl neúspěšný, skóre zůstává 1:1.

46:39
    Také Slavia pojede trestné střílení, Vojtěch Malínek byl totiž při samostatném úprku seknut Jurajem Slafkovským!

46:01
    Hra se začíná kouskovat. Nyní za to může zakázané uvolnění Lvů.

45:28
    Trvala ale jen 12 vteřin! Pak ji totiž přerušil dalším faulem, konkrétně podrážením, Matěj Havlíček.

45:16
    Poprvé od 3. minuty čeká domácí početní výhoda. Za sekání je vyloučen Aleš Čech.

44:40
    Po buly se zmocnil puku Adam Jirků, nabral rychlost a chtěl ujet hostům. Jenže nebyla dostatečně vysoká na to, aby je přebruslil. Puk tak skončil za bránou.

44:20
    Po dalším zákroku pražského gólmana se hra stěhuje na druhý konec hřiště kvůli icingu Mountfieldu.

43:56
    Poprvé v závěrečné fázi hry si sáhl na puk také Michal Pittr. Jeho zákrok byl z kategorie těžkých – moc toho neviděl, ale dokázal vytěsnit puk do ochranné sítě.

43:26
    Po chybě hostů jeli tři Hradečtí do přečíslení. Jenže se neujala hned první přihrávka a slibná šance byla zničena hned v zárodku.

42:32
    Navíc Tichému pěkně zatopila. Pražané se dostali ke střele, dorážce i tlaku do brankoviště, skóre se však nemění.

42:13
    První dvě minuty ze závěrečné části se odehrály na polovině domácích. To svědčí o tom, že Slavia přišla ze šatny nažhavenější.

41:36
    Matěj Pinkas rád ve hře přitvrdí. Přesvědčil se o tom také Matěj Vymětal, jenž byl sestřelen u mantinelu v neutrální zóně.

40:44
    Úvod závěrečného dějství zastavuje přestupek proti pravidlům, konkrétně přihrávka rukou. Po ní se hra stěhuje na hradecké území.

40:01

To závěrečné začne v 19:04.

Druhé dějství přineslo oproti tomu první dva góly, po jednom na každé straně. Jako první se dočkali domácí po trefě Šimona Marhy, jenže hosté odpověděli zlepšenou hrou, která logicky vyústila v branku na 1:1. Tichého překonal agilní Jakub Altrichter v poslední minutě úvodního dějství.

40:00

39:21
    Slavia právě vstřelila branku!
    Po chvilce se ale Pražané gólu dočkali a tentokrát není o regulérnosti pochyb. JAKUB ALTRICHTER v situaci dva na jednoho vystřelil, Tichý jeho pokus zpomalil, ale nezastavil, a puk se došoural kousek za čáru. Asistence: Jakub Dráb.

38:36
    Hosté se radovali z gólu na 1:1, ale jen pár vteřin. Sudí Kopeček totiž rozpažil, branky totiž bylo dosaženo vysokou holí. Rozhodčí stál v ideální pozici a měl situaci jako na dlani, prohřešku jsou si vědomi i sešívaní, kteří ani neprotestují.

38:05
    A bude tam i nadále. Pinkasova střela od modré byla zblokována do hlediště, další buly před Pittrem.

37:54
    Nicméně Hradec se po delší době osmělil a trochu zatlačil bílo-červené v jejich třetině.

37:38
    Před chvílí potrestaný hráč nyní zkoušel načapat Pittra střelou zpoza brány, podobné pokusy se však ujímají jen zřídkakdy. I tentokrát platila častější varianta.

36:25
    Slovenský hráč ve službách Mountfieldu je na ledě, pokračuje se v plném počtu.

35:50
    Milimetry chyběly a mohlo to být 1:1! Jakub Altrichter ukázal šikovné ruce, povodil si dva hráče a dostal se ke střele. Ta byla hned dvakrát zblokována a skončila těsně vedle pravé tyče hradecké brány.

35:27
    Také od Slavie to ale není v přesilovce v ofenzívě ono. Teď se hosté sami vyhnali z pásma, přihráli si totiž rukou.

34:55
    Zahajují ji Slavíčkovým pokusem z mezikruží, který se do brány nevešel.

34:25
    Nejtrestanější muž z družiny Petra Luštince Juraj Slafkovský potvrzuje svou pověst a je také v tomto mači vyloučen. Nyní je to za napadení, Pražany čeká přesilová hra.

34:10
    Další zákrok Tichého proti Srdínkovi dokazuje, že má Slavia momentálně navrch.

33:14
    Lvi se naopak teď trochu trápí. Nemohou se dostat za půlku a když už, je to bez kotouče. Ten je totiž nahazován za bránu.

32:28
    Ten si musel poradit také s další střelou, ale zvládl to velice dobře.

