Florida – Minnesota 6:2 (kon.) | Washington – New Jersey 3:0 (kon.) | Carolina – Winnipeg 1:8 (kon.)
Anaheim – Montreal 8:2 (kon.) | Colorado – Buffalo 3:0 (kon.) | San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.)
Colorado Avalanche
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Buffalo Sabres
Sobota 09.03.2019, 21:10 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Krásný sobotní večer přeji všem fandům ledního hokeje a NHL zvláště. Čeká nás utkání mezi Coloradem Avalanche a Buffalem Sabres. Tento zápas začíná ve 21:00 a jste k němu srdečně zváni! Přeji Vám příjemnou zábavu!

BUFFALO SABRES

Šavle ještě donedávna měly postup do play off na dosah, v posledních zápasech se začal značně vzdalovat a nyní je už jen v oblasti teorie. Buffalu se v posledním měsíci nedaří. Tým kouče Housleyho vyhrál pouze dva z předchozích deseti zápasů, naposledy prohrál s Chicagem 4:5. Sabres mají na svém kontě 69 bodů po 67 zápasech a na osmý Montreal ztrácí už propastných deset bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jack Eichel, který si drží skvělou bilanci více než bodu na zápas. Momentálně nasbíral už 72 kanadských bodů. V týmu Buffala můžeme najít také českého útočníka Vladimíra Sobotku, který v minulém utkání na ledě Chicaga skóroval.

COLORADO AVALANCHE

Laviny se nachází na desátém místě v Západní konferenci a na osmou Minnesotu, která drží poslední divokou kartu ztrácí čtyři body. Colorado se v těchto vodách de facto pohybuje celou sezonu. Poslední zápasy se však týmu kouče Bednara moc nepovedly. Avalanche prohráli 4 z posledních šesti zápasů a dvakrát zvítězili v prodloužení. Naposledy Colorado nestačilo na Dallas se kterým prohrálo 0:4 a hattrickem se v tomto zápase blýskl Alexandr Radulov. Nejlepším střelcem týmu je Nathan MacKinnon s 34 brankami, ale nejproduktivnějším hráčem je Mikko Rantanen, který nasbíral o kanadský bod více než MacKinnon. V letošní sezoně odchytal dva zápasy za první celek Colorada Pavel Francouz, který však momentálně řádí na farmě.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie (A), Cole, Nemeth, Zadorov – Compher, MacKinnon (A), Brassard – Rantanen, Söderberg, C. Wilson – Calvert, Jost, Kerfoot – Andrighetto, G. Bourque, Agozzino.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, Dahlin, C. Nelson, Scandella, Montour, Bogosian (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Skinner – Okposo (A), Rodrigues, Sheary – Pominville, Mittelstadt, Jo. Larsson – Girgensons, Sobotka, S. Wilson.

Rozhodčí: Dwyer, Lee – R. Galloway, Amell.

Před začátkem důležitého zápasu o naději pro play off ještě uslyšíme hymnu USA.

00:01

00:20
    Colorado vyhrálo úvodní buly a ihned napadá rozehrávku Buffala.

00:56
    Za bránou chvíli vyčkal Bogosian. Jeho spoluhráči vystřídali a poté se pustil do útočení.

01:20
    Poprvé zahrozilo Colorado a v nepřehledné situaci zazvonila tyčka z boku. Hutton si ale přední tyč hlídal.

01:55
    Colorado pobývá v útočném pásmu. Buffalo se nemůže dostat pryč z obranné třetiny.

02:29
    Domácí zabojovali o puk u mantinelu a Compher vyvezl puk z vlastní třetiny.

02:51
    Rozhodčí chtěli původně vylučovat, neboť si mysleli, že Buffalo hrálo v šesti. Poté však správně usoudili, že by se jednalo o velmi přísné vyloučení a trest odvolali.

03:12
    Eichel vyhrál buly a Skinner se dostal ke střele. Byl v dobré pozici, jenže obránce Girard jeho pokus zablokoval.

03:42
    Nahození od modré čáry nedoputovalo až k brankovišti, které střeží Grubauer. Následně domácí vyvezli touš, ale pískal se ofsajd.

04:20
    Sheary nedostal od Girarda ani trochu prostoru. Hned schytal ostrou ránu.

04:51
    Nemeth ujel po levém křídle a nebezpečně centroval puk před bránu. Hutton si pokryl prostor u ledu a zasáhl.

05:44
    Nyní je aktivnější Colorado. Zatím jsme však neviděli pořádnou šanci.

