Toronto – Chicago 4:5 (kon.) | Edmonton – New Jersey 3:6 (kon.) | Vancouver – NY Rangers 4:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:5 (0:4, 1:1, 3:0)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 14.03.2019, 00:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek čtvrteční noci! (02:58:22)

Trestné minuty: 0 – 2

Blackhawks zvítězili ve čtvrtém utkání v řadě za sebou, v tabulce si tak polepšili na 71 bodů. Na druhou divokou kartu, kterou drží Arizona Coyotes, aktuálně ztrácí čtyři body.

Maple Leafs prohráli druhý zápas po sobě a třetí zápas z posledních čtyř.
    Konečný výsl.: Toronto Maple Leafs vs Chicago Blackhawks 4:5

59:58
    Hosté to už zvládnou.

59:49
    Kadri před bránou ve velké šanci, Delia jej ovšem vychytal!

59:40
    Necelých 20 vteřin do konce třetí třetiny! Důležité vhazování po levici brankáře Chicaga.

59:40
    Velký závar před bránou Delii! Na brankovišti postupně dotírali Kadri, Marner, Tavares, avšak neuspěli.

Toronto právě vstřelilo branku!
    Maple Leafs se dostávají jednu minutu a 31 vteřin před koncem třetí třetiny na dostřel! Zprava, z úhlu, na Deliu vyzrál JOHN TAVARES. 4:5! Asistence: Mitchell Marner.

58:12
    Matthews zprava přestřelil bránu.

57:50
    Blackhawks nadále drží touš daleko od své brány.

57:33
    Javorovým listům se ale nedaří usadit v útočném pásmu.

56:40
    Sparks je už na střídačce a Maple Leafs tedy zkoušejí hru bez brankáře.

56:29
    Ofsajd v podání Toronta. Hawks se už nikam neženou a soustředí se jen na obranu.

55:33
    Marinčin střílel z dobré pozice, avšak vůbec netrefil bránu.

54:23
    Pět minut a 37 vteřin do konce třetí třetiny. Zvládnou ještě Maple Leafs dorovnat se soupeřem krok?

54:23
    Puk na střídačce Chicaga. Proběhne poslední reklamní přestávka.

53:37
    Sikura na opačné straně ledu našel z pravé strany pouze Sparksovu lapačku.

53:19
    Moore střílel zprava z otočky, Delia ale neměl příliš práce se zákrokem.

52:30
    Hokejisté Toronta jsou rozhodně stále ve hře o body. Podaří se jim dotáhnout ztrátu?

52:21
    Střely na bránu: 33 – 32

51:46
    Murphy pálil od modré, zprava, bez přípravy, Sparks kotouč vyrazil před sebe.

51:15
    Blackhawks se provinili icingem.
    50:55 Morgan RIELLY - 3:5

50:55
    Využitá přesilovka Javorových listů, 3:5 z jejich pohledu! Od modré čáry se prosadil střelou bez přípravy MORGAN RIELLY. Jeho devatenáctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Auston Matthews, Mitchell Marner.

50:22
    Kadri a Toews na vhazování po pravici Delii.

50:22
    Maple Leafs si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru dnešního utkání.

50:22
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., sekání).

50:01
    V polovině třetí třetiny vedou Blackhawks na ledě Maple Leafs o tři góly, 5:2.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:25
    Na opačné straně ledové plochy zahrozil tečí Anisimov. Sparks připraven.

48:55
    Torontu se následně daří držet v útočném pásmu. Delia musel zasahovat proti střeleckým pokusům Petana a Ožiganova.
    47:57 Auston MATTHEWS - 2:5

47:57
    Maple Leafs snižují na 2:5! Autorem gólu je AUSTON MATTHEWS, který si pomohl zpoza brány odrazem o levý beton Delii, jenž byl mimo svou pozici. Asistence: Andreas Johnsson, William Nylander.

47:40
    Johnsson před bránu obdržel přihrávku od Matthewse, zakončoval ale nepřesně.

46:29
    Pokračujeme. Tavares a Toews na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou hostů.

46:29
    Hra přerušena, na řadě je první reklamní přestávka ve třetí třetině.

45:24
    Dobrá šance pro Nylandera na levé straně, Delia se ovšem zaskvěl.

45:11
    Střely na bránu: 22 – 29

44:52
    Tavares přihrával zpoza brány mezi kruhy na Marnera, avšak neúspěšně. Obrana Blackhawks byla opět pozorná.

