po s.n. (1:0)
HC Dukla Jihlava
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC ZUBR Přerov
Úterý 12.03.2019, 17:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • O udržení

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Rozhodující nájezd dal ve třetí sérii TOMÁŠ CHLUBNA, který po ledě našel mezírku mezi betony Šimonů, zatímco Maláč nebyl překonán ani jednou.

63:24
    Lavička Dukly si vyžádala oddechový čas a spřádá plány na vítěznou branku.

63:24
    Rozhodne Jihlava v přesilové hře? Uvidíme. Každopádně tohle je vítaná příležitost pro domácí tým rozhodnout o zisku extra bodu navíc. Matyáš Gréč držel soupeře, což neušlo pozornosti sudího Reicha.

61:04
    Menšík z dobré pozice z kruhů neuspěl, když ho vychytal dobrým zákrokem Šimonů. K dorážce se poté dostal Patrik Rašín, ale ani on nebyl úspěšný, byť byl přerovský gólman vyjetý hodně ven ze své klece.

55:47
    Jindřich Kardoš a Jakub Kleiner si nemusí nyní nic vyčítat, oba dva jdou ven za sekání.

49:56
    Matěj Vála opět usedá na trestnou lavici, nyní za krosček.

43:16
    V pěti se hrálo jen na okamžik, respektive na 64 sekund. Přesilovka pro Jihlavu za nedovolené bránění Jan Fencla.

40:12
    Dukla se hne po přesilovce natlačila dopředu, jenže Matěj Vála zasáhl neúmyslně v souboji o puk Jonáše Kočicu a jde ven za faul loktem. Síly na ledě se tak srovnají.

40:00
    Dukla půjde do třetí třetiny s přesilovou hrou díky pozdnímu dohrání Lukáše Zmeškala.

36:56
    Jindřich Kardoš si jde posedět na dvě minuty za vysokou hokejku.

33:50
    Dvě minuty jde odpykat Tomáš Chlubna za sekání a je zde první přesilová hra pro Zubry.

33:09
    Nejde říct, že Judovi, který se dobře dostal před branku, střela na pravou tyč úplně dobře sedla. Ale takové pokusy jsou nejhorší a nechybělo moc, aby Tomáš Vala puk dorazil do sítě.

25:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava se při třetí přesilové hře dočkala vyrovnání, když obránce PATRIK RAŠÍN prostřeluje vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Miroslav Juda, Tomáš Chlubna.

23:53
    David Dobša se vrací na trestnou, nyní už za svůj vlastní prohřeše. Dostává totiž dvě minuty za podrážení.

21:35
    Ale jen na 14 sekund, hosté totiž hráli v šesti a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na hrací ploše. Trest odpyká David Dobša.

19:21
    Jihlava si na sklonku první třetiny zahraje přesilovou hru, když Jonáš Kočica dostává zbytečný trest na dvě minuty za hrubost.

05:24
    Matouš Menšík si doslova udělal z obrany hostí dobrý den a prokličkoval se až před branku. Už mu stačilo jen zasunout puk za přesouvajícího se gólmana, ale z bezprostřední blízkosti pouze poslal kotouč napříč čárou kolem levé tyčky.

02:28
    Jakub Krajíček si to namířil po levé straně až před branku, ale trefil pouze boční síť. Dobrá to střela, jen škoda pro jihlavského hráče, že nemířila do branky.

01:16
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři se od začátku do Dukly pořádně zakousli a z toho plyne první branka. Maláč dokázal předvést dva zákroky, ale poté nestačil na ADAMA HRADILA, jenž se zblízka trefil pod víko. Asistence: Martin Borot, Lukáš Zmeškal.

Utkání bylo přeloženo na úterý 12. března 2019, začne se přesně v 17:00.

Sobotní juniorů Duklou a Přerovem je odložen, stejně jako tomu bylo i u čtvrtečního zápasu Dukla – Žďár. Důvodem je rozsáhlá marodka, Jihlava má k dispozici aktuálně devět hráčů.

Novým termínem bude teprve upřesněn.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 26. Rašín (Juda, Chlubna), rozh. náj. Chlubna – 2. Hradil (Borot, Zmeškal)