SHKM Hodonín – Uh.Ostroh 5:2 (kon.) | Boskovice – Vel. Meziříčí 3:0 (kon.) | Veselí nLuž. – Hluboká n.V. 5:4 (kon.)
Strakonice – HC Vajgar 2:3 (po pr.)
SHKM Baník Hodonín
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
HOKEJ Uherský Ostroh
Pátek 08.03.2019, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • Krajská liga: Jihomoravský a Zlínský kraj • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

SHKM Hodonín

Hodonín se dostal do semifinále hladce přes Uničov. Série začínala v Uničově, kde Drtiči zvítězili 4:1. Postup pak vybojovali na domácím stadionu, kde soupeře přemohli výsledkem 9:3.

SHKM Hodonín 9:3 HC Orli Uničov

Ostrožané měli cestu do semifinále ze všech celků nejdelší. S Uherským Brodem rozhodoval až třetí zápas, který Uherský Ostroh nakonec zvládl a po výhře 4:3 se mohl radovat z postupu.

HOKEJ Uherský Ostroh 4:3 HC Spartak Uherský Brod

Vedení v semifinálové sérii mezi Hodonínem a Uherským ostrohem se ujali hodonínští Drtiči. Ti v úvodním utkání na hřišti soupeře zvítězili 7:4 a vybojovali tak první bod. Dnes jej budou obhajovat před domácím publikem.

Zápasy Hodonína a Uherského Ostrohu fanoušky táhnou. Už v základní části navštívilo zápas těchto dvou celků v Hodoníně fantastických 1012 diváků. První semifinálový boj v Ostrohu vidělo 824 přihlížejících!

SHKM Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Lidák, Polesný, Směřička, Veselský, Rýpar, Crlík, Výmola – Tomi, Peš (A), Janás – Jajcay, Sajdl, Kučera (C) – Venclík, Polák, Chalupa – Lindner, Černohous

Hokej Uherský Ostroh: Lekeš (Valúch) – Stuchlík, Maršálek, Vaněk, Andrýsek, Žabčík, Rauš D., Nevídal – Zalubil L., Zalubil J., Beneš, Galuška V., Hendrych, Stránský, Rauš M., Machálek, Flora Petr, Mika, Galuška L., Flora Pavel

Rozhodčí: Brzobohatý, Reich – Bernard, Procházka.

Hezký večer z Hodonína! Dnes máme na programu druhé semifinále mezi domácím Baníkem a hosty z Uherského Ostrohu.

Blíží se začátek zápasu a s ním úvodní buly. Hráči jsou v hloučkách před svými brankami.

00:01

00:31
    Polesný s Pešem založili útok, nahozený kotouč se dostal až k Tomimu, který zkusil pozornost hostujícího brankáře.

01:08
    Hosté dostali puk za Kotvanovu bránu, domácí zakládají další akci z vlastního pásma.

01:34
    Ostroh se také podíval do útočného pásma, ale sám se z něj vyhnal.

01:45
    Michal Venclík (HOM) se provinil nedovoleným bráněním ve vlastní obranné třetině. Přesilovka pro hosty!

01:50
    Ostroh se nepřesnou přihrávkou dostal do středního pásma.

02:32
    Kotvan moc dobře neviděl na Žabčíkovu střelu, dokázal ale zakročit vyrážečkou.

03:15
    Hostujícímu celku se nyní nedaří usadit v útočném pásmu, navíc Viktor Valúch musel řešit nepříjemnou situaci ve vlastním brankovišti.

03:38
    Drtiči drží puk u Valúchovy brány.

04:20
    Peš dostal nabito na levou stranu, kde jej nekryl žádný soupeř, Valúch ale zakročil!

04:39
    Jakub Zalubil byl tvrdě sestřelen na útočné modré, všechno bylo v rámci pravidel a hra pokračuje.

05:16
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Domácí celek jde do vedení! Směřička našel JAKUBA SAJDLA, který byl na levé straně osamocený, ještě udělal kličku před brankářem a stačilo mu bekhendem posunout kotouč za brankovou čáru! Asistence: Dominik Směřička, Zdeněk Kučera.