43:47
    Další neúspěšná útočná snaha Javorových listů – čároví jim odpískali postavení mimo hru.

42:53
    Hawks dnes velmi dobře pracuje obrana. Ta nyní zablokovala střelecké pokusy Zajceva a Muzzina.

41:53
    Tavares se rychle obtočil kolem brány soupeře, Delia se ale stačil přemístit a zasáhnout levým betonem.

41:04
    Ofsajd ze strany kanadského celku.
    Brankář Chicaga Blackhawks Corey Crawford se do dnešního utkání nevrátí z důvodu nemoci

40:47
    Po 47 vteřinách třetí třetiny se píská zakázané uvolnění Černých jestřábů.

40:01
    Střídání v týmu Chicago Blackhawks: ze hřiště odchází Corey Crawford, přichází Collin Delia.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Hokejisté Toronta a Chicaga jsou zpět na ledě Scotiabank Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli.

Po 2. třetině: Maple Leafs vs Blackhawks 1:5

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    Hawks se ještě v posledních vteřinách pokoušeli zaútočit, konkrétně to byl po pravé straně Saad. Dobrou defenzivní práci ale na vlastní modré odvedl Marner.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
    38:27 Andreas JOHNSSON - 1:5

38:27
    Polovina devětatřicáté minuty, 1:5! Střelecký pokus Riellyho z levé strany tečoval před Crawfordem ANDREAS JOHNSSON. Asistence Morgan Rielly, William Nylander.

37:58
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

37:20
    Následně střílel zleva Seabrook, Sparks hru přerušil.

37:13
    Toews byl na opačné straně hřiště ze stejné pozice přesnější, Sparks ovšem puk vyrazil.

36:45
    Rána Ožiganova od modré, z pravé strany, postrádala na přesnosti.

36:10
    Pokus Johnssona z pravého kruhu pro vhazování, Crawford zasahuje pravým betonem.

35:38
    Čtyři minuty a 22 vteřin do konce druhé třetiny. Matthews a Strome na vhazování po levici Sparkse.

35:38
    Právě probíhá další z reklamních přestávek.

35:38
    O vzruch se až nyní postaral Perlini, jenž se dostal za obranu soupeře. Sparks však podržel svůj tým.

34:40
    Na ledové ploše i v ochozech Scotiabank Areny panuje naprostý klid.

33:11
    Střely na bránu: 16 – 21

32:54
    Chicago poslal touš na zakázané uvolnění.
    32:32 Alex DEBRINCAT - 0:5

32:32
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Po Perliniho přihrávce z úniku skóroval do pravého horního růžku ALEX DEBRINCAT. Sparks neměl šanci zasáhnout. 5:0 pro Černé jestřábi! Asistence: Brendan Perlini, Dylan Strome.

32:02

32:02
    Pokus Marinčina z levé strany končí u Crawforda. Je tu reklamní přestávka.

31:48
    Kane útočil nebezpečně po pravé straně, přičemž se pokoušel zakončit bekhendem. Javorové listy dokázaly ale odolat.

30:40
    Sparks vyrazil betonem střelu Sikury ze středu útočného pásma.

30:08
    Čároví odpískali Torontu icing.

29:50
    Jsme těsně před polovinou utkání. Blackhawks si i nadále drží na ledě Maple Leafs čtyřgólový náskok.

28:55
    Kahun to zkoušel zleva, po pasu od Kanea. Sparks byl připraven na správném místě.

27:42
    Dobrá střela Tavarese z pravé strany, za Crawfordem dnes podruhé zvoní branková konstrukce.

27:07
    Zpět do akce! Po pravici Crawforda v souboji na vhazování Kadri a Toews.

27:07
    Střelecký pokus Moorea z levé strany končí v náručí Crawforda. Následuje reklamní přestávka.

26:10
    Maple Leafs vypadají ve druhé třetině mnohem lépe. Podaří se jim očarovat kouzlo Crawforda?

25:31
    Střely na bránu: 12 – 17

25:07
    Další pokus domácích obstarával zleva Marner, dobrý defenzivní zákrok ale předvedl Kahun.

24:31
    Nyní už to Kadrimu vyšlo o něco lépe, z levé strany si ale na Crawforda nepřišel.

23:48
    Zakázané uvolnění v podání Toronta. Vhazovat se tedy za malý moment bude před Sparksem.

23:29
    Na opačné hřiště se něco pokoušel vymyslet Kadri, avšak příliš nepochodil.

23:07
    Pokus Keitha od modré čáry, zleva, Sparkse nezaměstnal.