06:24
    Střela od modré čáry zaplavala těsně vedle pravé tyče Huttonovy svatyně.

06:46
    Ristolainen získal čas na rozehrávku. Za bránou tak čeká a hledá možnosti k přihrávce.

07:08
    První lajna Colorada zase přimáčkla soupeře v pásmu. Sabres se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

07:33
    Zadorov vystřelil od modré čáry, ale Hutton se zákrokem problém neměl. Máme zde první komerční pauzu tohoto utkání.

07:48
    MacKinnon naservíroval puk Brassardovi, jehož rychlá střela nemířila mezi tři tyče.

08:03
    Zásah na opačné straně si připsal Grubauer. Za chvíli se bude vhazovat po jeho pravici.

08:38
    Colorado předvedlo rychlou akci. Rantanen si vyměnil puk se Söderbergem a ke střele se dostal rozjetý obránce Johnson. Hutton vyrazil puk levým betonem do bezpečí.

09:20
    Před bránou Buffala zůstal chvíli nekrytý útočník Bourque. Jelikož situace byla nepřehledná a kotouč se mu zamotal pod nohama, tak nezakončil.

10:08
    Nyní jsou zase hosté aktivnější a snaží se něco vytvořit před bránou Grubauera.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:51
    Larsson si musel dát pozor na přechod do útočného pásma. Kotouč tak raději pouze nahodil na zadní mantinel.

11:12
    Na ledě se strhla hromadná mela. Fanoušci jsou ve varu. Vše začalo ostrým zákrokem Zadorova na hlavu kapitána Eichela. Tohle si rozhodně žádá trest. Uvidíme, jestli sudí budou po komerční přestávce vylučovat.

11:12
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jeff Skinner – 2 min., hrubost).

11:22
    Buffalo musí začít svou první přesilovku v utkání ve své třetině.

11:54
    Hosté si sice rychle vyměňovali kotouč, ale Dahlin svou poslední přihrávku zkazil. Domácím nedělalo problém se následně osvobodit.

12:25
    Další vyhození přes všechny čáry. Tentokrát se o to postaral obránce Cole.

12:54
    Jason Pominville stál před prázdnou bránou, ale odražený a volný puk úplně promáchl. Tohle byla velká šance Sabres.

13:12

13:32
    Girard vystřelil od modré čáry přímo do náruče brankáře Huttona.

13:58
    Rantanen dostával na hůl chytrou přihrávku MacKinnona zpoza brány. Obránci hostů ale rychle zareagovali a zasáhli.

14:33
    Domácí se zase musí vracet až do vlastní třetiny. Buffalo posunulo puk do střední třetiny.

14:40
    Ofsajd hostů a následuje poslední komerční pauza v této periodě.

15:02
    Domácí Wilson byl faulován a domácí si zahrají první přesilovku. Nyní drží touš a mají výhodu.

15:23
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Sam Reinhart – 2 min., hákování).

15:42
    Barrie nahodil puk do útočného pásma, kde se sjeli domácí hráči jako vosy na med.

16:08
    Coloradu se ale zatím příliš nedaří se usadit v útočném pásmu. Bílí se dobře brání.

16:30
    Rantanen se musel vracet pro puk do středního pásma. Domácí zatím v této přesilovce ještě nevystřelili.

16:56
    Až nyní vystřelil zápěstím Jost. Najel si na vrcholek pravého kruhu a byl úplně osamocen. Hutton ale jeho úmysl přečetl a lapil střelu do lapačky.

17:23

17:30
    Největší šance první třetiny! Reinhart ujel z trestné lavice a mířil si to sám na Grubauera. Německý brankář se parádně natáhl a levým betonem vykopl dlouhou kličku útočníka hostů do forehandu.

18:13
    Colorado drží puk v pásmu a zkusí dobře rozehrát.

18:42
    Sobotka si za bránou dělal prostor, ale nepovedla se mu přihrávka na Scotta Wilsona.

19:15
    Rozehrávka Buffala nebyla vůbec povedená. Bylo z toho zakázané uvolnění a necelou minutu před koncem úvodní třetiny se bude vhazovat u Huttona.

19:44
    Rodrigues dostával za obranu dlouhou přihrávku, kterou se mu však nepovedlo ani tečovat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první perioda. Colorado nevstoupilo do utkání špatně, ale zatím není vůbec nebezpečné. Naopak Buffalo, přestože jeho herní projev také není okouzlující, se do dvou příležitostí už dostalo. Střely na branku: 12-4. Druhá třetina začne zhruba ve 22:04.

