San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.) | Boston – Ottawa 3:2 (kon.) | Tampa – Detroit 3:2 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 2:5 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Edmonton – Toronto 2:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 4:2 (kon.) | Nashville – Carolina 3:5 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (kon.) | Vancouver – Vegas 2:6 (kon.) | Florida – Detroit 6:1 (kon.)
Boston Bruins
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Ottawa Senators
Neděle 10.03.2019, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V noci ze soboty na neděli našeho času se v NHL utkají Boston Bruins a Ottawa Senators. Oba celky se nacházejí ve zcela odlišném rozpoložení. Zatímco domácí jsou rozjetí a v tabulce Východní konference jim patří druhé místo, tak Senators jsou nejhorším celkem celé ligy.

Ottawa Senators:
    Sens po rozprodeji mužstva v závěru přestupového termínu už jen dohrávají sezónu. S 52 body jsou nejhorším mužstvem v soutěži. Z posledních deseti zápasů navíc Ottawa vyhrála jediný. Naposledy doma podlehla 2:4 Islanders, před tím padla 4:5 po nájezdech na ledě stejného soupeře. Trenér Marc Crawford, který nedávno nahradil odvolaného Guye Bouchera, bude možná postrádat Bobbyho Ryana. Ten si v posledním duelu s Islanders poranil ruku.

Boston Bruins:
    Hokejisté Bostonu nasbírali už 91 bodů a v tabulce Východní konference jim patří druhé místo. Postup do play-off už mají Medvědi v podstatě jistý. Bruins se navíc nacházejí ve výborné formě. Drží sérii pěti výher v řadě a z posledních třinácti zápasů prohráli jediný. Mužstvo nerozhodila ani absence elitního útočníka Davida Pastrňáka, kterého spoluhráči dokázali společnými silami nahradit.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Stempniak, Krejčí (A), Nordström – Wagner, Acciari, Kuraly – Backes, Coyle, Cehlárik.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Wolanin, Harpur, Borowiecki (A) – Duclair, Pageau (A), B. Tkachuk – B. Ryan, White, Z. Smith (A) – Bødker, O. Lindberg, Gibbons – Pääjärvi, Tierney, Balcers.

Rozhodčí: Brenk, Hebert – Devorski, Smith.
    Bruins do utkání naskočí v této sestavě.

Aktéři utkání už jsou na ledě. Za malou chvíli zazní hymny Kanady a Spojených států amerických.

00:01

00:12
    Utkání odstartovala za domácí Acciariho formace a začala aktivně. Od modré čáry pálil John Moore a zasahovat musel Anderson.

00:46
    Hosté přestáli první nápor Medvědů. Hru uklidňuje za vlastní brankou Chabot.

01:23
    Brady Tkachuk to zkusil z ostrého úhlu. Branku netrefil. Vzápětí puk přilétl na Raska z druhé strany. Domácí brankář ho přidržel v lapačce.

01:45
    Brandon Carlo střílel od modré čáry. Anderson byl pozorný a vyrazil puk.

02:38
    Nahození Thomase Chabota nepříjemně tečoval Brian Gibbons. Puk směřoval mezi Raskovy betony, brankář Bruins je na poslední chvíli dal k sobě!

03:11
    Puk je na střídačce Ottawy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:02
    Tuukka Rask kotouč posunul do rohu za svou branku. Tam se o něj teď bojuje.

04:32
    Rozhodčí viděli nedovolený zákrok Dantona Heinena. Ten je vyloučen za sekání. Přesilovka pro Senators.

05:13
    Carlo vyhodil puk přímo na brankáře Andersena. Ten tedy rozehrává.

05:48
    Puk odpaloval do bezpečí Moore. Jeden z hostujících hráčů srazil jeho vyhození do prostoru střídaček.

06:17
    Christian Wolanin od modré netrefil branku a odraženého puku se ujal Sean Kuraly, který ho po levé straně vyvezl do útočného pásma a vystřelil. Craig Anderson svým zákrokem přerušil hru.

