Ufa – Magnitogorsk 3:2 (po pr.) | Soči – Jaroslavl 2:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 6:2 (kon.)
Dynamo Moskva
6:2 (5:0, 1:1, 0:1) Stav série: 4:2
Jokerit Helsinky
Čtvrtek 07.03.2019, 17:30 • VTB Arena Moskva • Play-off KHL • Osmifinále

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 24:45, vhazování 25:37, hity 14:18, čas v útoku 7:56-14:05, vyloučení 9:11, navíc Regin, Lööv (oba JOK) 10 minut, využití 2:0.

Slovenská stopa:
    Michal Čajkovský (DMS) 1+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 11:06 (20:08:48)

Je hotovo, Dynamo Moskva překvapivě vyřadilo elitní finský klub Jokerit Helsinky 4:2 na zápasy a postupuje do čtvrtfinále KHL.
    Dnešní zápas byl rozhodnutý už po první třetině, v níž Moskvané svého soupeře doslova znemožnili poměrem 5:0. Po gólu na šest nula už domácí značně ubrali a Jokerit se dočkal zkorigování stavu. V poslední třetině se prosadil jen díky minele brankáře Dynama, který si srazil kotouč sám do brány. To ovšem nemusí vyprodanou VTB Arenu mrzet, diváci zůstávají na svých místech a vestoje aplaudují svěřencům Vladimira Krikunova k postupu.

59:45
    Hala stojí a tleská postupujícím domácím hokejistům.

59:03
    Oslabení hosté ujeli do brejku, Anttila připravil stahovačkou pozici pro Antti Pihlströma, který z mezikruží opřel svou ránu do zadního mantinelu.

58:44
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., vražení na hrazení).

58:43
    Hra je přerušena kvůli hromadné rvačce u plexiskla přímo před domácím kotlem. Ambiciózní Finové už vědí, že sezóna pro ně za 77 vteřin hrací doby předčasně skončí.

57:49
    Peter Regin v pádu posunul kotouč do strany na Lauridsena, jeho první pokus vyráží Ivan Bočarov a dorážka rozezvučela boční konstrukci brány.

57:17
    Jesper Jensen Aabo mohl zakončovat z mezikruží, poněkud zbytečně ještě posouval na obsazeného spoluhráče.

56:16
    Kivistöho ránu po buly ukryl pevně v lapačce Bočarov a nepustil k dorážce Anttilu.

56:10
    Dynamo poctivě brání a podařilo se mu otupit nápor soupeře, jemuž nezbývá než nastřelovat puky na bránu z dálky. Nyní Jokerit alespoň vybojoval vhazování v útočném pásmu.

54:51
    Oba celky hrají v plném počtu, aktéři dvě minuty staré potyčky jsou zpátky z trestných lavic.

54:00
    Střely na bránu ve třetí třetině zatím 1:10, od první sirény je poměr 5:27.

53:40
    Dnešní utkání sleduje 7259 diváků.

53:07
    Hosté vyhráli buly a Lepistö vypálil na Bočarova. Z těžkého úhlu ještě dorážel Nicklas Jensen a Dynamovci se osvobodili jen zakázaným uvolněním.

52:51
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Mironov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., hrubost).

52:37
    Vracející se Andrej Mironov přepadl na Bočarova, jenž právě vyrážel Jormakkovu střelu. Jokerit nedokázal nabídnutou příležitost využít a zbylá čtyřka Dynama udržela kotouč u hrazení.

51:51
    Šipačov s Kagarlickým si dvakrát posunuli kotouč podél celého mantinelu jako na houpačce a uspořili pro Dynamo další cenné vteřinky.

Karel Jedlička

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. Čajkovský (Šipačov, Tarasov), 9. Brjukvin (Zackrisson, Indrašis), 11. Jefremov (Igumnov, Muranov), 13. J. Zajcev (Kagarlickij), 18. Tarasov (Zackrisson, Šipačov), 27. Kagarlickij (Indrašis) – 40. Nicklas Jensen (Jensen Aabo), 44. Anttila (Jensen Aabo)

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin (C), Volkov, Čajkovský, Hietanen, Koivisto, Mironov, Pepeljajev, J. Zajcev – Indrašis, Šipačov (A), Kagarlickij – Tarasov, Zackrisson, Brjukvin – I. Makarov, Mozer (A), Mojsejev – Jefremov, Igumnov, Muranov.
    Jokerit Helsinky: Kalninš (13. Zapolski) – Lepistö (A), Kivistö, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Stollery, Lööv, E. Räsänen – O'Neill, Norman, Joensuu (A) – Nicklas Jensen, Regin (C), Platt – Jormakka, Manninen, H. Ikonen – Anttila, Niemi, Pihlström – Vesalainen.

Rozhodčí: Bělov, Romasko – Sivov, Šalagin