Buffalo – Dallas 0:2 (kon.) | Columbus – Boston 7:4 (kon.) | Pittsburgh – Washington 5:3 (kon.)
Montreal – Detroit 3:1 (kon.) | St. Louis – Arizona 1:3 (kon.) | Winnipeg – San Jose 4:5 (kon.)
Calgary – New Jersey 9:4 (kon.) | Anaheim – Nashville 3:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
7:4 (3:1, 2:3, 2:0)
Boston Bruins
Středa 13.03.2019, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Dnešní utkání sledovalo16.554 diváků. (02:50:04)

3. Zach Werenski (CBJ) 1+3

Hostující celek se prosadil jako první. Pak pěti góly v řadě dokázal Columbus tento zápas rozhodnout. Dostal se do vedení 5:1. Ve druhé třetině třemi brankami dokázali Bruins snížit na rozdíl jediného gólu. Ve třetí třetině si Columbus výhru pohlídal. Boone Jenner zaznamenal hattrick.

59:36
    Už se pravděpodobně nic nestane.
    59:14 Boone JENNER - 7:4

59:14
    Columbus právě vstřelil branku!
    Gól do prázdné branky, první hattrick v NHL a čepice na led. Domácí BOONE JENNER dává gól do prázdné branky a domácí už jasně tento zápas vyhrají. Asistence: Riley Nash a Zach Werenski.

58:37
    Hosté hrají bez brankáře. Navíc vybojovali buly v útočném pásmu.

58:21
    Artěmij Panarin zakončoval a jeho ránu vyrazil rukavící Jaroslav Halák.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty.

57:50
    Mnoho šancí momentálně už k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.

56:47
    Patrice Bergeron rozehrává od své branky, do útočného pásma se nedostal. O puk přišel.

56:30
    Sergej Bobrovskij si dokázal poradit se střelou soupeře, domácí brankář své spoluhráče nyní podržel.

56:00
    Čtyři minuty hry zbývají ve třetí třetině i tomto zápase.

55:12
    Komerční přestávka.

54:57
    Brandon Dubinsky pálil bez přípravy, podle toho také jeho projektil vypadal.

53:37
    Boston ale nic nevzdává a bojuje dál, nyní už ovšem má dvoubrankový deficit.
    52:21 Zach WERENSKI - 6:4

52:21
    Domácí celek nyní proměnil přesilovku, a tak navyšuje své vedení na dva góly. Výborně to udělal Panarin, který našel v druhé vlně najetého ZACHA WERENSKÉHO, jehož rána zapadla přesně do branky . Asistence: Artěmij Panarin a Josh Anderson.

52:08

51:37
    Brad Marchand se dostal do dobré střelecké pozice, jeho ránu vyrazil domácí brankář nad branku.

50:51
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

50:49
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Danton Heinen – 2 min., hákování).
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:08
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Artěmij Panarin – 2 min., sekání).

49:17
    31:22, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

49:00
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry ve třetí třetině a nervozita začíná stoupat.

48:10
    Boston se pokouší vyrovnat, hraje aktivně před brankou soupeře. Brandon Dubinsky zastavil akci soupeře, po rychlém přesunutí hry vypálit přesně nedokázal.

47:47
    Sergej Bobrovskij byl připravený a dokázal si poradit se střelou soupeře.

47:20

46:14
    Sergej Bobrovskij nyní své spoluhráče podržel, dokázal si poradit se střelou z mezikruží.

46:00
    Zach Werenski zakončoval od modré čáry, jeho ránu kryje hostující brankář.

45:30
    Matt Duchene zakončoval bekhendovou střelou, Jaroslav Halák si snadno dokázal poradit.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, Bruins hrají aktivně a pokouší se vyrovnat. V pohodě ubránili přesilovku soupeře.

44:20
    Sergej Bobrovskij se natahoval nad branku, aby zastavil kotouč, ale nepodařilo se mu to.

