Mladá Boleslav – Č. Budějovice 6:3 (2:1 po n.s.n.) | PZ Kladno – Třemošná 3:2 (po nadst. prodl.) | Warriors Brno – Technika Brno 3:4 (po pr.)
Vítkovice – Třinec 6:4 (po nadst. prodl.) | Havířov – Kometa Brno 3:1 (po nadst. prodl.) | Mountfield HK – HC Litvínov 5:2 (po nadst. prodl.)
Chomutov – K. Vary 5:2 (po nadst. prodl.) | Sparta – Kobra 4:1 (po nadst. prodl.) | Pardubice – Zlín 4:2 (po nadst. prodl.)
Žďár n/S – Jihlava 0:8 (po nadst. prodl.) | Havlíčkův Brod – Tábor 3:2 (po pr.) | Olomouc – Vsetín 3:2 (po nadst. prodl.)
Přerov – HK MD Šumperk 5:2 (po n.s.n.)
po nadst. prodl.
Mountfield HK
5:2 (1:1, 2:0, 2:1 - N 1:0)
HC Litvínov
Čtvrtek 14.03.2019, 17:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Nadstavba A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny příznivce mládežnického hokeje. Dnes nás na stadiónu pod Bílou věží čeká zajímavý duel mezi domácím Mountfieldem HK a hostujícím mančaftem z Litvínova.

Hradečtí Lvi si zatím v tabulce vedou skvěle a se ziskem 42 bodů jsou na druhé příčce. Hostům ze severu Čech se zatím příliš nedaří, a nacházejí se tak, se ziskem 22 bodů, až na samotném na chvostu tabulky. Hradečtí zvládli své poslední tři utkání dobře. Nejprve porazili na venkovním ledě vedoucí celek Kladna jasně 6:1, poté až na nájezdy přišli bod s pražskou Slavií, a nakonec porazili v prodloužení Bílé Tygry z Liberce. Hosté se v posledních zápasech spíše hledali a odpovídají tomu i jejich výsledky ze zápasů. Nejprve na vlastním ledě prohráli s Libercem v prodloužení 3:4, poté podlehli Indiánům z Plzně 0:6, a nakonec prohráli jasně i se Slávisty 3:8. Uvidíme, zdali se hostům dnes povede jejich šňůra nepovedených zápasů přetrhnout

Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda, Jerman, Pinkas – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha

HC Litvínov: Herkommer (Ešler) – Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Kadár (C), Kuchař, Hora – Beran, Šikl, Adámek, Vopat, Postl, Špaček, Brouček, Král, Krocker, Skuhrovec

Rozhodčí: Pilný – Bohuněk, Hájková.

00:01

00:08
    První bully zvládli lépe domácí a ihned míří s toušem za svou svatyni. Odtud rozjeli první útočné snažení, které ale ke koncovce nevedlo.

01:07
    Jan Vopat vyslal první střelu na gólmana domácích. Ten však střelu z levého kruhu kryje.

01:36
    Domácím se nedaří přechod pásma nikoho, a musejí tak s pukem až do své třetiny. Další rozehrávka je však lepší a domácí se usazují v pásmu hostujícího Litvínova.

02:17
    Po akci Matěje Novotného zvoní za gólmanem hostí levá tyčka.

02:58
    Hradečtí teď hosty ze severu Čech zamkli v jejich třetině a nedovolují jim zhola nic.

03:01
    Hradec má možnost první přesilové hry v zápase.

04:12
    Hradeckým se přesilovka nedaří a hosté vyhazují jeden puk za druhým.

05:01

05:08
    Po konci trestu jednoho z hostujících hráčů se před brankářem hostí strhla bitva o volně ležící puk. Maskovaný muž však touš nakonec lapil.

05:43
    Druhá přesilovka pro Hradec.

06:06
    Matěj Novotný vyslal od modré čáry pěknou ránu. Herkommer ji však viděl po celou dobu letu a puk schoval do své výstroje.

06:33
    Hradec právě vstřelil branku!
    A Hradec jde do vedení díky JURAJI SLAFKOVSKÉMU, který svou gělovkou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Lukáš Pajer.

07:28
    Hradečtí s přehledem ubránili útočnou akci hostí a nyní se sami ženou na branku Litvínova.

08:24
    Adam Werner poslal na Jakuba Tichého povedenou ránu příklepem, ten ji však schoval do své výstroje a změnu skóre nepřipustil.

