Havlíčkův Brod – Val. Meziříčí 5:2 (kon.) | Šumperk – Mor. Budějovice 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Kolín 4:6 (kon.)
Sokolov – Mostečtí Lvi 9:5 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
5:2 (0:2, 3:0, 2:0) Stav série: 1:0
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 13.03.2019, 18:00 • Zimní stadion Kotlina • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

Pro tuto chvíli je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (20:37:54)

Je konec dnešního zápasu, který opanovali Havlíčkobrodští, jež otočili vývoj utkání z 0:2 na 5:2 a získali tak první cenný bod do sbírky. Ve třetí třetině se ještě prosadil dvakrát Tomáš Chlubna.

59:44
    Rudl nabil Daňkovi, jenž minul poloodkrytou klec!

59:32
    Rudl z pravého kruhu přestřelil branku.

58:41
    Kuchta se natlačil před Slováka, kterého střelou na bližší tyč nepřekonal.

57:22
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Havlíčkobrodští si upevňují vedení o tři branky! TOMÁŠ CHLUBNA jel na prázdnou branku, počkal si na Petra Kuchtu, jenž mu hned kotouč vrátil. Prvně jmenovaný to měl už lehké! Asistence: Petr Kuchta.

57:01
    Weinritt pálil od modré čáry, ale minul branku.

56:56
    Hosté v šesti!

56:56
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

55:50
    Brunec pálil z otočky, ale Novák lapil puk do lapačky.

55:35
    Domácí svatyně vypadla ze svého postavení.

55:15
    Havlíčkobrodští chtěli využít hybridního icingu, ale Matušík nepředjel svého strážce.

54:17
    O kotouč se bojovalo za brankou Nováka, kotouč se ztratil z dohledu hlavního rozhodčího, tak sudí přerušil hru.

53:25
    Žák vystřelil z vrcholku pravého kruhu, Novákovi vypadl kotouč z lapačky, touše se zhostil Semrád, jenž hned vyhodil.

53:24
    Bobři teď dusí Bruslaře v pásmu.

53:02
    Seidler střílel z otočky, ale jen o kousek minul branku.

52:33
    Pořický pálil od modré čáry, kotouč byl sražen do ochrané sítě.

52:09
    Kuchta bojoval o puk za brankou a hned vyhazuje.

52:09
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vala – 2 min., podrážení).

50:07
    Bruslaři jdou do dvoubrankového vedení! David Kozlík přihrál z pravého kruhu na rozjetého TOMÁŠE CHLUBNU, který využil jeho přihrávky dokonale, když poslal puk do protipohybu brankáře! Asistence: David Kozlík.

Dnešní utkání sleduje 892 diváků.

49:19
    Nepokoj poslal k ledu Fojtíka, ten ale udržel útočné pásmo.

49:00
    Milfait poslal zadovku na Matušíka, ten hned vystřelil, ale Slovák si na něho počíhal svou holí.

48:18
    Michálek mířil do protipohybu brankáře, ale minul branku.

47:51
    Nepokoj vystřelil kotouč po ledě. Slovák připraven.

46:59
    Matušík vyhodil kotouč do bezpečí.

45:48
    Šmídovo vyhození zachytil jeden z obránců hostí.

45:27
    Bobři zaváží kotouč do útočného pásma.

45:08
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Matušík – 2 min., držení).

44:52
    Nepokoj vystřelil od modré čáry, zrovna byl sražen k zemi kapitán Třetina. Slovák nemusel zasahovat.

44:17
    Kuchta přejel puk modrou čáru, ale bylo odpískáno postavení mimo hru.

43:38
    Brunec vystřelil od modré čáry, Novák jej v rozkleku zastavil.

43:30
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

42:53
    Daněk vystřelil od modré čáry, ale přestřelil. Následně to zkusil na Nováka znovu, když poslal střelu od pravé tyče.

42:26
    Matušík vystřelil z pravého kruhu, ale trefil jen boční síť.

42:11
    Voříšek zaváží kotouč do třetiny.

41:52
    Bobři se osvobozují.

41:24
    Kozlík vyhrál vhazování a Bruslaři jsou v útočné třetině.

41:23
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Váňa – 2 min., vysoká hůl).

40:35
    Valovo nahození od modré čáry chytil Přidal, ale s pukem nic nevymyslel.

40:01
    Havlíčkobrodští vyhráli vhazování.

40:01

Druhá třetina už je minulostí. V této periodě úřadovali jen domácí, kteří otočili vývoj utkání! Nejprve se trefil Tomáš Semrád, na kterého navázal David Michálek. Havlíčkobrodští se za necelou minutku prosadili znovu. Miroslav Třetina šikovně tečoval puk až za záda brankáře. Třetí třetina začne v 19:42.