06:21
    Hned po buly přišla střela Zdena Cháry, kterou vyrazil Anderson.

06:28
    Za vysokou hůl je vyloučen Zack Smith. Síly na ledě se na chvilku vyrovnají a pak začne přesilovka Bostonu.

06:33
    Ta začíná právě teď!

07:33
    Domácí se zatím neodhodlali ke střele. Snaží se bránící čtveřici co nejvíce stlačit před Andersona.

07:44
    Nic z toho nebylo, hostům se podařilo vyhodit.

08:07
    Máme tu další vyloučení! Za podražení je vyloučen Charlie McAvoy.

08:30

09:11
    Ve vlastním oslabení vyrazil dopředu Joakim Nordström. Jeho střelu vyrazil Anderson.

10:01
    Ke střele z osy hřiště se dostal Dylan DeMelo. Rask zasáhl vyrážečkou.

10:08
    Domácí jsou v plném počtu a konečně se tak bude hrát zase 5 na 5.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:49
    Z pravé strany vystřelil Brandon Carlo. Anderson puk vyrazil jen před sebe. Obránci Sens dokázali tento prostor vyčistit.

11:27
    Joakim Nordström číhal u brankoviště na přihrávku zpoza branky. Ta přišla, ale domácí útočník nabídku Coyla netrefil!

12:24
    Velký závar před hostující brankou! Důrazní tam byli Noel Acciari a Chris Wagner, ovšem Anderson odolal. Máme tu reklamní přestávku.

13:17
    Dobrou defenzivní práci odvedl David Krejčí, který vyhnal Senátory do středního pásma.

13:54
    Ze šermované za brankou Bruins nevytěžili střeleckou pozici. Domácí jsou aktivnějším týmem, ale vyloženě Ottawu zatím nedrtí.

14:46
    Grzelcyk nahodil od modré čáry puk do zadního mantinelu, odkud se černá pryž odrazila na hůl Charlieho Coyla. Domácí útočník ale zblízka zamířil jen do Andersona. Máme reklamní přestávku.

Hokejisté Bostonu Bruins získali alespoň bod v každém z posledních 18 zápasů!

15:22
    Hosté byli v útočném pásmu, ale honili puk po mantinelu. Teď už o něj přišli.

15:38
    Dopředu tak mohli domácí. Peter Cehlárik ze zajímavé pozice minul branku, střelu Carla pak pokryl Anderson.

16:22
    Od modré čáry vypálil Zdeno Chára, Craig Anderson vyrazil jeho pokus.

16:53
    Z levého kruhu střílel Sean Kuraly. Do jeho rány vložil hůl obránce a kotouč skončil v ochranné síti. Poslední reklamní přestávka v první třetině.

17:23
    Přihrávku Zacka Smithe srazil Krug do hlediště. Tam se prezentoval pohotovou lapačkou fanoušek, který držel v druhé ruce pivo. Muž si vyslechl aplaus publika a poté kotouč věnoval malé holčičce, která sedí dvě řady pod ním.
    17:23 Tento muž pohotově chytil puk, který přilétl do hlediště. Užil si potlesk publika a poté zachycený kotouč věnoval malé holčičce pod sebou.

18:03
    Šance Ottawy! Bödker a Gibbons se snažili procpat puk za Raska. Poté se do situace vložil i Oscar Lindberg, ale před ním už domácí gólman kotouč přikryl!

19:01
    Začala už poslední minuta první třetiny.

19:52
    Hosté se ještě snažili něco vymyslet. Nástřel Jeana-Gabriela Pageaua ale srazil bruslí Zdeno Chára.

19:58
    Petera Cehlárika si přidržel Anthony Duclair, který je tedy vyloučen. Domácí si zřejmě přenesou většinu přesilovky do druhé třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Za sebou máme první třetinu utkání mezi Bostonem a Ottawou. Ta gól nepřinesla a oba týmy tak odcházejí do šaten za nerozhodného stavu. Střelecky byli aktivnější domácí Bruins, ale vraždění neviňátek – v tomto případě nejhoršího týmu soutěže – to zatím rozhodně není.Uvidíme, zda Boston dokáže v dalším průběhu vystupňovat tempo a přehrát Ottawu.

