Mladá Boleslav – Č. Budějovice 6:3 (2:1 po n.s.n.) | PZ Kladno – Třemošná 3:2 (po nadst. prodl.) | Warriors Brno – Technika Brno 3:4 (po pr.)
Vítkovice – Třinec 6:4 (po nadst. prodl.) | Havířov – Kometa Brno 3:1 (po nadst. prodl.) | Mountfield HK – HC Litvínov 5:2 (po nadst. prodl.)
Chomutov – K. Vary 5:2 (po nadst. prodl.) | Sparta – Kobra 4:1 (po nadst. prodl.) | Pardubice – Zlín 4:2 (po nadst. prodl.)
Žďár n/S – Jihlava 0:8 (po nadst. prodl.) | Havlíčkův Brod – Tábor 3:2 (po pr.) | Olomouc – Vsetín 3:2 (po nadst. prodl.)
Přerov – HK MD Šumperk 5:2 (po n.s.n.)
po nadst. prodl.
AZ Havířov
3:1 (1:1, 2:0, 0:0 - N 1:0)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 14.03.2019, 17:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání nadstavbové skupiny B extraligy dorostu mezi AZ RESIDOMO Havířov a HC Kometa Brno. Pro oba týmy je to poslední utkání této části soutěže. O víkendu totiž začíná play-off a právě dnešní poslední kolo rozhodne, kdo s kým se utká.

6. HC Oceláři Třinec 19 52:86 18

Zatímco Kometa už má druhé místo jisté a v P-O se pravděpodobně utká s nejlepším týmem skupiny E Přerovem, AZ ještě může o svou třetí příčku přijít, pokud získá méně bodů než někdo z dvojice Pardubice – Zlín. O jejich bodovém zisku rozhodne vzájemný zápas v Pardubicích. Každopádně, pokud AZ skončí třetí, bude jeho soupeřem v P-O Třinec, pokud klesne níže, bude to buď Zlín nebo Pardubice.

Vzájemné zápasy AZetu a Komety v letošní sezoně vyznívají lépe pro brněnské mladíky:

23.kolo, 5.1.2019 Kometa – Havířov 6:2
    28.kolo, 29.1.2019 Havířov – Kometa 1:3
    33.kolo, 23.2.2019 Kometa – Havířov 3:5

Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme ve čtvrtek večer. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 17:30.

AZ RESIDOMO Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, P. Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak, Bárta, Horváth

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Vacek, Máša, Ulbricht, Němec, Prčík – Nesvadba, Brabenec, Otava, Šalé, Sever, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal

Rozhodčí: Kratochvíl – Janoško, Zicháček.

Na havířovském ledě je v plném proudu předzápasové rozbruslení obou týmů, zápas tedy za pár minut začne.

00:01

00:37
    Havířovský Pavlačka vnikl po pravém křídle do útočné třetiny a zkusil i vystřelit, ale jeho pokus byl zblokován.

01:58
    Zlatnický schoval do lapačky nahozený puk, hra přerušena.

02:05
    Prčík to zkusil od modré z poza obránce, Zlatnický betonem vyráží.

02:40
    Mišiak hledal po přejetí modré čáry své spoluhráče, ale je pískán ofsajd Komety.

03:10
    Kremnického nahození od modré řeší Bizoň betonem.

03:43
    Další snadný zákrok hostujícího brankáře – tentokrát ukryl pod lapačku z dálky nahozený puk.

04:47
    AZ se usadil v útočném pásmu, Puzoňovu střelu vyráží Bizoň, Moškořova pěkná kličkovaná nakonec ke střele nevedla.

05:53
    AZ je více na kotouči, teď musel Bizoň rychle schovat puk před důrazným Bártou.

06:41
    Další pobyt AZetu v útočné třetině střelu nepřinesl a už se hra otáčí na druhoiu stranu.

07:20
    Brabenec dostal přihrávku z pravého křídla do mezikruží a svou střelu po ledě poslal po ledě těsně vedle levé tyče.

08:19
    Bílek se z postu obránce prosmýkl až do mezikruží a mířil těsně vedle šibenice.

09:05
    Rychlá akce Havířova vyvrcholila přihrávkou z pravého křídla před branku, kde jen o kousek nedosáhl Pavlačka na puk před odkrytou brankou.

