Villach – Znojmo 3:2 (kon.)
EC Villach SV
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 08.03.2019, 19:15 • Stadthalle Villach • bet-at-home ICE Hockey League • 53. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Už s jistotou play-off mohou znojemští hokejisté nastoupit do závěrečných dvou duelů nadstavby, v nichž chtějí hlavně pilovat fazónu do rozhodujících bojů. V pátek se od 19:15 střetnou s nevyzpytatelným Villachem.

Villach čekají poslední dva zápasy ligového ročníku 2018/2019. Před domácím publikem se rozloučí již v pátek v duelu se Znojmem. Rakušané doplatili na svou slabou produktivitu, v šesti utkáních nadstavby skórovali pouze dvanáctkrát, což na silnou konkurenci nemohlo stačit. Již potřetí za sebou tedy Villach nedokáže proklouznout do play-off.

To Znojemští hokejisté si díky dominantní výhře 8:1 v Donbirnu zařídili účast ve vyřazovací části soutěže. Po loňském půstu se tak na jihu Moravy opět rozezvučí mantinely v těch nejnapínavějších momentech. Orli se navíc od začátku února nachází ve famózní formě, zvítězili v sedmi z osmi odehraných zápasů.

Vzájemná bilance týmů v letošní sezóně se prozatím vyvíjí lépe pro Znojmo. To vyhrálo ve třech případech (předchozí duel v nadstavbě 4:0), dvakrát se radovali rakouští dravci.

EC Villacher SV: Bakala (Schluderbacher) – Fraser, Pelech, DeSantis, Sauve, Bacher, Schlacher, Stückler – Pollastrone, Maylan, Down – Eriksson, Sharp, Lanzinger – Szabad, Alagić, Alderson – Petrik, Maxa, Lahoda.

Rozhodčí: Ofner, Smetana – Rezek, Zgonc.

Hráči obou mužstev jsou již na ledě.

00:01

00:56
    Orli právě vstřelili branku!
    Tak to je vstup do zápasu! Sotva naskočila druhá formace Znojma do zápasu, už se hosté ujímají vedení! Jihomoravané rozebrali domácí obranu na součástky, NICOLAS HLAVA neměl se zakončením do odkryté brány problém. Asistence: Erik Němec a David Bartoš.

02:28
    Villach právě vstřelil branku!
    Netrvalo to ovšem nijak dlouho a je vyrovnáno. Domácí využili nepřehledné situace před Halászovou bránou, při níž nedokázali znojemští obránci uklidit puk do bezpečí. Zpod skrumáže těl jej vyhrabal ALEXANDER LAHODA, který jej pouze doklepl do odkryté brány. Asistence: Stefan Bacher a Nikolas Petrik.

03:49
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Eriksson – 2 min., hákování).

04:56
    Orli kombinují před Bakalou, ale domácí obrana je dobře rozestavená, nedovolí jim pořádně vystřelit.

05:30
    Domácí vyhodili puk až před Halásze, kde napadají znojemskou rozehrávku.

05:49

06:58
    Znojmo je prozatím jasně aktivnější, má více ze hry a soupeře téměř k ničemu nepouští, gólové příležitosti však prozatím chybí.

08:34
    Bojuje se především ve středním pásmu, kde mají hosté navrch. Domácí však efektivně brání, čímž znemožňují Orlům přechod do útočného pásma.

09:59
    Znojemský druhý útok je nastěhovaný v útočném pásmu a drtí soupeře velkým tlakem, ale chybí mu přesnost v koncovce.

11:34
    Hra má zatím velmi rychlý spád, rozhodčí příliš nepřerušují. Villach má s náporem Orlů problémy, nedokáže se efektivně dostat z vlastní obranné třetiny.

13:07
    Po delší době se i domácím podařilo dostat se do útoku, slibně rozjetou akci ovšem utnuli hosté rovnou v zárodku a na modré čáře získali puk.

14:26
    A Villach ve svých útočných aktivitách pokračuje! Znojmo se úplně neshodlo v obranné činnosti na vlastní polovině hřiště a umožnilo domácím rychlý protiútok, který neskončil gólem jen díky Halászově rychlé lapačce!

15:52
    Jeden z domácích hráčů byl po kontaktu s protihráčem zasažen do oblasti obličeje, rozhodčí ponechal zákrok bez trestu. Hráč Villachu byl se zakrvácenými ústy odveden do útrob stadionu.

17:26
    Němec byl znojemskou obranou vyslán do samostatného úniku, nedobruslil však kotouč, který mu těsně před nosem vyfoukl Bakala.

18:47
    Další nebezpečná situace před Halászem! Domácí nahození od modré nadělalo znojemskému gólmanovi velké potíže, když mu puk vypadl na led a hned se k němu sjeli hokejisté Villachu k dorážkám! Obrana hostů se musela hodně činit.

19:56
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Pelech – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Oščádal – 2 min., hrubost).