43:50
    Brad Marchand to zkoušel individuálně, to se už hraje pět na pět.

43:41

43:02
    Mnoho času z přesilovky už Columbusu nezbývá. Kotouč je za jeho brankou.

42:31
    Domácí sice hrají přesilovku, ale vůbec se nemohou dostat do útočného pásma. Hosté hrají skvěle defenzivně.

41:43
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Steven Kampfer – 2 min., sekání).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:36
    Josh Anderson pálil nepřesně.

41:10
    Domácí hráči měli slibný náskok, nyní vedou už jen o jednu branku. Nic snadného je ve třetí třetině rozhodně nečeká.

40:50
    Zach Werenski rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

40:01

Domácí celek si vypracoval vedení 5:1. Pak se ale třikrát dokázal prosadil hostující celek a utkání poněkud zdramatizoval. Trefili se dvakrát Brad Marchand a Chris Wagner. Columbus vede po čtyřiceti minutách hry 5:4 a Bruins má k optimální hře hodně daleko. Jistou roli v tom hrají i zranění hráči.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:49
    Už se asi nic nestane.
    38:34 Brad MARCHAND - 5:4

38:34
    Bruins právě vstřelili branku!
    Patrice Bergeron výborně čistě vyhrál buly, puk získal BRAD MARCHAND. Jeho rána z dobré pozice mezi kruhy zapadla přesně do brány. Asistence: Patrice Bergeron.

38:00
    Sledujeme rychlý hokej.

37:32

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:26
    Z velkého vedení Blue Jackets jsou už jen dva góly.
    35:36 Chris WAGNER - 5:3

35:36
    Hostující celek přečkal oslabení, a tak se nyní prosazuje. Domácí propadli v útočném pásmu, do brejku se dostal CHRIS WAGNER. Jeho rána po ledě zapadla přesně do branky, domácí gólman si prostor ve výstroji nepohlídal a mezírkou kotouč propadl. Asistence: Danton Heinen.

35:23
    Hosté jsou kompletní, ale domácí tlak pokračuje dál.

35:08
    Zach Werenski pálil z mezikruží z první, jeho rána končí mimo.

34:25
    Ryan Dzingel dostal rychle kotouč do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet. Jeho projektil končí mimo branku.

34:00
    Boston vyhazuje přes všechny čáry. Seth Jones rozehrává od své branky, nikam se nežene, čeká na dostřídání spoluhráčů.

33:45
    Přesilovku hrají domácí, ti ale musí rozehrávat od své branky.

33:21
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Artěmij Panarin – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 5 min., bitka + 2 min., sekání).
    33:07 Brad MARCHAND - 5:2

33:07
    Hostující celek se nyní prosazuje a snižuje náskok domácích. Kotouč do branky díky povedené dorážce dostal BRAD MARCHAND. Asistence: Charlie McAvoy a David Backes.

32:50
    Brad Marchand ránou z první nedokázal trefit prostor vymezený třemi tyčemi.

32:24
    Matt Duchene a Josh Anderson se nyní dostali do zajímavé střelecké pozice, puk ale končí mimo branku. Slovenský gólman zasahovat nemusel.

31:44
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Komerční přestávka.

31:30
    Nyní hrají Bruins hodně aktivně, a tak se musí domácí celek bránit.

30:53
    Charlie McAvoy byl podobně nepřesný, ani on netrefil branku, výborně puk získal Adam McQuaid.

30:25
    Markus Nutivaara rozehrává od své branky, situaci zvládl, a tak mohl Nick Foligno pokračovat v útočné akci. Branku netrefil.

29:47
    Jaroslav Halák kryje ránou, kterou z dobré pozice vyslal Alexander Wennberg.

29:25
    Pět branek v řadě dokázal vstřelit domácí celek, hosté se tedy rozhodli pro vystřídání brankářů.