10:20
    Horváth se dvakrát během chvilky dostal do zakončení, ale na Bizoně si nepřišel.

11:15
    Dlouho se teď bojovalo o kotouč u mantinelu v pásmu Komety. Nakonec se bude vhazovat před hostující modrou čárou.

11:35
    Pavlačka vybídl k teči Bechera, Bizoň pozorný a vyráží.

12:17
    Hosté na chvíli usazeni v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.

12:38
    To na druhé straně mohl Kolat otevřít skóre, ale na hraně brankoviště nedokázal dorazit puk do brněnské branky.

13:17
    Icing hostů.

13:36
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají skóre utkání, když v situaci 2 na 1 vystřelil z levé strany JAKUB BRABENEC a puk prošel Zlatnickému mezi betony – 0:1. Asistence Patrik Ulbricht.

14:57
    Bizoň zachytil nahozený puk, buly před hostující brankou.

15:01
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Urbančík – 2 min., vysoká hůl).

15:20
    Mišiak z levého kruhu těsně míjí havířovskou branku.

16:00
    AZ se osvobozuje.

16:40
    Opět je puk ve středním pásmu.

17:01

17:50
    Kometa je i po skončení přesilovky v mírném tlaku, ale bez výrazné šance.

18:22
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hra se ale přesunula na druhou stranu a MARTIN PAVLAČKA opakovanou střelou z hrany brankoviště vyrovnává. Jeho první pokus Bizoň ještě stihl vyrazit, ale na bekhendovou dorážku už nemohl dosáhnout. Asistence: Jan Moškoř.

19:45
    Oba týmy jsou sice bruslařsky aktivní, ale dopouští se i mnoha nepřesností.

20:00

V první třetině jsme vyděli poměrně kvalitní hokej a víceméně vyrovnanou hru. Vyložených šancí se však moc neurodilo. Kometa šla do vedení po využitém přečíslení, AZ v závěru dorážkou z brankoviště vyrovnal. Druhá třetina začne v cca 18:11.

20:01

20:40
    Pavlačka mohl poslat AZ do vedení, ale Bizoň jeho zakončení parádně likviduje vyrážečkou.

21:30
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bárta – 2 min., podrážení).

22:10
    AZ se osvobodil a drží puk mimo své pásmo.

22:28
    Mišiak pálil z levého kruhu, Zlatnický tlumí puk ve výstroji.

23:19
    Kometě se přesilovka nedaří, teď se dopustila ofsajdu.

23:30

24:20
    Horváth se parádněn protáhl mezi beky do pásma a vybídl k zakončení Kusaka, ale ten přesunujícího se Bizoně neprostřelil.

24:52
    Icing Komety.

25:50
    Sever dostal nabito z poza branky, ale jeho střelu z první Zlatnický skvěle vyráží.

26:02
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vyroubal – 2 min., vysoká hůl).

26:34
    Hosté se osvobozují.

27:08
    Havířovští dlouho kombinovali, až teď se odhodlal k zakončení Kubíček, ale Bizoň jeho pokus od modré s přehledem vyráží.

27:40
    Hosté se opět osvobozují.

28:02

29:14
    Havířovští byli i po skončení přesilovky na kotouči, ale do šance se nedostali a teď skončil puk na brněnské střídačce.

29:37
    Kolat v šanci, Bizoň zakročil vyrážečkou.

30:06
    Ofsajd teď zastavuje pokus o rychlou akci AZetu.

30:38
    Další přerušení má na svědomí opět přestupek havířovských. Buly na brněnské modré čáře.

32:05
    Úroveň hry v posledních minutách poklesla, šance nevidíme žádné, Zlatnický pokryl pod lapačkou nahozený puk.

32:15
    Prčík střelou od modré donutil Zlatnického k pohotovému zákroku.

33:45
    Moškoř využil srážky dvou obránců k úprku do úniku, sám před Bizoněm ještě nabídl zakončení Pavlačkovi do druhé vlny, ale ten nepochopitelně nedokázal puk dostat do branky!

34:24
    Další nápor AZetu na brněnském brankovišti už vede ke druhé brance Havířova. Puk, i obránce, za Bizoně dostal dorážkou dojíždějící PAVEL MAKOVEC. Asistence: Marek Vojkůvka a Jakub Urbančík.