32:03
    To Pittr na druhé straně je delší dobu bez práce, mnohem zaměstnanější je jeho protějšek.

30:54
    Slavia je ale momentálně živější než v předchozím průběhu hry. Dokazují to další dva střelecké pokusy. Obě Srdínkovy střely od modré musel vytěsnil mimo Tichý svým pravém betonem.

30:26
    Akce jako v případě hradeckého A-týmu. Tichý po vzoru Maxwella chytil puk do lapačky a snažil se rychle najít spoluhráče na útočné modré. Jenže dlouhý pas nevyšel, na druhé straně se puku zmocnil Pittr.

29:04
    Pinkas si svůj trest odpykal a je zpět ve hře.

28:49
    A do třetice. Pražané si oblíbili v přesilovce střelu od pravého mantinelu, hradecký gólman je na ně však připraven.

28:34
    Stejná situace, tentokrát s Jakubem Altrichterem. A opět úspěšně pro Tichého.

27:43
    V dobré pozici se ocitl Šimon Šulc. Snažil se překonat Tichého na přední tyč, ten zasáhl svou lapačkou.

27:04
    Stejný hráč ujížděl spolu se Slafkovským do přečíslení, zastavil je však hvizd rozhodčích. Matěj Pinkas totiž předtím podruhé v zápase fauloval kolenem a oslabuje svůj tým.

26:16
    Střelec první branky se snažil vymyslet šanci svým kolegům. Dlouho vyčkával, nakonec se rozhodl pro žabku před bránu. Ta adresáta nenašla a skončila na mantinelu.

25:39
    Po jejich nezdaru se o totéž pokusil tým z hlavního města, toho ale zastavil ofsajd.

25:10
    Domácí borce vstřelená branka nakopla, ženou se do dalšího útoku.

24:02
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení 1:0! Nejdřív měli šanci Pražané, obraně přispěchal na pomoc ŠIMON MARHA a právě on po pár vteřinách dostal na druhé straně jako první puk do brány. Šimon Táborský mu přiťukl touš a hradecký střelec neměl problém překonat Pittra. Asistence: Šimon Táborský, Matěj Beneš.

23:22
    Jan Boukal to chtěl vzít na sebe, ale vzal si moc velké sousto. Řítil se mezi čtyři protivníky, navíc na modré čáře zakopl a puku se ujímají hosté.

22:15
    Mezitím se jeho spoluhráči hnali do útoku, ale nepořídili tam.

21:20
    Také na kraji druhého dějství mají navíc domácí zdravotní problémy. Jakub Řehák schytal ránu od modré do pravé nohy a pajdá na střídačku.

20:49
    Na úvod druhé třetiny si při útočné kombinaci nerozuměli Beneš se Slafkovským. Oba byli v dobré pozici, ale výsledkem je to, že byl hradecký pokus sražený hostující obranou.

20:01

Druhé dějství bude pokračovat za 13 minut, to znamená v 18:18.

První třetina je za námi a že by přinesla vzrušující šance, to rozhodně ne. Dominovaly zejména obě defenzívy, které útočníky ke skórování nepustily. Největší možnost změnit skóre měl Matěj Giesl, ale z trestného střílení neuspěl. Do kabiny tak oba mančafty odchází za stavu 0:0.

20:00

19:29
    Hradečtí jsou na puku a navíc v útočné třetině, jenže navazují na hru z předchozích minut – chybí tomu střelba, do které se dostávají velice těžko.

18:33
    Je to tak, domácí hráč už se vrátil na led.

18:26
    Povedlo se to až nyní, jenže to už je skoro celá výhoda pryč...

17:48
    Přesilovka se však jeho spoluhráčům nedaří, ještě se ani pořádně neusadili v pásmu.

16:33
    Tohle jsou zákroky, které v hokeji nevidíme rádi. Šimon Táborský trefil ve středím pásmu kolenem Jakuba Hofmanna a na dvě minuty oslabuje svůj tým. Hostující asistent kapitána je nicméně v pohodě a odjíždí na střídačku po svých.

16:26
    Mountfield si nerozuměl v rozehrávce, mrzet ho to ale nemusí. Hosté totiž nestihli vyjet z pásma a je pískán ofsajd.

16:05
    Až teď přišla střela, která však nebyla nikterak nebezpečná. Jediným jejím výsledkem je, že má Jakub Tichý další zápis do statistik.

15:18
    Ofenzivní iniciativu převzali zase na chvilku sešívaní, ale také hradecká pětice velice dobře brání a nepouští útočníky do zakončení.

14:10
    Až nyní se k ní odhodlal Šimon Marha, jehož táhlý pokus kryje Pittr.

13:54
    Jenže těm plánům chybí větší myšlenka a finální přihrávka. Domácí jsou sice usazeni v útočné třetině, ale střelba nepřichází.