22:23
    Výborný Crawford, jenž právě vychytal obrovskou šanci Nylandera.

21:11
    První práci pro Sparkse obstaral střelou z pravé strany Kahun.

20:40
    Maple Leafs hned na úvod druhé třetiny předvedli dobré střídání.

20:01
    Střídání v týmu Toronto Maple Leafs: ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Garret Sparks.

20:01

Obě mužstva máme zpět na ledě Scotiabank Areny. Druhá část odstartuje za několik málo okamžiků.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 9 – 14
    Zablokované střely: 4 – 7
    Vhazování (%): 42 – 58
    Hity: 6 – 5
    Po 1. třetině: Maple Leafs vs Blackhawks 0:4

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    V první třetině se už nic dalšího nestane.

19:32
    Marner měl na pravé straně dobrou příležitost snížit na 1:4, Crawford ale předvedl skvělý zákrok pravým betonem.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
    18:46 Brandon SAAD - 0:4

18:46
    4:0 pro hostující celek! Bekhendem před bránou na Andersena vyzrál BRANDON SAAD. Pro amerického hokejistu třiadvacátý gól v letošní sezoně! Asistence: Dylan Sikura.

18:30
    Útočná akce Ennise po levé straně neměla dlouhého trvání.

17:56
    Matthews se obtočil kolem brány soupeře, k zakončení se už ovšem nedostal.
    17:13 Dominik KAHUN - 0:3

17:13
    Hawks přidávají třetí gól! Po zaváhání Tavarese se z následného přečíslení trefil DOMINIK KAHUN. Jeho dvanáctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Patrick Kane, Arťom Anisimov.

16:55
    Nyní se toho na ledové ploše příliš neděje. Jeden neúspěšný útok střídá druhý.

15:40
    Po pokusu Nylandera z těsné blízkosti zvoní za Crawfordem tyč.

15:29
    Čtyři minuty a 31 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se po levici Crawforda, mezi hole Nylandera a Kämpfa.

15:29
    Nylander z pravého kruhu mířil mezi Crawfordovy betony, avšak neúspěšně. Před námi je v pořadí třetí reklamní přestávka.

14:51
    Hainseyho střela od modré čáry, zprava, byla zablokována mimo dosah Crawforda.

14:03
    Střelecký pokus Tavarese z levé strany skončil na boční síti.

13:40
    Maple Leafs se zatím prakticky nedaří k ničemu dostat.
    12:55 Brendan PERLINI - 0:2

12:55
    Černí jestřábi vedou na konci třinácté minuty o dva góly! Ze středu útočného pásma vystřelil pěkně k pravé tyči BRENDAN PERLINI. Dvanáctá trefa v letošní sezoně pro dvaadvacetiletého útočníka! Asistence: Dylan Strome, Erik Gustafsson.

12:38
    Postavení mimo hru ze strany domácího celku.

12:26
    Střely na bránu: 6 – 9

11:57
    Dahlströmovo nahození zleva, Andersen pohodlně zasáhl svou lapačkou.

11:33
    Můžeme pokračovat. Na vhazování po pravici Crawforda máme Marleaua, který nahradil Kadriho, a Toewse.

11:33
    Nyní už Crawford musel zasahovat a dokonce dvakrát. Štěstí zkusili Matthews a Rielly. Na řadu následně přichází druhá reklamní přestávka.

10:28
    Střela Zajceva z levé strany byla zablokována Seabrookem, Crawford tak zůstal bez práce.

09:55
    Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny, Blackhawks vedou na hřišti Maple Leafs 1:0. Ve čtvrté minutě skóroval Keith.

08:56
    Toews pálil z levé strany bez přípravy, Andersen puk vyrazil před sebe.

08:06
    Hawks zatím na ledě jednoznačně lepším týmem.

07:56
    Nahození Forslinga od modré, zleva, Andersen musel dávat pozor.

06:51
    Konec reklamní přestávky, Tavares a Toews na vhazování po levici Crawforda.

06:51
    Pokus Kadriho na opačné straně kluziště zprava skončil v rukavici Crawforda. Proběhne první reklamní přestávka.

06:28
    Perlini střílel zleva z dobré pozice, avšak těsně minul bránu.

05:31
    Murphyho střela od modré čáry, Andersen vyráží kotouč vyrážečkou do rohu.

