Kladno – Olomouc 4:1 (kon.) | Přerov – Jihlava 5:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:1 (po pr.)
HC Litvínov – Vítkovice 7:2 (kon.) | Pardubice – Sparta 3:2 (po pr.) | Vsetín – K. Vary 3:5 (kon.)
Č. Budějovice – Chomutov 2:3 (kon.) | Slavia – Zlín 3:1 (kon.) | Třinec – Salzburg 4:3 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 2:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 14.03.2019, 16:00DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off, skupina E

Bílí Tygři porážejí Hradec v prodloužení!

V tomto zápase nakonec zvítězili Tygři a nutno říci, že zaslouženě, po většinu času byli na ledě více vidět. Skvělý výkon podal brankář hostí Denis Vacek, který pochytal velké množství libereckých šancí. (18:50:40)

63:33
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Najman zajel za branku, krásně našel volného JANA ŠÍRA před brankou, který z bezprostřední blízkosti poslal puk do šibenice. Asistence: Jakub Rychlovský

62:13
    Hradečtí zamkli Tygry v pásmu, nakonec se ale sami vytlačili z pásma.

61:20
    Hosté vyrazili do protiútoku, dělovku Sklenáře však skvěle zblokoval Teplý.

61:11
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

60:53
    Nahození Kunsta před brankou dobře tečoval Teplý, puk ale minul branku!

60:17
    Jan Šír se málem dostal až před Vacka, na poslední chvíli ho však zastavil jeden z obránců.

60:01

V třetí třetině byli Tygři jednoznačně lepší, nepodařilo se jim však překonat skvěle chytajícího Vacka. Tento zápas tak rozhodne prodloužení.

60:00

59:40
    Puk teď trefil jednoho z rozhodčích do obličeje, hra se na chvíli přeruší.

58:40
    Další velká šance! Teplý našel volného Chrtka, jehož dělovku z mezikruží vyrazil Vacek vyrážečkou!

57:49

57:28
    Domácí mají puk za svou brankou a schylují se k závěrečnému náporu.

57:00

56:20
    A Hradečtí opět vyhazují, Libereckým se nedaří usadit se v pásmu.

55:50
    Tygři nahodili puk do útočného pásma, tam se ho však zhostili hosté a vyhazují.

55:15
    Skvělé gesto fair-play! Rozhodčí chtěl poslat Mountfield do tří za zákrok na Šafařovského, ten však přiznal, že spadl bez zavinění soupeře!

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 20. Charvát (Najman, Rychlovský), 64. Šír (Rychlovský) – 28. Kašpar (Síla, Janda)

Bílí Tygři Liberec: Pařík (Čajan) – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát (A), Kovář, Žůrek – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský (C), Teplý, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba (A).
    Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Kukla (C), Janoušek, Perička, Pěnčík, Kynčl – Sklenář (A), Ďuriš, Jirásek, Hrabčák, Kašpar, Síla, Štohanzl, Lang, Janda, Šedivý, Poppel.

Rozhodčí: Wagner – Grundler, Serbus