21:08
    Nabídku Davida Krejčího tečoval mimo branku Danton Heinen!

21:59
    Ottawa oslabení přestála, už je v plném počtu.

22:08
    Domácím byl odpískán ofsajd.

22:27
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., vysoká hůl).

22:35
    Z vrcholu pravého kruhu střílel Bobby Ryan, Rask puk vyrazil do rohu.

23:04
    Pokus Anthonyho Duclaira byl zablokován. Hosté ale drží pásmo.

23:16
    Raska prověřil střelou od modré Thomas Chabot. Brankář Bruins byl pozorný.

23:47
    Solidní přesilovka Ottawy. Bödkerův pokus opět vyráží Rask.

24:19
    Balcers našel z pozice za brankou Codyho Ceciho. Tomu střela z pravého kruhu nesedla.

24:28
    Domácí jsou v plném počtu.

25:06
    Patrice Bergeron přenechal puk Bradovi Marchandovi. Tomu vložil hůl do střely bránící hráč.

25:36
    Domácí teď zatlačili svého soupeře. Rána Toreyho Kruga dokonce zazvonila o tyčku!

26:01
    Tohle je drtivý nápor Bruins! Craig Anderson se má co ohánět, nyní se skvěle přemístil proti voleji Marchanda!

26:25
    Hosté to nejhorší přežili. Už mohli poslat na led čerstvé síly.

27:48
    Po velkém tlaku první lajny Bostonu se hra zase uklidnila.

28:13
    Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení.

28:52
    Sean Kuraly hledal Noela Acciariho, který si nedokázal obhodit obránce. Poté se ke kotouči dostal znovu, ovšem z osy hřiště neprostřelil Andersona.

29:04
    Až teď je hra přerušena. Trest za hákování obdržel Magnus Pääjärvi. Přesilovka Bostonu začne po reklamní přestávce.

29:12
    Puk putoval po ose Krejčí – Bergeron – Krug. Posledně jmenovaný střílel z pravého kruhu, ale Anderson si poradil.

29:57
    Krejčí nabil na pravý kruh Bradovi Marchandovi, Anderson byl na místě.

30:11
    Bruins právě vstřelili branku!
    Teď už se BRAD MARCHAND dočkal! Střelu Bergerona z pravého kruhu ještě Anderson vyrazil. Puk se ale dostal na levou stranu k Toreymu Krugovi, který hru přenesl na Marchanda a ten opět z pravého kruhu trefoval poloodkrytou branku soupeře. Asistence: Torey Krug a Patrice Bergeron.
    30:11 Brad MARCHAND - 1:0

30:54
    Hra je nyní přerušena kvůli domácímu ofsajdu. Následuje reklamní přestávka.

31:08
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Domácí zbytečně vymýšleli za vlastní brankou, puk ztratili a to potrestal střelou z mezikruží JEAN-GABRIEL PAGEAU. Ten zamířil k levé tyčce z pohledu Tuukky Raska. Asistence: Brady Tkachuk.
    31:08 Jean-Gabriel PAGEAU - 1:1

31:43
    Dobrou tečí se prezentoval Oscar Lindberg. Rask byl pozorný.

31:58
    Na první gól jsme čekali půl zápasu a teď padly hned dva během necelé minuty. O zajímavé pokračování duelu je tedy postaráno.

33:17
    Hosty vstřelený gól povzbudil Ránu Chabota musel tlumit ve výstroji Rask.

33:21
    Další pokus Chabota. Ten zablokoval obránce Grzelcyk.

33:53
    Cehlárikovu přihrávku z rohu kluziště netrefil před branku najíždějící David Backes. Domácí se vyhnali z útočného pásma.

34:36
    Střela Patriceho Bergerona končí v lapačce brankáře Andersona. Následuje další reklamní přestávka.

