Buffalo – Pittsburgh 0:5 (kon.) | NY Islanders – Montreal 2:1 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.)
Ottawa – St. Louis 2:0 (kon.) | Detroit – Tampa 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:4 (kon.)
Winnipeg – Boston 4:3 (kon.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | San Jose – Florida 2:4 (kon.)
Los Angeles – Nashville 1:3 (kon.)
Berani Zlín
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:2
BK Mladá Boleslav
Pátek 15.03.2019, 17:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Já se s vámi odsud loučím, přeji krásný víkend a těším se na příště! (20:21:57)

Velmi vyrovnané utkání tedy končí výhrou Beranů, kteří posílají sérii zpět do Mladé Boleslavi, kde se v neděli rozhodne. V dnešním zápase musíme vyzdvihnout oba gólmany, kteří měli největší zásluhu na takto nízkém skóre. Vítěz nedělního duelu vyzve ve čtvrtfinále vítěze základní části z Liberce.

68:49 Zdeněk OKÁL - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

68:33
    Zlín právě vstřelil branku!
    Obrovskou šanci měl nejprve hostující Lukáš Pabiška, ten ale neuspěl a poté se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. ZDENĚK OKÁL převzal volný kotouč, po pravé straně projel až před Růžičku, přehodil si puk na forhend a v obrovské rychlosti přesně zakončil! Asistence: Jan Dufek.

68:10
    Zakázané uvolnění Zlína.

67:10
    Freibergs kličkou na levém kruhu obešel jednoho obránce a nahazoval před bránu, kde číhal Herman, ten ale nedokázal zakončit.

66:05
    Ve středním pásmu puk vyletěl mimo hrací plochu, následuje komerční přestávka.

65:36
    Žejdl ujel proti jedinému obránci, na druhé straně se mu nabízel Pabiška, Žejdl se rozhodl vystřelit sám, Kašík zasahuje vyrážečkou.

64:36
    Noskova pecka od modré netrefila bránu.

64:06

63:46
    Látalovi se nepodařilo vyhodit puk z obranného pásma, a tak se ke střele dostal Kulda a trefil Růžičkovu vyrážečku.

62:28
    Kousal přejel do útočného pásma a z dálky zápěstím prověřil jistého Kašíka.

61:45
    Hosté jsou zatím v prodloužení aktivnější a chtějí dnes ukončit celou sérii.

60:54
    Přečíslení tři na dva končí bekhendovým nahozením, které Kašík vyráží pravým betonem.

60:20
    Freibergs v souboji s Vondrkou nepříjemně upadl, ale dopadlo to dobře.

60:01

Ani ve třetí třetině jsme gól neviděli, a tak se bude pokračovat v prodloužení. V něm může jediný odraz, jediné nečekané poskočení puku, jakýkoli detail ukončit celou sérii a poslat Mladou Boleslav do čtvrtfinále. Zápas byl ale velmi vyrovnaný a vyhrát může skutečně kdokoli.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Zlínským je pískána přihrávka rukou, takže se bude vhazovat před Kašíkem, to by ještě mohlo být nebezpečné.

59:46
    David Nosek v závěru třetí třetiny dvakrát nebezpečně pálil, Růžička pokaždé přesně zasáhl a vypadá to, že se bude prodlužovat.

59:08
    Fořt ve velké rychlosti vyvezl puk z vlastního pásma, proti přesile hostujících obránců se ale neměl kudy prosadit.

58:18
    Lukáš Žejdl dostal skvělou přihrávku do mezikruží, odkud dobře pálil, Libor Kašík však výborně vykopl pravým betonem a udržel skóre nerozhodné.

57:11
    Libor Kašík vyjel pro puk za bránu, kde ho překvapil Pavel Skalický, pro domácího gólmana to dopadlo dobře.

56:30
    Hráči Mladé Boleslavi vyhazují tak, aby z toho nebyl icing. Naopak Berani špatně rozehrávají a je z toho právě jejich zakázané uvolnění.

55:46
    Freibergsova tvrdá rána se odrazila ke Kuldovi, ten ale se svou dorážkou těsně minul bránu.