Střely

BK Havlíčkův Brod – 11 (19)
    HC Bobři Valašské Meziříčí – 9 (21)

40:00

39:00
    Kozlík si stáhl kotouč, dostal se přes dva hráče, ale na Slováka si nepřišel.

38:39
    Novák přijel pomoci s rozehrávkou za svou svatyni.

38:00
    Třetina hledal na modré čáře Milfaita, který na jeho přihrávku nedosáhl.

37:21
    Třetina zavezl puk do pásma, kde o něj přišel. Bobři tak vyhazují.

37:12

36:42
    Kulhánek sestřelil tvrdým hitem Brunce.

36:17
    Bobři vyhráli buly a jdou do útoku.

36:08
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daněk.

35:48
    Havlíčkobrodští vyhazují.

35:32
    Bobři kombinují v útočném pásmu.

35:13
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Třetina – 2 min., hákování).

34:25
    Bruslaři teď přehrávají svého soupeře.

33:48
    Havlíčkobrodští využívají početní převahu a během půl minuty otáčí vývoj utkání! Luboš Voříšek přihrál na osu hřiště Tomáši Semrádovi, který poslal bombu od modré. Puk před brankou tečoval MIROSLAV TŘETINA, jenž usměrnil puk mezi betony Slováka! Asistence: Tomáš Semrád, Luboš Voříšek.

33:30
    Havlíčkobrodské komando kombinuje v útočném pásmu.

33:12
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Seidler – 2 min., vysoká hůl).

32:24
    A je vyrovnáno, Bruslaři se krásnou akcí prosazují! Patrik Přidal přihrál z pravé strany na osu Miroslavu Třetinovi, Kapitán Havlíčkova Brodu z první poslal puk na levý kruh DAVIDU MICHÁLKOVI, jenž střelou bez přípravy překonal brankáře! Asistence: Miroslav Třetina, Patrik Přidal.

31:45
    Josef Fojtík si sjel k pravé tyči, odkud poslal tvrdou střelu do vyrážečky.

31:12
    Novák vytáhl dobrý zákrok, když zlikvidoval střelu od modré čáry.

30:58
    Jan Milfait jel sám na Slováka, zkusil kličku a dlouhou ruku, ale na brankáře si nepřišel!

30:16
    Miroslav Třetina zavezl puk do útočného pásma, kam si nesjel ani jeden z jeho spoluhráčů, kapitán Bruslařů ta o puk přišel.

29:33
    První formace Havlíčkova Brodu kombinuje v obranném pásmu.

29:26
    Havlíčkobrodské při přechodu do útočného pásma zastavil ofsajd.

28:23
    Havlíčkobrodští snižují stav utkání! Luboš Voříšek z pravého kruhu poslal přihrávku na modrou čáru, kde se napřáhl TOMÁŠ SEMRÁD, jenž poslal nechytatelnou pumelenici do pravého rohu, kde poslal k zemi i pavouky! Asistence: Luboš Voříšek, Miroslav Třetina.

28:14
    Havlíčkobrodská družina doslova zamkla soupeře v pásmu.

28:04
    Bruslaři kombinují v útočném pásmu.

27:53
    Semrád poslal tvrdou střelu na Slováka, který ji vyrazil.

27:39
    Valašské Meziříčí vyhazuje.

27:08
    Matušík přihrál přes brankoviště Voříškovi, který trefil boční síťku.

26:39
    Žák vystřelil od modré čáry přímo do Novákovy lapačky.

26:26
    Žák zpoza branky se pokoušel vyhodit puk, ale touš na modré čáře zastavil Semrád, jenž o něj hned přišel, na Nováka se hnal Dvořák, ale k brance se ani nedostal.

26:24
    Bobři vyhráli vhazování na Slováka, jenž hned přikryl kotouč.

26:22
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Pořický – 2 min., faul kolenem).

25:52
    Michálek se snažil obhodit soupeře u pravého mantinelu, ale Weinritt si na něho počíhal.

25:00
    Vacík poslal k zemi kapitána Bobrů a obral jej tak o kotouč.

24:28
    Havlíčkobrodští hráči značkují plexisklo za Slovákem. Jedna střela za druhou se nevejde mezi tři tyče.

23:53
    Nepokoj uklidnil hru tím, že si s kotoučem sjel za branku.

23:29
    Bruslaři začínají útočnou akci odzadu.

22:55
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

22:24
    Kuchta přihrál na rozjetého Chlubnu, který jen nastavil hokejku do jeho prudkého pasu, ale Slovák jej skvěle vyčapal.