20:00

Úvodní dějství je za námi. Hned v jeho úvodu se oba týmy předvedly gólem, ovšem zajímavé bylo celé. V první polovině třetiny měli Znojemští na ledě jasnou převahu, jen své střelecké pokusy nedokázali přetavit v góly. Od jedenácté minuty se ovšem začali herně zvedat domácí, jimž se však také nepodařilo skórovat. Další třetina začne přibližně ve 20:00.

20:01

20:10
    Výhru v úvodním vhazování druhé třetiny si připsali domácí hokejisté, kteří okamžitě rozjeli svou útočnou akci.

20:20
    Villach to moc hezky vykombinoval, z ostrého úhlu následně jeden z hostů zakončoval do prázdné brány, kterou ovšem minul.

20:50
    Schlacher na sebe navázal několik soupeřů, poté ale raději zvolil přihrávku na obránce.

21:13
    Střela z hranice pravého kruhu končí v náruči Slováka Halásze.

21:53
    Novák se ocitl v samostatném úniku, který chtěl zakončit střelou mezi nohy brankáře soupeře, jenomže ty dal Bakala včas k sobě!

22:28
    Bakala raději pokryl nahození z pravé strany. Následuje vhazování po jeho pravé ruce.

22:59
    Podpořit svůj tým se na hranice Rakouska se Slovinskem vydaly asi tři desítky fanoušků Znojma. Úctyhodný počin.

23:53
    Hostující hokejista ztratil rovnováhu v moment, kdy chtěl vystřelit. Nejenže mu sjel puk z čepele, hráč Znojma taktéž schytal vzápětí tvrdý hit od soupeře.

24:35
    Zakázané uvolnění, hra se přesune před svatyni slovenského gólmana ve službách Znojma.

25:20
    Alagić vyslal takovou střílenou přihrávku, která však nenašla svého adresáta.

25:44
    Znojmo se osvobodilo po několika desítkách sekund a nyní se žene do rychlého útoku.

26:10
    Mrázek se hnal sám na gólmana soupeře, jenže toho svou kličkou nepřekonal!

26:33
    Další zakázané uvolnění znojemského mužstva.

26:43
    Po rychlém přenesení hry na druhou stranu hřiště se hráč rakouského týmu snažil najít někoho ze svých spoluhráčů krosovou nahrávkou, jenže neúspěšně.

27:24
    Orli teď nechali soupeře, ať si dělá, co se mu zlíbí. Ten tak momentálně krouží v útočném pásmu a vymýšlí, jak akci zakončí.

27:52
    A očekávaný trest vzápětí přišel! Sharp nahrál JOHANU ERIKSSONOVI, jemuž se podařilo dostat puk do levého horního rohu hostující brány. Asistence: MacGregor Sharp, Benjamin Lanzinger

29:46
    Domácí odskakují do dvoubrankového vedení! Prosadil se NICOLAS PETRIK, pro kterého je to dnes druhý kanadský bod. Asistence: Brandon Alderson, Felix Maxa

30:23
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Down – 2 min., hrubost + 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., bitka).

31:01
    Znojmo snižuje! V přesilové hře zareagoval na odražený kotouč nejlépe PATRIK NOVÁK, který ho umístil za záda Bakaly. Asistence: Petr Mrázek

33:52
    Kanaďan Pelech to zkoušel z ostrého úhlu, a tak se nemůžeme divit, že vůbec bránu netrefil.

34:59
    Němec prováhal ideální pozici k zakončení a dostal se do pozice, ze které jednoduše nemohl dát gól.

35:03
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Sharp – 2 min., sekání).

35:59
    Hosté nevydrželi rozestaveni v útočném pásmu příliš dlouho, po několika vteřinách se Villacher znova osvobodil.

36:10
    U střídačky Orlů proběhla menší potyčka, vylučovat se však nebude.

36:52
    Němec zakončoval příklepem od modré čáry, nicméně střela mu vůbec nesedla a kotouč vyletěl mimo hrací plochu.

37:03

38:01
    Přečíslení tři na dva zakončoval střelou Mrázek, kdyby ovšem věděl, jak to dopadne, nejspíš by se do stejné činnosti znova nepustil.

38:31
    Puk skončil na střídačce rakouského mužstva, bude se vhazovat ve středním pásmu.

39:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

39:15
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Matuš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

39:51
    Hosté se úspěšně osvobodili, v druhé dvacetiminutovce se již nic zajímavého nestane.

40:00

Další třetina začne přibližně v 20:56.

Druhá třetina je u konce! V ní jsme byli svědky vyrovnané hry, pokud bych měl být ale upřímný, tak víc šancí mělo k dispozici Znojmo. Jenže to se trápilo v koncovce, takže může být rádo, že vůbec snížilo.
    Pasáž zhruba v půli třetiny byla opravdu hektická, tři góly během krátké chvíle nám nabídly atraktivní podívanou, se kterou musel být každý hokejový fanoušek spokojen.

40:01

40:10
    Hned po úspěšném vhazování zavezli domácí kotouč a svou bránu, odkud se budou chtít přemístit do útočného pásma.

40:34
    Sauve nahodil od modré čáry, jeho nabídku ale nikdo ze spoluhráčů netečoval, kvůli čemuž kotouč dopadl na zadní mantinel.