54:10
    Klepiš prostrčil na střed do jízdy Skalickému, který zkoušel bekhendovou kličku, Libor Kašík ale skvěle zasáhl vyrážečkou.

53:40
    Hra se odehrává především ve středním pásmu, což hostům bude stačit.

52:32
    Hráči dlouho drželi kotouč přitisknutý na pravém mantinelu v útočném pásmu Zlína, nakonec si odtamtud vybruslil Popelka, ale jeho střela nebyla dostatečně razantní.

51:23
    Okálovi za brankou puk přeskočil hokejku, takže se k němu v pohodě dostal Kovačevič, který vyvezl mimo obranné pásmo.

50:40
    Šlahař na pravém kruhu nedokázal vyslat puk přes hostujícího obránce, David Nosek už byl úspěšnější, ale Růžičku příliš nezaskočil.

50:11
    První formace domácích neudržela puk v útočném pásmu, hosté vyhazují na další icing.

49:29
    Týmy si teď pinkají puk z jedné strany na druhou, ani jeden se nedostává ke střele.

48:23
    Noskova rána k bráně nedošla, mladoboleslavští otáčejí hru svým útokem.

47:57
    Domácí si vytváří tlak, Mladá Boleslav vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

47:38
    Zlínská střela se od Pabišky odrazila na střídačku, bude se vhazovat opět před Růžičkou.

47:34
    Tentokrát od modré čáry nahazoval Valenta, puk Růžičkovi vypadl a snažil se ho dorazit Šlahař, hostující gólman byl rychlejší.

46:34

45:37
    Nahození od modré Růžička vyrazil před Sedláčka, na kterého zívala prázdná branka, puk ale zlínskému útočníkovi šel na brusle, takže ho Sedláček nedokázal usměrnit.

44:30
    Oscar Flynn projel po pravé straně a střílel na vzdálenější tyč, Kašík vyráží.

43:41
    Skalický dojel puk v útočném pásmu, nakonec to ale bylo hodně daleko, takže se neurodila větší šance.

42:30
    Domácí početní výhodu nevyužili a nedaří se jim ani teď, hosté působí sebevědoměji.

41:59
    Mladá Boleslav hraje v plném počtu.

40:14
    Domácí si z druhé třetiny přenášejí skoro celou přesilovou hru, díky které by si mohli vytvořit potřebný tlak. Zastavuje je ale ofsajd.

40:01

Ve druhé třetině hokejisté pokračovali ve velmi svižném tempu, oba týmy si dokázaly vytvořit obrovské příležitosti, ale na každé straně musíme vyzdvihnout gólmany. Jak Libor Kašík, tak Jan Růžička, totiž předvádějí naprosto spolehlivé výkony a díky nim i jejich brankovým konstrukcím je skóre pouze 1:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jan Růžička – 2 min., podrážení). Trest odpyká Lukáš Pabiška.

39:25
    Tečovaná střela se od Kašíkovy pravé ruky odrazila nad zlínskou branku.

39:11
    Popelka měl velkou rychlost, a tak se po přejetí modré nerozpakoval a vypálil pořádnou bombu, Jan Růžička chytá.

38:10
    Hezká zadovka zpoza brány došla přesně na hokejku Pláňka, ten z první nepřekonal Kašíka.

37:54
    Řezníčkova pumelice od modré prošla až na Růžičku, ten vyráží puk do rohu.

37:29
    Po krátkém útoku hostů obracejí domácí, ale zastavuje je ofsajd.

36:57
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

36:31
    Ve středním pásmu puk vyletěl mimo hřiště, takže se po dlouhé době přerušuje hra a následuje komerční přestávka.

35:34
    Pláňkova vysoká střela doletěla do Kašíkovy lapačky, kde však nezůstala, ale spadla do rohu.

34:15
    Jakub Šlahař si vybruslil od levého mantinelu na střed a vyslal pořádnou jedovku, která se po odrazu od hostujícího obránce otřela o tyčku!

33:49
    Ani jeden tým se nemůže udržet v útočném pásmu, obrany na obou stranách mají navrch oproti útočníkům.

32:20
    Rodilo se přečíslení hostů dva na jednoho, rozhodující přihrávku však v klíčový moment zneškodnil vracející se zlínský obránce.

