Buffalo – Pittsburgh 0:5 (kon.) | NY Islanders – Montreal 2:1 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.)
Ottawa – St. Louis 2:0 (kon.) | Detroit – Tampa 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:4 (kon.)
Winnipeg – Boston 4:3 (kon.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | San Jose – Florida 2:4 (kon.)
Los Angeles – Nashville 1:3 (kon.)
New York Islanders
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Montreal Canadiens
Pátek 15.03.2019, 00:00 • Barclays Center, New York • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek noci. (02:48:29)

Ztráty: 16:13

Zápas je u konce, New York Islanders nakonec doma dokázali porazit Montreal těsným výsledkem 2:1. Domácí si vítězství zaslouží, protože byli po celý zápas aktivnější a hosty nad vodou držel zejména dnes opravdu mimořádně skvělý Carey Price. V první třetině žádná branka nepadla, ve druhé se rychle do vedení dostali domácí díky brance Adama Pelecha. Do šaten se ale nakonec šlo znovu za nerozhodného stavu, protože těsně před koncem třetiny vyrovnal ranou od modré obránce Jordie Benn. Ve třetí třetině jak Greiss, tak Price několikrát podrželi svá mužstva a už se zdálo, že vše směřuje k prodloužení. Ale k němu nakonec nedošlo, protože v 58. minutě rozhodl o vítězství Islanders po ukázkově zakončeném přečíslení dva na jednoho Anders Lee.

59:43
    Hosté jsou v útočném pásmu, ale zatím nemají prostor na střelu.

59:17
    Price už je na střídačce a hosté to zkouší v šesti.

58:46
    Montreal už mířil dopředu a Price na střídačku, ale musel se vrátit, protože jeho spoluhráči ztratili puk.
    57:03 Anders LEE - 2:1

57:03
    Islanders právě vstřelili branku!
    Barzal získal v obranném pásmu puk a okamžitě ujížděl do brejku. Nakonec z toho bylo přečíslení dva na jednoho, Barzal si počkal na to, až mu najede ANDERS LEE, předložil mu puk a kapitán Islanders dost možná vstřelil vítězný gól. Asistence: Mathew Barzal.

56:53
    Jonathan Drouin posílal z pravé strany puk na slepo před branku, tam ale spoluhráč nenašel.

55:36
    Adam Pelech střílel nebezpečně z mezikruží, ale jeho rána nakonec na branku neprošla.

54:54
    Další ze série rychlých zákroků lapačkou předvedl Price. Vhazovat se bude po jeho pravici.

54:36
    Price zachytil nahození, ale už neměl komu rozehrát, takže Islanders alespoň získali vhazování v útočném pásmu.

53:42
    Rychlou střelu od levého mantinelu vyslal Kulak, ale tento pokus nemohl Greisse vystrašit, ten předvedl jistý zákrok lapačkou.

52:39
    Barzal se chtěl natlačit i s pukem před branku a zaskočit Priceho, to se mu ale nepovedlo, obránci Canadiens mu to znemožnili.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 22. Pelech (Beauvillier), 58. Lee (Barzal) – 39. Jo. Benn (Byron, Folin)

New York Islanders: Greiss (Gibson) – Mayfield, Leddy, Pulock, Pelech, D. Toews, Hickey – Eberle, Barzal, Lee (A) – Beauvillier, B. Nelson, Ladd – Komarov, Filppula, Jo. Bailey (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, Folin, Jo. Benn – Gallagher (A), Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Byron (A) – Weal, Kotkaniemi, Drouin – Armia, N. Thompson, Lehkonen.

Rozhodčí: Luxmore, Mclsaac – Amell, Devorski

Diváci: 13 274