Přerov – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Liberec – Sparta 2:3 (po pr.) | Kladno – Havířov 3:4 (kon.)
Slavia – Třinec 3:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 2:3 (kon.) | Salzburg – Zlín 3:2 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vsetín – Plzeň 2:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Vítkovice 6:2 (kon.)
Kometa Brno – K. Vary 7:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:4 (0:3 po s.n.)
HC Slavia Praha
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 07.03.2019, 16:30DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off, skupina G

Vyrovnaná třetí třetina potvrdila průběh zápasu. Slávisté si pohlídali vedení a po výhře se posouvají v tabulce právě před Třinec. (18:51:29)

59:32
    Steinocher se svými 199 centimetry skolil jako Zdeno Chára svého protivníka.

Oddechový čas pro hosty.

58:45
    Brož výborně napadl rozehru hostů, puk se od něho však odrazil pouze do rohu kluziště.

57:40
    Hra se po delší době přesouvá do obranné třetiny domácích.

56:45
    Brož se opět předvedl, tentokráte když ujel po pravé straně a pohotovou střelou se snažil překvapit Malíka.

56:10
    Brož na poslední chvíli vypíchl puk najíždějícímu Havránkovi.

55:20

54:50
    Slávisté úspěšně vyhazují šikovně na golmana Malíka.

53:59
    Ofsajd zastavil další akci hostů v početní výhodě.

53:20
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Všetečka – 2 min., podrážení).

53:08
    Všetečkovi nevyšel bekhendový blafák po samostatném úniku. Malík přečetl jeho úmysl na výbornou.

52:34
    Po Vlčkově přihrávce vypálil Všetečka, hostující golman byl připraven.

51:00
    Geidlovi nevyšel hit a sám sobě teď ublížil, když trefil pouze prázdný mantinel.

Třinecký realizační tým se snažil vyreklamovat vyloučení, rozhodčí však ujistil, že k žádnému nedovolenému zákroku nedošlo.

49:48
    A je tady další skvělý zákrok Málka, hosté hrají skvěle, jen brankáře se jim teď ve dvou velkých šancích nepovedlo překonat.

49:19
    Málek se teď musel pořádně protáhnout po střele Homoly.

48:41
    Nepřesná rozehra Slavie, na puku tak zůstanou hosté.

47:50
    Třinec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je Adam RAŠKA, který využil přesilovou hru. Asistence: Michálek a Pastor.

47:12
    Krzakovu střelu zblokoval Brož.

46:25
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Bureš – 2 min., podrážení).

46:16
    Hosty třetí gól do své sítě zaskočil, nyní ztrácejí puky i obratnost.

44:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    Autorem branky je Robin VŠETEČKA, který doslova projel obránci Třince a následně bekhendovým blafákem překonal golmana Malíka. Asistence: Šimon Turek.

43:58
    Málek se nezalekl pozapomenutého Oceláře, útočníka však předsunutý gólman také zaskočil a tak se skóre nemění.

43:23
    Slávisté nepřesnou akcí ztrácí puk.

42:20
    Třetí třetina je oproti té předchozí výrazně ospalejší. Žádný z týmu nevydržel dlouho na kotouči a víceméně si družstva přehazují puk.

41:31
    Zakázané uvolnění hostů vrací hru zpět po pravici golmana Malíka.

40:28
    Lepší vstup do třetiny mají Oceláři, v dvou velkých šancích se jim ale nepovedlo skórovat.

40:01

Po smělém a velmi aktivním vstupu sešívaných do druhého dějství přišla rychlá odměna v podobě prvního gólu tohoto zápasu. Třinečtí však nesbalili své zbraně a dokázali odpovědět. Vzápětí však Oceláři kvůli své nedisciplinovanosti inkasovali dvojnásobné oslabení, ze kterého dokázali domácí udeřit. Skóre zápasu je tedy 2:1 ve prospěch sešívaných.

40:00

39:41

38:22
    Štibingr vyvezl sice puk do útočné třetiny, nikdo z jeho spoluhráčů tam však nebyl. Třinečtí vyhazují nazpět.