06:27
    Ostroh je na puku, ale nedaří se mu kvůli vysunutému forčekingu Hodonína dostat z pásma.

07:15
    Až teď Vilém Galuška mohl zavézt puk do útočného pásma, místo toho ho nahodil na zadní mantinel a celá pětice Ostrohu odjela střídat.

07:28
    David Rauš se pokusil proháčkovat hodonínskou obranou, Veselský ho odzbrojil.

07:58
    Zdeněk Kučera dostal nabito před bránu, jeho střela ale postrádala přesnost a svým projektilem trefil Valúcha do výstroje.

08:32
    Mohlo být zle! Tom Polák nahodil přes celé hřiště puk na Valúcha a kotouč před ním nepříjemně skočil, hostující golman dokázal zakročit na poslední chvíli!

09:16
    Teď si o puk řekl Vít Mika a jeho tvrdá rána přeletěla domácí bránu.

10:05
    Sajdl pouze protečoval puk do útočného pásma, hosté nato vyhodili touš na zakázané uvolnění.

10:05
    Současně na trestnou putuje právě Jakub Sajdl (HOM) za pozdní dohrání.

10:16
    Hra se pro přihrávku rukou přesouvá do středního pásma.

10:29
    Směřička vyhazuje až k Valúchovi.

11:32
    Hosté jsou v útoku velice nebezpeční a domácí můžou být rádi, že z z této akce nepadl gól! Mika prošel hodonínskou obranou jako nůž máslem a už mu zbývalo jen zakončit za ležícího Kotvana, bohužel pro hosty byl ale ve špatném střeleckém úhlu a trefil pouze boční síť!

12:00
    Drtiči se osvobozují. Tohle oslabení nakonec zvládli.

12:30
    Lumír Galuška zkusil přízemní bekhendovou střelu z velké blízkosti, Kotvan si tohle pohlídal.

12:55
    Ostrožané získali puk a nakonec jej pouze vyhodili přes všechny čáry, hra se stěhuje před Valúcha.

13:27
    Drtiči byli velice důrazní před bránou. Sice se jim nepodařilo vstřelit branku, alespoň vynutili faul soupeře. Na trestnou jede Matěj Maršálek (UOS) za držení.

13:34
    Ostroh se osvobozuje.

14:04
    Polák nabil mezi kruhy Lidákovi, ten ale nedokázal zamířit přesně!

14:39
    Skákavý puk se dostal až před Valúcha, ten jej raději přikryl. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

15:01
    Polesný si najel pro střelu na osu hřiště, před ním bylo hodně hráčů a tak zamířil mimo.

15:27
    Ostroh je kompletní, ale ještě musí bránit. Jajcay objel bránu a pokusil se puk procpat za golmana, to se mu nepodařilo.

16:30
    Pavel Flora s Markem Raušem kombinovali v rohu kluziště, nakonec je domácí obrana odzbrojila.

17:13
    Ostrohu dělá problém napadání Hodonína, nakonec se ale hosté dostali až před Kotvana a střelu Jakuba Zalubila hodonínský brankář vykryl.

17:34
    Uherský Ostroh měl velice dobré střídaní a držel soupeře pod tlakem. Nakonec se na hranici kruhu dostal ke střele Žabčík, ten zápěstím trefuje horní tyč!

17:45
    Nedáš – dostaneš! V posledních momentech hry vůbec nevypadalo, že by mohli domácí zahrozit, ale z protiútoku vstřelují druhý gól! Tomi vyhodil puk na PETRA PEŠE, který si najížděl pro přihrávku za hostující obranu. Neměl nejlepší střeleckou pozici, ale dokázal bekhendem překonat Valúcha pod horní tyč! Asistence: Jakub Tomi.

18:17
    Hra se vyrovnala a puk se pohybuje mezi oběma týmy, které se nemůžou dostat do útoku.

19:02
    Teď však hosté obsadili útočné pásmo a dlouho si nahrávali, nedokázali ale vystřelit.

19:20
    Drtiči znovu míří na trestnou lavici. Michal Venclík (HOM) podrazil u střídaček soupeře a odpyká dvouminutový trest.