20:01

20:07
    Úvodní rozehrávka se Sabres nepovedla. Bogosian vyhodil puk pouze na zakázané uvolnění.

20:40
    Hosté rychle přenesli hru a Bogosian uvolnil na pravé straně u modré čáry Montoura. Pokus obránce Buffala skončil na hrudi Grubauera.

21:12
    Sheary prostrčil puk na Okposa, který se snažil natlačit až před brankoviště. Skoro se mu to povedlo, ale na poslední chvíli mu byl vypíchnut kotouč.

21:37
    Ani tentokrát hostům nevyšla rozehrávka. Opět je z toho icing.

22:02
    Střelu Pominvilla z pravého kruhu vyrazil Grubauer před sebe. Následná dorážka Larssona se také neujala.

22:49
    Zakázané uvolnění také na druhé straně. Vhazování se provede po levici Philippa Grubauera.

23:14
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Skóre otevírá Colorado. NATHAN MACKINNON nám předvedl, jaký skvělý hokejista je. Vystihl špatnou přihrávku Buffala, přestože byl okamžitě atakován Eichelem, tak se zvedl a následně kličkou obhodil obránce. Poté vystřelil do horního růžku a připsal si důležitou branku. 1:0. Bez asistence.
    23:14 Nathan MACKINNON - 1:0

24:08
    MacKinnon se skvěle protáhl okolo brány a naservíroval puk Barriemu. Obránce Lavin měl odkrytou bránu před sebou, ale i s přispěním skvělého zákroku beků hostů nezakončil.

25:09
    Colorado po vstřelené brance ožilo a podniká jeden útok za druhým.

25:24
    Puk opustil hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:12
    Girard se šikovně dostal až do zajímavého prostoru. Vystřelil zápěstím, ale Hutton jeho pokus viděl.

26:48
    Eichel se zpevnil a dokázal uhrát důležitý souboj u mantinelu.

27:10
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Reinhart uvolnil Eichela, který vystřelil nadvakrát. Nebezpečnější byl druhý pokus, který minul zařízení o kousek.

28:02
    Čtvrtá lajna Avalanche prokázala svůj důraz. Hlavně Andrighetto ve dvojici s Agozzinem byl hodně důrazný.

28:19
    Colorado si nekomplikovalo zbytečně situaci a dokázalo vyhodit puk na zakázané uvolnění.

28:28
    Sražená střela obránce Dahlina ohrozila více diváky než Grubauera. Hra je tak opět zastavena.

28:40
    Jost objel bránu a jakmile si vyjel na pravý kruh, tak z otočky vystřelil.

28:58
    Domácí nebyli daleko od toho, aby dali druhou branku. Kerfoot se zjevil ve výborné pozici mezi kruhy a snažil se ještě uvolnit Josta, který by zakončil do prázdné. Kotouč však poskočil a hostující beci dobře zapracovali.

29:45
    Eichel byl u mantinelu zastaven Erikem Johnsonem. Přesto však Buffalo pokračuje v aktivitě.

30:22
    Hutton si našel střelu Cola od modré čáry a zasáhl.

30:45
    Sheary se dostal k volnému puku a snažil se oslovit před bránou volného Rodriguese. Přihrávka se však zastavila o zadní konstrukci brány.

31:40
    Bogosian musel odehrát puk před dotírajícím útočníkem. Domácí se snaží hrát důrazně.

32:35
    Buffalo zmáčklo svého soka v obranném pásmu a hlavně Jack Eichel předvedl své umění. Narýsoval přesnou přihrávku na hůl Montoura, jehož střela minula bránu.

33:32
    Sledujeme nyní zase pasáž, ve které je aktivnější Colorado. Opravdu vídáme časté změny ve hře.

33:54
    Jost je dnes velmi aktivní a zasloužil by si branku. Nyní krásně projel ve velké rychlosti až do útočného pásma a rychlou střelou se snažil zaskočit Huttona.

34:40
    Grubauer přerušil hru a následovat bude další komerční přestávka.

34:48
    Söderberg zůstal ležet na zemi, jelikož byl sestřelen Eichelem. Kapitán Buffala půjde na trestnou lavici.

34:48
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jack Eichel – 2 min., faul loktem).

35:24
    Colorado předvedlo zajímavé náznaky, které však žádnou velkou šancí neskončily.

35:48
    Barrie tvrdě vypálil od modré čáry a Hutton se musel činit. Pravým beton však zasáhl pohotově.