37:38
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Havránek – 2 min., vysoká hůl + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Krč.

Hosté v plném počtu. Po poradě rozhodčích hrají hosté v plném počtu, i když na tabuli svítí 5 vteřin třineckého trestu. Zřejmě problémy s časomírou způsobily zmatek.

36:32
    Autorem branky je Damien HRADIL, který se ocitl na konci kombinace v dvojnásobné přesilovce. Asistence: Jaroslav Brož.

35:53
    Sešívaní v dvojnásobné přesilovce kombinují v útočném pásmu.

34:53
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Chovaniak – 2 min., sekání).

34:37
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Adámek – 2 min., krosček).

Třinečtí měli příležitost v podobě samostatného nájezdu, gól však nepadl a tak je skóre stále 1:1

34:06
    Všetečka přihrál Turkovi, ten ale ve vysoké rychlosti nedokázal skórovat.

32:21
    Útočícímu Havránkovi předložili třinečtí velkou šanci, Slávista ji ale nedokázal využit, jeho pokus byl zblokován.

31:41
    Až ochranná síť zastavila zblokovaný pokus Ocelářů.

31:06
    Holý si poradil se dvěma útočníky hostů, vyhodil na zakázané uvolnění.

29:22
    Čapka obdržel krásnou přihrávku od Všetečky, třinecký gólman ale přečetl záměr slávistického hráče, skóre se tedy nemění.

28:20
    Třinec zužitkoval tlak ve své útočné třetině, konkrétně Nico GEIDL prostřelil golmana Málka. Asistence:David Pastor.

27:27
    Hasil přečetl rozehrávku hostů a oddálil tak rozehrávku hostů.

26:48
    Brož měl volno po skvělém sklepnutí od Všetečky, prvně jmenovaný trefil ale pouze golmana Malíka.

26:30
    Zakázané uvolnění sešívaných.

25:26
    Hra je ve skvělém tempu! Hru zdobí krásné rychlé přihrávky na obou stranách. Teď kombinují více hoosté, kterým se podařilo usadit se v útočbém pásmu.

24:27

23:30
    Štibingr se společně s Všetečkou dostali k parádním zakončením. Třinecký golman byl ale i tentokrát pozorný.

22:52
    Štibingr se snažil dorazit puk do branky, Malík i přes závar před svoji brankou lapil puk.

22:27
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Radzienciak – 2 min., sekání).

20:44
    Po aktivním vstupu do třetiny si sešívaní zasloužili gól. Postaral se o to Štěpán TUREK. Asistence: Šimon Vlček.

20:14
    Po velmi aktivním nástupu domácích se ke střele dostal Mareček. Střela byla však zblokována.

20:01

Úvodní třetina, ačkoliv jsme gól neviděli, byla celkem výživná, především pro oba golmany, kteří museli být celou dobu ve střehu a chytat nepříjemná zakončení ze střední vzdálenosti. Hra je celkem tvrdá, viděli jsme pár krásných hitů zejména ze strany domácích. Výraznou převahu nemá zatím ani jeden z týmů. Uvidíme s čím přijde druhá třetina, která za malou chvíli začne.

20:00

19:47
    Kižlin děll zbytečnou kličku, ke střele se už ani nedostal.

18:29
    Hasil společně s Vlčkem teď chvíli motali hlavu hostujícím obráncům, druhý jmenovaný však netrefil puk ideálně, a tak je skóre stále bezbrankové.

17:17

16:57
    Mareček na poslední chvíli zablokoval přihrávku Ocelářů.

15:45
    Sešívaní vyhazují a přečkávají tak první část olabení.

15:17
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Štibingr – 2 min., zásah do nohou).

14:47

14:35
    Janča ani napodruhé nepřekonal Malíka.

13:42
    Štibingr vyslal nebezpečnou střelu, bránící Ocelář ji však zneškodnil.

12:47
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Krzak – 2 min., krosček).

12:22
    Všetečka nabral pořádnou rychlost a vyvezl puk až do útoku a následně vystřelil, brankář Malík však střelu viděl a neměl s ní problém.