31:55
    Hosté rychle přistupují v obranném pásmu k útočníkům Zlína a nedovolují jim rozvinout kombinaci.

31:19

30:48
    Po dlouhé době se Zlín vydává do útoku, neudržel se tam však moc dlouho.

29:52
    Jakub Klepiš dostal krásnou přihrávku do jízdy a ještě stihnul udělat svou typickou kličku do bekhendu, Libora Kašíka ale překonat nedokázal!

29:15
    Proti Kousalově prudké ráně se Kašík musel roztáhnout jak dlouhý tak široký a udržel puk mimo bránu.

28:18
    Martin Procházka nabral slušnou rychlost a vypálil z pravé strany, Kašík opět připraven.

27:29
    Několik dalších pokusů zblokovali domácí obránci, takže Kašík mohl zůstat v klidu.

26:48
    Hosté rychle otočili hru a jednoduše nahazovali na Kašíka, ten předvedl jistý zákrok.

25:51
    Kulda hezky kličkoval za Růžičkovou brankou a nakonec nabídl k modré Novotnému, jeho nahození ale na branku nedošlo.

24:55
    Další zakázané uvolnění Mladé Boleslavi, čároví rozhodčí si nerozuměli, a tak odpískali poměrně pozdě.

24:41
    Opět v útoku domácí, Freibergsova rána se od Bernada odrazila těsně vedle mladoboleslavské branky.

23:48
    Žejdl u modré posunul doleva Pabiškovi, jehož pokus zápěstím Kašík udržel na hrudi.

23:16

22:23
    Útočné napadání ze strany hostů zvládají zlínští obránci zkušeně, takže udrželi puk a rozjíždějí vlastní akci.

21:30
    Oblouček z obranného pásma dopadl přímo do jízdy pro Látala, který si pokryl kotouč a bekhendem ho vystřelil. Pro Kašíka žádný velký problém.

20:45
    Honejsek jel sám na bránu a vypadalo to na velkou šanci, jenže rozhodčí foukl do píšťalky kvůli ofsajdu.

20:29
    Domácí vstupují do druhé třetiny velmi aktivně, Kubiš bekhendem Růžičku nepřekonal, ten poté při dalším zákroku ztratil masku a hra je proto přerušena.

20:01

V první třetině jsme viděli takový bláznivý hokej, chvílemi střídala jedna velká šance druhou, jindy si hráči nedokázali dát jedinou přesnou přihrávku. Ve čtrnácté minutě se to podařilo Davidu Šťastnému, jehož žabičku zužitkoval Martin Procházka, jenže právě Šťastný byl o pět a půl minuty později vyloučen a toho zase využili zlínští. Úvodní dvacetiminutovka tedy končí za stavu 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:15 Tomáš FOŘT - 1:1

19:15
    Noskovu střelu Růžička neudržel, takže mohli Zlínští dorážet a z velmi nepřehledné změti těl nakonec TOMÁŠ FOŘT dorazil puk do odkryté sítě. Bez asistence.

18:52
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Šťastný – 2 min., podrážení).

18:29
    Žejdl dojel pro volný puk ve středním pásmu a se štěstím prostrčil na osu hřiště Šťastnému, ten plácl do puku a trefil Kašíkovu vyrážečku.

17:30
    Teď vidíme pasáž plnou nepřesností, které nevytváří žádné šance.

16:22
    Hráči Zlína dobře napadají, čímž nutí svého soupeře vyhodit na zakázané uvolnění.

15:30
    Pomalé vyhození Mladé Boleslavi doklouzalo až ke Kašíkovi, ten pro jistotu puk přikryl.

14:44
    Novotného střelu Růžička vyrazil jen před sebe, kde doráželi dva domácí hráči, včas k nim ale přistoupili hostující obránci.

14:23
    Berani se snaží rychle odpovědět, při přechodu modré je jim ovšem pískán ofsajd.
    13:22 Martin PROCHÁZKA - 0:1

13:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté dobře prošli podél pravého mantinelu a jeli ve dvou na jednoho, Šťastný poslal milimetrovou žabičku MARTINU PROCHÁZKOVI, který nekompromisně zakončil a otevřel skóre dnešního utkání! Asistence: David Šťastný, Lukáš Žejdl.