35:01
    Od modré střílel Colin White a domácí měli štěstí, že branku netrefil! Rask totiž v době střely padal na led po kontaktu se Smithem a neměl by jak reagovat!

35:20
    Do pokusu Kuralyho vložil hůl Mark Borowiecki. Kotouč je v ochranné síti za brankou Sens.

35:46
    Veterán Chára zvládl dobře souboj s rychlonohým Duclairem. Vytlačil ho do rohu kluziště.

36:11
    Po přihrávce Chrise Wagnera střílel z pravého kruhu Noel Acciari a Andersona zachránilo břevno!
    36:11 Domácí Acciari zamířil do břevna.

36:17
    Další střelu na hostující brankou vyslal Charlie McAvoy. Anderson přerušil hru.

37:05
    Domácí teď mají neskutečnou smůlu! Dělovka Patriceho Bergerona z vrcholu pravého kruhu opět označkovala brankovou konstrukci!

37:43
    Pokus Davida Backese končí na rozkleku Craiga Andersona. Boston s blížícím se koncem třetiny zvyšuje tlak.

38:04
    Další zákrok Andersona. Od modré vystřelil John Moore.

38:46
    Za obranou Ottawy číhal Joakim Nordström. Až k němu puk neprošel.

39:07
    Poslední minuta druhé třetiny. Krugovu střelu tečoval nad břevno Lee Stempniak.

39:22
    Domácí jsou v náporu. Střela Kruga končí ve výstroji Andersona.

39:59
    V úplném závěru druhé části ještě vypálil z pravé strany těsně vedle vzdálenější tyčky Brad Marchand! Senátoři se už asi těší do šatny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině už góly padaly. Oba týmy se o ně rovnoměrně podělily a tak platí stav 1:1. Na první změnu skóre se čekalo do poloviny duelu, kdy po přihrávce Kruga využil přesilovou hru střelou do odkryté klece Brad Marchand. Hosté ale srovnali jen o necelou minutu později. Chybu v rozehrávce Bruins totiž potrestal Jean-Gabriel Pageau. V závěru třetiny se pak domácí Medvědi nadechli k drtivému náporu, ze kterého ale rezultovaly jen dvě střely do brankové konstrukce.

41:00
    Ke střele od modré se dostal Cody Ceci. Branku netrefil.

41:10
    Opět Ceci. Ani teď nemířil hostující bek přesně.

41:28
    K bekhendovému zakončení se odhodlal Mikkel Bödker. Rask přerušil hru.

42:22
    Ottawa začala třetí třetinu aktivně! Mimo pálil Chris Tierney.

42:46
    Hosté jsou za svou aktivitu odměněni vedoucím gólem! Bruins udělali sérii chyb, která vyvrcholila situací, kdy střelu Tierneyho vyrazil Tuukka Rask, Krug nedokázal puk odklidit, přestože ho měl na holi a BRADY TKACHUK ho tak dorazil do odkryté klece. Asistence: Chris Tierney.
    42:46 Brady TKACHUK - 1:2

43:56
    V TD Garden je teď nezvyklé ticho. Domácí fanoušci jsou vývojem zápasu zaskočeni.

44:32
    Domácí snaze o tlak zatím schází střelba. Bez ní se Bruins těžko prosadí.

45:09
    Střela přišla z hole Noela Acciariho. Byla ale nepřesná.

46:22
    Bergeron nahodil od mantinelu puk do ohně. Anderson ho odrazil vyrážečkou do bezpečí.

46:35
    Po snaze Dantona Heinena se Anderson dostal mimo ideální pozici pro chytání. Bohužel pro domácí se puk neodrazil k žádnému z hráčů Bruins.

46:54
    Máme tu oboustranné vyloučení. Za hrubost si posedí na trestné lavici Brad Marchand a Dylan DeMelo.

47:37
    Puk, který se odrazil od zadního mantinelu, si pohlídal Rask. Domácí brankář ho přikryl.