36:23
    Brassard dostal kotouč proti holi a okamžitě vystřelil. Břevno minul o malinký kousek.

36:48

37:06
    Grubauer přikryl puk ve své moci a opět před ním bylo rušno. Dnes už jsme viděli plno strkanic.

37:24
    Brassard hledal před bránou MacKinnona. Finální přihrávka ale byla zablokována.

37:35
    Oba hráči si vyměnili role. Tentokrát MacKinnon uvolnil Brassarda na levém kruhu. Hutton předvedl fantastický zákrok lapačkou.

38:21
    Přihrávka Buffala z vlastního pásma byla velmi nepřesná. Hra se co nevidět zase přesune před Huttona.

38:39
    Söderberg vyjel od mantinelu na střed a zápěstím vystřelil pouze do vyrážečky Huttona.

39:18
    Colorado zase tlačí. Barrie přihrál Jostovi do dobré palebné pozice. Centr třetí lajny Colorada minul levý horní roh těsně.

39:44
    Buffalo dostalo puk do bezpečí a vypadá to, že druhá třetina se už ve středním pásmu také dohraje.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila nám druhá třetina. Colorado zaslouženě vede, neboť se nádherným způsobem trefil Nathan MacKinnon. Domácí jsou jednoznačně aktivnější a druhá třetina už byla v jejich režii. Počet střel na bránu po druhé periodě je 26-7. Třetí třetina začne zhruba ve 23:00.

40:01

40:19
    Domácí pouze posunuli puk na polovinu Buffala a vrátili se do obranné třetiny.

40:56
    Nelson vystřelil od modré čáry těsně vedle levé tyče.

41:12
    Na druhé straně musel pohotově zasáhnout Hutton, neboť MacKinnon si opět najel do dobré palebné pozice.

41:44
    Grubauer zachytil střelu Ristolainena a připsal si tak osmý úspěšný zákrok tohoto večera.

42:01
    Pokračuje se v trendu v tom smyslu, že hra je velmi často zastavována. Nyní se provinili domácí ofsajdem.

42:24
    Nahození Cola od modré čáry Hutton rychle vytřepal z lapačky a přistrčil tak puk Dahlinovi.

42:51
    Söderberg se snažil vynutit si faul na Scandellovi. Domácímu hráči to nevyšlo a hlavní rozhodčí nyní vylučovat nebudou.

43:45
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu. Ani jednomu z celků se teď nedaří založení útoku.

44:14
    První lajna Colorada byla zase aktivní. Nathan MacKinnon si odskočil mezi kruhy a tvrdě vypálil. Hutton však chytá skvělý zápas a drží Šavle nad vodou.

44:34
    Kyle Okposo byl dostatečně důrazný v rohu kluziště a vybojoval pro svůj tým puk.

45:03
    Kerfoot se dokázal i s pukem dostat do útočné třetiny, kde ještě uvolnil Barrieho. Obránce Colorada chtěl vystřelit, ale zrovna v této chvíli upadl na led.

45:56
    Domácí fanoušci si žádali vyloučení jednoho z hráčů Sabres. Nedočkali se a dali svou nevoli najevo.

46:36
    U mantinelu v obranném pásmu Avalanche se svádí důrazný souboj o kotouč.

47:15
    Zakázané uvolnění Colorada.

47:38
    Ristolainen posunul puk po mantinelu. Buffalo si teď získává převahu na puku a drží svého soka v pásmu.

48:18
    Stále se hostům daří se držet na puku. Mezitím se u střídačky Colorada strhla další mela. Dneska mají rozhodčí co dělat.

48:19
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., hrubost).

48:45
    Hutton měl nyní plné ruce práce s nenápadnou střelou od modré čáry. Poté vypomohl obraně také útočník Sam Reinhart.

49:09
    Barrie je dnes také velmi vidět, nyní si vyčkal na přihrávku Söderberga a zjevil se v ideální střelecké pozici. Hutton si ale vyjel z brány a zasáhl.

49:26
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Johan Larsson – 2 min., sekání).

49:37
    MacKinnon si nedal na přihrávce vůbec záležet a hosté se dostali snadno k puku. Poté se osvobodili.

50:13
    Je to už o dva góly. Domácí pokračovali v přesilové hře 4 na 3 a v jejich útočném pásmu měli hodně prostoru. MIKKO RANTANEN dostal na hůl přihrávku Barrieho a vyčkal na správný moment ke střele. Finský hráč trefil horní růžek, ale skvělou práci na brankovišti odvedl také Brassard. 2:0. Asistence: Tyson Barrie a Nathan MacKinnon.
    50:13 Mikko RANTANEN - 2:0

51:07
    Druhá komerční přestávka ve třetí třetině je na světě.

