Boston – Florida 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 3:0 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 2:4 (kon.)
Detroit – NY Rangers 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa – Minnesota 0:3 (kon.) | Chicago – Buffalo 5:4 (3:1 po s.n.)
Dallas – Colorado 4:0 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.) | Arizona – Calgary 2:0 (kon.)
Los Angeles – St. Louis 0:4 (kon.) | San Jose – Montreal 5:2 (kon.)
Los Angeles Kings
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
St. Louis Blues
Pátek 08.03.2019, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat souboj mezi týmy Los Angeles Kings a St. Louis Blues. Úvodní vhazování tohoto utkání bude ve Staples Center vhozeno krátce po 04:30!
    Los Angeles Kings vs St. Louis Blues, 04:30 SEČ

LOS ANGELES KINGS
    - 15. místo v Západní konferenci (56 bodů)

Kings z posledních 11 zápasů dokázali vyhrát pouze jednou. Proti Blues dnes v noci zakončí sérii čtyř utkání doma v řadě, při které mimochodem doposud zapsali bilanci 1-1-1.

Kdo je ve formě?

Útočník Anže Kopitar si v posledních třech zápasech připsal za dva góly a dvě asistence celkem čtyři kanadské body.

ST. LOUIS BLUES
    - 3. místo v Centrální divizi (76 bodů)

Blues na kluzišti Kings odehrají druhé utkání z třízápasového tripu. Na jeho úvod porazili Anaheim Ducks 5:4. Za uplynulých pět duelů jinak zaznamenali bilanci 2-2-1.

Kapitán, obránce Alex Pietrangelo má za posledních pět zápasů celkem šest kanadských bodů – čtyři góly, dvě asistence.

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou páteční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Los Angeles Kings a St. Louis Blues.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Walker, Phaneuf, Roy – D. Brown, Kopitar (C), Toffoli – Leipsic, J. Carter (A), Kovalčuk – Iafallo, Kempe, Brodzinski – Clifford, Lewis, Luff.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Edmundson, Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn, R. O'Reilly, Tarasenko (A) – Maroon, Bozak, Thomas – Schwartz, Sundqvist, Steen (A) – MacEachern, Barbašev, Blais.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Graham Skilliter – Ryan Galloway, Kiel Murchison.

STL: Allen – Edmundson, Pietrangelo – Schenn, O'Reilly, Tarasenko

Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, ve Staples Center zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, duel mezi Kings a Blues co nevidět začne.

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Kopitar a O'Reilly, jdeme na to!

00:01

00:32
    První útočnou akci zápasu obstarali domácí hokejisté. Z mezikruží přitom střílel Toffoli, Allen puk vyrazil.

01:22
    Allen už má na svém kontě tři zákroky. Testoval jej znovu Toffoli, následně poté také Kempe.

02:24
    Nyní poprvé v akci Quick. Lapačkou zastavil pokus Thomase z pravé strany.

02:43
    V úvodních minutách jsou ovšem na kotouči daleko více Králové. Allena od pravého mantinelu zaměstnal nahozením Walker.

03:37
    O'Reillyho střelecký pokus z levé strany minul Quickovu svatyni.

04:04
    Doughty zablokoval střelu Tarasenka od modré čáry vysoko nad, do ochranné sítě.

05:32
    Dlouhý pobyt Bluesmanů v útočném pásmu. Po střele Pietrangela od modré, zprava, měl dobrou příležitost skórovat Bozak, avšak neuspěl.

06:06
    Zakázané uvolnění ze strany St. Louis.

06:11
    Střely na bránu: 5 – 4

07:06
    Nahození Schenna od modré čáry skončilo vysoko nad, v ochranné síti. Proběhne první reklamní přestávka.

07:06
    Konec reklamní přestávky, Lewis a Schwartz na vhazování po pravici Quicka.

08:50
    Na hřišti se nyní de facto nic neděje. Jeden neúspěšný útok střídá druhý.

09:37
    Toffoli to zkoušel bekhendem z úhlu, zprava, Allena však nezaskočil.

09:58
    Nacházíme se téměř v polovině první třetiny, Kings hrají s Blues zatím bez branek.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:27
    Quick zastavil pokus Bouwmeestera z levé strany, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

10:27

11:55
    Hokejisté Los Angeles poslali touš přes všechny čáry na icing. Vhazovat se tedy za malý moment bude znovu před Quickem.

12:26
    Zakázané uvolnění bylo nyní odpískáno také hostujícím Blues.

12:36
    Střely na bránu: 7 – 7

13:22
    MacEachern střílel zprava z dobré pozice, jeho pokus ale nakonec na bránu neprošel.

14:59
    Nahození Cartera z levé strany, Allen měl připravenou svou rukavici. Před námi je reklamní přestávka.