28:09
    Střídání v týmu Boston Bruins: ze hřiště odchází Tuukka Rask, přichází Jaroslav Halák.
    28:09 Boone JENNER - 5:1

28:09
    Podobná situace a domácí dávají další branku. BOONE JENNER zůstal volný před brankou, tam dostal přihrávku a snadno se dokázal prosadit. Asistence: Riley Nash a Nick Foligno.

27:57
    27:09 Matt DUCHENE - 4:1

27:09
    Ryan Dzingel zpoza branky našel před bránou zcela volného spoluhráče. Tím byl MATT DUCHENE a jeho rána zapadla přesně do branky. Asistence: Ryan Dzingel a Josh Anderson.

25:52
    Pierre-Luc Dubois to udělal dobře, následně pálil Artěmij Panarin od modré čáry. Hostující brankář přerušil raději hru.

25:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, na výraznější šanci v této fázi zápasu čekáme, obě obrany hrají zodpovědně.

24:21
    Tuukka Rask přerušuje hru.

23:50
    Matt Duchene to zkoušel individuálně, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázal. Columbus hraje aktivně, hosté se musí bránit.

22:55
    Domácí celek hraje nyní aktivněji a pokouší se něco vymyslet. Rask je pozorný.

22:24
    Alexander Wennberg a Artěmij Panarin se probojovali do útočného pásma, ale jejich zakončení postrádali přesnost.

21:16
    Charlie McAvoy se propracoval k zakončení, jeho rána byla zblokovaná nad branku.

20:59

20:45
    Boston hraje přesilovku, ale nemůže se dostat do pásma.

20:01

Domácí Columbus vede po první třetině o dvě branky. Bruins se sice prosadili jako první, pak se ale třikrát rozezněl domácí kanon. Josh Anderson, Ryan Dzingel a Boone Jenner.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:54 Boone JENNER - 3:1

19:54
    Domácí se prosazují př vlastním oslabení. BOONE JENNER dokázal dorazit kotouč za brankáře, který si výborně poradil se střelou Andersona, na dorážku byl krátký. Asistence: Josh Anderson.

19:26
    Hosté hrají pět na tři, Brad Marchand trefil štangli.

18:56
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., sevření puku rukou).

18:30
    Domácí celek hraje v početní nevýhodě dobře.

18:03
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry, Brandon Dubinsky odvedl pořádný kus práce před svou brankou.

17:34
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boone Jenner – 2 min., podrážení).

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, jeden z hráčů minul branku.

15:56
    Další zakázané uvolnění, hosté mají v tomto zápase problémy s rozehrávkou. Znovu se bude vhazovat před jejich brankou.

15:31
    Sergej Bobrovskij přerušuje hru, komerční přestávka.
    14:18 Ryan DZINGEL - 2:1

14:18
    Třiadvacátou branku v sezóně, ale tu vůbec první jako Blue Jackets dává RYAN DZINGEL. Zpoza branky nahodil kotouč a hostující brankář si jej rukavicí srazil nešťastně do své branky. Dzingel měl nyní štěstí, ale i to ke sportu patří. Asistence: Zach Werenski a Seth Jones.

14:09
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Bruins.

13:48
    Střelecky je aktivnější domácí celek, v tomto ohledu vede 8:3, ale stav utkání je vyrovnaný.

13:11
    Trent Frederic se probojoval do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázal.

12:34
    Oliver Bjorkstrand nahazoval puk na branku, hostující brankář kryje kotouč, domácí vybojovali buly v útoku.

11:50
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, hraje se spíše ve střední třetině.

11:06
    Charlie McAvoy pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje domácí brankář. Komerční přestávka.

10:15
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Brad Marchand vedl útočnou akci svého celku, jeho projektil postrádal přesnost. Domácí obrana vybojovala puk a přenáší směr hry.

09:38
    Sergej Bobrovskij se štěstím není kryje nahození hostujícího celku od modré čáry. Komerční přestávka.