13:16
    Po době mají znovu puk na svých holích a už střádají plány na svého dnešního soka.

12:24
    Domácí navíc hrají v plném počtu.

12:14
    Hezký obranný zákrok Juraje Slafkovského! Adam Srdínko napřáhl na modré a vyslal směrem na bránu svižný pokus, jenže do něj skočil slovenský forvard a dostal puk do střední třetiny.

12:04
    Další přerušení, nyní se bude vhazovat po pravé ruce domácího gólmana.

11:49
    Třikrát si Malínek a Altrichter v útočné zóně vyměnili své pozice i puk. Poté přišla střela zápěstím z poměrně velké dálky, se kterou neměl Tichý problémy.

10:54
    Snažení hostů je zastaveno hvizdem sudích, kteří viděli jednoho z útočících hráčů v brankovišti.

10:24
    Matěj Pinkas si hrál s pukem v obranném pásmu až příliš. Když ho ztratil, musel zatáhnout za záchrannou brzdu jménem podrážení. Na řadu proto přichází přesilovka sešívaných.

09:49
    Postavil se k němu sám faulovaný Matěj Giesl. Snažil se rozhýbat Pittra, což se mu sice povedlo, ale hostující brankář jeho úmysl vystihl a měl svůj pravý beton na potřebném místě. Skóre utkání se tak nemění.

09:49
    Hradec pojede trestné střílení!

09:19
    Jako dva volejbalisté na síti se teď proletěli jeden hradecký a jeden slávistický hráč. Snažili se zachytit vysoké vyhození z hole Tichého, avšak neúspěšně.

08:08
    Šimon Marha vystihl úmysl soupeře na modré čáře a získal pro Hradec puk, ve spolupráci s Benešem a Slafkovským se však k žádné šanci nedostali.

07:08
    Byla to Slavia, jenže nedokázala udržet puk před modrou čárou a její snažení tak zastavuje ofsajd.

06:44
    Po menším časovém úseku se hraje zase ve středním pásmu. Který tým se nyní dostane do útoku?

05:57
    Dvojitý pokus Juraje Slafkovského. Nejprve střílel zápěstím z mezikruží těsně mimo, chvíli na to si už Pittr na puk sáhl. Rána příklepem z otočky, navíc z ostrého úhlu, měla však malou šanci na úspěch.

05:15
    Pražané jsou sice na puku, ale soupeř k nim přistupuje tak rychle, že nedokáží lépe rozehrát.

04:33
    Slavíček je na ledě, Slavia první oslabení zvládla bez újmy.

04:26
    Navíc se hra stěhuje na druhou stranu hřiště kvůli icingu domácích.

03:59
    Tohle byla o poznání větší šance. Domácí se tlačili do brankoviště, nejblíže ke skórování měl Jakub Jerman, jeho dorážka se však neujala.

03:46
    A je zároveň prvním mužem, který prověřil Michala Pittra. Střílel z první z pravého kruhu, ale nepřesně.

02:59
    Dobrá zpráva pro Lvy, Slafkovský je na ledě a už si říká o kotouč.

02:33
    Hosté jdou brzy do čtyř, může za to krosčekující Šimon Slavíček.

02:24
    Mohla přijít další, jenže k Tomáši Kluchovi rychle přispěchal soupeř a střelu zblokoval.

02:11
    Slavia se dostala ke střele jako první, Tichý ale rychle klekl a schoval puk do náruče.

01:27
    Až nyní se k němu dostali hosté, Vymětalovo nahození zprava však nic neřešilo.

00:59
    Vstup do zápasu ale mají lepší domácí, kteří se od prvního buly drží na puku.

00:20
    To není pro Hradecké dobrý start. Už tak hrají v okleštěné sestavě a po 20 vteřinách hry nevypadá vůbec dobře Juraj Slafkovský. Ten se na útočné modré srazil se spoluhráčem a odjíždí na střídačku za pomoci svých parťáků.

00:01

Mountfield HK: Tichý (Lequin) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Jerman, Pinkas – Giesl, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha. Trenér: Petr Luštinec.

HC Slavia Praha: Pittr (Janura) – Dráb, Čech, Srdínko (C), Hrdlička, Palát, Kluch – Jokl, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Hofmann, Vlasák, Rulc, Hamršmíd, Vymětal. Trenér: Jiří Veber.

Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Kolář.

Už jen tři duely odehrají dorostenci a vypukne vrchol sezóny – vyřazovací část! Ještě před tím je ale potřeba rozdělit poslední sady bodů, o jednu z nich se v rámci 18. kola ELIOD Extraligy dorostu, Nadstavby A porvou Mountfield HK a HC Slavia Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 25. Marha (Táborský, Beneš) – 40. Altrichter (Dráb), rozh. náj. Altrichter