05:11
    Střely na bránu: 1 – 4

04:02
    První práce pro Crawforda. Pozor dávat musel na tečujícího Marleaua.
    03:19 Duncan KEITH - 0:1

03:19
    Blackhawks ve čtvrté minutě otevírají skóre dnešního utkání! Z levé strany Andersena prostřelil, poměrně šťastně, DUNCAN KEITH. Pátý gól v této sezoně pro zkušeného obránce! Asistence: Brandon Saad, Brendan Perlini.

02:49
    DeBrincat se snažil prosadit středem před Andersena, obrana Maple Leafs byla ovšem pozorná.

02:26
    Nepřesná rozehrávka Javorových listů, čároví jim pískají zakázané uvolnění.

01:48
    Toronto poprvé v útočném pásmu. Střelecký pokus Ožiganova od modré, zprava, ale Crawforda neohrozil.

00:59
    Andersen má na svém kontě už tři zákroky. Po Sikurovi jej vyzkoušeli i Saad a Toews.

00:14
    První útok patřil Chicagu. Sikura přitom z pravé strany ihned otestoval Andersenovu pozornost.

00:01

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Kadri a Toews, jdeme na to!

Hymny jsou minulostí, duel mezi Maple Leafs a Blackhawks co nevidět začne.

Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, ve Scotiabank Areně zazní americká a kanadská státní hymna.

Zahajovací formace

TOR: Andersen – Muzzin, Zajcev – Marleau, Kadri, Brown

CHI: Crawford – Keith, Gustafsson – Saad, Toews, Sikura

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

TOR: Frederik Andersen – 29 let, DNK
    → Z:51 REC:33-14-4 PR:2.62 %ÚS:92.2

CHI: Corey Crawford – 34 let, CAN
    → Z:28 REC:10-15-2 PR:3.22 %ÚS:90.1

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly (A), Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Marinčin, Ožiganov – Moore, Tavares (A), Marner – A. Johnsson, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Kadri, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Petan.

Chicago Blackhawks: Crawford (Delia) – Keith (A), E. Gustafsson, Forsling, Seabrook (A), Dahlström, C. Murphy – Saad, J. Toews (C), Sikura – DeBrincat, D. Strome, Perlini – Kahun, Anisimov, P. Kane – Kunitz, Kämpf, Krüger.

Rozhodčí: Wes McCauley, Graham Skilliter – Scott Driscoll, Kory Nagy.

Příjemný večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Toronto Maple Leafs a Chicago Blackhawks.

CHICAGO BLACKHAWKS
    - 11. místo v Západní konferenci (69 bodů)

Blackhawks mají na ledě Maple Leafs možnost přidat čtvrtou výhru v řadě za sebou. V minulém duelu porazili mezi domácími mantinely Arizonu Coyotes vysoko, 7:1. První hattrick v NHL mimochodem zaznamenal útočník Brendan Perlini. V Torontu Černí jestřábi zahájí dvouzápasový trip.

TORONTO MAPLE LEAFS
    - 3. místo v Atlantické divizi (89 bodů)

Maple Leafs proti Blackhawks odehrají druhé utkání ze série tří zápasů doma v řadě. Na úvod tzv. homestandu prohráli s Tampou Bay Lightning 2:6. Jejich góly přitom vstřelili útočníci Auston Matthews, Connor Brown. Za posledních pět zápasů jinak Javorové listy zapsaly bilanci 3-1-1.
    Toronto Maple Leafs vs Chicago Blackhawks, 00:00 SEČ

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Toronto Maple Leafs a Chicago Blackhawks. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Scotiabank Areně vhozeno krátce po 00:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 39. A. Johnsson (Rielly, W. Nylander), 48. Matthews (A. Johnsson, W. Nylander), 51. Rielly (Matthews, Marner), 59. Tavares (Marner) – 4. Keith (Saad, Perlini), 13. Perlini (D. Strome, E. Gustafsson), 18. Kahun (P. Kane, Anisimov), 19. Saad (Sikura), 33. DeBrincat (Perlini, D. Strome)

Toronto Maple Leafs: Andersen (21. Sparks) – Rielly (A), Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Marinčin, Ožiganov – Moore, Tavares (A), Marner – A. Johnsson, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Kadri, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Petan.
    Chicago Blackhawks: Crawford (41. Delia) – Keith (A), E. Gustafsson, Forsling, Seabrook (A), Dahlström, C. Murphy – Saad, J. Toews (C), Sikura – DeBrincat, D. Strome, Perlini – Kahun, Anisimov, P. Kane – Kunitz, Kämpf, Krüger.

Rozhodčí: Wes McCauley, Graham Skilliter – Scott Driscoll, Kory Nagy

Diváci: 19 342