11:32
    Oba týmy zatím spíše nahazují kotouče na brankáře, střel jsme dnes zatím moc neviděli.

10:52

09:43
    Slávisté zatím nedokáží vymyslet nic co by protivníka zaskočilo.

08:52
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Radzienciak – 2 min., podrážení).

08:26
    Teď se to hostům povedlo, závěrečné přenesení hry na střed však nevyšlo, Slavia přechází do protiútoku.

08:07
    Hosté kombinují ve své třetině, ale nedokážou se dostat dopředu.

07:01
    Zakázané uvolnění hostů, hra se přesouvá zpět před golmana Malíka.

06:29
    Geidl proveřil z mezikruží golmana Málka.

05:38
    Slávisté už po několikáté čistě odstavili Třinecké Oceláře ze souboje.

05:05
    Štibingr se probil přes dva hráče, třetího už však nestačil obehrát, protože byl v souboji pozdě.

04:02
    Macháčkovu střelu se pokoušel někdo z třineckých tečovat. Málek senzačně chytá.

03:14
    Slávisté se poprvé v zápase udrželi déle v útočném pásmu, gól z toho ale nepadl.

03:02
    Málek přikryl kotouč, který se nebezpečně odrazil od mantinelu.

02:27
    Máme tady i první zakázané uvolnění, kterého se dopouštějí hosté.

01:58
    Hra je zatím od obou týmů velmi opatrná, nikdo nechce udělat první chybu,

00:50
    Vlček (Slavia) ztratil ve slibné situaci kotouč.

00:10
    Úvodní buly vyhrál Třinec a hned se pouští do první akce zápasu.

00:01

HC Slavia Praha: Málek (Němeček) – Štibingr, Bureš, Mareček, Steinocher, Čapka, Holý- Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča, Petrák

HC Oceláři Třinec: Malík (Ochman) – Radziencak, Krzak, Chovaniak, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Geidl, Peterek, Raška, Hladonik, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček

Rozhodčí: Battěk – Štěpánek, Karda.

Krásné odpoledne z pražského zimního stadionu Eden, kde od 16:30 vypukne další napínavý souboj o důležité body, které budou pro oba týmy velmi podstatné pokud chtějí pomýšlet na postup do čtvrtfinále.

Po dvou velmi vyrovnaných utkáních s rakouským Salcburkem se sešívaní střetnou s dalším soupeřem z daleka. Tímto soupeřem jsou třinečtí Oceláři, kteří v posledním zápase se Slavií dokázali vyhrát jednoznačně 5:1. Můžeme se těšit na vyšší kvalitu utkání než v předešlé části sezony, protože snad všechny týmy si na juniorskou vyřazovací část stáhly své mladé naděje z mužských soutěží. Například hosté si na play-off stáhli Jana Hladonika, hráče který má šestnáct startů za první tým Ocelářů a 32 startů v Chance lize za Frýdek-Místek, Jonáše Petereka s jedním startem za třinecký A-tým a s 41 starty za Frýdek-Místek, nebo Dana Przybylu, který hrál 26krát za Frýdek-Místek a následně i 14krát nastoupil k utkání v Chance lize v dresu Stadionu Litoměřice. Slávisté se mohou pyšnit například Janem Štibingrem, který se svými skvělými výkony v Chance lize za A-tým Slavie (kde nasbíral celkem 41 startů) dostal až do první obrany české reprezentace do devatenácti let. Další zvučnými jmény v červenobílých dresech jsou Michal Steinocher a Jaroslav Brož, oba tito hráči si krom startů za první tým Slavie připsali další starty v mužském hokeji za druholigové Letce Letňany.

Čeká nás napínavá bitva o další krok blíž k branám čtvtfinále juniorské ligy!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Michael Schuster

Branky a nahrávky: 21. Turek (Vlček.), 37. Hradil (Brož), 45. Všetečka (Turek) – 29. Geidl (Pastor), 48. Raška (Michálek, Pastor)

Rozhodčí: Battěk – Štěpánek, Karda