08:32
    Brandon Dubinsky měl další velkou šanci svého celku, jeho rána byla poněkud nepřesná.
    07:19 Josh ANDERSON - 1:1

07:19
    Třiadvacátou branku v sezóně dává domácí JOSH ANDERSON. Rychlé přenesení hry, puk i rychlost nabral Anderson ve středním pásmu, prolétl obranou a povedeným blafákem prostřelil brankáře. Asistence: Zach Werenski a Ryan Dzingel.

07:05
    4:1. tak vypadá statistika střel na branku.

05:42
    Columbus se pokouší co nejrychleji vyrovnat, David Savard zakončoval a jeho projektil kryje brankář.

05:29
    04:00 Patrice BERGERON - 0:1

04:00
    Tak to bychom měli, úvodní branku zápasu dávají při vlastním oslabení hosté. PATRICE BERGERON zakončoval a jeho projektil zapadl přesně za tyčku do protipohybu brankáře. Domácí gólman zasáhnout nedokázal. Od tyčky se puk odrazil do branky. Asistence: Brad Marchand.

03:29
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., nedovolené bránění).

03:16
    Seth Jones se musel vrátit za svou branku, odkud rozehrává.

02:33
    Brad Marchand vedl útočnou akci svého týmu, brankáře už překonal, kotouč ale u brankové čáry dokázal hokejkou zastavit jeden z obránců.

01:49
    Icing vrátí hru před branku Bruins.

01:25
    David Krejčí přišel o puk, a tak mohou hrát domácí. Ti se sice dostali do útočného pásma, ale Josh Anderson vypálit nedokázal z dobré střelecké pozice.

00:42
    Tuukka Rask rozehrává od své branky, domácí celek vstoupil do zápasu aktivněji, hosté se musí bránit.

00:24
    Markus Nutivaara se jako první hráč dostal do střelecké pozice, jeho tečovanou střelu výborně kryje hostující brankář.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, McQuaid – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, Bjorkstrand – Letestu, Jenner, J. Anderson – Dubinsky, Wennberg, Riley Nash.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, Kampfer – Marchand, Bergeron, Heinen – Cehlárik, Krejčí, Coyle – Nordström, Frederic, Backes – Kuraly, Acciari, Wagner..

Jedná se o první vzájemný zápas těchto klubů v sezóně 2018-2019. Zanedlouho se potkají znovu. Druhého dubna se odehraje druhý mač. Minulou sezónu měl Columbus bilanci 2-1-0.

Obrovskou výzvou pro domácí obranu je Marchand. Patří mezi nejlepší útočníky ligy a domácí defenziva si na něj musí dát velký pozor.

Coloumbusský Jenner zmeškal předchozí zápas a jeho dnešní start je nejistý.

Bostonská série bodů ze zápasů se natáhla na dvacet. V tom posledním tým nestačil na Pittsburgh, a tak by dnes rád další sérii začal.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Columbus Blue Jackets a Boston Bruins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. J. Anderson (Werenski, Dzingel), 15. Dzingel (Werenski, S. Jones), 20. Jenner (J. Anderson), 28. Duchene (Dzingel, J. Anderson), 29. Jenner (Riley Nash, N. Foligno), 53. Werenski (Panarin, J. Anderson), 60. Jenner (Riley Nash, Werenski) – 4. Bergeron (Marchand), 34. Marchand (McAvoy, Backes), 36. Wagner (Heinen), 39. Marchand (Bergeron)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, McQuaid – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, Bjorkstrand – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Dubinsky, Wennberg, Riley Nash.
    Boston Bruins: T. Rask (29. Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, Kampfer – Marchand, Bergeron, Heinen – Cehlárik, Krejčí, Coyle – Nordström, Frederic, Backes – Kuraly, Acciari, Wagner.

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Sericolo, Racicot

Diváci: 16.554