14:59
    Pět minut a jedna vteřina do konce první třetiny. Vhazuje se po pravici Allena, mezi hole Kopitara a O'Reillyho.

15:09
    Kopitar se před bránou snažil ze vzduchu sklepnout kotouč za Allena, jen těsně přitom minul bránu.

16:01
    Odehráno 16 minut, stále čekáme na první gól. Oba týmy měly po jedné větší šanci.

17:20
    Schwartz se zprava pokoušel natlačit před Quicka, obrana domácích byla však pozorná.

18:06
    Bozakova střela od pravého mantinelu byla hodně nepřesná.

18:38
    Další útočná snaha St. Louis skončila ofsajdem.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

19:35
    Prudká střela Parayka z pravé strany zablokována Martinezem do ochranné sítě.

19:58
    Kings se ještě v posledních vteřinách snažili něco vymyslet. Zprava zkoušel štěstí Lewis.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme gól neviděli. Největší příležitost skórovat měl v polovině šesté minuty útočník Blues Tyler Bozak, avšak brankář Kings Jonathan Quick se blýskl velmi dobrým zákrokem holí.

Trestné minuty: 0 – 0

Obě mužstva máme zpět na ledě Staples Center. Druhá část odstartuje za několik málo okamžiků.

20:01

20:07
    Po sedmi vteřinách první přerušení. Puk vylétl na střídačku St. Louis.

20:25
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues na začátku druhé třetiny otevírají skóre! Z levého kruhu se trefil do pravého horního růžku VLADIMIR TARASENKO. Pro ruského útočníka osmadvacátá trefa v této sezoně! Asistence: Brayden Schenn.
    20:25 Vladimir TARASENKO - 0:1

20:40
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., podrážení).

20:40
    První přesilová hra dnešního utkání pro Blues. Vhazuje se po levici Quicka.

21:45
    V první polovině přesilovky si Bluesmani vypracovali hned čtyři šance. Třikrát musel Quick zasahovat, jednou kotouč minul jeho bránu.

22:40

22:45
    Druhou polovinu oslabení už hokejisté Los Angeles zvládli bez větších problémů.

23:13
    Brodzinského nahození od pravého mantinelu, Allen bez problémů vyrazil před sebe.

24:20
    Brown s útočnou akcí po levé straně příliš nepochodil.

24:54
    Leipsic měl možnost dostat se do samostatného úniku, byl mu ovšem odpískán ofsajd.

25:01
    Následně je tu zakázané uvolnění domácího týmu.

25:31
    Střely na bránu: 11 – 19

26:39
    Pokus Schwartze od levého mantinelu, Quick ale zůstal bez práce.

27:34
    Nyní už to Schwartzovi vyšlo, z pravé strany ale na Quicka nevyzrál. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

27:34
    Zpět do akce! Souboj na vhazování po levici Quicka obstarávají Kopitar a Barbašev.

28:15
    Walker se svou střelou z pravé strany úspěšný nebyl. Zablokoval mu ji Blais.

29:47
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Walker – 2 min., hákování).

29:47
    Druhá přesilovka pro Blues. Budou tentokrát hosté úspěšní?

30:48
    Začíná druhá minuta z trestu Walkera. Quicka zatím musel zasahovat proti jedné střele. Obstaral ji mimochodem od modré Parayko.

31:47

31:56
    Střely na bránu: 12 – 21

32:18
    Bouwmeester zablokoval střelu Kempeho z pravé strany mimo hrací plochu. Na řadě je reklamní přestávka.

32:18
    Pokračujeme. Carter a Sundqvist na vhazování po levici Allena.

33:26
    Kopitar měl skvělou šanci srovnat skóre na 1:1, Allen ale předvedl výborný zákrok pravým betonem.

34:15
    Touš na střídačce domácího mužstva. Následuje další reklamní přestávka.

34:15
    Pět minut a 45 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazování v neutrální zóně, před střídačkou Kings.

35:40
    Dobrá šance pro Lewise, který byl sým před bránou. Allen se ale nakonec prezentoval dobrou prací holí.

36:35
    Rána Dunna od modré, zleva, byla zablokována hned prvním bránícím hráčem.

37:01
    Schenn měl prázdnou bránu, když zakončoval z levé strany. Quick se však na poslední chvíli stačil přemístit a vyrazil pravým betonem.

38:42
    Dvougólové vedení pro Bluesmany! Z mezikruží uspěl, poměrně šťastně, TYLER BOZAK. Bývalý forvard Toronta Maple Leafs zaznamenal svůj jedenáctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Joel Edmundson, Robert Thomas.
    38:42 Tyler BOZAK - 0:2

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:36
    Po přerušení se za bránou Quicka strhla menší potyčka. Vylučovat se ale zřejmě nebude.