13:01
    Oba týmy hrají v plném počtu.

12:40
    Honejskova bomba trefila masku Jana Růžičky, který je zjevně otřesen a raději si žádá přerušení hry.

11:57
    Při hře ve čtyřech hráčům zatím kotouč často utíká a útočníci mají problém něco vymyslet.

11:01
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Fořt – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Pláněk – 2 min., hrubost).

11:01
    Po přejetí modré střílel zápěstím Tomáš Fořt, pro Růžičku to ale bylo jednoduché nahození, Fořt se poté dostal do menší potyčky.

10:33
    Vysoký puk Kašík schoval v lapačce a chtěl rychle rozehrát, nakonec si to rozmyslel a neriskoval.

10:14
    Kůrkovo nahození je vytečováno do ochranné sítě, bude se vhazovat po levici Libora Kašíka.

09:44
    Zlín hraje v plném počtu.

09:15
    Mladé Boleslavi se nedaří rozvinout přesilovkovou kombinaci, domácí vyhazují jeden puk za druhým.

08:32
    Klepišova daleká rána z první minula bránu, Zlín se znovu osvobozuje.

08:00
    Domácí vyhazují a dokonce drží puk v útočném pásmu.

07:44
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., podrážení).

06:46
    Druhá formace Bruslařů motala hlavy domácích obránců, Žejdl několikrát neuspěl. Zlín poté vyhazuje na zakázané uvolnění.

05:46
    Vondrka vjel do útočného pásma a hned zkraje napřáhl, mířil do náručí Libora Kašíka.

05:24
    Mladoboleslavští jen nahazují a nenapadají, domácí ale se svou akcí také úspěšní nejsou.

04:09
    Řezníčkova bomba od modré byla zřejmě tečována, každopádně těsně minula branku.

03:28
    A na druhé straně ujížděl sám na Kašíka Michal Vondrka, domácí gólman jeho blafák do forhendu skvěle vychytal!

02:59
    Honejsek našel před Růžičkou úplně volného Valentu, ten ale netrefil úplně prázdnou bránu!

02:33
    Bez jakéhokoli náznaku šance vidíme icing z druhé strany. Začátek utkání je poměrně křečovitý, plný nepřesností.

02:15
    Další zakázané uvolnění domácích.

01:54
    Oscar Flynn v útočném pásmu neudržel kotouč proti několika obráncům Zlína, kteří zakládají vlastní akci.

01:25
    Zlínští mohli jít v přečíslení, jenže se provinili ofsajdem.

00:50
    Kašík si připisuje první zákrok proti ráně z velké dálky.

00:38

00:28
    Klepišova tvrdá střela po přejetí modré netrefila bránu, naopak vyletěla až do ochranné sítě.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

PSG Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Nosek (A), Freibergs, Ferenc, M. Novotný, Řezníček, Zbořil, Valenta – Dufek, Fořt (A), Kubiš (C) – Šlahař, Honejsek, Herman – L. Krejčík, P. Sedláček, Okál – Š. Kratochvil, Popelka, E. Kulda.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Pláněk, Dlapa, Kurka, Němeček, Kovačevič, Bernad, Hrdinka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Procházka, P. Musil, Látal – P. Kousal, Najman, Flynn.

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Svoboda, Klouček.

Série předkola play-off

Postup do Generali play off Tipsport extraligy si PSG Berani Zlín definitivně pojistili až v posledním zápase základní části. Do předkola proto jako favorit šla z 8. místa BK Mladá Boleslav, která má zatím k postupu podle předpokladů blíže. Všechny tři dosud odehrané zápasy ale skončily těsným výsledkem a stále není nic jisté. Zlín se může opřít především o skvěle chytajícího Libora Kašíka, dnes ho však svými výkony musí podpořit útočníci na druhé straně kluziště. Protože se tato série hraje jen na tři vítězství, mohl by tohle být její poslední zápas. Berani se tedy budou snažit hrozbu odvrátit a přesunout předkolo zpět do Mladé Boleslavi k rozhodujícímu pátému duelu.