21:58
    Adam Hořanský hned po přejetí modré čáry vystřelil, ale Novák vystihl jeho ránu k pravé tyči betonem.

21:14
    Kulhánek poslal tvrdou střelu od modré čáry, ale ta skončila jen na holenních chráničích jednoho z útočníků Bobrů.

20:41
    Milfait zaváží puk do útočného pásma.

20:29
    Přidal dostal přihrávku za obranu, vyslal střelu mezi betony, ale neuspěl.

20:07
    Bobři vyhráli vhazování a rozvíjí útočnou akci zpoza vlastní branky.

20:01

Je za námi první třetina, ve které se prosadili jen hosté. Nejprve se trefil Michal Žák, jenž využil vyraženého puku. Sedmnáct vteřin před koncem úvodního dějství se prosadil skvělou tečí Tomáš Brunec. Druhá třetina začne v 18:49.

Střely

BK Havlíčkův Brod – 8
    HC Bobři Valašské Meziříčí – 12

20:00

19:43
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou sedmnáct vteřin do konce prvního dějství do dvoubrankového vedení! Patrik Dalajka přihrál na Josefa Daňka, jenž poslal střelu z vrcholku pravého kruhu, ale před domácím brankářem skvěle tečoval puk TOMÁŠ BRUNEC! Asistence: Josef Daněk, Patrik Dalajka.

19:25
    Icing si na své konto připisují i hosté.

18:59
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu, vhazovat se bude po pravici Nováka.

18:24
    Kryštof Kulhánek vyslal střelu zápěstím od modré čáry do teploměru, ale maskovaný fantom v bílém dresu jej s problémy vychytal.

17:51
    Semrád přihrál na modrou čáru Nepokojovi, jenž hned vystřelil, ale jeho rána vyprášila pravý beton Slováka.

17:13
    Hořanský si vybruslil mezi kruhy, vystřelil zápěstím, před brankářem chtěl kotouč tečovat Rudl, jenž na touš nedosáhl.

15:49
    Kuchařík zkusil odrazit kotouč o beton, což se mu ale nepovedlo.

14:49
    Bobři otevírají gólový účet dnešního zápasu! Adam Hořanský vystřelil jeho ránu vyrazil brankář domácího týmu Čeněk Novák před sebe, kde stál MICHAL ŽÁK, jenž zametl kotouč mezi betony maskovaného muže! Asistence: Adam Hořanský, Jakub Pořický.

14:37
    Daněk vystřelil z vrcholku kruhu, Novák bez problémů chytil kotouč do lapačky.

13:45
    Oba brankáři mají chvilku volna, jelikož se hraje ve středním pásmu.

13:04
    Semrád posílá puk za branku Bobrů, kam vyjel Slovák aby pomohl s rozehrávkou, což se mu daří.

12:15
    Bruslaři nemohou nic vymyslet, hosté opět vyhazují.

11:40
    Vala trefil prvního hráče, který hned posílá puk až na Nováka.

11:01
    Semrádova střela byla nepřesná, což znamená, že Bruslaři se vyhání z pásma.

10:48
    Havlíčkobrodští jsou v útočné třetině.

10:29
    Bobři vyhráli vhazování a hned vyhazují.

10:27
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Brunec – 2 min., držení).

09:38
    Jakub Matušík si sjel mezi kruhy, Slovák nemusel zasahovat, jelikož se kus černé gumy dostal na zadní hrazení.

09:02
    Přidal se snažil dostat s pukem do útočného pásma, avšak byl poslán tvrdým hitem k ledu.

08:44
    Petr Dvořák vyslal tvrdou ránu od pravého hrazení, touš byl sražen Nepokojem do ochranné sítě.

08:10
    Šmídovu přihrávku zachytil Martiník, jenž ale s pukem nic nevymyslel.

07:56
    Brunec vystřelil z levého kruhu, k k tyči, kam se ale Novák v klidu přesunul.

07:35
    Valašské Meziříčí už je kompletní.

07:11
    Kulhánek hledal u pravého mantinelu Michálka, který ale na jeho pas nedosáhl.

06:01
    Havlíčkobrodská formace je opět v útočné třetině.

05:47
    Bobři vyhazují.

05:38
    Bruslaři kombinují v útočné pásmu.

05:27
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Vávra – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Kuchařík.

05:19
    Jakub Pořický vystřelil hned po vhazování, ale na Čeňka Nováka si nepřišel.

05:08
    Dalajka vystřelil z levého kruhu přímo do Novákovy náruče.

04:47
    Valašskému Meziříčí se nedaří rozehrávka, hra z jejich strany je momentálně plná nepřesností.