51:28
    MacKinnon se snažil najít mezi kruhy Zadorova, a to se mu také povedlo. Ruský bek však ztratil puk za sebou a vystřelit nedokázal.

52:09
    Jeff Skinner zachytil puk ve středním pásmu rukavicí a rychle pádil směrem k bráně Colorada. Zkoušel vystřelit, ale jeho pokus přes hromadu těl před bránou neprošel.

52:58
    Girard už měl dlouhé střídání za sebou, a tak raději odpálil puk na icing. Nyní bude mít pár vteřinek na vydýchání.

53:28
    MacKinnon je dnes neuvěřitelný. Každé střídání je vidět. Nyní se zase zkoušel obtáhnout mezi beky Sabres a poté vystřelit. Málem se mu to povedlo, avšak byl už moc blízko bráně Buffala.

54:22
    Domácí drží puk na hokejkách a rozhodně v této chvílí zápasu nikam nespěchají.

54:40
    Hutton si musel nejprve poradit se střelou Andrighetta a následně také s dorážkou Bourqua. Obě situace vyřešil a přikryl touš pod svou lapačkou.

55:21
    Tento zápas jde pomalu do finiše a Buffalo nevypadá na to, že by si dnes mělo vytvořit nějaký velký tlak.

55:51
    Naopak se na druhé straně hrálo před Huttonem. Brankář Sabres musel předvést dva skvělé zákroky proti střelám z mezikruží.

56:16
    Colorado ve druhé a třetí třetině jednoznačně dominuje. Dnes zřejmě zůstanou dva body v Pepsi Center.

56:48
    MacKinnon získal puk ve vlastním pásmu, našlápl a dostal se až před bránu Buffala. Jelikož měl proti sobě tři bránící hráče, tak nevystřelil.

57:30
    Buffalo odvolalo brankáře Huttona a zkouší to v šesti lidech v útočném pásmu.

58:03
    Vyhození přes všechny čáry minulo odkrytou bránu, a proto se pískalo zakázané uvolnění.

Buffalo Sabres si vyžádalo oddechový čas.

58:17
    Domácí se ocitli pod tlakem. Grubauer však odolal a skvěle zasáhl proti střele Reinharta z dobré pozice.

58:21
    Montour vypálil hned po vyhraném buly. Grubauer se dokázal přemístit a lapačkou vychytal soupeře.

58:27
    Další zákrok německého brankáře ve službách Avalanche. Hra se nyní velmi kouskuje.

58:35
    Zakázané uvolnění Colorada. Hra zůstane před bránou Philippa Grubauera.

58:50
    O majiteli dvou bodů je dnes rozhodnuto. První branku v sezoně vsítil GABRIEL BOURQUE. Dokázal přesně trefit odkrytou bránu střelou přes celé kluziště. 3:0. Asistence: Erik Johnson a Nathan MacKinnon.
    58:50 Gabriel BOURQUE - 3:0

59:21
    Ještě jedno přerušení. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

59:46
    Nemeth čeká s pukem za bránou a fanoušci už jásají.

Skončilo nám utkání mezi Coloradem a Buffalem. Domácí zvítězili zaslouženě poměrem 3:0. Úvodní branku vsítil ve 24. minutě Nathan MacKinnon a stejný hráč se lví měrou podílel na dalších dvou trefách. Ty vsítil Mikko Rantanen a Gabriel Bourque.

Hvězdy zápasu:

1. Nathan MacKinnon (COL), 1+2
    2. Philipp Grubauer (COL), 18 zásahů
    3. Mikko Rantanen (COL), 1+0.

Česká stopa:

Vladimír Sobotka (BUF)
    , 0+0, +/-: -1, 1 střela, 3 hity, čas na ledě: 10:56.

Statistiky:

Střely na bránu: 43-18
    Vyloučení: 3-5
    Góly v přesilovce: 1-0
    Hity: 26-36
    Buly: 39-24.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase někdy příště u online přenosu z NHL. Na počtenou! (23:51:37)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 24. MacKinnon, 51. Rantanen (Barrie, MacKinnon), 59. G. Bourque (E. Johnson, MacKinnon)

Rozhodčí: Dwyer, Lee – R. Galloway, Amell

Diváci: 18 052