Buffalo – Pittsburgh 0:5 (kon.) | NY Islanders – Montreal 2:1 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.)
Ottawa – St. Louis 2:0 (kon.) | Detroit – Tampa 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:4 (kon.)
Winnipeg – Boston 4:3 (kon.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | San Jose – Florida 2:4 (kon.)
Los Angeles – Nashville 1:3 (kon.)
Winnipeg Jets
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Boston Bruins
Pátek 15.03.2019, 01:05 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:50:15)

Trestné minuty: 2:4

Utkání je u konce a my mohli sledovat drama až do posledních okamžiků. Ve třetí třetině se dlouho hrálo bez branek, oba gólmani se překonávali, což platilo až do 48. minuty. V té vyhráli domácí buly ve svém pásmu a po bleskovém přesunu skóroval Jacob Trouba. V 54. minutě navíc přidal svou trefu Nikolaj Ehlers a vypadalo to, že Winnipeg v poklidu dokráčí k výhře. Jenže na začátku 58. minuty snížil po Chárově střele Charlie Coyle a zařídil zápletku. Následovalo Raskovo odvolání a závar v pásmu Winnipegu. Další gól už ale nepadl, domácí uhájili výhru a po dvou porážkách si zase připsali dva body. Naopak Boston svou sérii porážek natáhl na tři zápasy.

59:34
    Winnipeg teď prováhal možnost vyhodit z pásma, Boston tak má ještě šanci zabojovat o srovnání skóre.

59:12
    Boston si před buly bere oddechový čas, ten přijde vhod i domácím.

59:12
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude po Hellebuyckově pravici.

58:25
    Rask už je ale na střídačce a začala tak power-play Bostonu.

58:10
    Winnipeg pouze nahazuje do útočného pásma, snaží se hru řídit tak, aby hosté nemohli odvolat gólmana.
    57:04 Charlie COYLE - 4:3

57:04
    Bruins právě vstřelili branku!
    A pozor, máme tu drama. Krejčí přihrál na modrou čáru, odkud ihned vypálil Chára, jehož vysokou střelu sklepl za Hellebuycka pohotový CHARLIE COYLE. Domácí reklamovali hru vysokou holí, po krátké kontrole u videa však byl gól uznán a je to 4:3. Asistence: Zdeno Chára, David Krejčí.

56:21
    Bergeron se u tyčky snažil o dorážku nahození od modré čáry, nevyšlo mu to ale podle jeho představ. Puk skončil za brankou Winnipegu, domácí jdou do protiakce.

55:52
    Nahození na Hellebuycka, puk se ale vzápětí ocitl v rohu.

55:02
    Další výpad domácích. Wheeler si na levé straně počkal na hráče z druhé vlny, přihrál na Chiarota, tomu se ale při golfáku svezl puk z hole a místo tvrdé rány přišla slaboučká střela.

54:23
    Po levé straně se do útočného pásma chtěl probít Lowry, byl však zastaven čistým hitem.
    53:02 Nikolaj EHLERS - 4:2

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. Wheeler (Laine, Scheifele), 12. Scheifele (Laine, Wheeler), 48. Trouba (Scheifele), 54. Ehlers – 18. McAvoy (Krejčí), 30. Nordström (Acciari, Kuraly), 58. Coyle (Chára, Krejčí)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Beaulieu, Niku, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Laine – Ehlers, K. Hayes, Connor – Little (A), Lowry, B. Tanev – Roslovic, Copp, Perreault.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, J. Moore, Kampfer, Clifton – Backes (A), Bergeron (A), Marchand – Coyle, Krejčí, Heinen – Wagner, Frederic, Nordström – Carey, Acciari, Kuraly.

Rozhodčí: Watson, Chmielewski – Barton, Cormier

Diváci: 15 321