19:31
    Domácí čtveřice dostala puk podél hrazení až za modrou čáru, načež hosté rychle vrátili puk zpět. Čárový rozhodčí byl pozorný a píská ofsajd.

19:41
    Mika ze strany nastřelil Kotvanovy betony a puk se odrazil k Vilému Galuškovi, který nebyl v ideálním postavení a kotouč ho trefil pouze do brusle. Kotvan si pak vzal puk po sebe.

19:59
    Ještě v poslední vteřině třetiny hosté zahrozili! Střela z boku Kotvanovi vypadla a puk ležel bez jeho vědomí za ním v brankovišti. Toho si všimli hostující hráči, domácí obrana ale za minutu dvanáct tuhle situaci uhasila!

20:00

Máme za sebou úvodní část zápasu. V ní bylo k vedení velké množství šancí, proměněny byly pouze dvě. V šesté minuté poslal Drtiče do vedení Jakub Sajdl, v osmnácté navýšil jejich vedení Petr Peš. Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:40
    Hosté začali svižně a zasypali Kotvana několika střelami.

20:49
    David Rauš nahodil puk na Kotvana, ten chytá.

21:08
    Jajcay vyhazuje až k Valúchovi.

21:19
    Vteřinku budou Drtiči ve třech. Na trestnou usedá Vít Černohous (HOM) za podrážení.

21:57
    Tomáš Beneš trefil pouze prvního bránícího hráče.

22:37
    Dlouhou dobu kombinují hosté v útočném pásmu a dělají soupeři problémy.

22:59
    Uherský Ostroh právě vstřelil branku!
    Ostrožané se konečně dočkali a otvírají si také střelecké konto! Mikovu střelu dokázal Kotvan ještě vyrazit, ale poté dorážel VILÉM GALUŠKA a trefil se přesně mezi betony domácí brankáře! Asistence: Vít Mika, Zbyněk Žabčík.

24:04
    Mikovu střelu z levé strany Kotvan vyrazil, poté načapal také Maršálka, který střílel do horního růžku.

24:21
    Další Maršálkova střela, Kotvan zase kryje lapačkou.

24:57
    Polák si dobře sjel mezi kruhy, nedokázal ale Valúcha překonat.

25:33
    Žabčík zavezl puk do útoku a hledal spoluhráče, toho se ujali ale domácí hokejisté.

25:55
    Drtiči teď chvilku byli v útočném pásmu, jejich počínání zde bylo velice tvrdé několik osobních soubojů u mantinelu okořenilo střídání domácí pětice, nakonec ale Ostroh získává puk a míří na opačnou stranu hřiště.

26:19
    Tohle nevypadalo vůbec příjemně! Po střetu dvou hráčů za hodonínskou bránou zůstal ležet hodonínský hráč, pravděpodobně David Polesný, na ledě. Po přerušení hry se ale zvedá a odjíždí na střídačku.

26:29
    Aleš Nevídal vyslal střelu na bránu, Kotvana trefila do hrudi. Bude se vhazovat v obranném pásmu Hodonína.

26:39
    Nebezpečnou střelu teď musel řešit Kotvan, nakonec puk našel ve výstroji.

27:16
    Lidák byl v útoku faulován Davidem Raušem (UOS) a domácí tak čeká přesilová hra!

27:33
    Drtiči nepřesně rozehráli, Stuchlík v klidu vyhodil puk.

27:59
    Směřičkovu střelu dokázal Valúch nějakým způsobem chytit i přes to, že mu clonili ve výhledu dva domácí hráči! Parádní zákrok hostujícího golmana.

28:28
    Žabčík teď pomohl svému brankáři, když se puk padáčkem snášel na brankoviště a Zbyněk Žabčík jej rukavicí zametl do bezpečí.

29:47
    Polák svižnou střelou mířil na vyrážečku, Valúch chytá.

30:02
    Hra se po zakázaném uvolnění stěhuje do ostrožského pásma.

30:09
    Tomáš Beneš mohl ujíždět sám na bránu, Jakub Tomi (HOM) jej bránil nedovoleně a dostává za to dvě minuty.

