Nitra – Trenčín 2:3 (po pr.) | Košice – Poprad 2:3 (kon.)
HK Nitra
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 0:1
HK DUKLA Trenčín
Pondělí 11.03.2019, 18:00Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Hosté předvedli dokonalý obrat, když je nenesrazilo do kolen ani dvoubrankové vedení domácích z první třetiny. Dukla ve druhé třetině snížila a v závěru základní hrací doby se dočkala i zaslouženého vyrovnání. V prodloužení pak pro domácí dokonal dílo zkázy ex-nitranský Rýgl, který 38 vteřin před koncem prodloužení vstřelil vítěznou branku.

Trenčín sa tedy ujímá vedení v sérii 1:0, druhý zápas je na programu už zítra od 18:00 hodin opět v Nitra Aréne.

Z mé strany je to pro dnešek vše, pěkný zbytek večera. (20:52:31)

69:21
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Po velké chybě domácích přihrával Ölvecký křížem od levého mantinelu před bránu Hanuljaka, kde našel přesně hůl MARTINA RÝGLA a trenčínský obránce rozhoduje tento zápas! Asistence: Peter Ölvecký

69:01
    Začala se poslední minuta prodloužení.

68:11
    Versteeg střílí, Valent jen vyráží před sebe, ale Slovák se k dorážce nedostal.

67:15
    Buček se snažil vytvořit si střeleckou pozici, nabruslil si mezi kruhy, ale tam o puk přišel.

65:52
    Kerbashian přihrával před branku, ale tam byla přeisla hráčů Dukly, kteří puk odklidili do bezpečí.

65:27
    Cebák našel Krejčího, který střílel. Před bránou byli Sojčík i Radivojevič a i když tato situace vypadala hodně nebezpečně, gólem se neskončila.

65:03
    Sledujeme boj o každý kousek ledu a všechno je zatím otevřené. Dočkáme se i samostatných nájezdů?

64:00
    Moc nechybělo a Radivojevič si málem obhodil Pupáka, tomu se na poslední chvíli podařilo puk vypíchnout.

63:30
    Trenčín oslabení zvládl a může opět pomýšlet i na útočení.

62:44
    McCormackovu střelu Valent vytěsnil lapačkou mimo svou bránu.

62:13
    Majdanův pokus, Majdan se snažil tečoval, ale puk končí ve Valentově náručí.

61:34
    Majdan nabil McCormackovi, který pálil z první příklepem. Před brankou ještě slonil Buček, ale Valent puk vyrazil a obránci Dulky následně odpálili kotouč do bezpečí.

61:02
    Kotouč nebezpečně letěl na Hanuljaka, ten si s vysoukým obloučkem dokázal poradit.

60:56
    Puk končí na střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

60:45
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Rýgl – 2 min., hákování).

60:28
    Nitra kombinuje v útočném pásmu, sudí signalizují, že budou vylučovat, domácí mají výhodu.

60:01

Jiří Cícha

Branky a nahrávky: 10. Kerbashian (Scheidl, Pupák), 17. Lantoši (Slovák) – 21. Bartovič (Cebák), 58. Starosta (Sojčík, Radivojevič), 70. Rýgl (Ölvecký)

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, Versteeg, Korím, Fominykh – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Holý) – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejči, Bokroš, Gula, Hudec, Bohunický – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Radjenovic, Švec – Mikula, Dlouhý, Hlinka

Rozhodčí: Novák, Štefík – Tvrdoň, Výleta