35:43
    AZ jde bleskově do dvoubrankového trháku. Po zisku kotouče na útočné modré si celá první lajna Havířova vyměnila puk a MARTIN PAVLAČKA zakončil z levé strany prakticky do prázdné branky. Asistence: Jan Moškoř a OIndřej Becher.

37:46
    Šalé to zkoušel z pravé strany i po objetí branky, ale neuspěl.

38:12
    Na druhé straně se po elegantní otočce dostal do nebezpečného zakončení Moškoř, ale na Bizoně tentokrát nevyzrál.

39:27
    Hosté se opakovaně nedokázali dostat do útočného pásma, AZ pozorně brání.

39:55
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Otava – 2 min., sekání).

40:00

Ve druhé třetině už hra nebyla tak kvalitní, jako v části úvodní. Dlouho to vypadalo, že obrany budou mít navrch nad útoky, až se v rozmezí 99 vteřin dvakrát prosadili havířovští a AZ rázem vede 3:1. K výhře tak má v výrazně blíže, ale vše ještě může změnit ve třetí třetině.

Ta začne v cca 19:00.

40:01

40:48
    AZ pokračuje v přesilovce, ale moc se mu nedaří.

41:02
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kubíček – 2 min., nedovolené bránění).

41:30
    Brabenec těsně míjí havířovskou branku.

41:55
    Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilovka.

43:02

45:20
    Makovec měl na své hokejce hned dvě gólovky během chvilky, ale neuspěl.

46:28
    Na druhé straně míjí Šalé těsně střelou z mezikruží růžek havířovské branky.

47:14
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Prčík – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Nesvadba.
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kusak – 2 min., krosček).

47:20
    Hrajeme 4 na 4.

49:14
    Oba týmy v plném počtu, během hry ve čtyřech se na ledě nic důležitého nestalo.

50:08
    Bizoň teď měl slušnou porci štěstí, když se kotouč odražený od brusle brněnského obránce odrazil těsně mimo jeho levou tyč!.

50:13
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Žák – 2 min., vysoká hůl).

51:32
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brabenc – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vyroubal – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

52:12
    Domácí v plném počtu, začíná jejich přesilovka.

53:27
    Becher trefil boční síťku.

53:32

54:32
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (hráčská lavice 2 min. – nesportovní chování).

55:54
    Makovec zkusil procpat puk Bizoňovi u tyčky po objetí branky, ale brněnský gólman se skvěle roztáhl na brankové čáře a puk nepustil.

56:21

56:30
    Kometa je i po ubránění oslabení pod tlakem, a vyhazuje na icing.

57:05
    Havířovští krouží s pukem ve svém útočném pásmu, ale do zakončení se nedostávají.

58:03
    Otava zkusil zakončovat nečekaně zády k brance, Zlatnický nadvakrát puk zkrotil.

58:23
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Brabenc – 2 min., podrážení).

58:45
    Kremnický pálí mimo.

58:52
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Otava – 2 min., krosček).

58:52
    Oddechový čas pro domácí.

59:02
    Sledujeme přesilovku AZetu 5 na 3.

59:19
    Hosté se osvobozují, puk na jejich střídačce.

59:36
    Šalé ujel do úniku, ale na Zlatnického si nepřišel.

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

Ve třetí třetině už jsme branku neviděli, to spíš řadu vyloučení a osobních trestů. AZ tak bere tři body za výhru 3:1, o další bod se odehraje nadstavba.

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

60:27
    Horváth sám před Bizoněm, ale po ledě ho nepřekonal, a ani dojíždějící spoluhráč dorážkou neuspěl.

61:05
    Až teď se to havířovským podařilo. PAVEL MAKOVEC vlétl do útočného pásma a úspěšným blafákem rozhoduje o výhře AZetu i v nadstavbě. Asistence: Denis Bárta.

S konstatováním, že AZ Havířov si z dnešního zápasu odnáší všechny čtyři body se s vámi pro dnešek z Gascontrol Arény loučím a těším se na shledanou u dalších přenosů. (19:40:57)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 19. Pavlačka (Moškoř), 35. Makovec (Vojkůvka, Urbančík), 36. Pavlačka (Moškoř, Becher), 62. Makovec (Bárta) – 14. Brabenec (Ulbricht)

AZ Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, P. Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak, Bárta, Horváth

Rozhodčí: Kratochvíl – Janoško, Zicháček