30:16
    Vilém Galuška tečoval Žabčíkovo nahození, Kotvan si dokázal s pukem poradit.

30:44
    Drtiči se osvobodili a napadají rozehrávku soupeře.

31:10
    Další vyhození Hodonína.

31:41
    To bylo neskutečné, co teď předvedl PETR PEŠ, který ve vlastním oslabení dává gól! Černohous vyhodil puk na Peše, který zpracoval puk na útočné modré a v cestě mu stál obránce, přes kterého střílel a Valúch ještě zakročil, pak se Peš dostal k odraženému kotouči a projel s ním mezi čtyřmi hráči Uherského Ostrohu, aby následně zavěsil bekhendem pod horní tyč! Asistence: Vít Černohous.

32:26
    Kučera nabil Jajcayovi, ten z bezprostřední blízkosti trefil Valúcha do lapačky!

33:00
    Mika ve spolupráci s Žabčíkem získali útočné pásmo, tam ale dobře zapracovala obrana Hodonína a získala jej pro sebe.

33:33
    Drtiči vyhazují přes všechny čáry.

33:56
    Uherský Ostroh chce snížit manko soupeře a znovu se mu přiblížit na jeden gól, teď se ale dopustil útočného faulu. Filip Stránský (UOS) odsedí dvě minuty za hrubost.

34:25
    Kotvan vyjel proti puku až k modré čáře a pomohl svému týmu s rozehrávkou.

34:56
    Drtiči se nemůžou usadit v útočném pásmu. Naopak Lukáš Zalubil se ocitl tváří v tvář Zdenku Kotvanovi, v tomto souboji byl úspěšnější hodonínský brankář!

36:00
    Kučera chtěl z otočky překvapit Valúcha střelou do horního růžku, ten měl vyrážečku na svém místě!

36:29
    Michal Stuchlík se parádně prosmýkl mezi dvěma hodonínskými hráči a vyslal jedovatou střelu, kterou Kotvan tak tak vyrazil do rohu kluziště!

36:37
    Pozor! Hodonín zažije krušné chvíle. Uherský Ostroh má totiž k dispozici přesilovku pět na tři! Tresty obdrželi Vít Černohous (HOM) za krosček na dvě minuty a Marek Lindner (HOM) na 2+2 minuty za vysokou hůl.

37:00
    Míkova střela a Kotvanův beton! Hodonínský golman se natáhl na brankové čáře a zabránil puku, aby se dostal za čáru!

37:21
    Drtiči vyhodili, poté se Ostroh dopustil ofsajdu.

37:44
    Filip Stránský svou dělovkou přestřelil bránu!

37:55
    Domácí vyhazují puk.

38:08
    Na ledě jsou teď pořádné zmatky! Ostroh vsítil gól, ale bylo to po přerušení hry. Před tím skončili na ledě dva hráči – jeden domácí a druhý hostující. Podle všeho rozhodčí chtěli vylučovat, nakonec na trestnou ale nikdo nejede a bude se pokračovat ve hře.

38:46
    Jajcay s Pešem si dobře počínali a ušetřili drahocenné vteřinky pro svůj tým.

39:37
    Ostroh pokračuje v klasické přesilovce a je nebezpečný! Stránského střela se neujala, Žabčíkova dorážka také ne a poté si hodonínský brankář poradil ještě s jednou střelou! Zdenko Kotvan opravdu teď drží svůj tým!

39:54
    Hostům je odpískán icing.

40:00

Druhá třetina byla vyhrocená, hlavně její závěr. Dvouminutová přesilovka 5 na 3 ale Uherskému Ostrohu ovoce nepřinesla. Hosté se přece jen v této dvacetiminutovce trefili. Ve 23. minutě se prosadil z předbrankového prostoru Vilém Galuška a snížil na 2:1. Ostroh měl většinu času herní převahu, a tu mohl potvrdit také v přesilové hře, naopak ale domácí ve vlastním oslabení skórovali a Petr Peš vrátil Hodonínu dvoubrankový náskok. Další třetina začne přibližně v 19:44.