09:06
    Hostům se zatím nedaří přechod před střední pásmo a Lvi toho zatím využívají. Sbírají puky a hrozí z rychlých brejků.

09:39
    Hradečtí opět za brankou Litvínova. kombinace však ke střele nevede, a domácí tak s pukem musejí zpět.

10:18
    Povedený přechod Hradce zbrzdila špatná přihrávka. Nadějně rozvíjející se akce tak do svého konce nedospěje.

11:24
    Matěj Novotný si hezky vybruslil zpoza branky a bekendovým pokusem vystrašil Herkommera.

12:15
    Domácí obrana pracuje, jak má a sbírá vše, co soupeř vymyslí. Nyní navíc Hradečtí míří dopředu. V pásmu se však dlouho neohřáli, protože hosté se vysokým obloučkem zbavují tíhy momentu.

13:39
    Dominik Brouček vyslal na branku Tichého povedenou střelu švihem. Domácí brankář však kryje.

14:25
    Kostrbatou rozehrávku na obou stranách završila shrumáž těl v pásmu nikoho. Puk si pod svou správu berou domácí a hezkou akcí Juraje Slafkovského si získávají bully v útočném pásmu.

15:09
    David Skuhrovec hákoval svého protihráče a míří na trestnou lavici.

15:20
    uvidíme hru 4 proti 4.

16:01
    Hradec zatím kontroluje hru a nepůjčuje kotouč hostům.

16:20
    Hezkou akci domácích narušilo porušení pravidel. Útočící hráč v brankovišti.

16:44
    Šimon Táborský měl velkou příležitost. Po střele Šimona Marhy se k němu odrazil puk a on měl před sebou jen prázdnou branku. Tu však netrefil.

17:09

17:20

17:32
    Hned po vyloučení na hosty Hradec vlétl a ti se osvobozují výhozem přes všechny čáry.

18:19
    Litvínov bude mít možnost přesilovky po krosčeku Marhy.

18:49
    Hradečtí brání skvěle a hosty ihned vyprovázejí ze třetiny. Hned další přechod se navíc hostím nepovedl. Ofsajd.

19:10
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Ani ne minutu do konce hrací doby vyrovnává hostující kapitán JAKUB KADÁR, který propálil všechny hráče před sebou a trefil levý horní roh. Asistence: Adam Werner, David Skuhrovec.

20:00

V první třetině jsme od obou celků viděli velmi bojovný a bruslivý hokej. První část ale přeci jen zvládli lépe domácí, kteří lépe forčekovali a měli více jasných příležitostí. Litvínov se však postupem hry do zápasu dostával víc a víc, a na sklonku první periody dokonce vyrovnal. Uvidíme, kdo zvládne lépe zbytek utkání.

20:01

20:08
    První bully střední periody zvládli lépe domácí a ihned se s pukem na čepelích hrnou dopředu.

20:58
    Litvínov se úspěšně ubránil a předvedl hezký kontr. O puk v zápětí hráči Litvínova přicházejí.

21:21
    Hradec si zahraje první přesilovku ve druhé části.

21:59
    Hosté úspěšně brání a vyhazují kotouče ze třetiny. Hradci se nedaří usadit v útočném pásmu soupeře a musí hrát za vlastní brankou.

22:40
    Až teď předvádějí mladí Lvi pohlednou kombinaci. Ani ta však ke střele nevede.

23:21

24:01
    Hradečtí se sami svou nepozorností vyhnali z útočného pásma a domácí obrana musí za pukem spěchat až za vlastní svatyni.

24:58
    Plno nepřesností na obou stranách teď ukončila akce Litvínova, který se dobrým napadáním usadil v útočném pásmu.

25:19
    Šimon Táborský míří na trestnou lavici za podrážení.

25:39
    Ihned po bully se hradečtí dorostenci osvobozují výhozem puku přes všechny čáry.

26:19
    Hradec brání skvěle a teď se dokonce ve vlastním oslabení dostává před branku hostí.

26:43
    Hosté nevědí, co z pukem. Teď ho nesmyslně vyhazují na svoje zakázané uvolnění.

27:19

27:24
    Pojede se samostatný nájezd po faulu jednoho z hostujících beků. Matyáš Budina však těsně minul levou tyč litvínovské branky.

28:05
    Oba týmy posílají na ledovou plochu čerstvé síly. Hradec opět hosty uzamyká v jejich obranném pásmu. Hosté se osvobozují jen zakázaným uvolněním.

