Boston – Florida 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 3:0 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 2:4 (kon.)
Detroit – NY Rangers 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa – Minnesota 0:3 (kon.) | Chicago – Buffalo 5:4 (3:1 po s.n.)
Dallas – Colorado 4:0 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.) | Arizona – Calgary 2:0 (kon.)
Los Angeles – St. Louis 0:4 (kon.) | San Jose – Montreal 5:2 (kon.)
Dallas Stars
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Colorado Avalanche
Pátek 08.03.2019, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Československá stopa v utkání:

Roman Polák (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:51 (05:15:51)

1. Alexandr Radulov (DAL) 3+0
    2. Ben Bishop (DAL) 31 zák., 0 gólů, 100,0%
    3. Esa Lindell (DAL) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 33-31; Zablokované střely: 19-13; Vhazování: 50%-50%; Hity: 29-20; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

Ben Bishop poprvé v kariéře vychytal dvě čistá konta za sebou a společně s Alexandrem Radulovem, který vstřelil hattrick, dovedl Dallas k důležité výhře v souboji rivalů z Centrální divize bojujících o play-off. Colorado sice vyhrálo v letošní sezóně NHL první dvě vzájemná střetnutí v Pepsi Center, na ledě Dallasu už to ale byla jiná káva. Konečné výsledek střetnutí v American Airlines. Dallas Stars 4 Colorado Avalanche 0.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    57:02 Alexandr RADULOV - 4:0

57:02
    Dallas právě vstřelil branku!
    ALEXANDR RADULOV v obranném pásmu Stars vybojoval puk, parádně si ho hodil mezi bruslemi Tysona Barrieho do jízdy a od modré čáry poté poslal střelou zápěstím do prázdné brány, čímž zkompletoval hattrick! Dallas vede nad Avs 4:0!

56:07
    Ben Bishop nejprve odolal obrovskému závaru a poté si poradil se střelou Nathana MacKinnona z bodu pravého kruhu, která mířila do bližšího horního rohu brány, brankář Dallasu ji ale vyrazil skvěle levým ramenem a poté puk zmrazil pod lapačkou! Ben Bishop stále drží čisté konto.

55:28
    Semjon Varlamov opustil svou bránu a Colorado zkouší vykřesat naději při hře bez brankáře!

55:12
    V American Airlines Center probíhá krátká komerční přestávka a Colorado potřebuje v závěru duelu zázrak.

55:04
    Nathan MacKinnon v útočném pásmu zatancoval s pukem a Mikko Rantanen na vrcholu levého kruhu napřáhl po jeho přihrávce ke střele zápěstím, kterou zablokoval Alexandr Radulov. Dallas vede stále 3:0.

54:21
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých šest minut a na střely na bránu je vyrovnané přesně 29:29.

52:36
    Ve vstřelení hattricku tedy Alexandrovi Radulovovi zabránil Philipp Grubauer a nikoliv Semjon Varlamov.

51:04
    Všem divákům se omlouvám. Semjon Varlamov měl sice opravdu problém s nožem na brusli, jenže kustod mu ho nedokázal opravit, a tak se do brány postavil náhradní brankář Philipp Grubauer. Nyní už má ale Semjon Varlamov opravdu výstroj v pořádku a je zpět v bráně.

51:04
    Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Philipp Grubauer, přichází Semjon Varlamov.

51:04
    Ben Bishop nejprve vyrazil střelu Avalanche od hrazení a vzápětí si snadno poradil s jejich nahozením. Po přerušení hry probíhá krátká komerční přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Radulov (Ja. Benn, Spezza), 29. Radulov (Seguin), 46. Ja. Benn (Dickinson), 58. Radulov

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Heiskanen, J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Fedun, Lovejoy – Hintz, Seguin (A), Radulov – Ja. Benn (C), Dickinson, Comeau – Janmark, Spezza, B. Ritchie – Cogliano, L'Esperance, Ničuškin. Hlavní trenér: Jim Montgomery.
    Colorado Avalanche: Varlamov (47.–52. Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Graves – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Söderberg, Compher – Brassard, Jost, Calvert – Agozzino, Kerfoot, Andrighetto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Wes McCauley, Kendrick Nicholson. Čároví: Scott Driscoll, Brad Kovachik

Diváci: 18011