41:15
    Oddechový čas pro hosty.

42:05
    S touto střelou měl Halász docela problémy a je rád, že dokázal kotouč udržet a nepustit ho před sebe.

43:01
    Začátek třetí třetiny je poměrně málo aktivní. Oba týmy začínají tušit, že jakákoliv chyba bude mít fatální následky.

43:34
    Hlava mířil na bližší tyč, místo té však trefil zadní mantinel.

44:13
    Hostující hokejista netrefuje prázdnou bránu poté, co Znojmo skvěle sehrálo přečíslení tři na jednoho!

44:49
    Zakázané uvolnění, Bakala si jen tak neodpočine.

45:40
    Sauve znova nahazoval kotouč, tentokrát byl gumový předmět tečován, ani to ale nerozhodilo hostujícího gólmana.

46:39
    Znojemští Orli se mermomocí snaží vytvořit nějaký intenzivnější tlak, zatím jim tento plán nevychází.

46:58
    Villach vystřídal naprosto otřesně, hosté tak měli spoustu prostoru v útočné třetině, jenomže sami si nejspíš neuvědomili, jakou příležitost mají.

48:01
    Znojmo přežilo obrovskou skrumáž před svou vlastní svatyní, nicméně pouze za cenu toho, že vyhodilo jeden z hostujících hráčů vyhodil přes všechny čáry.

48:24
    Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Alderson – 2 min., krosček).

49:42
    Hostující hokejisté se usadili v útočném pásmu. Chybí tomu nějaký překvapivější moment, který by zaskočil obranu soupeře.

49:59
    Nyní přišla dělová rána od modré čáry, Bakala si ale za pomoci svých obránců s odraženým kotoučem poradil.

50:24

51:19
    Domácí hokejista vybojoval za soupeřovou bránou kotouč a hledal někoho ze spoluhráčů nahrávkou mezi kruhy, tam sice hráči v modrých dresech byli, ke kotouči se však nedostali.

52:18
    Bakala raději pokryje puk, následuje vhazování po jeho levé ruce.

52:28
    Obránce Villachu vyhodil tak šikovně, že se puk odrazil od mantinelu a putoval přímo na Halásze.

53:04
    Lanzinger vyslal dělovou ránu, kterou slovenský gólman vyrazil betonem k levému mantinelu.

53:27
    Hraje se nahoru – dolů. Překvapivě domácí otevírají docela dost svou obranu, čehož by mohli Orli využít.

54:12
    Halász nám ukázal své dovednosti s hokejkou ruce, když dokázal setřást napadajícího soupeře.

54:39
    Hráč znojemského celku zachytil přihrávku a chtěl se obtočit, jenomže mu utekl puk.

55:38
    Pokud jsem správně viděl, tak výhoz znojemského hokejisty trefil kostku nad středem kluziště. Vhazovat se bude před Halászem.

56:23
    Konečně se stupňuje aktivita Znojma, která v posledních minutách působil dosti odevzdaným dojmem.

56:48
    Mrázek tak moc chtěl kotouč, až se dostal z ideálního střeleckého úhlu a zazdil potenciál celé akce.

57:56
    Hlava trochu zbytečně střílel z nulového úhlu. Kdyby se rozhlédl, tak by mohl najít některého ze spoluhráčů.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:26
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Bartoš – 2 min., podrážení).

59:10
    A mohlo být rozhodnuto! Proti přečíslení dva na jednoho skvěle zakročil Halász a udržel naděje svého celku na bodový zisk v tomto utkání!

59:30
    Oddechový čas pro domácí.

Je dobojováno! Villach si pohlídal závěr třetí třetiny a po právu může slavit zisk tří bodů. Nic se ale nezměnilo. Znojmo mělo už dávno jistý postup do play-off, oproti čemuž rakouské mužstvo vědělo, že dnes mu taktéž o nic nejde, neboť náskok dvou předních týmů nedal domácím ani kapku naděje.
    Moravský celek měl dobrý vstup do utkání, jenže krátce nato bylo srovnáno. Celé utkání rozhodla pasáž ve druhé třetině, během které padly tři branky. Bohužel pro Znojmo, dvě do jeho sítě.

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (21:37:43)

Vojta Pojer

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 3. Lahoda (Bacher, Petrik), 28. Eriksson (Sharp, Lanzinger), 30. Petrik (Alderson, Maxa) – 1. Hlava (Němec, Bartoš), 32. Novák (Mrázek)

EC Villach SV: Bakala (Schluderbacher) – Fraser, Pelech, DeSantis, Sauve, Bacher, Schlacher, Stückler – Pollastrone, Maylan, Down – Eriksson, Sharp, Lanzinger – Szabad, Alagić, Alderson – Petrik, Maxa, Lahoda.
    HC LERAM Orli Znojmo: Halász (Lassila) – Vainonen, Tejnor, Sedlák, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Novák, Matuš, Mrázek – Němec, Bartoš, Hlava – Špaček, Bulín, Oščádal.

Rozhodčí: Ofner, Smetana – Rezek, Zgonc