39:58
    Necelé dvě vteřiny před koncem druhé třetiny hosté přidávají třetí gól! Výborně vyřešené přečíslení zakončoval před bránou tečí RYAN O'REILLY. Jeho šestadvacátý gól v letošní sezoně! Asistence: Brayden Schenn, Vladimir Tarasenko.
    39:58 Ryan O'REILLY - 0:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme se už gólů dočkali. Radovali se přitom třikrát hokejisté Blues. Skórovali postupně útočníci Vladimir Tarasenko, Tyler Bozak, Ryan O'Reilly.

Trestné minuty: 4 – 0

Hokejisté Los Angeles a St. Louis jsou zpět na ledové ploše Staples Center.

40:01

40:28
    Postavení mimo hru v podání Kings.

41:17
    Nyní se domácím podařilo dostat do útočného pásma podle pravidel. Následovala i střela Phaneufa od modré čáry, postrádala ale na přesnosti.

42:38
    Hodně nepřesností na úvod třetí třetiny. Bluesmanům právě odpískán ofsajd.

43:04
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ryan O'Reilly – 2 min., podrážení).

43:04
    První početní převaha pro Kings. Dostanou se domácí na střeleckou listinu?

44:05
    První polovina z trestu O'Reillyho je pryč. Králům se zatím nic nepodařilo vymyslet.

44:31
    Až nyní si Allen sáhl na kotouč. Velkému nebezpečí ale nečelil.

45:04

45:16
    Střely na bránu: 17 – 26

46:54
    St. Louis se dostalo do postavení mimo hru. Proběhne reklamní přestávka.

46:54

47:23
    Střelecký pokus Dunna od modré čáry, zprava, skončil v Quickově lapače.

48:13
    4:0 pro Blues! Přečíslení 2 na 1 zakončoval zprava IVAN BARBAŠEV. Jeho devátá trefa v sezoně! Asistence: Sammy Blais, Mackenzie MacEachern.
    48:13 Ivan BARBAŠEV - 0:4

48:59
    Zakázané uvolnění hostujících hokejistů.

49:50
    Krátce před polovinou třetí třetiny mají Blues na ledě Kings pohodlné vedení 4:0.

50:17
    Walkerova střela z pravé strany minula tři tyče. Allen tedy mohl zůstat v klidu.

51:23
    Hra přerušena. U boxu časoměřičů se strhla potyčka. Zda se bude vylučovat, to se dozvíme po reklamní přestávce.

51:23
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dion Phaneuf – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ivan Barbašev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Mackenzie MacEachern – 2 min., hrubost).

51:23
    Druhá přesilová hra pro Kings. Vhazování po pravici Allena.

51:40
    Výborná šance pro Kempeho, Allen ovšem i nadále drží čistý štít.

52:35
    Sledujeme poměrně dobrou přesilovku Los Angeles. Allen ale drží svůj tým.

53:08
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., sekání).

53:08
    16 vteřin se bude hrát ve čtyřech. Poté začne přesilová hra Blues.

53:23
    Hosté v plném počtu. Začíná jejich třetí přesilovka.

54:30
    Bluesmani se drží v útočném pásmu, do zakončení se ale příliš nehrnou.

55:08

55:11
    Střely na bránu: 23 – 29

56:01
    Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny. O osudu utkání máme rozhodnuto.

56:18
    Quick zasáhl rukavicí proti střele Dunna od modré. Proběhne poslední reklamní přestávka.

56:18
    Tři minuty a 42 vteřin do konce třetí třetiny. Carter a Sundqvist na vhazování po pravici Quicka.

57:05
    Ochozy Staples Center jsou de facto téměř už prázdné.

57:40
    Blais se obtočil kolem brány soupeře, k zakončení už ale neměl prostor.

58:38
    Martinez to zkoušel z levé strany, Allen však bez problémů odolal.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:57
    Clifford se ještě zleva snažil překazit Allenovi čisté konto.

Konečný výsledek: Los Angeles Kings vs St. Louis Blues 0:4

Blues zapsali druhou výhru po sobě, přičemž si díky ní polepšili na 78 bodů. V tabulce Centrální divize jsou nadále na třetí příčce a na první Nashville Predators ztrácejí už pouze pět bodů. Mají přitom dva zápasy k dobru.

Kings prohráli dvanácté utkání z posledních třinácti. Za poslední dvě střetnutí navíc vstřelili pouze jeden jediný gól.

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný pátek! (07:19:08)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 21. Tarasenko (B. Schenn), 39. Bozak (Edmundson, Thomas), 40. R. O'Reilly (B. Schenn, Tarasenko), 49. Barbašev (Blais, MacEachern)

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Graham Skilliter – Ryan Galloway, Kiel Murchison

Diváci: 17 837