Kometa Brno – Třinec 7:2 (po nadst. prodl.) | Kobra – K. Vary 5:3 (po nadst. prodl.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 2:6 (po nadst. prodl.)
PZ Kladno – Chomutov 3:2 (po nadst. prodl.) | Tábor – Č. Budějovice 0:4 (po nadst. prodl.) | Plzeň – HC Litvínov 6:0 (po nadst. prodl.)
Mountfield HK – Slavia 1:2 (0:2 po s.n.) | Havířov – Zlín 3:4 (po nadst. prodl.) | Sparta – Třemošná 7:6 (po pr.)
Havlíčkův Brod – Jihlava 0:4 (0:1 po n.s.n.) | Pardubice – Vítkovice 4:5 (po pr.) | Olomouc – Warriors Brno 3:2 (po nadst. prodl.)
Přerov – Technika Brno 4:1 (1:0 po n.s.n.)
po nadst. prodl.
HC Kometa Brno
7:2 (2:1, 3:1, 2:0 - N 1:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 07.03.2019, 13:00 • DRFG arena • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Tolik tedy z Brna, díky za pozornost a někdy zase u hokeje napočtenou. (15:07:53)

Je dobojováno, Kometa vítězí vysoko 7:2 a v prodloužení 1:0. Největší šancí nadstavby měl nejprve Ramik, ale ten svou možnost zahodil a následně se radovali modrobílí. Čtvrtý bod tak berou po vítězném gólu Ulbrichta.

61:40
    Kometa právě vstřelila branku!
    To na druhé straně ukázali Brňané velkou šikovnost a souhru. Horký poslal kotouč před bránu, kde byl najetý PATRIK ULBRICHT a jeho střela končí v síti. Je tak jasné, že Kometa bere z tohoto zápasu všechny čtyři body. Asistence: Adam Horký.

61:09
    Třinec mohl získat bonusový bod. Ramik jel od červené sám na bránu, ale nechal vyniknout výborným semaforem gólmana Bizoně. Velká šance, která nekončí gólem.

60:47
    Prodloužení je zatím opatrné, vyjímku tvoří střela Ivo Sedláčka před dva beky, Halouzka vše pozorně sledoval.

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

Je za námi úvodních šedesát minut hry, tři body si v tuto chvíli připisuje Kometa, která od druhé třetině prakticky jasně dominovala. O čtvrtý bonusový bodík se hráči poperou v následujícím prodloužení nebo v nájezdech.

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

59:18
    Už se hraje poslední minuta třetí části hry a Kometa je nastěhovaná v útočném pásmu.

58:08
    Už se hrají poslední dvě minuty třetí části, bekhendem to teď zkoušel u přední tyče Kašpárek, domácí brankář se stihl natáhnout.

56:31
    Střela Kašpárka z velké dálky nemohla domácí bránu ohrozit. Oceláři ale dál útočí.

55:06
    Kometa se baví dobrým hokejem, ještě se však musí soustředit na poslední minuty a především prodloužení, které bývá nevyzpytatelné.

53:46
    Třinec se na chvíli usadil v pásmu, několikrát sice zaměstnal Bizoně, ale ten si nadvakrát dokázal poradit.

52:58
    Střela Brabence přes obránce prošla až ke gólmanovi, ten má puk ve své moci.

51:51
    Místo toho přichází další branka Komety, která je v útoku naprosto přesná. Její vysokou produktivitu ilustruje svou druhou trefou v zápase ALEX SEVER, jehož střela prošla mezi betony třineckého brankáře. Asistence: Tomáš Vyroubal.

51:39
    Ve velké šanci hostující Pánek, který si najel před bránu, ale přestřeluje.

51:26
    Zakázané uvolnění Brňanů, Třinec bude mít možnost hrát v útočném pásmu.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 5. Sever (Harmim, Běhůnek), 11. Kos (Šalé), 21. Kos (Brabenec), 25. I. Sedláček (Kos, Fajmon), 37. Šalé (Ulbricht), 49. Šalé (Mišiak, Prčík), 52. Sever (Vyroubal), 62. Ulbricht (Horký) – 13. Przbyla, 33. Andrle

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík – Nesvadba, Brabenec, Kos, Šalé, Sever, I. Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal. Trenéři: Marek Moskal, Kamil Brabenec.
    HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Cienciala, Mošnička, D. Bujak, Andrle, P. Bujak, Kyselý, Hrůzek – Pánek, Raszka, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek, Petrovský, Gazur, Tomiczek, Ramik, Procházka, Hykl. Trenéři: René Mucha, Aleš Mach.

Rozhodčí: Čuňočka – Czubaj, Procházka