48:47
    Domácí při hře 4 na 4 srovnávají! Nahození Toreyho Kruga šikovně tečoval CHRIS WAGNER a puk prošel Andersonovi pod lapačkou až do branky – 2:2. Asistence: Torey Krug a Charlie McAvoy.
    48:47 Chris WAGNER - 2:2

48:55
    Oba týmy jsou v plném počtu.

49:35
    Opět Chris Wagner, kterého poslal dopředu Brad Marchand. Tentokrát byla střela domácího útočníka zablokována.

50:32
    David Krejčí nahrál o mantinel Brandonu Carlovi. Ten z vrcholu pravého kruhu nepropálil Andersona.

51:35
    Domácí začínají zvyšovat svůj tlak. Zdá se, že by chtěli zápas rozhodnout v normální hrací době.

52:12
    Teď to ale zkoušejí hosté. Jejich pobyt v útočné třetině zatím vyvrcholil ranou Thomase Chabota mimo branku.

53:13
    Po Krejčího přihrávce se snažil vytočit do zakončení David Backes, ale to mu nedovolil Ceci.

53:30
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

53:38
    Nahození ze středního pásma odrazil Anderson do rohu kluziště.

54:25
    Zakázané uvolnění Ottawy. Hra se vrací před Andersona.

54:40
    McAvoy na modré nezkrotil neposedný kotouč a musí se pro něj vracet do středního pásma.

55:35
    Hosté vyhodili tak šikovně, že se o icing nejedná a mohou vystřídat.

55:55
    Anderson nachází puk pod svou lapačkou. Následuje reklamní přestávka, poslední v tomto zápase. Do konce třetí části scházejí čtyři minuty. Stále více to začíná vypadat na prodloužení.

56:09
    Bobby Ryan vyzkoušel Raska střelou z uctivé vzdálenosti. Domácí brankář raději podržel puk a přerušil hru.

56:24
    Backes zahrál jen na zakázané uvolnění. Bruins se dopustili tohoto prohřešku poprvé v zápase.

57:39
    Ben Harpur to zkoušel od mantinelu. Tímhle Raska zaskočit nemohl.

57:58
    To dělovka Seana Kuralyho skončit v brance mohla. Domácí útočník ji ale z voleje netrefil.

58:29
    Na druhé straně měl napraženo Bobby Ryan. Wagner mu ale šanci sebral.

59:01
    Je tu už poslední minuta třetí dvacetiminutovky.

59:15
    Obrovská radost v TD Garden! Domácí se 45 sekund před koncem ujímají vedení 3:2! Skvěle to udělal Danton Heinen, jenž si natáhl puk až mezi kruhy a jeho následnou střelu před Andersonem pohotově tečoval DAVID KREJČÍ. Asistence: Danton Heinen a Matt Grzelcyk.
    59:15 David KREJČÍ - 3:2

59:15
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

59:59
    Ottawa už v závěru nic nevymyslela a Bruins tak bodují podevatenácté v řadě!

Hokejisté Bostonu nakonec vydřeli výhru 3:2 nad Ottawou a připisují si šesté vítězství v řadě. Góly dnes začaly padat až po polovině duelu. Ve 31. minutě využil přesilovku Brad Marchand, ovšem hosté bleskově srovnali zásluhou Jeana-Gabriela Pageaua. V závěru druhé části pak domácí dvakrát trefili brankovou konstrukci.

Ve třetí třetině se jako první prosadili hosté. Chybu v rozehrávce soupeře potrestal Brady Tkachuk a s Medvědy to nevypadalo úplně dobře. Ve 49. minutě však tečoval Chris Wagner nahození obránce Kruga a prodloužení odvrátil pouhých 45 sekund před koncem další pohotovou tečí David Krejčí.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:19 (12:6, 14:8, 5:5)

Peter Cehlárik (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:00

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (03:53:16)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 31. Marchand (Krug, Bergeron), 49. Wagner (Krug, McAvoy), 60. Krejčí (Heinen, Grzelcyk) – 32. Pageau (B. Tkachuk), 43. B. Tkachuk (Tierney)

Rozhodčí: Brenk, Hebert – Devorski, Smith

Diváci: 17 565