40:01

40:30
    Ostroh ještě pokračuje v přesilovce, která se přenesla z konce druhé třetiny. Vaněk ale mířil mimo bránu.

40:54
    Drtiči už jsou v plném počtu. Ostroh je na puku, ale domácí napadají soupeře.

41:25
    Ostrožané rychle zaútočili, ale Drtiči jim puk sebrali.

42:34
    Drtiči vybojovali v rohu kluziště puk a poslali jej na Crlíka. Jeho dělovku od modré schoval Viktor Valúch ve výstroji.

42:43
    Drtičům je odpískán úmyslný ofsajd, hra se přesouvá před Kotvana.

42:59
    Lukáš Zalubil propasíroval puk před bránu, kde byl Mika, ten bekhendem o pár čísel minul pravou tyč.

43:36
    Po sérii tvrdých soubojů v rohu za hodonínskou bránu byli úspěšnější domácí a vyváží puk před Valúcha.

44:05
    Venclík se objevil sám před brankářem, Viktor Valúch ale sklapl betony k sobě!

44:49
    Ostroh kontroluje kotouč ve vlastním pásmu.

45:34
    Mika předložil puk Štěpánu Vaňkovi, jeho střela skončila v rukavici Zdenka Kotvana.

45:50
    Jakub Sajdl (HOM) trefil Viléma Galušku hokejkou do obličeje, hosty čeká dvouminutová přesilová hra.

46:22
    Ostroh zahrozil dvěma střelami, poté Drtiči vyhodili až k Valúchovi.

47:15
    Jakub Zalubil přenechal puk Janásovi. Ten projel s kotoučem na holi celé hřiště a šetří čas.

47:36
    Po odrazu za bránou se dostal puk až ke Kotvanovi, který přerušuje hru.

47:56
    Žabčík hledal křížnou přihrávkou Miku, v cestě mu stálo několik hodonínských hokejek.

48:18
    Hodonín už je v plném počtu, Ostroh ale stále útočí.

48:46
    Smolný moment pro Hodonín, naopak hostující fanoušci můžou slavit! Dva hodonínští hráči se srazili a vytvořil se prostor pro Filipa Stránského, který našel před bránou ZBYŇKA ŽABČÍKA, jenž z první protlačil puk za Kotvana ke vzdálenější tyči.

49:19
    Ostroh ožil jak na ledě, tak v hledišti! Hostující celek teď mohl vyrovnat, ale Zdenko Kotvan dokázal nadvakrát lapit puk.

49:47
    Aleš Nevídal jen tak nahodil puk na bránu, ale Zdenko Kotvan byl nucen jej podržet v lapačce, takže se bude vhazovat v obranném pásmu Hodonína.

50:20
    Kotouč se ve středním pásmu příhodně odrazil na hůl Filipa Stránského, který se zavezl puk do pásma a od mantinelu si sjel před bránu, kde nebezpečnu střelou ohrozil Kotvana!

50:33
    Vylučuje se na straně Uherského Ostrohu. Tomáš Beneš (UOS) se provinil nedovoleným bráněním.

51:00
    Ostroh dobře zapracoval v obraně a vyhazuje puk.

51:10
    Tuto branku si brankář Ostrohu za rámeček nedá. Domácí Janás protečoval puk až před bránu, kde proti němu zasáhl Viktor Valúch holí a nebyl ve svém obvyklém postavení. na to reagoval střelou TOM POLÁK a Drtiči opět vedou o dva góly! Asistence: David Janás.

51:10
    Tomáš Beneš (UOS) ve stejném čase dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

51:48
    Ostroh se nastěhoval před Kotvana. Ten musel řešit střelu od modré a puk se odrazil nebezpečně ke dvěma hráčům Uherského Ostrohu, puk jim ale přeskočil hokejky.

52:27
    Zdenko Kotvan si připisuje další veledůležitý zákrok! Uherský Ostroh zařadil vyšší rychlostní stupeň!