29:05
    Lukáš Hocelík se pěkně proháčkoval domácí obranou a vystřelil na branku Hradce. Tichý však ránu kryje.

30:25
    Matyáš Budina mířil sám na branku. Jeho střelu však gólman hostí kryje.

30:36
    Hradec se ujímá vedení. Pěknou střelou od kruhu se prezentoval MATYÁŠ BUDINA po asistenci od Juraje Slavkovského. Asistence : Juraj Slafkovský, Lukáš Pajer.

32:25
    Hra se zklidnila a oba týmy posílají na led čerstvé síly.

33:09
    Přečíslení tři na jednoho teď zahodila hradecká útočná lajna, která nezvládla kombinaci u modré čáry.

33:48
    Hradec drží puk a kombinuje. Hosté se zatím tempu hry domácích borců nemohou vyrovnat.

34:17
    Další dobré střídaní Hradce. Povedené manévry dělala za brankou hostí hradecká trojice forvardů.

Po souboji v rohu hřiště se jeden z Litvínovských nezvedá. Doufejme, že to nebude nic vážného.

Hráče Litvínova odvážejí vozítka a hra může, i přes obavy o jeho zdraví, znovu začít.

35:02
    Hradec si zahraje oslabení.

35:35
    Hradec opět ukázkově brání a vyhazuje touš za branku hostí.

36:15
    Hradec jde do vedení v oslabení! Na rozdíl dvou branek upravuje ŠIMON MARHA, který ve vlastním oslabení krásně překonává hostujícího gólmana. Asistence: Juraj Slafkovský.

36:38
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Špaček – 2 min., držení).

37:02

37:12
    Domácí teď budou mít poloviční čas přesilové hry.

37:45
    Pěkný přechod přes všechny čáry předvedl Mountfield, který navíc obstřeluje branku hostí.

38:38

39:00
    Po přesilovce se hra zklidňuje a Litvnínovští teď mohou v klidu rozehrát.

39:11
    Dominik Brouček mohl snížit na rozdíl jediné branky. Krásně se proháčkoval mezi dvěma hradeckými beky a vystřelil. Jeho pokus však Žalčík kryje.

40:00

Ve druhé periodě byl jasně lepší Mountfield, který lépe bruslil a hlavně napadl. Především dobrým forčekingem dělal hostům problémy. Litvínov si za celých 20 minut vypracoval jen šanci na úplném konci druhé třetiny. Jestli chtějí hosté zvítězit, budou muset přidat.

40:01

40:08
    Třetí dvacitiminutovka právě začala a s ní i útočné snažení hostů. To však hradecká obrana kryje.

40:48
    První závar před Herkommerem, který si však hostující gólman pohlídal.

41:38
    Hosté zklidňují hru a drží si touš na svých čepelích. Hradec dobře forčekuje a zklidnění tempa podle něj nepřichází v úvahu.

42:35
    Pěkný přechod až do útočné třetiny ukázali hosté z Litvínova, jejíchž akce skončila až střelou do Žalčíka.

43:13
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Slafkovský – 2 min., vysoká hůl).

43:40
    Pěknou střelu vyslal na Žalčíka Krocker. Hradecký gólman však chytá.

44:19
    Počet hráčů na ledové ploše se srovná.

44:30
    Litvínov drží puk i pásmo a postupuje dopředu.

45:03
    Hradecká obrana se jeví skálopevně a nic hostům nedovoluje.

45:13

45:32
    Hradečtí si opět berou touš pod svou správu a znovu se valí na branku hostí. A teď dokonce Juraj Slafkovský trefuje břevno tvrdou ranou od modré.

46:19

47:35
    Hosté pořád nenacházejí recept na domácí hru a jsou pod stálým tlakem hradeckých pětek.

48:14
    Hradečtí opět mačkají svého soupeře, a jen výborný Herkommer drží naděje svého týmu.

48:43
    Pěknou střelu na branku vyslal Tadeáš Pinkas, který se na modré zbavil protihráče a vyslal dělovku na lapačku Herkommera.

49:35
    Neustálý tlak, který trval přes minutu mačkal Litvínovské hráče. Ti se osvobozují jen za cenu ztráty kotouče.

50:41
    Velmi tvrdý hit za hranou předvedl litvínovský Kadár a míří předběžně do sprch.

50:41
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Táborský – 2 min., krosček).

51:36
    Hradecké teď mohlo mrzet, že se jim nepovedla krásná kombinace, na jejímž konci mohl být gól.