04:17
    Kuchařík přihrával přes brankoviště na Dvořáka, ale Novák jim pas překazil, když vyskočil rybičku.

03:49
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

03:08
    Vaněk odebral kotouč jednomu z obránců Bruslařů, poslal střelu na brankáře, který puk vyrazil, následně před Novákem vznikl velký houf, kterého ale Bobři nedokázali využít.

02:49
    Daněk pálil z levé strany, Novák jeho pokus vykopl do rohu kluziště.

02:39
    Miroslav Třetina zavezl puk do útočného pásma, kde o něj přichází.

01:59
    Dalajka vystřelil od modré čáry, ale Vacík se mu postavil do rány a puk zapadl do ochranné sítě.

01:24
    Chlubna zkusil střelu k pravé tyči, ale touš minul branku.

01:15
    Milfait zakládá útočnou akci.

00:55
    Voříšek atakuje Bobry v jejich pásmu.

00:13
    Weinritt hledal najetého Váňu u pravého mantinelu, ale jeho přihrávku vystihl Semrád.

00:01

00:01

Bruslaři vystupují z útrob zimního stadionu za Čeňkem Novákem, jenž přivádí celou družinu na led.

Bobry na ledovou plochu přivádí kapitán Tomáš Brunec.

Na ledě je čtveřice rozhodčích. Ve složení Ivan Čuňočka, Daniel Reich – Roman Komínek, Martin Musil.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Šmíd, Kulhánek, Vala, Vacík, Šmíd, Kopic – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Beneš, Ludvík

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Plášek) – Ostrčil, Rudl, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Hořanský, Brunec, Fojtík, Andris, Vaněk, Vávra, Pořický, Seidler, Kuchařík, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka

Rozhodčí: Ivan Čuňočka, Daniel Reich – Roman Komínek, Martin Musil.

Minulý vzájemný zápas

BK Havlíčkův Brod – HC Bobři Valašské Meziříčí 0:5

Branky a nahrávky: 4. Martiník (Holiš, Pořický), 10. Vaněk (Seidler, Báchor), 49. Dvořák, 53. Paťava (Dvořák, Ostrčil), 55. Pořický (Holiš, Martiník). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 598. Střely na branku: 38:37 (13:16, 14:11, 11:10). Průběh utkání: 0:5.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Šmíd, Semrád, Kulhánek, Vala, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Blinka, Kozlík, Beneš

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Slovák) – Weintritt, Báchor, Žák, Baroš, Holiš, Ostrčil – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Dalajka – Pořický, Martiník (A), Kuchařík – Andris, Paťava

Bruslaři vkročili do čtvrtfinále lépe než jejich dnešní soupeř, ale oproti Bobrů měli o jeden zápas více. Havlíčkobrodští vyhráli první duel na domácím ledě, když porazili Kopřivnici 4:3 po prodloužení. Další duel Bruslaři prohráli 4:5 po prodloužení. Následující mač Bruslaři vyhráli 5:4, a v Kopřivnici prohráli 3:4 po prodloužení. Série tedy musela jít do pátého zápasu, kde rozhodlo vítězství na domácím ledě, když Havlíčkobrodští zvítězili vysoko 7:1.

Bobři nevkročili do play off dobře, když prohráli ve Žďáře 0:1. Valašské Meziříčí se poté vzchopilo a vyhrálo na domácím ledě 3:2 po prodloužení. Bobři se následně opět představili na Bouchalkách, kde zvítězili 5:1, a nakonec ukončili před vlastními diváky tuto třaskavou bitvu, když vyhráli 4:2. Bodování ze strany Meziříčí ovládl v play off Petr Dvořák se 4 body (3+1) a Tomáš Brunec, jenž získal také 4 body (2+2).

Krásný středeční podvečer z havlíčkobrodského zimního stadionu Kotlina. Dnes je na programu první semifinálové utkání II. ligy, ve kterém se střetnou BK Havlíčkův BrodHC Bobři Valašské Meziříčí.

Dominik Adam

Branky a nahrávky: 29. Semrád (Voříšek, Třetina), 33. Michálek (Třetina, Přidal), 34. Třetina (Semrád, Voříšek), 51. Chlubna (Kozlík, Kuchta), 58. Chlubna (Kuchta) – 15. Žák (Hořanský, Pořický), 20. Brunec (Daněk, Dalajka)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Plášek) – Ostrčil, Rudl, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Hořanský, Brunec (C), Fojtík, Andris, Vaněk, Vávra, Pořický, Seidler, Kuchařík, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A), Dalajka

Rozhodčí: Ivan Čuňočka, Daniel Reich – Roman Komínek, Martin Musil