53:40
    Hodně dlouho měli domácí hráči výhodu a hráli s pukem ve vlastním pásmu. Drtičům tohle hodně pomohlo, šetří čas a nikam se hnát nepotřebují. Ostroh se nakonec zmocnil puku a na trestnou je vykázán na dvě minuty Jan Machálek (UOS) za vysokou hůl.

53:58
    Ale pozor, ve vlastním oslabení se Mika s Vilémem Galuškou hnali do útoku. Celou akci zastavuje hra vysokou holí.

54:55
    Ostroh nedává znát, že hraje ve čtyřech! Právě naopak! V útočném pásmu zavařil obraně Hodonína a jeden z hostů nebezpečně vystřelil, do střely se ale vrhli dva domácí hráči a zastavili puk.

55:22
    Hra je přerušena pro vyhození puku mimo hřiště. Rozhodčí se po krátké poradě navíc rozhodli vyloučit hostujícího hráče za zdržování hry. Viníkem je Lukáš Zalubil (UOS) a domácí hrají 18 vteřin 5 na 3!

55:44
    Machálek je zpět na ledě, domácí celek však útočí.

56:13
    Filip Stránský se ujal puku, vyvezl jej do pásma a předložil Stuchlíkovi. Tomu přihrávka šla na brusle, nakonec dokázal puk ještě nacentrovat před brankoviště a tam jej získal Kotvan.

56:33
    Necelé tři a půl minuty před koncem třetí třetiny odskakuje Hodonín svému soupeří na rozdíl tří branek! Peš ustál souboj u pravého mantinelu, zpoza brány pak nahrával Tomimu mezi kruhy a jeho střelu vyrazil Valúch na hůl TOMA POLÁKA, který pouze dorazil puk do prázdné brány. Tenhle puk neměl hostující golman šanci chytit! Asistence: Jakub Tomi, Petr Peš.

57:03
    Po potyčce před domácí bránou je vyloučen Kamil Rýpar (HOM) za hrubost a Marek Rauš (UOS) za sekání.

57:31
    Hraje se v útočném pásmu Hodonína.

57:53
    Janás podržel puk v útočném pásmu tak, aby se jej nezmocnil soupeř.

58:16
    Jakub Zalubil bekhendem trefil Kotvana do masky.

58:36
    Valúch musel řešit Sajdlovu střelu.

59:01
    Lukáš Zalubil nastřelil vyrážečku Zdenka Kotvana.

59:25
    Hosté mají puk za vlastní bránou a střídají.

59:51
    Drtiči ještě zavezli puk z vlastního pásma do středního, Ostroh jim ho vrátil zpět a domácí už jen odpočítávají poslední vteřinky zápasu.

Drtiči nakonec vítězí, v sérii vedou 2:0 a získávají mečbol! Ve třetí třetině zahrozil Zbyněk Žabčík, když ve 49. minutě snížil na 3:2. Drtiči pak ale přidali dva góly, o které se postaral Tom Polák a domácí tak po zásluze vítězí!

Další zápas semifinálové série mezi Hodonínem a Uherským Ostrohem se odehraje v neděli. Do té doby vám přeji pěkný víkend. Na počtenou! (20:23:29)

Ivan Hochman

Branky a nahrávky: 6. Sajdl (Směřička, Kučera), 18. Peš (Tomi), 32. Peš (Černohous), 52. Polák (Janás), 57. Polák (Tomi, Peš) – 23. Vilém Galuška (Mika, Žabčík), 49. Žabčík (Stránský)

SHKM Baník Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Lidák, Polesný, Směřička, Veselský, Rýpar, Crlík, Výmola – Tomi, Peš (A), Janás – Jajcay, Sajdl, Kučera (C) – Venclík, Polák, Chalupa – Lindner, Černohous
    HOKEJ Uherský Ostroh: Valúch (Lekeš) – Stuchlík, Maršálek, Vaněk, Andrýsek, Žabčík, Rauš D., Nevídal – Zalubil L., Zalubil J., Beneš, Galuška V., Hendrych, Stránský, Rauš M., Machálek, Flora Petr, Mika, Galuška L., Flora Pavel

Rozhodčí: Brzobohatý, Reich – Bernard, Procházka